Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 16:45   #581
Pošto su novčane kazne iste za gore navedeno a kod crvenog još visi i zabrana i bodovi onda se koristi rupa da se ne daju podaci pa je sve manje bolno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:59   #582
Jučer ujutro sam prvi puta u 6 godina koliko imam vozačku slučajno prošla kroz tek upaljeno crveno u Zagrebu na autobusnom u smjeru Vukovarske, tamo su neke čudne okrugle kamere na stupu, jel će mi doći kazna? Cijelu noć nisam spavala radi te gluposti, stalno mi je to u glavi.
MateaButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:04   #583
Dok ne dobiješ obavijest spavaj mirno,a kad dobiješ javi se pa će se nešto iskemijat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:14   #584
Jel u Zgrebu one male crne okrugle kamere nad tablama i semaforima sluze za kontrolu prolaska kroz crveno?
Danas sam se malo preracunao oko duljine zutog :/
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 09:12   #585
Treba li policija imati neki dokaz da je netko prosao kroz crveno (snimku ili sliku) ili je dovoljno sto te oni vide kada prodes kroz crveno?
runJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 09:21   #586
Mogu te i vidjet ali ne znaju tko je vozio pa moraju tražit od vlasnika tko je uprvljao vozilom pa se onda ide šemom nedavanja podataka jer je kazna manja i nema zabrane.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:11   #587
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mogu te i vidjet ali ne znaju tko je vozio pa moraju tražit od vlasnika tko je uprvljao vozilom pa se onda ide šemom nedavanja podataka jer je kazna manja i nema zabrane.
Hvala na odgovoru.

Meni se dogodilo da su me zaustavili sa rotirkama i rekli da sam prosao na crveno, a ja sam prilicno siguran da nisam, isto kao i suvozac.

Kad su mi objasnjavali situaciju, ispalo je da sam po njima dosao iz skroz drugog smjera nego sto doista jesam, no nisam se htio raspravljati bilo je kasno i ostavljam mogucnost da sam zazujao, al velim opet, sumnjam.

Na kraju su mi dali da pusem (0 promila) i pustili uz klasiku "nemoj da se ponovi, itd".

Cijela situacija mi je dosta cudna, i zanima me sto da su inzistirali na kazni, ako sam ja uvjeren da nisam prosao na crveno? Moja rijec protiv njihove?
runJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:47   #588
Quote:
runJa kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Meni se dogodilo da su me zaustavili sa rotirkama i rekli da sam prosao na crveno, a ja sam prilicno siguran da nisam, isto kao i suvozac.

Kad su mi objasnjavali situaciju, ispalo je da sam po njima dosao iz skroz drugog smjera nego sto doista jesam, no nisam se htio raspravljati bilo je kasno i ostavljam mogucnost da sam zazujao, al velim opet, sumnjam.

Na kraju su mi dali da pusem (0 promila) i pustili uz klasiku "nemoj da se ponovi, itd".

Cijela situacija mi je dosta cudna, i zanima me sto da su inzistirali na kazni, ako sam ja uvjeren da nisam prosao na crveno? Moja rijec protiv njihove?
Mene su jednom isto autom zaustavili i puhanje i sve, nisu ništa rekli, ali mi je nakon par mjeseci stigla uredno masna kazna radi prolaska na crveno.
Ove druge radnje oni rade da uz crveno te globe još i za alkohol itd..
Tak da očekuj da će ti možda i doć uplatnica kad se najmanje nadaš..Uz to je meni došlo zabrana upravljanja 3 mjeseca ili 6 ne znam sad..
A što se tiče prolaska kroz crveno bez da su te zaustavili ovisi gdje si prošao, ako si prošao tamo gdje su kamere (ako uopće snimaju), moguće je da su te uslikali isto kao i da su te uslikali multanovom. U tom slučaju si isto najebo jer će ti poslat da kažeš ko je vozio. Bolje ti je da onda platiš kaznu radi ne odavanja nego da dobiješ još kaznene bodove.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:53   #589
Quote:
runJa kaže: Pogledaj post
Cijela situacija mi je dosta cudna, i zanima me sto da su inzistirali na kazni, ako sam ja uvjeren da nisam prosao na crveno? Moja rijec protiv njihove?
ako šta dođe imaš pravo na prigovor.
točno,samo njihova malo više vrijedi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 13:56   #590
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
...
Tak da očekuj da će ti možda i doć uplatnica kad se najmanje nadaš.....
Postoji li neki nacin da saznam je li nesto pokrenuto protiv mene u vezi toga, a ne da cekam sad mjesecima?

Vidim da je ovo cest slucaj, gdje ljudi misle da policajac nije napisao kaznu, a ona ipak dode. Kazna nije bas mala.

Da li me kamera u autu moze spasiti u ovakvim situacijama (ubuduce jel)?

Zadnje uređivanje runJa : 28.11.2016. at 14:08.
runJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:00   #591
Quote:
runJa kaže: Pogledaj post
Postoji li neki nacin da saznam je li nesto pokrenuto protiv mene u vezi toga, a ne da cekam sad mjesecima?

Vidim da je ovo cest slucaj, gdje ljudi misle da policajac nije napisao kaznu, a ona ipak dode. Kazna nije bas mala.

Da li me kamera u autu moze spasiti u ovakvim situacijama (ubuduce jel)?
ja nisam zvao jer sam mislio da mi neće doć, al došlo za dva mjeseca i taman u nezgodno vrijeme zabrana upravljanja (mislim da je nakon pravomoćnosti rješenja, tj. kad platiš kaznu počne teći), možeš probat zivkat na puz ali treba njima vremena dok to napišu, a možda i ovisi od kud je policajac koji te zaustavio, to jedino možeš znat ako ćeš zvat sve kvartovske urede puz ili heinzelovu, ali oni se skoro nikad ne javljaju.

Možda imaš sreće pa su ti oprostili, ali nekako sumnjam kad su te zaustavili autom, hoće oni zaradit..

A što se tiče kamere, a čuj ako ti se da ić po sudovima, ne znam dal sudovi prihvaćaju tvoje snimke kamerom, ja sam platio 2/3 i nisam se htio zaj.. sa eventualnim sudskim troškovima i hodočašćenje po sudu jer sam znao da sam kriv.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:57   #592
Pozdrav,molim za savjet. Danas mi je stiglo doma obavezni prekrsajni nalog u kojem sam okrivljena jer nisam vozilo zaustavila na znak crvenog svijetla, to se dogodilo u 6.mjesecu, nisam prosla kroz crveno dok sam bila u koloni jos uvijek je bilo zeleno i kako se nisam uspjela zaustaviti uhvatilo me crveno, kazna dvije tisuce kuna i 3 mjeseca oduzimanje dozvole. Za novcanu kaznu mi nije problem, platila bih ali bez dozvole ne mogu. Molim za savjet sto da radim, da li da pisem prigovor i dozvolu i sto da napisem? Unaprijed hvala na savjetima
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:25   #593
Quote:
geodezija kaže: Pogledaj post
Pozdrav,molim za savjet. Danas mi je stiglo doma obavezni prekrsajni nalog u kojem sam okrivljena jer nisam vozilo zaustavila na znak crvenog svijetla, to se dogodilo u 6.mjesecu, nisam prosla kroz crveno dok sam bila u koloni jos uvijek je bilo zeleno i kako se nisam uspjela zaustaviti uhvatilo me crveno, kazna dvije tisuce kuna i 3 mjeseca oduzimanje dozvole. Za novcanu kaznu mi nije problem, platila bih ali bez dozvole ne mogu. Molim za savjet sto da radim, da li da pisem prigovor i dozvolu i sto da napisem? Unaprijed hvala na savjetima
Pa jesi dostavila podatke o vozaču? Ako nisi napiši da se ne sjećaš tko je vozio i dobit ćeš samo 2000 kn kazne za nedostavljanje podataka.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:33   #594
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Pa jesi dostavila podatke o vozaču? Ako nisi napiši da se ne sjećaš tko je vozio i dobit ćeš samo 2000 kn kazne za nedostavljanje podataka.
Jesam, to je bilo jos prije 3 mjeseca, sada je stigao obavezni prersajni nalog
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:44   #595
Quote:
geodezija kaže: Pogledaj post
Jesam, to je bilo jos prije 3 mjeseca, sada je stigao obavezni prersajni nalog
Ah velika greška, za prolazak kroz crveno se gubi vozačka, ako to ne želiš ne dostavljaš podatke nikako...

Predlažem da se žališ pa na sudu, plači, kumi-moli, možda ti se sudac smiluje.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:47   #596
E da je bilo pameti tada pa onda pitati za savjet
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 21:14   #597
Sad se žali i traži ukidanje mjere jer si možda nekažnjavana do sada.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 11:00   #598
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sad se žali i traži ukidanje mjere jer si možda nekažnjavana do sada.
Nekaznjavana sam, ovo mi je prvi put..Traziti cu ukidanje pa sta bude Hvala
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 17:36   #599
Quote:
geodezija kaže: Pogledaj post
Nekaznjavana sam, ovo mi je prvi put..Traziti cu ukidanje pa sta bude Hvala
Okej nisam iskusan i ne razumijem naš zakon ali ovo sto si dobila je po meni uzas, ja sam dobio jer sam pobjegao sa parkinga na 6mj oduzimanje vozacke dozvole a nisam skuzio da sam udario auto na parkingu, te novcane kazne od 3500kn.. Isto sam se zalio.. Pa cemo vidjeti.. Znaci po nekoj logici moja prekrsajno djelo puno je gore od tvojeg.. Ja sam onda po tome trebao dobit 10.000kn kazne i oduzimanje vozacke na godinu dana..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 18:57   #600
Quote:
geodezija kaže: Pogledaj post
Nekaznjavana sam, ovo mi je prvi put..Traziti cu ukidanje pa sta bude Hvala
Tako i napiši i velike šanse su za 1 mjesec ili ukidanje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.