Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 12:28   #6421
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Znači dobio si prekršajni nalog na kojem ne piše da traže i zabranu?
Napiši prigovor i traži smanjenje a zabrana nikako ne može više doći jer je nisu ni tražili.
Tako je, ne traže zabranu. Uspio ih izmoliti da mi to ne pišu jer sa 30 i kusur nemam baš ništa, a o vozačkoj mi posao ovisi.
Jel moguće dobiti u konačnici više od tih 1400 ili se kockam?
vcc 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:42   #6422
kazna ostaje ista ili se smanjuje ako se priznaje prekršaj.treba objasnit sucu i bit će smanjenja pa onda 2/3 od dosuđenog.Nisi kažnjavan,takva prometna situacija,neugrožavanje nikoga,brzina istovara itd itd.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:31   #6423
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Troškovi su 100-200 kn,a i ne moraš ići na sud (iako ćeš dobit troškove) ako priznaš prekršaj i objasniš da je ta vožnja biciklom beznačajan prekršaj i tražiš ukor kao i ukidanje sudskih troškova jer si student i nemaš primanja što moraš dokazat potvrdom porezne.
Hvala, napravio sam kako ste rekli, odnio sam potvrdu o visini dohotka da nemam primanja i mirovine na prometnu policiju i čovjek mi je rekao da nema nikakvog ukora ("tko će ti dat ukor?") i da je moj obavezni prekršajni nalog potpisao načelnik policije (što mu valjda daje apsolutno pravo i moć).

Rekao mi je da se mogu žaliti, samo stvar je što pod uputama o pravnom lijeku stoji da imam pravo prigovora nadležnom prekršajnom sudu u roku od 8 dana od dana uručenja ovog naloga. Prošlo je 19 dana, igra li to ključnu ulogu sad?

Zvao sam mup i oni su mi također rekli da napišem prigovor koji počinje s "molim da se provede redovni prekršajni postupak.." sa svojim argumentima koji mislim da su opravdani, samo sam kasnije shvatio da je vrijeme za žalbu već isteklo.

Imate li ikakav savjet još koji bi mogao biti od pomoći u ovom postupku. Zanima me koliko daleko ovaj besmisao ide ali u isto vrijeme je jako neugodan teret.

Napravim li video snimku na mostu u bilo koje doba dana u razmaku od samo nekoliko minuta sigurno ću naći 3-4 biciklista koji čine isti prekršaj. Sad to ne kažem samo u svoju korist, već kad se neki zakon tako učestalo krši nije li onda problem u zakonu a ne u ljudima? S druge strane u staroj jezgri grada je također zabranjena vožnja bicikle, i odmah do tog znaka stoji znak "dozvoljeno vozilima uprave grada Zadra". Tko god je u Zadru ikad prošao trgom može svjedočiti o kamionima i autima koji prolaze uskim uličicama i blokiraju pješake i truju ih smogom. Ako ne pravednost, gdje je tu zdrava logika?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:19   #6424
Quote:
Griffs kaže: Pogledaj post
samo stvar je što pod uputama o pravnom lijeku stoji da imam pravo prigovora nadležnom prekršajnom sudu u roku od 8 dana od dana uručenja ovog naloga. Prošlo je 19 dana, igra li to ključnu ulogu sad?
Normalno da igra.
čl.237 i 238 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:19   #6425
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da igra.
čl.237 i 238 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon
Dakle, nema smisla slati nikakav prigovor. Što sad. Kriv sam, priznajem krivnju, ali i dalje nemam novaca što dokazuje potvrda poreza na dohodak i uostalom moj bankovni račun. Sad čekam da mi pokucaju na vrata? Mogu li odslužiti dobrotvorni rad?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:15   #6426
Rad ide kad sud tako kaže.Nisi platio her nemaš love pa prvo ovrha a onda rad ako ne nastupi zastara do onda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 23:14   #6427
Pozdrav!
Trebam savjet u vezi pisanja prigovora.

Uglavnom, prekršaj je vožnja pod utjecajem alkohola - napuhano 1,69 - smanjeno na 1,59 - vozačka oduzeta na 12 sati.

E sad, znam napisati prigovor i na što se sve referirati i što sve priložiti, naime problem je u tome što nije dobivena nikakva kazna niti odluka niti išta na što se može prigovarati, odnosno žaliti.

Gospodin policajac je nakon što je ustanovio prekršaj izdao sljedeća tri dokumenta - Zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola, Naredbu o određivanju mjere opreza (oduzimanje vozačke na 12 sati) i Obavijest da će se za počinjeni prekršaj pokrenuti optužni prijedlog. Nikakva kazna niti riješenje nije dobiveno.

Moje pitanje je - treba li čekati dok na kućnu adresu ne stigne kazna i sve pa onda pisati prigovor ili već sada?
Prijatelj policajac mi je savjetovao da pišem prigovor što prije, tj. sad odmah, ali nije mi jasno na ŠTO da pišem prigovor kad nemam nikakvo riješenje.
Pa vas molim malu pomoć oko ove nedoumice.
Hvala unaprijed!
__________________
Tell me what is your plan to do with your one wild and precious life? M.O.
vertigo_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 07:45   #6428
Reci savjetniku neka ti on napiše.
Dobit ćeš doma papir da je podignut opužni prijedlog i poziv za sud,do onda nema nikakvih prigovora ni žalbi.Moći ćeš se žalit tek na presudu suda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:11   #6429
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Reci savjetniku neka ti on napiše.
Dobit ćeš doma papir da je podignut opužni prijedlog i poziv za sud,do onda nema nikakvih prigovora ni žalbi.Moći ćeš se žalit tek na presudu suda.
Hvala na odgovoru
__________________
Tell me what is your plan to do with your one wild and precious life? M.O.
vertigo_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:18   #6430
Jedno pitanje,gledat ću ga skratit maksimalno.

Ulovio me presretač pretjecao sam po isprekidanoj liniji ali je bio znak za radove (makar nigdje nikoga ali znak je tu) i pretjecao sam kolonu.
Uglavnom,4500 kn kazne i 2 mj bez vozačke.

E sad, dali imam šanse? ako izgubim vozačku mogu ostati slobodno i doma jer mi je vozačka ključna za posao a i moram voziti malu bebu 2 put tjedno.
Kako da uložim žalbu? ima li negdje primjer kako napisati?

Hvala.
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:32   #6431
Quote:
Maicusich kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje,gledat ću ga skratit maksimalno.

Ulovio me presretač pretjecao sam po isprekidanoj liniji ali je bio znak za radove (makar nigdje nikoga ali znak je tu) i pretjecao sam kolonu.
Uglavnom,4500 kn kazne i 2 mj bez vozačke.

E sad, dali imam šanse? ako izgubim vozačku mogu ostati slobodno i doma jer mi je vozačka ključna za posao a i moram voziti malu bebu 2 put tjedno.
Kako da uložim žalbu? ima li negdje primjer kako napisati?

Hvala.
Imaš šanse za šta točno?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:43   #6432
za ne izgubit vozačku!
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:51   #6433
Pa piši,post 6418
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:42   #6434
Morat ću. Evo danas mi došlo. 4000 kn i 2 mj bez vozačke.
Kako to ide? dali igra ulogu dobro napisana žalba ili se svodi na to da kad dođeš tamo imaš dovoljno dobre argumente pa ti oni oproste ili ne oproste?
Dali je moguće kompletno ukinuti kaznu zabrane upravljanja vozilom ili ne?
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:12   #6435
Zavisi najprije od suca koliko je toleranta.Ako je prvi put može i ukinut zabranu.Moraš napisat da tražiš saslušanje kod suca.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:07   #6436
Cura mi je dobila kaznu za parkiranje na zelenoj površini u Bjelovaru, ispred prijateljičine privatne kuće, bila je malo na zelenom pojasu između ceste i pločnika. Kazna 1000kn!!! Ostao sam šokiran iznosom. Tako je parkirala po naputku domaćina, jer svi njihovi gosti na taj način parkiraju kad nema mjesta na prilazu ili u dvorištu, kao i ostali susjedi. Prekršajni nalog joj je došao na kućnu adresu u Zagreb, nije bilo ništa na autu.

Koji je savjet, ima li smisla pisati prigovor?
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:39   #6437
Odlika o komunlnom redu grada.čl.35.st,1 toč 7 a kazna,kažnjivo po čl.71.st.1 toč.61 500-1000 kn i uvijek se piše najmanja.Osim ako nisu promjenili odluku (ali ne mogu naći)
http://komunalac-bj.hr/propisi/dokum...omunalnom-redu
http://komunalac-bj.hr/propisi/dokum...u-clanak-70-74

Normalno da se isplati.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 20:04   #6438
Prekršajni nalog je naslovljen na vlasnika vozila (njezinu mamu), je li to znači da njezina mama mora pisati prigovor i ići na sud u Bjelovar ili može i ona?
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 06:38   #6439
Vlasnik piše tj.bar ga potpiše.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:39   #6440
Informativno pitanje. Npr uhvati me policija i kazna 1000 kuna. Nemam novaca kod sebe nego ću u roku 3 dana platiti 50% kazne (500 kuna).

Zanima me kako se dobiju podaci za uplatu? Jel policajac rukom popuni uplatnicu? Jel imaju već predefinirane tiskane uplatnice gdje vozač samo upiše svoj OIB pod poziv na broj? Pretpostavljam da svaka PU ima svoj broj računa, i da se onda mijenja samo poziv na broj, ali što točno ide pod poziv na broj?
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.