Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 13:24   #41
Jako bi voljela volontirati u domu za nezbrinutu djecu, zna li netko dali je to moguce u domu u Rijeci? Ima li netko iskustva?
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 18:37   #42
ja sam poslala mail u kojem sam se kratko predstavila i rekla da bih voljela volontirati u Nazorovoj... pitala sam ih kako izgleda volontiranje kod njih, koju bih kvalifikaciju trebala imati... ali ništa mi nisu odgovorili...
baš čudno?! ili nije čudno?
zapravo, koga god nešto pitam, odgovor kao da ne pristiže
Možda bih trebala otići i pokucati na njihova vrata?!
miša2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 03:14   #43
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ako je netko imao iskustva s volontiranjem u splitskom domu za nezbrinutu djecu, molim da napiše riječ dvije.
Zanima me da li su otvoreni za suradnju?
Ćao,
ja sam volontirala prije jedno 5-6 godina u Splitu, ali sam išla sa dvije mlade cure koje su bili Evangeliskinje ( čisto sam ih poznavala, ne pripadam inače) koji su se družile s djecom, međutim nisam ih pitala kako je došlo do toga da su imale mogućnost tamo volontirati (inače teta je stalno bila s nama u sobi dok smo se družili s djecom)...sad mi je malo čudno što su i nas sve tri pustile unutra bez da su sa mnom obavili bilo kakav razgovor,
....inače naravno nije bio dozvoljen nikakav religijski utjecaj na djecu (a i ove dvi cure su bile skroz korektne i veoma drage)...moja sestra je prije 8 godina imala jedan razgovor (ona radi u jednom vrtiću) i pustili su je nakon toga da izvede nekoliko djece vanka, druži se i tako...inače to je bilo prije ovih nekih skandala koji su se kasnije spominjali vezano za dom, sad su provjere vjerojatno rigorozne...
...uf...moraš bit u neku ruku spreman na to inače, emocije te skroz obuzmu tamo, često se ne možeš odvojiti od misli na tu djecu i nakon što odeš doma...teško je...čovjek dođe ondje kao idealist,a tamo te realnost tresne po glavi...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 23:07   #44
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Ćao,
ja sam volontirala prije jedno 5-6 godina u Splitu, ali sam išla sa dvije mlade cure koje su bili Evangeliskinje ( čisto sam ih poznavala, ne pripadam inače) koji su se družile s djecom, međutim nisam ih pitala kako je došlo do toga da su imale mogućnost tamo volontirati (inače teta je stalno bila s nama u sobi dok smo se družili s djecom)...sad mi je malo čudno što su i nas sve tri pustile unutra bez da su sa mnom obavili bilo kakav razgovor,
....inače naravno nije bio dozvoljen nikakav religijski utjecaj na djecu (a i ove dvi cure su bile skroz korektne i veoma drage)...moja sestra je prije 8 godina imala jedan razgovor (ona radi u jednom vrtiću) i pustili su je nakon toga da izvede nekoliko djece vanka, druži se i tako...inače to je bilo prije ovih nekih skandala koji su se kasnije spominjali vezano za dom, sad su provjere vjerojatno rigorozne...
...uf...moraš bit u neku ruku spreman na to inače, emocije te skroz obuzmu tamo, često se ne možeš odvojiti od misli na tu djecu i nakon što odeš doma...teško je...čovjek dođe ondje kao idealist,a tamo te realnost tresne po glavi...
Hvala ti puno. Sad znam da se ima smisla raspitivati.
Inače se dvoumim dal da se prijavim za neku igru s ovim manjim klincima ili da ako je to moguće organiziram druženja s većom djecom tipa kino, šetnje i tako to.
Mislila sam i zamoliti par ljudi za koje znam da surađuju s njima profesionalno da mi naprave neku preporuku, tako da ovi iz doma ipak imaju neku sigurnost u mene, jer sigurno da ni njima nije lako procijeniti koga pustiti u svoju blizinu.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:18   #45
Ja sam danas bila u domu u Nazorovoj Isle smo frendice i ja poigrati se s djecom i odnjeti im pokloncice Srce mi i puca i puno mi je Toliko su me curice s kojima sam se igrala izljubile i izgrlile Predivno iskustvo Neprocijenjivo i nezamijenjivo Posto vec duze vremena razmisljam o tom volontiranju malo sma se raspitala Djete se veze istina je i tesko je ali opet bolje da dobiju i to malo paznje i da ih se izvede u grad da nesto vide i prozive nego nista
Strasno mi je da ima roditelja koji ostave djecu i dodou samo vikendom ih pogledati Strasno
Definitivno sma se odlucila da cu jedan dan u tj ili u 2 ili u 3 tj odvojiti i otici jednom djetetu nesto malo ljubavi i paznje pruziti
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:22   #46
Zanima me još nesto u vezi volontiranja dakle princip je da dobijes jedno djete s kojim se bavis Ono sto mene zanima kakav je princip s djecom koja imaju brata ili sestru u grupi Dali se moze biti volonter takvom djetetu jer neznam kako to ide kad se djete izvede u park ili u grad a brata ili seka od njega ostaje
Pls ako netko ko se time bavi zna da mi objasni Tek pocinjem volontirati
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:21   #47
To moraš tamo pitati. Ako si već upala u program, onda će ti objasniti sve o tome.

Ja sam odlazila u Nazorovu i malenog kojem sam dolazila, usvojila je jedna obitelj. Tako da se nađe i pokoji happy end...

Iako,
Quote:
Definitivno sma se odlucila da cu jedan dan u tj ili u 2 ili u 3 tj odvojiti i otici jednom djetetu nesto malo ljubavi i paznje pruziti
- baš ne ulijeva neku stabilnost i pravu odlučnost...

Jesu te već uzeli za volontera?
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:04   #48
Malo sam se krivo izrazila Olducila sam barem 2 puta tj ici Bila sma vec 3 puta u posjeti sad sam skupila ono sto su trazili od potvrda i jos samo moram ispuniti onaj upitnik
A budem pitala kad opet odem gore nemam iskustva s tim ali znam kako je to bitno djecici Vec sam razgovarala sa psihologicom doma
Svaki puta sam bila u istoj grupi tako da sam vec malo upoznala klince malecki mi je jedan jako dragi ali on je sa sekom tam pa neznam ako upitam dali mogu s njim provoditi vrijeme koji je princip rada jer znam da se u grupama braca ne razdvajaju pa predpostavljam da je tako i kod volontiranja jer volonter se igra samo s jednim djeteom i samo se s njim bavi i ako ga odvede u park ili negdje van neznam kako to utjece na bracu Vec me poznaju pa mi se vesele a i ja njima
Naravno da jednom u 3 tj ne ulijeva povjerenje To je nista i to je vise maltretiranje djeteta nego volontiranje
Ja kad idem dozgo imam osjecaj da sma ucinila nesto dobro i drago mi je jako zbog toga
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:58   #49
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje.. htjela bih volontirati u domu za nezbrinutu djecu u Rijeci.. zna li itko nešto više o tome? treba li kakav poseban uvijet za volontiranje? i kome da se točno obratim?
Hvala Vam najljepša. )
Djevojčica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 09:07   #50
Quote:
Djevojčica00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje.. htjela bih volontirati u domu za nezbrinutu djecu u Rijeci.. zna li itko nešto više o tome? treba li kakav poseban uvijet za volontiranje? i kome da se točno obratim?
Hvala Vam najljepša. )
Nađi adresu doma i zovi telefonom.
Ja sam bila samo jednom (ili par puta ). Nisam više mogla...
Tada mi je trebala sanitarna knjižica.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:27   #51
želim volontirati - rad s zanemarenom/zlostavljanom djecom

kako naslov govori
imam želju, volju i mogućnosti pomagati zanemarenoj/zlostavljanoj djeci.
Otkud krenuti? zna li tko kome se mogu obratiti?

U Zagrebu živim.

hvala svima
djavoljaodvjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:09   #52
Imaš Hrabri telefon i njihovu kuću u Borovju. Mislim da ti provode edukacije za volontere jednom godišnje pa ih nazovi i prijavi se.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:51   #53
poz
jel ima netko iskustava u volontiranju u domu za nezbrinutu djecu? vec duze razmisljam o tome, ali ne znam nikoga ko je vec volontira. imam sina od 19 miseci i puno slobodnog vremena pa me zanima na koji se nacin u takvim domovima volontira, odn. jel ikako mogu uskladit da provodim vrime sa svojim ditetom i sa jos jednim iz doma... molim odgovor...
misko st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:06   #54
Ja volontiram na školskom odjelu. Znam da im je najpotrebnije da imaju volontere za školsku djecu koji mogu učiti s njima. Za ovo što tebe zanima ne znam odgovor, najbolje ti je nazvat dom i raspitat se. Jedino što mogu reći je da mi je odluka o volontiranju definitivno bila jedna od boljih u životu! Idem tri puta tjedno i čak mislim da dječak s kojim "radim" više daje meni nego ja njemu
Forla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:15   #55
hvala ti, vidim da si iz splita pa pretpostavljam da volontiras u maestrala... stvarno mi je to velika zelja, al prije nego nazovem tila bi znat jel takvo nesto uopce moguce, kako se radi s manjom djecom. jer ne bi tila da me otpile kad im kazem da iman svoje dite. nas dvoje smo bar 3-4 puta tjedno na znjanu, i volila bi kad bi mogla povest jedno dijete iz doma s nama, al ne znan je li to uopce moguce.
misko st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:37   #56
Ma nema na čemu!
Da, u Maestrala volontiram. Stvarno ne znam kako volontiranje funkcionira na jaslicama i predškolskom, ali stručni tim u domu je super i neće te sigurno otpilit nego će ti sve objasnit bez problema. Ja nisam znala nikoga tko volontira pa sam otišla do doma i raspitala se, isto kao i ti, baš sam želila volontirat. Meni i njemu je škola prva (više meni nego njemu ), kad riješimo sve obveze vezane za školu (učenje, domaći, lektire...), idemo vani, družimo se, igramo. Naravno, sve u dogovoru sa odgajateljom.
Forla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:40   #57
hm, zaletit cu se ovih dana do njih pa cu se raspitat. a ako bi mi ti mogla sta u meduvremenu saznat bila bi ti zahvalna...
misko st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:47   #58
Javim ti ako nešto saznam
Forla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 15:10   #59
Forla, misko_st -sve pohvale za volontiranje!
Ja sam bila jako zainteresirana, no nažalost kada se realiziralo, bio mi je strašni problem.
Sa nekoliko djece iz Maestrala, preko ljeta, užas, došla bi doma i plakala, previše me sve to pogađalo. Nikako nisam mogla izbaciti tu djecu iz glave.Ja bi ih najrađe sve doma dovela
Ne znam, pogotovo zato što preko ljeta u domu ostanu samo ona djeca koja su baš potpuno sama, dakle koja nemaju niti neku rodbinu ili bake da provedu ljeto s njima.
Da li ste vi imale problema s tim?
Ja bi rado opet volontirala s njima, ali ne znam kako da se na neki način ogradim emocionalno od svega toga.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 20:31   #60
I ja sam mislila svoje vrijeme ovo ljeto pokloniti djeci u mom gradu koja se nalaze u domu za djecu s posebnim potrebama.
E sad, strah me da ne dođem tamo i napravim više štete nego koristi, jer sam još srednjoškolka, i prije sam volontirala ali sa starijim ljudima, nikad s djecom.
Vidim da vas je par volontiralougl ako itko želi podijeliti iskustvo samnom..može i na inbox ako je nekome preintimo ovako. Ja još nisam potpuno sigurna kako bih se trebala ponašati kad dođem u dom, i zato odgađam odlazak :$
__________________
Jer samo nebo je granica.
tipka58 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.