Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 13:45   #401
Ima li tko kakvih info od vas koji ste u toj struci hoće li krenuti s novom školskom godinom reforma škole i koje škole u ZG bi je trebale prve sprovesti?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:34   #402
moje se iskustvo sa OŠ Stenjevec, totalno promjenilo...sa ovim znanjem nebi djetet upisala u nevedenu školu...sigurno mlađe dijete neće upisati...

prezahtjevna škola, prevelika i nerealna očekivanja od početnih razreda već...
i loši i ne stručni učitelji koji ne znaju prenijeti kvalitetno gradivo djeci...iskreno razmišljam već ako se ovo sve nastavi ispisati i smjestiti dijete u drugu školu...

već u drugom razredu, 1. i 2. masovne u razredu, zadnji testovi iz Pid i Matematike više od pola razreda imaju 1 i 2...roditelji svi već ludi, frustirani, djeca nesretna i razočarana u sebe i u školu...

ako nemate malog Einsteina i niste spremni dnevno provoditi sa djetetom 2-3 sata u učenju i vježbanju ovo nije prava škola za vas to je moje iskustvo...

jer ja provodim dnevno dosta vremena sa djetetom i ocjene su prosječne...

evo primjera...

diktat iz matematike, znači računanje u glavi plus i minus do 100...
po zadatku dijete ima 2 sekunde vremena napisati samo rezultat (sve u glavi treba računati) ....ja to nebi mogla riješit a ne dijete sa 8 god.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:37   #403
kakva su vaša iskustva sa OŠ Tadjanović
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 19:49   #404
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post

diktat iz matematike, znači računanje u glavi plus i minus do 100...
po zadatku dijete ima 2 sekunde vremena napisati samo rezultat (sve u glavi treba računati) ....ja to nebi mogla riješit a ne dijete sa 8 god.
ovo je nazalost u svim skolama, i po meni totalno nepotrebno izivljavanje nad djecom.
iskreno se nadam da ce se to promijeniti ovom reformom.


jel imas osjecaj da je samo vama tako, ili i ostala tri razreda?

moja kolegica je sa oba sina prezadovoljna (i nisu neki super ucenici, stariji nije upisao neku superduper srednju, oba klinca se primarno bave nogometom, izlaze i zive zivot nekih normalnih teenagera)

Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
kakva su vaša iskustva sa OŠ Tadjanović
ono malo susreta koje sam imala, dojam je da se prebrzo/olako upucuje na promijenu skolskog programa, odn da se dijele prilagodjeni, ali i posebni programi cim im dijete pravi probleme na satu - u prevodu, ne trude se uloziti i prepoznati djetetov potencijal....
al nemam iskustva sa prosjecnim i iznadprosjecnim ucenicima, pa bi ovo bilo prejednostrano.
iz druge ruke, frendica koja spada u tu skolu, kaze da su nju razni roditelji/susjedi odgovorili od te skole, radi nerjesavanja bulinga i navodno previse "socijale", a i toga da je skola, u visim razredima jako losa, nezahtjevna i da izlaze bez bazicnih znanja.
i vecina njih je iz tih razloga upisivala u stenjevac ("jer tu idu fina djeca,a u tadijanovic manje fina").
i da stenjevec ima bolje pokazatelje na natjecanjima (sto je meni bezvezni kriterij, pogotovo za slucaj koji ti imas)
kada je otpisala tadijanovic, dvoumila se izmedju stenjevca i draskovica (prevagnulo je to sto je to njena skola, sto imaju boravak i nakon prvog razreda, i sto je baka blizu)
i kaze da je zadovoljna, mislim da joj malac sad i ide sam u skolu, bus stane tocno ispred skole.

ne znam dal sam ti pomogla
(vjerojatno nisam , jer sada mozes imati i trilemu )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 19:57   #405
hvala, dala si mi neki realan uvid

ca. pola razreda ide sa učiteljicom sljedeći tjedan na sastanak i pokušat će pričati o lošim ocjenama i kolektivnom ne znanju u razredu...ne znamo samo dali ćemo pozvati pedagoda (ravnatelja nemamo još)

želimo da i učiteljica preuzme dio odgovornosti na sebe...

o paralelnim razredima ne znam puno i ne znam kakve su ocjene ali općenito ce uvijek hvale kako su zahtjevi i puno traže...ali vidim da učenicima fali znanje, ne svaćaju gradivo, loše mi objasni ili jako površno...meni jednostavno nije normalno ni prihvatljivo da djeca u 2. razredu os škole imaju 1 ili 2 iz matematike i pid

do sada sam uvijek radila i trudila se sa djetetom i mislila ca. 3-4 je njezin stupan znanja i trebam svoja očekivanja spustila ali sada se ustanovilo da ca. 50 do 70 % učenika u razredu imaju iste ocjene...

mene je strah viših razreda, ako stvarno u nišim razredima uz trud i rad dolazi samo do ovakvih ocjena, šta će biti kasnije u kakvu će se srednju školu uopće moći upisati...sve je divno i krasno kako je njihova 3 kao u drugim škola 5 ali ako mi dijete upiše neku bezveznu srednju školu, kakve koristi
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:05   #406
ajme, kad sam.prvinput cula te rigotine "dobra i zahtjevna skola" imala sam flashback na moju osnovnu i rekla sam da mija mala ne ide u stenjevec

ali jebi ga, isla bu, vazno mi je da ide sa susjedima. nadam se da ce imati ok uciteljice, to je i tako odlucujuce :/
bar znam da nece vasu uciteljicu imati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:21   #407
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ajme, kad sam.prvinput cula te rigotine "dobra i zahtjevna skola" imala sam flashback na moju osnovnu i rekla sam da mija mala ne ide u stenjevec

ali jebi ga, isla bu, vazno mi je da ide sa susjedima. nadam se da ce imati ok uciteljice, to je i tako odlucujuce :/
bar znam da nece vasu uciteljicu imati
dobro razmisli o toj školi, jako puno traže a učiteljice nisu nešto jako dobre da bi prenijeli znanje za ono što oni očekuju ....na kraju će ti najviše radit sa djetetom i cijelo gradivo doslovno morati objašnjavati djetetu doma jer od učiteljice ništa ne skuži...sve ti kaže to da je ca. 4-5 dobrih učenika u razredu od 28 a ostali su ca. 3 bili do sada a sada već ide i prema dolje...ja znam da dnevno moram vježbati sa djetom dodatno uz zadaću i to kao što vidiš sa upitnim rezultatom...
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:32   #408
a to je vasa jbg, jako se razlikuju od razreda do razreda pravila. mene jako zanima kakve su ove koje su sad u 4 razredu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:33   #409
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ajme, kad sam.prvinput cula te rigotine "dobra i zahtjevna skola" imala sam flashback na moju osnovnu i rekla sam da mija mala ne ide u stenjevec

ali jebi ga, isla bu, vazno mi je da ide sa susjedima. nadam se da ce imati ok uciteljice, to je i tako odlucujuce :/
bar znam da nece vasu uciteljicu imati
ma je, to je sveskupa lutrija.
a blizina je vazna.

problem je u tome sto si neke skole zabriju na image "dobre i zahtjevne skole", a nemaju popratni kadar za to, pa im odrade roditelji
(i to najcesce jer im se u par genaracia zalomilo par pametnih klinaca koji su rasturili neko natjecanje, pa ocekuju i dalje takve)

meni je okej da u razredu ima samo 3-4 odlicna ucenika, to jest neki realitat, ali onda i na drugu stranu treba imati 3-4 losih i ostali srednji.
i voo su prvi razredi, kada to sve skupa treba biti igra i ucenje,a ne natjeanje u tome tko ce prvi pogrijesiti u diktatu iz matematike.
nadam se da bu bolje od iduce godine, kada nema ocjenjivanja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:35   #410
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
dobro razmisli o toj školi, jako puno traže a učiteljice nisu nešto jako dobre da bi prenijeli znanje za ono što oni očekuju ....na kraju će ti najviše radit sa djetetom i cijelo gradivo doslovno morati objašnjavati djetetu doma jer od učiteljice ništa ne skuži...sve ti kaže to da je ca. 4-5 dobrih učenika u razredu od 28 a ostali su ca. 3 bili do sada a sada već ide i prema dolje...ja znam da dnevno moram vježbati sa djetom dodatno uz zadaću i to kao što vidiš sa upitnim rezultatom...
pretpostavljam da mnogi zele da im dijete upise dobar faks jednog dana. takav trazi minimalno 4-5 sati ucenja dnevno, samostalnog, mimo predavanja, pred ispit i vise.
kako vi mislite da ce vam dijete steci naviku ucenja ako je 2 sata daleko previse? moji su samnom toliko ucili do 4 razreda, a onda sam polako bio sposoban i sam dalje. zavrsio sam i faks.
normalno je da se morate baviti svojom djecom i iluzorno je ocekivati da ce se drugi baviti njima, ma koliko platili za to.
inace mozak da bi nesto kvalitetno zapamtio mora to ponoviti daleko vise puta od 2 citanja. tako neuroloska istrazivanja na temu ucenja kazu. i to pod uvijetom da ne ucite na pamet.
ucenje je proces koji traje i zahtjeva koncentriranost.
matematika u osnovnoj skoli, pogotovo do 4 razreda je cisto stvar vjezbanja. pola sata vjezbanja je gotovo nista, pogoto za ista vise od dvojke,
najlakse je kriviti druge i cuditi se nemogucnosti upisa u zeljenu srednju skolu. ovi nadobudniji jos organiziraju prosvjed-umjesto da su bar pola energije ulozili u svaranje djetetove navike ucenja
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:38   #411
ma velim, zavisi od ucke do ucke, ono sto me uzasava je bas taj stav, mi smo super skola

mislim da sam dovoljno puta kmentirala na ovoj temi, od takvih skola (dok je ovakav sistem) treba bjezati
sto je moja 4 vrijedila vise od necije 5 meni basnista nije na upisu znacilo, nista.
i to 8 godisnje slusanje da te zlostavljaju sranjima jer si u super skoli i da ako nisi za nju da se preselis u "posprdnoizgovorenoime"

evo, nek se jave starci starijih klinaca, ako ima netko kome su klinci sad 4 razred, kakve su uciteljice?

znam d aje ravnateljica umrla, pretpostavljam d aje sad raspasoj u skoli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 21:29   #412
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma velim, zavisi od ucke do ucke, ono sto me uzasava je bas taj stav, mi smo super skola

mislim da sam dovoljno puta kmentirala na ovoj temi, od takvih skola (dok je ovakav sistem) treba bjezati
sto je moja 4 vrijedila vise od necije 5 meni basnista nije na upisu znacilo, nista.
i to 8 godisnje slusanje da te zlostavljaju sranjima jer si u super skoli i da ako nisi za nju da se preselis u "posprdnoizgovorenoime"

evo, nek se jave starci starijih klinaca, ako ima netko kome su klinci sad 4 razred, kakve su uciteljice?

znam d aje ravnateljica umrla, pretpostavljam d aje sad raspasoj u skoli
baš tako je kako opisuješ...duznost ravnateljice izvršava trenutno pedagog (dok ne nadu novog ravnatelja), koja je mlada, bahata zenska, puna sebe...

baš bi me zanimalo mišljenje starijih klinaca, kako je u višim razredima....
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 21:56   #413
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da mnogi zele da im dijete upise dobar faks jednog dana. takav trazi minimalno 4-5 sati ucenja dnevno, samostalnog, mimo predavanja, pred ispit i vise.
kako vi mislite da ce vam dijete steci naviku ucenja ako je 2 sata daleko previse? moji su samnom toliko ucili do 4 razreda, a onda sam polako bio sposoban i sam dalje. zavrsio sam i faks.
normalno je da se morate baviti svojom djecom i iluzorno je ocekivati da ce se drugi baviti njima, ma koliko platili za to.
inace mozak da bi nesto kvalitetno zapamtio mora to ponoviti daleko vise puta od 2 citanja. tako neuroloska istrazivanja na temu ucenja kazu. i to pod uvijetom da ne ucite na pamet.
ucenje je proces koji traje i zahtjeva koncentriranost.
matematika u osnovnoj skoli, pogotovo do 4 razreda je cisto stvar vjezbanja. pola sata vjezbanja je gotovo nista, pogoto za ista vise od dvojke,
najlakse je kriviti druge i cuditi se nemogucnosti upisa u zeljenu srednju skolu. ovi nadobudniji jos organiziraju prosvjed-umjesto da su bar pola energije ulozili u svaranje djetetove navike ucenja
jednostavno. išla sam u "zahtjevnu" osnovnu koja je na sreću imala i jako dobre profesore koji su znali objasniti, imala sam izvrsnu koncentraciju i dobro pamćenje pa sam u osnovnoj učila samo povijest.
u srednjoj sam shvatila da je nemoguće sve poloviti na satu i odlučila učiti 1-3 sata dnevno. kad krene potreba, motivirani se trgnu.

moja mala je doživjela šok u petom razredu i odlučila učiti. ne uči puno, uglavnom je kampanjac, ali za sada funkcionira. zna i sama da će u srednjoj morati raditi ozbiljnije, no dok ide ovako...

ne slažem se da u osnovnoj moraju učiti cc dva sata dnevno i da moraju pročitati više od dva puta. kako tko, kako što. ako čitaš s razumijevanjem gradivo koje je profa dobro objasnio, dva čitanja su dovoljna da ti legne. ako ne razumiješ što učiš, za nabiflati napamet treba vremena.

radne navike... pa ne moraju se steći samo preko učenja za školu. moja ih brusi svakodnevnim sviranjem za glazbenu (uz moje podsjećanje, sama se rijetko ulovi instrumenta), a krajnje je vrijeme da je pritisnem sa svakodnevnim spremanjem svoje sobe.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 22:03   #414
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
baš tako je kako opisuješ...duznost ravnateljice izvršava trenutno pedagog (dok ne nadu novog ravnatelja), koja je mlada, bahata zenska, puna sebe...

baš bi me zanimalo mišljenje starijih klinaca, kako je u višim razredima....
ovi vjerojatno jos imaju i komplekse jer nisu razvikana skola nego samo lokalci znaju

ja znam stariju djecu, bas stariju14-15-18 g, i kazu da je dobra skola.
nemam.pojma, ovo su sve neki odlikasi ili bar tako kazu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 11:05   #415
Ima li tu netko iz Malešnice, Španskog, a čije dijete ide u jednu od škola OŠ Ante Kovačića ili OŠ Malešnica?
Mislim se između ove dvije škole i nemam pojma što da odlučim.
Dijete mi neće ići na vjeronauk pa mi je bitno i da je to dobro organizirano (a vidim u novinama da se u OŠ Malešnica održava misa na početku školske godine, a u OŠ Ante Kovačića školska priredba za Božić se održava u crkvi, pa ne znam što mi je gore).
Ako netko ima iskustva s ovim školama, neka molim vas podijeli.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 18:39   #416
postovi o kvaliteti uciteljice prebaceni su na temu roditelji skolaraca
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 12:28   #417
Ima ko kakvu informaciju o osnovnim školama u Novom Zagrebu-zapad. OŠ u Botincu ili Savskom Gaju? bilo kakav info mi je dobro došao. Za sad imam samo neke polu informacije, rekla-kazala.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 09:08   #418
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
moje se iskustvo sa OŠ Stenjevec, totalno promjenilo...sa ovim znanjem nebi djetet upisala u nevedenu školu...sigurno mlađe dijete neće upisati...

prezahtjevna škola, prevelika i nerealna očekivanja od početnih razreda već...
i loši i ne stručni učitelji koji ne znaju prenijeti kvalitetno gradivo djeci...iskreno razmišljam već ako se ovo sve nastavi ispisati i smjestiti dijete u drugu školu...

već u drugom razredu, 1. i 2. masovne u razredu, zadnji testovi iz Pid i Matematike više od pola razreda imaju 1 i 2...roditelji svi već ludi, frustirani, djeca nesretna i razočarana u sebe i u školu...

ako nemate malog Einsteina i niste spremni dnevno provoditi sa djetetom 2-3 sata u učenju i vježbanju ovo nije prava škola za vas to je moje iskustvo...

jer ja provodim dnevno dosta vremena sa djetetom i ocjene su prosječne...

evo primjera...

diktat iz matematike, znači računanje u glavi plus i minus do 100...
po zadatku dijete ima 2 sekunde vremena napisati samo rezultat (sve u glavi treba računati) ....ja to nebi mogla riješit a ne dijete sa 8 god.
ovakvo maltretiranje sa diktatima je i u nasoj skoli (u Dubravi)..... ali to je stvar nastavnika. Nasa je nadobudna da to nije normalno i sve ucenike uspoređuje sa jednim koje je stavrno genijalac (za sada) i nije mi jasno sto uopce radi u 2. razredu kada ima znanje komotno za 4.razred.
Kod nas su neki roditelji pobunili ravnatelju i doslo je do promjena jer postoje kriteriji ocjenjivanja i zakon o skolstvu koji jako lijepo objasnjava sto i kako, ali se toga dosta nastavnika ne pridrzava pa se nije lose referirati na to i staviti nastavnika pred zid. Tu su nadlezni i ministarsvo i agencija za odgoj i obrazovanje kojoj se moze podnjeti prigovor te ce oni izaci na teren te u slucaju uocenih nepravilnosti opomenuti nastavnika i prepravljati ocjene (vjeruj mi da reagiraju )
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 10:56   #419
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Nasa je nadobudna da to nije normalno i sve ucenike uspoređuje sa jednim koje je stavrno genijalac (za sada) i nije mi jasno sto uopce radi u 2. razredu kada ima znanje komotno za 4.razred.
Zato jer nije znanje jedina stvar koju moraš steći u te dvije godine razlike.
Nit su učiteljevi kriteriji ocjenjivanja problem tog djeteta.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 11:50   #420
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Zato jer nije znanje jedina stvar koju moraš steći u te dvije godine razlike.
Nit su učiteljevi kriteriji ocjenjivanja problem tog djeteta.
gle, to djete je po preporuci strucne sluzbe moglo ici u treci razred odmah ali su se starci predomisljali i ipak odustali te ga upisali u tad 1 razred..... mali se dosađuje na satu jer cita kao odrasli, zna odavno tablicu mnozenja, zbrajanje i oduzimanje visetroznamenkastih brojeva napamet itd, mali je fakat, vrlo je poslusan i miran tj komotno ga mozes uspoređivat sa klincem koji ide najmanje u 4 razred.... a problem nije u djetetu i to nitko ne navodi nego je problem sto si je uciteljica zabrijala da bi svi trebali bit kao on i da ako on dobi 5 da to nitko drugi nije zaslizio sto nikako nema veze sa kriterijima ocjenjivanja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.