Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2013., 09:53   #181
Quote:
mina_122 kaže: Pogledaj post
… - kako moja baba uopste moze biti privedena pa sve i da ju je izbacila na ulicu, s obzirom da je stan na njeno ime a ona nije nikakvim zakonom vezana za strinu?...
Je, vezana je. I dalje su obitelj, a tu su neki odnosi malo konkretnije riješeni i definirani, tako da se može primijeniti Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji.


Quote:
mina_122 kaže: Pogledaj post
… Zar ona ne moze kao vlasnik stana izbaciti i svog sina i nju, ako su oboje punoljetni, zdravi i radno sposobni? Zbog ceka je ona duzna pruzati krov nad glavom strini i finansijski je podrzavati?...
Može ih izbaciti, ali je to očito učinjeno na način da je počinjen prekršaj.


Quote:
mina_122 kaže: Pogledaj post
… = da li ja sad mogu da usetam u policiju i da kazem prijetio mi taj i taj i da policija dodje i uhapsi toga, iako ja nemam niti jedan dokaz da je istina to sto pricam, ni dokaz ni svjedoke?...
Ako se utvrdi da lažeš, možeš i ti biti prijavljena.


Quote:
mina_122 kaže: Pogledaj post
… = kako presuda moze biti u njenu korist kad je priznala pred sudom da je sama najavila iseljenje i da joj to nije niko ni pomenuo a kamoli prisilio? I kad je priznala da joj je baba rekla da 2 dana moze da dolazi i odlazi koliko hoce puta zbog selidbe i da uzme sta god je njeno?...
Očito tu ima još nešto što ti nije poznato (vrijeđanje, svađa, prijetnje…).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 17:00   #182
Ok, ali ne razumijem, kazes mi da se moze primijeniti zakon o nasilju a onda kazes da ih moze izbaciti?
Ali na kraju krajeva nije ni izbacena, vidjela sam sms svojim ocima <doci cu po stvari>. drugo pred sudijom je priznala da je poslala sama taj sms, ali je argument bio sto je baba rekla da ima 2 dana da dolazi i odlazi koliko hoce ali da se vise ne moze vracati. Na to je sudija rekla da su 2 dana izuzetno razuman rok za iseljenje.

Drugo, vezano za prijetnje, kako se moze utvrditi da ja lazem, ili da druga strana laze ako nema ni dokaza ni svjedoka? Zar se takve optuzbe ne odbacuju momentalno? Bas iz razloga da se takve stvari ne bi mogle izmisljati?

Trece, procitala sam optuznicu, i presudu. Ne pominju se ni svadje ni prijetnje bez to navodno izbacivanje iz kuce, barem sto se babe tice. Sto se babinog muza tice, takodje je izjavila pred sudijom da ga se plasi. Sudija je pitala zbog cega se plasi, je li je kad fizicki maltretirao i prijetio itd, ona je rekla da nije ali je davno bio na ratistu pa ga se zbog toga plasi ??? ono sudija joj se smijala u lice... Ocigledno je neka veza potegnuta, samo me zanima kome se obratiti za to, kome se zaliti, kako itd
mina_122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 17:02   #183
E da, i da li bih je ja mogla tuziti za klevetu, s obzirom da je izjavila u sudnici da je moj pokojni otac kriminalac? Iako nikad nije bio osudjivan ni za sta. Zapisnicar je zabiljezio tu izjavu.
mina_122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 10:16   #184
Možeš privatnom tužbom ako nije prošlo više od 3 mjeseca od izjave.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 21:47   #185
Zamolila bih za savjet vezan za slučaj jedne bliske prijateljice. Njezin brat je psihički bolesnik, točnu dijagnozu ne znam. Već je puuno puta bio na liječenju, između ostalog u Psihijatrijskoj bolnici na Ugljanu, u Vrapču,..., ali je uvijek i pušten kući. Riječ je o jako inteligentnoj osobi koja redovito uspijeva obmanuti liječnike o svome stanju nakon čega utvrde kako mu je bolje i puste ga. Kao što sam rekla, dosta puta je prijavljivan za prijetnje, napade i slično. Poznat je policiji i liječnicima. Prije nekoliko dana je fizički napao tu prijateljicu, pritom je zadobila ozljede. On je zadržan u pritvoru na 2 tjedna. Ona je u strahu zato što je njegova kuća blizu njezine u kojoj stanuje s roditeljima, ali s posebnim ulazom. Ima dijete od godine dana, a on joj svako malo bane tražeći novce jer ima neka socijalna primanja. Kad mu odbije dati počne vrijeđanje i napadi. No, nije u pitanju samo novac, bilo što je mogući povod za njegove napade. Do sada je samo na kratko bio zadržan i uvijek puštan u tu kuću pored nje. Vrijeđa i napada roditelje koji su mu navedeni kao skrbnici. Pitanje je što učiniti? Prijateljica kaže kako joj je rečeno da nije isti Zakon za osobe koje su "normalne" i one proglašene neuračunjivima. Što je moguće poduzeti da bude duže zadržan u zatvoru ili na liječenju? Može li se dobiti zabrana pristupa za njega, prisiliti ga se da se preseli, bilo što? Ona nema novaca za preseljenje, a kako on najvjerojatnije uskoro izlazi iz pritvora lako je moguće da će se ponoviti isti scenarij. U svojem bunilu on je sposoban ubiti i toga su svjesni liječnici, ali gdje potražiti zaštitu od takve osobe?
marina303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:21   #186
Remećenje javno reda i mira ili obiteljsko nasilje?

Postoji li koja rupa u zakonu po kojoj bi se takozvano obiteljsko nasilje moglo gledati sa prizme svirepog i krajnje neobzirnog remećenja javnog reda i mira?

Uglavnom, stvar je u mojim roditeljima ( i njihovom utjecaju na mene i susjedstvo ) koje bih htjela u ključnom momentu anonimno prijaviti.

Povijest je takva da je desetljećima postojalo stvarno fizičko i psihičko zlostavljanje od strane jačeg i jačih prema slabijima , znači muž prema ženi i djeci, žena i starija djeca prema mlađem djetetu itd,
što je ipak uslijed nesređenog zakona ,iako vrlo zamjetno, prošlo desetljećima kao nešto ne zamjećeno.

Sad (unazad zadnjih 15- 20 godina) se radi o tome da je s jedne strane ostala ženska osoba ( majka) koja više ne trpi činjenično fizičko nasilje (jer se suprug s godinama uglavnom naučio fizički obuzdavat) , tj. da ju ne premlati, ali su se tu zato nastavile salve prijetnji oduzimanjem života i vrlo ružnih i bezrazložnih uvreda poput kur*etino, kravetino, treba te zaklat, dobiti ćeš ti nožem, izbit ću ti sve zube
pri čemu se ta osoba unatoč svim tim prijetnjama i vrlo agresivnom karekteru vidno obuzdava da ne izvrši fizički napad,
dok druga strana ( majka) iako nižim tonom ( ali vrlo uočljivo onom tko je dovoljno blizu) nadalje provocira, također vrijeđa , podjebava , govori kako će se osvetiti i namjerno riječima verbalno želi izazvati napad na sebe.
To nikako ne može biti slučajno, jer svaka osoba nakon toliko godina braka jednostavno mora znati kako druga strana reagira i na što je tanka.

E sad tu nastupa ključni dio problema,
a taj je da se te situacije ili bolje rečeno svojevrsni igrokaz vrlo često ne odvijaju samo u okviru kuće nego na dvorištu, ili u kući sa bez bol beda otvorenim prozorima i vratima i to posve neovisno jel dva popodne, šest ujutro, podne ili ponoć ( očito kako im šune u glavu ili možda imaju viška energije za ispucavanje?? ) u susjedstvu gdje ima i bolesnih i male djece, beba i ljudi koji uključujući mene žele normalno spavati ili provesti ugodan ručak ili večeru s ukućanima, a da im ne odzvanjaju kojekakve sablažnjive gadarije u ušima i to od strane navodno bolesnih, a opet vrlo vitalnih osoba od kojih 70 godina (čim su za takve učestale ekscese sposobni, jel ).

Zašto ne osjećam suosjećanje prema "sirotoj" majci i grozom ocu i zašto ovo smatram bliže remećenju javnog reda i mira nego obiteljskom nasilju?

Prvenstveno zato jer on svoje prijetnje već više od 15 godina ne ispunjava ( pa čak ni one u kojima se dere iz petnih žila da će joj momentalno slomiti sve kosti ) , a ona se redovno već nakon dan i pol od svađe s njim pomiri, zadovoljno bleje skupa u tv- serije, jedu štrudle ili neke druge kolače i u međusobnim razgovorima pljuju po drugim susjedima, njihovim obiteljima, vlastitoj djeci i slično
i stoga mislim da rezoniram pravedno i pošteno.

Ali dodatni problem nastaje kad majka krene ko fol zapomagati i meni maestralno urlati da ja zovem policiju, što ja izričito neću, jer je dovoljno što nas kao obitelj i jedno i drugo svojim ponašanjem prvenstveno sramote. Počevši od susjedstva, pa nadalje...

Ovo nisam napisala bezveze već vrlo objektivno i zato jer je obrazac ponašanja pljunuto isti
Tj. česte, degutantne i izrazito bučne svađe, koje se čuju kroz cijelu ulicu, a zatim nerazgovaranje do maksimum dan i pol, te potom tv- serija , štrudli i onda sve ispočetka ,
Njoj očito nije dovoljno ljudi uključeno u njen "problem", pa valjda pretendira tome da bi bilo zgodno malo uplest i neku službu, ne bi da ovi nemaju dugog posla nego se bakčat uz nečije igrokaze.

I kad smo već kod toga, ja bi im zaista voljela jedanput i uključiti službu ,ali ako je to moguće, vrlo anonimno i u okviru anonimne prijave za remećenje javnog reda i mira.
U zgradama bi to išlo pod narušavanje kućnog reda, ali kako kuće ipak nisu toliko blizu, kako to funkcionira i jel to uopće moguće?
Savjeti, mišljenja.
Hvala
jeboVasKerempuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 09:31   #187
Ukoliko se čuje/vidi sa javnog mjesta ide narušavanje javnog reda i mira.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 20:57   #188
Quote:
mina_122 kaže: Pogledaj post
Drugo, vezano za prijetnje, kako se moze utvrditi da ja lazem, ili da druga strana laze ako nema ni dokaza ni svjedoka? Zar se takve optuzbe ne odbacuju momentalno? Bas iz razloga da se takve stvari ne bi mogle izmisljati?
ne odbacuju, upravo obrnuto.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 22:25   #189
Quote:
marina303 kaže: Pogledaj post
Zamolila bih za savjet vezan za slučaj jedne bliske prijateljice. Njezin brat je psihički bolesnik, točnu dijagnozu ne znam. Već je puuno puta bio na liječenju, između ostalog u Psihijatrijskoj bolnici na Ugljanu, u Vrapču,..., ali je uvijek i pušten kući. Riječ je o jako inteligentnoj osobi koja redovito uspijeva obmanuti liječnike o svome stanju nakon čega utvrde kako mu je bolje i puste ga. Kao što sam rekla, dosta puta je prijavljivan za prijetnje, napade i slično. Poznat je policiji i liječnicima. Prije nekoliko dana je fizički napao tu prijateljicu, pritom je zadobila ozljede. On je zadržan u pritvoru na 2 tjedna. Ona je u strahu zato što je njegova kuća blizu njezine u kojoj stanuje s roditeljima, ali s posebnim ulazom. Ima dijete od godine dana, a on joj svako malo bane tražeći novce jer ima neka socijalna primanja. Kad mu odbije dati počne vrijeđanje i napadi. No, nije u pitanju samo novac, bilo što je mogući povod za njegove napade. Do sada je samo na kratko bio zadržan i uvijek puštan u tu kuću pored nje. Vrijeđa i napada roditelje koji su mu navedeni kao skrbnici. Pitanje je što učiniti? Prijateljica kaže kako joj je rečeno da nije isti Zakon za osobe koje su "normalne" i one proglašene neuračunjivima. Što je moguće poduzeti da bude duže zadržan u zatvoru ili na liječenju? Može li se dobiti zabrana pristupa za njega, prisiliti ga se da se preseli, bilo što? Ona nema novaca za preseljenje, a kako on najvjerojatnije uskoro izlazi iz pritvora lako je moguće da će se ponoviti isti scenarij. U svojem bunilu on je sposoban ubiti i toga su svjesni liječnici, ali gdje potražiti zaštitu od takve osobe?
ugljan mi doduse zvuci kao komuna ali mislim da je tocna dijagnoza itekako bitna.

naime, psihicka oboljenja se obicno dijele na psihoze ( fiziooloski poremecaji, npr shizofrenija) i neuroze (anksioznost, depresija itd...) koji su cesto uzrokovani i vanjskim faktorima. nor, osoba koja je zrtva zlostavljanja, tipicno bi patila od neke od neuroza... moze se dogoditi i da je situacija sa zlostavljanjem upravo obrnuta samo sto se on nije u stanju kontrolirati (obraniti) na drugi nacin nego fizickim nasiljem... takav cak i nebi "zavarao" doktore - uistinu bi mu bilo bolje kada se izolira od "negativnih utjecaja".... kako gid, bilo bi ih dibro razdvojiti...
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 09:52   #190
je li nasilje u obitelji kada muž ženi govori da je goli kurac bez njega/njegovog stana/firme, da bi sutradan propala da njega nema, da je bila jadnica i udala se za njega zbog novaca, da je mutava i nesposobna, i to u deračkom tonu, nekoliko puta tjedno, već 2-3 godine?
guglašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 12:05   #191
Dobar dan!!!!

Imao bih jedno pitanje . Nadam se da nisam promašio temu, ali molim Vas da mi ODGOVORITE NA OVO VAŽNO PITANJE .

Ovako, ja živim u kući koja pripada mojoj baki. U kući nas živi petero (2 obitelji ; dakle moja majka, otac , sestra , ja i baka koja ima drugo prezime) , uglavnom, radi se o tome, da odnosi u obitelji ne funkcioniraju. Naime, sve je počelo još kada sam imao 9 godina (sad imam 18) i tada je sve bilo u redu (mislim na odnose između moje bake i tate , mame i tate itd.) , ali od tada više nije u redu. Naime , moja baka počela se svađati sa mojim tatom (inače, moj tata boluje OD PTSP-a i on je 30%-tni ratni vojni invalid) i sa mojom mamom. Odnosi između mog tate i moje bake svaki dan su bili gori , i gori ,i tako i dan danas (Svađe, tučnjave, pa čak je moj tata nju htio i s nožem i ona njega , htio ju je istjerati iz kuće , zato jer je on na njezinom teritoriju već dosta godina i tako). Moja mama i tata se svađaju isto tako svaki dan, a isto radi i moj tata prema meni i prema mojoj sestri (doduše, moju sestru više voli , nego mene ) . I tako taj trokut svađe u našj obitelji iz dana u dan je sve gori i gori, a pogotovo kad se moja teta umiješa u taj nekakvi trokut (više ljubavni nego obiteljski). I danas oko 10 je bilo isto. Pokušao sam zaustaviti svađu, međutim , baka i mama su mi rekli da me više neće štititi , a ja nisam ni na ničijoj strani, već sam neutralan.

Mene sad zanima, to , ako se moj tata viče i ako je agresivan na nas u obitelji i ako nas baka hoće stjerati iz kuće (a namjerava to učiniti, ne samo zbog nas, nego i zbog mog tate zbog toga jer sve nas MORA UZDRŽAVATI, A NAPRAVIO JE KUĆU, KOJU NIJE UREDIO),

1. Mogu li ja tražiti OD SUDA DA SE POKRENE PARNICA?
2. MOŽE LI BAKA STJERATI NAS IZ KUĆE, AKO NAS UZDRŽAVA I AKO ŽIVIMO U NJEZINOJ KUĆI?
3. MOGU LI SE MOJ TATA I MOJA BAKA (SAMIM TIME I SVI MI U OBITELJI) POMIRITI I KAKO?
4. MOŽE SE SRUŠITI KUĆA KOJU JE MOJ TATA DOBIO I MOGU LI JA NASLIJEDITI SVU NJEGOVU IMOVINU AKO ON IZGUBI PARNICU?
5. ŠTO AKO MOJA BAKA DOBIJE PARNICU, A MI IZGUBIMO?
6. MOGU LI JA PRIJAVITI TO NASILJE U OBITELJI I KOME , I MOŽE LI SE MOM MAMI I TATI ODUZETI IMOVINA I STRPATI IH U ZATVOR, AKO DA , KAKO?
7. DA LI ME MOGU INSTITUCIJE IZBACITI IZ SREDNJE ŠKOLE ( ISTO TAKO I MOJU SESTRU) ?

MOLIM VAŠ savjet i odgovor!!!

HVALA???
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 16:05   #192
Da li u nasilje u obitelji spada i član sire obitelji koji zivi kat ispod mene i unistava s vremena na vrijeme moju imovinu bacajuci je na javnu povrsinu i razbijajuci. Koja je procedura (verbalne uvrede i da ne spominjem)?! Može li se traziti zabrana prilaska i obracanja. Da li je potrebna privatna tuzba ili slicno?!
Kolika je realna sanse da dobijem naknadu Za pocinjenu stetu i psihicke boli (imam nalaze paihijatra)? !

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 10:35   #193
http://www.policija.hr/main.aspx?id=1127
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 11:01   #194
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Da li u nasilje u obitelji spada i član sire obitelji koji zivi kat ispod mene...
da, spada.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 08:11   #195
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
da, spada.
Bas i ne...

(1) U smislu ovoga Zakona obitelj čine:

– žena i muškarac u braku, njihova zajednička djeca te djeca svakog od njih,

– žena i muškarac u izvanbračnoj zajednici, djeca svakog od njih i njihova zajednička djeca,

– srodnici po krvi u ravnoj lozi bez ograničenja,

– srodnici po krvi u pobočnoj lozi zaključno s trećim stupnjem,

– srodnici po tazbini zaključno s drugim stupnjem u bračnoj i izvanbračnoj zajednici,

– osobe koje imaju zajedničku djecu,

– skrbnik i štićenik,

– udomitelj, korisnik smještaja u udomiteljskoj obitelji i članovi njihovih obitelji dok takav odnos traje.

(2) U smislu ovoga Zakona obitelj čine i žena i muškarac koji su živjeli zajedno u bračnoj ili izvanbračnoj zajednici, djeca svakog od njih i njihova zajednička djeca, ukoliko su nakon prekida bračne ili izvanbračne zajednice povod sukoba bili bivši bračni ili izvanbračni odnosi.


Zadnja linija na koju se ovaj zakon odnosi su stric/ujak/ujna i njihov necak, bratici i sestricne to vise nisu....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 09:47   #196
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Bas i ne...
lako je provjeriti u bilo kojoj policijskoj postaji. nazovi, pa pitaj
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 17:41   #197
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Da li u nasilje u obitelji spada i član sire obitelji koji zivi kat ispod mene
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Bas i ne...

(1) U smislu ovoga Zakona obitelj čine:


– srodnici po krvi u pobočnoj lozi zaključno s trećim stupnjem,

– srodnici po tazbini zaključno s drugim stupnjem u bračnoj i izvanbračnoj zajednici




Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
lako je provjeriti u bilo kojoj policijskoj postaji. nazovi, pa pitaj
Pitat cu ja i u frizeraju, da budem siguran ....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:48   #198
Poštovani,
ukratko bih predstavio problem i pitao za savjet.

Nedavno pred 2-3 mjeseca je meni i mojoj zaručnici suđeno radi nasilja u obitelji (verbalnog i fizičkog). Oboje smo završili na sudu i na uvjetnoj smo, u vezi smo i dalje.

Naime, nama je suđeno kao što sam rekao radi nasilja u obitelji. Nakon proučavanja zakona o zaštiti od nasilja u obitelji pročitali smo sljedeće:

"Članak 3.

(1) U smislu ovoga Zakona obitelj čine:

– žena i muškarac u braku, njihova zajednička djeca te djeca svakog od njih,

– žena i muškarac u izvanbračnoj zajednici, djeca svakog od njih i njihova zajednička djeca,

– srodnici po krvi u ravnoj lozi bez ograničenja,

– srodnici po krvi u pobočnoj lozi zaključno s trećim stupnjem,

– srodnici po tazbini zaključno s drugim stupnjem u bračnoj i izvanbračnoj zajednici,

– osobe koje imaju zajedničku djecu,

– skrbnik i štićenik,

– udomitelj, korisnik smještaja u udomiteljskoj obitelji i članovi njihovih obitelji dok takav odnos traje.

(2) U smislu ovoga Zakona obitelj čine i žena i muškarac koji su živjeli zajedno u bračnoj ili izvanbračnoj zajednici, djeca svakog od njih i njihova zajednička djeca, ukoliko su nakon prekida bračne ili izvanbračne zajednice povod sukoba bili bivši bračni ili izvanbračni odnosi."

nadalje

"Izvanbračne zajednice koje traju najmanje tri godine ili kraće, ako je u njima rođeno dijete, zakonom su izjednačene s brakom

Izvanbračna zajednica je zajednica neudane žene i neoženjenog muškarca koja traje najmanje tri godine, a kraće ako je u njoj rođeno zajedničko dijete ili je nastavljena sklapanjem braka."

Moja zaručnica i ja smo nepune dvije (2) godine u vezi i prema našem tumačenju suđeno nam je prema zakonu koji nas ne obuhvaća!
Također ni ne živimo skupa nego je ona tjedan dana kod mene pa tjedan kod svojih.
Što nam je činiti po tom pitanju?


Moje dodatno pitanje je - nedavno smo dobili oboje poziv za razgovor sa psihologom (svatko za sebe) od socijalne skrbi. Što možemo očekivati? Je li obavezan? Nemamo dodatne informacije jer je poziv stigao sada dok smo mi na ljetovanju.

Dodatne informacije za Vas:

-pozvao sam policiju nakon sukoba sa zaručnicom u kojem je došlo do razbijanja predmeta u stanu i manjeg fizičkog okršaja (hrvanje, grebanje) i verbalnog vrijeđanja

- oboje smo ustanovljeni kao krivci po zakonu o zaštiti nasilja od obitelji i odvedeni prenoćiti u postaji
Crodahaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:39   #199
A pogreška je onda policije jer su podignuli optužni prijedlog po krivom zakonu. Trebalo je ići onda remećenje javnog reda i mira i eventualno KD nanošenje ozljeda ako ih je bilo.

Najbolje uzeti odvjetnika, pa mu objasniti i neka uloži prigovor na presudu uz obrazloženje da ne čini izvanbračnu zajednicu jer ne stanujete skupa. No sada, pošto ste zaručeni možda se gleda kao izvanbračna zajednica - to nisam siguran kako ide s zaručnicima. Najbolje otići kod odvjetnika, ponjeti presudu i eventualne ostale papire koje ime (policija i sl.) pa će čovjek objasniti. Čak to ne bi bilo ni skupo da vam kaže dali je išlo po dobrom zakonu i sve.

U CZSS-u će biti razgovor dali se to često događa, dali se slažete i sl. Ne morate se plašiti nekakvih mjera, pošto nemate djece. Eventualno ako bi jedno od vas zatražilo mjeru zabrane uznemiravanja i prilaženja, CZSS može imati ulogu u ocjenjivanju opravdanosti takvog zahtjeva.
__________________
Pobjeda pripada najupornijima.
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:34   #200
Na koji se način regulira i regulira li se uopće psihičko zlostavljanje u odnosu roditelj-dijete .. tj dijete koje više nije dijete, već osoba od 30+, nad kojom se učestalo provodi psihičko nasilje u obliku nabijanja osjećaja krivice, konstantnog ispiranja mozga, nametanja svoje volje, sr**a bez da se znaju zaustaviti osim ako osoba ne drekne i ne pokupi se od njih, ukratko jedan nezdravi odnos..

Općenito kažnjava li se ikako psihičko nasilje i na koji način, kad ga je teško dokazati, osim ako se ne uzme u obzir (u ovom slučaju) prilično psihički rastrojeno stanje osobe koja nastoji taj dio prikriti, ali se rastrojenost očituje u obliku strahova i ograničenja, nesigurnosti i prividne nesamostalnosti osobe koja se izmijenjuje s komocijom i nemogućnošću otpora takvim roditeljima, zajedno u kombinaciji sa trenutnim bijesom nakon takvih tretmana ispiranja mozga.. sama činjenica nedovoljnog otpora i potpunog fizičkog odvajanja od takvih roditelja, govori o psihičkom stanju osobe koja nema dovoljno sigurnosti, a možda ni volje da se potpuno odmakne jer se boji, teži prividnoj komociji i sigurnosti uz njih, koja opet donosi gomilu psihičkog maltretiranja i to već prelazi u sferu psihijatrije i mazohizma... ? Možda je primjer više za psihologiju, ali me zanima pravni aspekt sankcioniranja psihičkog nasilja u kojem god slučaju jer se s time još nisam susrela!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.