Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 23:41   #841
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Meni svaki put, kad pročitam takav oglas, bude žao ko psu što nemam deblji obraz i što su me sjebali s odgojem o poštenju.
A mogla sam živjet ko aga
Nisu te sjebali
Baš naprotiv.
Jebeš (s oproštenjem) takav prosperitet.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 11:48   #842
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Meni svaki put, kad pročitam takav oglas, bude žao ko psu što nemam deblji obraz i što su me sjebali s odgojem o poštenju.
A mogla sam živjet ko aga
+1... Ali, ni ovako se ne zalim

Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
Ja dozvoljavam i da si ti u pravu, ali tamo gdje ja skačem, a to je puno toga, računam da će se naći i netko pošten tko će pošteno odgovoriti i dati, pa i ispuniti jednu poštenu ponudu.
Mislim da si ti puno mlađi od mene, pa zar si već sada izgubio povjerenje da u toj našoj državi-----kako ju neki zovu LIJEPA NAŠA----- nema baš ni jednoga poštenoga čovjeka, koji je u stanju napraviti nešto pošteno.
Ako je to istina, onda stvarno za ovu našu državu nema više uopće nikakve šanse da preživi kao slobodna i poštena, gdje će prevaranti biti po zatvorima, a pošteni svijet normalno raditi i živjeti , za čiju je slobodu puno naše djece ostavilo i noge i ruke, a i glave, pa da ju banda i prevaranti tako uništavaju.
MISLIŠ LI TI DA JE KOD NAS STVARNO TAKO LOŠE U DRŽAVI, PA I U CIJELOJ NACIJI?
Imas masu postenih i korektnih ljudi s kojima se da izvrsno poslovati...

Ipak, uglavnom ih ne trazis medju onima koji objavljuju oglase u kojima obecavaju brda i doline....

Osobno mi nije problem posuditi lovu nekome ili od nekoga, dogovor je obicno vezan za neku sigurniju (uvjetno) valutu i bez kamata, bez ikakvih ugovora, ali rijec je o ljudima koje osobno poznajem (i oni mene, jel)...

Ti razmisli zasto tebi nitko tko te pozna ne zeli posuditi novac, pa pokusavas lovu dobiti od tipova s Njuskala... Cime takvima jamcis povrat?

Mozda da probas otici kod sibicara, kad vec vjerujes ljudima


BTW, neki dan u novinama bila vijestica o dedi koji je nigerijskim prevarantima uplatio stotinjak tisuca kuna... Jasno je da tu ne spadas u rizicnu skupinu (jer toliko love nemas), pa tebe onda sisaju za parsto kuna...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 06:04   #843
Oprosti mi

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
+1... Ali, ni ovako se ne zalim



Imas masu postenih i korektnih ljudi s kojima se da izvrsno poslovati...

Ipak, uglavnom ih ne trazis medju onima koji objavljuju oglase u kojima obecavaju brda i doline....

Osobno mi nije problem posuditi lovu nekome ili od nekoga, dogovor je obicno vezan za neku sigurniju (uvjetno) valutu i bez kamata, bez ikakvih ugovora, ali rijec je o ljudima koje osobno poznajem (i oni mene, jel)...

Ti razmisli zasto tebi nitko tko te pozna ne zeli posuditi novac, pa pokusavas lovu dobiti od tipova s Njuskala... Cime takvima jamcis povrat?

Mozda da probas otici kod sibicara, kad vec vjerujes ljudima


BTW, neki dan u novinama bila vijestica o dedi koji je nigerijskim prevarantima uplatio stotinjak tisuca kuna... Jasno je da tu ne spadas u rizicnu skupinu (jer toliko love nemas), pa tebe onda sisaju za parsto kuna...

Oprosti mi, ali ja uopće ne pokušavam posuditi novce i ne tražim takvu pomoć ni na njuškalu ni na internetu.
Ja tražim i za to debelu proviziju sam spreman platiti čak do 30% za jedan veliki kredit, a garancija je još veća i vrednija nekretnina, ali mi se onda valjda me smatrajući lako prevarljivim, prikrpaju i javljaju takvi koji nude svašta bez veze.
Budući imam vremena, a volim čitati svašta na forumu, smatrajući da jedan čovjek ništa nezna, ali svi ljudi sve znaju,pa i postavim takvo pitanje o osobama koji mi se javljaju, da pročitam o tuđim iskustvima u poslovanju sa njim, ako ih netko ima.
Znaš, upravo sam taj način upotrebe foruma i vidio ćitajući forum i članke na njemu.
Kažem, još jednom oprosti mi ako sam reagirao tako da je to netko shvatio ružno, ali nije mi bila namjera nikoga vrijeđati.
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:17   #844
Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
Ma znam prijatelju moj nepoznati - ako tako smijem reći da se ona može uvijek ponavljati, ali ja sam 3 g. pred mirovinom i sada mi uzimaju trečinu plaće za ovrhu koju neću do smrti isplatiti , a od nekretnina i pokretnina nemam ništa niti se nadam da ću ikada išta imati - samo što mi na plači u računovodstvu stoji silan broj što sudskih ovrha , što obični računa - neznam ni ja kakvih , pa bi samo to jednostavno u jednom ili više postupaka bio sretan da skinem sa naloga - arhive iz računovodstva , a mislim da bi mi to kao razlog nemogučnost plačanja bio kao idealan , budući je stvarno istinit , jer će mi taj jedan biti do smrti u jednoj trečini na isplati , budući je rata -sada na plaći manja od kamata , a kad dođe mirovina bit če pet puta manja .
Samo iz tog razloga me zanima mogu li pod tim razlogom - uvjetno rečeno nemogučnošću plaćanja i isplate , što je i istina - poništiti sve pridošle ovrhe , odnosno potraživanja u računovodstvu u kojim postupkom. Nadam se da če ovo biti zadnje moje pitanje , pa ti se već sada unaprijed iskreno zahvaljujem i bit ću ti zahvalan do smrti.

Željko
Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
Oprosti mi, ali ja uopće ne pokušavam posuditi novce i ne tražim takvu pomoć ni na njuškalu ni na internetu.
Ja tražim i za to debelu proviziju sam spreman platiti čak do 30% za jedan veliki kredit, a garancija je još veća i vrednija nekretnina, ali mi se onda valjda me smatrajući lako prevarljivim, prikrpaju i javljaju takvi koji nude svašta bez veze.
Budući imam vremena, a volim čitati svašta na forumu, smatrajući da jedan čovjek ništa nezna, ali svi ljudi sve znaju,pa i postavim takvo pitanje o osobama koji mi se javljaju, da pročitam o tuđim iskustvima u poslovanju sa njim, ako ih netko ima.
Znaš, upravo sam taj način upotrebe foruma i vidio ćitajući forum i članke na njemu.
Kažem, još jednom oprosti mi ako sam reagirao tako da je to netko shvatio ružno, ali nije mi bila namjera nikoga vrijeđati.
Ne vrijedjas ti nikoga, mozda podcjenjujes zdrav razum . A vidim i da ti se situacija drasticno popravila

Osobno, u pricu da ti, uz kvalitetno jamstvo i totalno neozbiljnih 30% provizije , nitko ne zeli posuditi novac jednostavno ne vjerujem...

I vjerujem da tvoj post na ovom PDF-u nije offtopic, tu neka prevara postoji...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 08.11.2016. at 18:35.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:18   #845
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
osoba A posudi novac osobi B uplatom na račun osobi C.
---
od koga se potražuje novac od B ili C?

da li se gleda s kime je sklopljen dogovor ili se gleda tijek novca?
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Osim ako nemaš dokaza o dogovoru sa osobom B, možeš jedino teretiti osobu C.
nema dokaza.

znači u principu se može tužiti svakoga tko je sudjelovao u lancu prijevare?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:14   #846
Kaj se toga dotikavle, mozes tuziti i mene... Iako, sanse za uspjeh su ti male...

Pa jasno je da realno mozes tuziti samo onoga kome si dao pare... Ili onoga tko te zajebo, ako ce posrednik potvrditi kuda su i zasto pare otisle....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:17   #847
Nema bas veze sa prijevarom, ali mene zanima zasto neki online ducani u hr imaju dvije cijene za neki proizvod.
Npr. hocu kupiti neku stvar i vidljiva je cijena od 330 kuna, a malo dalje sitno pise RRP 400 kn. Ne kuzim u cemu je fora, ko moze kupiti to za 330 kuna?
razor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:34   #848
RRP je Recommended retail price - preporučena maloprodajna cijena.
Zapravo ti žele reći koliko si uštedio, jer se plaća ta manja cijena.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:38   #849
Kako kad ja platim tu skuplju cijenu?
Na netu sam prekjucer vidio cijenu u uzmem proizvod i platim tu skuplju cijenu.
Proizvod sam uzeo u ducanu osobno.
http://topfishing.hr/proizvod/360cm/...cm-3-25lb/3671
Takve su im sve cijene
razor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 23:36   #850
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
nema dokaza.

znači u principu se može tužiti svakoga tko je sudjelovao u lancu prijevare?
Ne, ne možeš svakoga, nego samo onoga za kog možeš dokazati da si mu dao novce.
Zapravo - možeš i svakoga ako ti se bacaju novci na odvjetnike i sudske troškove
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:13   #851
Quote:
razor1 kaže: Pogledaj post
Kako kad ja platim tu skuplju cijenu?
Na netu sam prekjucer vidio cijenu u uzmem proizvod i platim tu skuplju cijenu.
Proizvod sam uzeo u ducanu osobno.
http://topfishing.hr/proizvod/360cm/...cm-3-25lb/3671
Takve su im sve cijene
Jedna cijena je bez pdv-a a plaćaš onu veću u koju je uračunat porez.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 12:50   #852
Quote:
razor1 kaže: Pogledaj post
Nema bas veze sa prijevarom, ali mene zanima zasto neki online ducani u hr imaju dvije cijene za neki proizvod.
Npr. hocu kupiti neku stvar i vidljiva je cijena od 330 kuna, a malo dalje sitno pise RRP 400 kn. Ne kuzim u cemu je fora, ko moze kupiti to za 330 kuna?
u teoriji je jeftinije kupit preko neta jer roba ide direkt iz skladista na krajnji cilj.
dok ti kupujes iz ducana, treba platit prijevoz, treba platit najamninu, treba platit radnika pa na kraju dobijes skuplji proizvod.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:33   #853
Što radi državno zakonodavstvo ?

Danas čitam: http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ao-65-mobitela

Kako prevaranti varaju bez po muke, a sve plate nedužni građani: ukrao tuđe OIB-e, pa kupio i preprodao 65 mobitela

Nije mi jasno da netko može na takav naivan način sklapati ugovore a da ne vodi računa o indentitetu osobe koja uzima robu i troši usluge.
A gospođa država takav način poslovanja tolerira , jer dozvoljava ovrhe koje su plod nošalantnog rada onih koji pružaju usluge !

Naslov mi je malo bez veze, jer ispada da je dovoljno imati nečiji OIB i da možeš na taj način nekome ukrasti indentitet. ???!!!!!?????
Evo npr. cijela hrpa OIBeova: http://novska.hr/hr/vazne-obavijesti...8.html?p=76%22

Svaka budala znade fotokopirati osobnu iskaznicu te fotošopirati podatke !

Priložio je kopiju svoje stvarne iskaznice iz koje je bilo vidljivo da se podaci na kopiji s kojom se sklopljen ugovor ne podudaraju – vjerojatno je bila riječ o fotošopiranoj fotografiji kopije tko zna čije osobne iskaznice.

Ja mislim da je svemu krivo naše zakonodavstvo koje olako daje nekima velike ovlasti a da taj isti se dije dovoljno osigurao protiv prevare.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:33   #854
Quote:
Pony Rider kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je stigao prevarantski email vrlo otrcane šeme u kojem tip (kojeg ne poznajem) kaže kako je otputovao u inozemstvo i traži da mu pošaljem 1300 Eura.
http://i.imgbox.com/mUtN6PvJ.png

Tip je čak pribavio i fotku

http://i.imgbox.com/e9KGUMsu.png

E sad kome ga prijaviti da ne pravari nekog naivnog? Gledao sam na MUP-u ali tamo piše da nazovem na 192. Jel ima neki način preko neta?
Oprostite ali ja to ne razumijem, zar je na takav način moguće dobiti novac od nepoznate osobe?

Nije mi jasno zbog čega bi nepoznata osoba nepoznatoj osobi posla mail niti zašto bi nepoznata osoba nepoznatoj osobi poslala novac. Pretpostavljam da se hoće reći da je čovjek sam u inozemstvu. Ako ima dostupan internet može pribaviti koliko želi emaila. Zašto mail šalje baš vama.

Zar nije mogao tražiti novac od prolaznika. Osim toga meni se čini da ljudima koji nemaju novaca za povratak u zemlju jer su stranci bez novca i bez dozvole boravka država plača put samo da ga se riješi. Mislim da u Njemačkoj postoji takva mogućnost.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:42   #855
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas čitam: http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ao-65-mobitela

Kako prevaranti varaju bez po muke, a sve plate nedužni građani: ukrao tuđe OIB-e, pa kupio i preprodao 65 mobitela

Nije mi jasno da netko može na takav naivan način sklapati ugovore a da ne vodi računa o indentitetu osobe koja uzima robu i troši usluge.
A gospođa država takav način poslovanja tolerira , jer dozvoljava ovrhe koje su plod nošalantnog rada onih koji pružaju usluge !

Naslov mi je malo bez veze, jer ispada da je dovoljno imati nečiji OIB i da možeš na taj način nekome ukrasti indentitet. ???!!!!!?????
Evo npr. cijela hrpa OIBeova: http://novska.hr/hr/vazne-obavijesti...8.html?p=76%22

Svaka budala znade fotokopirati osobnu iskaznicu te fotošopirati podatke !

Priložio je kopiju svoje stvarne iskaznice iz koje je bilo vidljivo da se podaci na kopiji s kojom se sklopljen ugovor ne podudaraju – vjerojatno je bila riječ o fotošopiranoj fotografiji kopije tko zna čije osobne iskaznice.

Ja mislim da je svemu krivo naše zakonodavstvo koje olako daje nekima velike ovlasti a da taj isti se dije dovoljno osigurao protiv prevare.
Ne vjerujem da je dovoljan samo OIB bez osobne iskaznice.

Meni su ukrali osobnu iskaznicu i kupili mobitel. Prijavio sam krađu iskaznice, dobio novu i godinu dana kasnije je hrvatski telekom pokrenuo postupak ovrhe mojih računa. Uspješno sam dokazao prijevaru. Novac mi je na kraju vraćen.

Glavni problem je bio što je Hrvatski Telekom uspješno praznio moje račune. To je trajalo više mjeseci.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 16:08   #856
Pozdrav svima..Zanimaju me neke stvari u vezi prijevara ali bi volio doznati par korisnih informacija preko privatnih poruka..Da ovdje ne spamam..Pa ako ima netko tko se malo bolje razumije da mi se javi..Hvala unaprijed
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:22   #857
Pozdrav. Osoba se tereti člankom 233 st 1 za kazneno djelo. Radi se o novcu u javnoj ustanovi. Kuhinjski blagajnuk je novac predavao dostavljacu na rucno napisanom papiru. Dostavljac nosi novce na Glavnu blagajnu. Glavna blagajnica predaje novac na ziro racun. Tko je zakazao? Glavna kuh blagajnica nije dobivala Rekapitulaciju prometa iz računala nego samo ručno pisan dokument. Napominjem da firma ima jos tri profitns centra i da je sa svakog od njih dobivala racunalni dokument - rekapitulaciju. Dakle samo nije dobivala od kuh blagajne. Tko je kriv? Šefica racunovodstav, šef ugostiteljstva?
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:01   #858
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Osoba se tereti člankom 233 st 1 za kazneno djelo. Radi se o novcu u javnoj ustanovi. Kuhinjski blagajnuk je novac predavao dostavljacu na rucno napisanom papiru. Dostavljac nosi novce na Glavnu blagajnu. Glavna blagajnica predaje novac na ziro racun. Tko je zakazao? Glavna kuh blagajnica nije dobivala Rekapitulaciju prometa iz računala nego samo ručno pisan dokument. Napominjem da firma ima jos tri profitns centra i da je sa svakog od njih dobivala racunalni dokument - rekapitulaciju. Dakle samo nije dobivala od kuh blagajne. Tko je kriv? Šefica racunovodstav, šef ugostiteljstva?
Vasa.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 12:08   #859
Jel se ide kaznena prijava ako se radi do 400kn, ili samo moze podnijet privatna tuzba?
josip0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 12:59   #860
Privatna tužba za kazneno djelo prijevare.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.