Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2007., 14:32   #1
Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba

Da li netko ima kakvih iskustava sa radom psihologa u gore navedenoj poliklinici?
Zanima me konkretno mogućnost sudjelovanja novog bračnog druga u savjetovanjima oko problema djece iz prvog braka nakon rastave roditelja.
Nedavno su nam upravo u toj poliklinici koja se tako revno zalaže za dobrobit djece uskratili takvu mogućnost. Nastojeći pronaći rješenje i najbolji pristup djeci željeli smo zajedno (njihov otac i ja) savjetovati se sa psihologom koji je upoznat sa situacijom od ranije. Međutim u toj prilici isti je odbio moje prisustvo navodeći kako je to njihov stil rada?!
Da li je itko uspio dobiti od njih kakav koristan savjet ili je tamo "maćeha" i "očuh" bez obzira na namjere persona non grata?
matovilka matovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:39   #2
Pa zar nitko nije koristio njihove usluge????
matovilka matovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:03   #3
Halo,nova sam ali sam se odlućila javiti.
Koristila sam njihove usluge i ne mogu ti reći da sam nešto previše zadovoljna.
Iskreno imaju neka svoja mjerila idealne familije i teško ih je ubijediti u nešto što im nije napisano u priručniku.
Žao mi je...
Cassidy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:49   #4
Bio sam u istoj situaciji. Dvostruka mjerila. Kada sam htio porazgovarati na CZSS sa bivsom o njenjom djetetu iz prethodne veze, rekli su da je moja pozicija nejasna, jer sada jesam tu a sutra možda neću biti pa sve moraju riješiti sa biološkim roditeljima koji će zauvijek biti "tu".

Rodilo se moje dijete, bivša otišla kod novog partnera, CZSS je u ovom slučaju gledao na to da novi partner radi i financijski skrbi o mom i drugom djetetu. E sada im ne mogu objasniti da ona nije sposobna se financijski brinuti se za moje (naše) dijete. U prethodnom slučaju se moja bivša morala zaposliti da bi njezino dijete iz prethodne veze bilo dodijeljeno njoj iako sam garantirao da ću se skrbiti o tom djetetu na bilo koji način.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:02   #5
Posjet toj klinici je gubljenje vremena roditelja i djece. Tamo rade ljudi koji nemaju djece i koji pojma nemaju o stvarnim i životnim problemima roditelja i djece. Pričaju priče koje su naučili iz knjiga, priručnika i slično. Naručuju vas svakih dva mjeseca, tako da problem koji ste imali u drugom mjesecu, možda više nećete imati u četvrtom i slično.
šafran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 03:23   #6
poliklinika je jedan običan poluproizvod u RH,poput CZSS i svima savjetujem da ju ne posjećuju jer će uništiti Vašu djecu nažalost.
monko24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:46   #7
Baš nedavno zamolio Polikliniku za savjetovanje po pitanju djeteta, odnosa s bivšom i sl. u svrhu dobrobiti djeteta, no njihova socijalna radnica mi je odgovorila da oni to ne čine (jedino omogućuju psihološku pomoć djetetu) i uputila na CZSS!
El supremo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 18:06   #8
Quote:
El supremo kaže: Pogledaj post
Baš nedavno zamolio Polikliniku za savjetovanje po pitanju djeteta, odnosa s bivšom i sl. u svrhu dobrobiti djeteta, no njihova socijalna radnica mi je odgovorila da oni to ne čine (jedino omogućuju psihološku pomoć djetetu) i uputila na CZSS!
Super. šta misliš ako se to negdje iznese tko će tebi vjerovati? Mislim na riječ? Imaš dokaz, znaš ime gđe. s kojom si razgovarao?
Btw. pokušaj sa obiteljskim centrom. Ne znam odakle si ali u RI imaš udurugu TIĆ pretpostavljam da ih ima i po ZG u ako si od tamo.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 19:28   #9
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Super. šta misliš ako se to negdje iznese tko će tebi vjerovati? Mislim na riječ? Imaš dokaz, znaš ime gđe. s kojom si razgovarao?
Btw. pokušaj sa obiteljskim centrom. Ne znam odakle si ali u RI imaš udurugu TIĆ pretpostavljam da ih ima i po ZG u ako si od tamo.
thnx, bez brige - s gđom sam komunicirao putem e-maila!
El supremo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:18   #10
Quote:
El supremo kaže: Pogledaj post
thnx, bez brige - s gđom sam komunicirao putem e-maila!
Pametno, sve pismeno. mada našim sucima ponekad ni pismeni dokaz nije dokaz al ajde, lets look on bright side of life.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:07   #11
Quote:
El supremo kaže: Pogledaj post
Baš nedavno zamolio Polikliniku za savjetovanje po pitanju djeteta, odnosa s bivšom i sl. u svrhu dobrobiti djeteta, no njihova socijalna radnica mi je odgovorila da oni to ne čine (jedino omogućuju psihološku pomoć djetetu) i uputila na CZSS!
Ja sam vodila kćer , i isto nas je socijalna prijavila CZSSU.

Otišle smo na razgovor i sve je bilo OK.

Jedino što ni meni nije jasno zašto se sa djetetom pila o problemima ,na koje ono možda i ne misli više, a roditelj koji je uzrokovao sve to , blaženo uživa u svome miru i novom životu , i baš ih briga .
Umjesto da sa njim netko porazgovara i njega pošalje nekuda da mu se objasne neke stvari , kad pretjera .(Kod mene se radilo o tome da je otac zaboravio na djecu nakon rastave , nikada im nije pokazao gdje živi , povremeno bi i h odveo u kafić i onda im prao mozak).

Ponekad ju je i on odvodio , i nitko ga ništa nije pitao .

Prestala sam odlaziti sa malom nakon godinu dana pilanja po istom - i zanimalo me da li će me netko kontaktirati , jer smo imale jako gadnu situaciju.
Nitko nikada nije pitao telefonom ili pismeno ,što je sa našim djetetom, bile smo tamo godinu dana prvo opservacija , pa svaki tjedan , pa svaka 2, na kraju jednom mjesečno...
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:56   #12
oprosti matovilka - što te točno u nazivu te institucije asociralo na tvoje rješenje problema? tebe muči odnos koji nemaš s djecom tvog dragoga. to je tvoj problem, a ne problem djece. kao što i sam naziv govori - riječ je o poliklinici za djecu. i da, koristila sam te usluge - gordana buljan flander je jedna od najdivnijih ljudi koje sam u svom životu upoznala. jedan od rijetkih stručnjaka u ovoj zemlji. koja se bavi INTERESIMA djece. ne drugih, trećih i četvrtih supruga i njihovih problema s djecom iz prijašnjih brakova muževa.
if u know what i mean...
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 23:01   #13
Koristila sam usluge ove Poliklinike, tj. bolje reći moja djevojčica je koristila njihove usluge. Doduše, ne zbog razvoda braka ili novog partnera već zbog sexsualnog uznemiravanja djeteta od strane školskog profesora. Psihoterapija je trajala gotovo 3 godine, i zaista imam samo riječi hvale za cijeli tim (koji se sastojao od psihijatra, psihologa, defektologa i socijalne radnice).... U centru pažnje im je DIJETE, a roditelji i svi ostali su sporedni, tj. trebali bi surađivati s timom u svrhu pomoći djetetu.
Mirna spržena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:44   #14
Dali mi znate reći dali mi u Poliklinici za zaštitu djece mogu pomoći u vezi vrištećeg plača koji prati svako spavanje moje djevojčice? Naime, muž i ja se rastajemo, on ju nije vidio 2 mjeseca, pa je bio, otada ona vrišti kroz plač svaki puta kada spava. Hvala
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 02:05   #15
Ja idem sa sinom redovito kod njih, ima problem slabe koncentracije i zaista sam prezadovoljna sa njima, on mi je dijete iz prvog braka i nikad nije bilo nikakvih prigovora,osuđivanja ili nečeg trećeg.
kimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 14:02   #16
Nakon godinu dana ispiranja mojeg i mozgova moje djece, nakon zadnjeg posjeta "Poliklinici" (iako ne znam čime je zaslužen taj termin", moja djeca su sa olakšanjem reagirala sa "Yes" i "Hvala Bogu".
afrodita07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:41   #17
Istinito

Quote:
afrodita07 kaže: Pogledaj post
Nakon godinu dana ispiranja mojeg i mozgova moje djece, nakon zadnjeg posjeta "Poliklinici" (iako ne znam čime je zaslužen taj termin", moja djeca su sa olakšanjem reagirala sa "Yes" i "Hvala Bogu".


Tamo sam vodila djete jer su ga vršnjaci zlostavljali ali oni su napisali da ga Mama zlostavlja a tata zanemaruje .
Tamo rade osobe po knjigama i još nisam upoznala nekoga tko je tamo bio zadovoljan , uvijek baš uvijek roditelji krivi ako djeca nešto naprave- roditelj kriv , a roditelju ruke svezane jer ako nešto kažeš djetetu "tada ga emocionalno zlostavljaš " a djete može sveee .
trošenje vremena i državnog novca najposlije SAM roditelj mora rješiti svoj problem . Svaku obitelj prijave Centru i nekako se vesele "nadzoru centra" to prvo pitaju Jeste imali nadzor centra? .Nisam dobila nadzor ali imala sam hrpu problema zbog njihovog "stručnog mišljenja" dok Kukuljevićeva je dala drugačiji nalaz POZITIVAN . Znaći netko nije "stručan"
Anamarijazagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 17:45   #18
Quote:
matovilka matovilec kaže: Pogledaj post
Da li netko ima kakvih iskustava sa radom psihologa u gore navedenoj poliklinici?
Zanima me konkretno mogućnost sudjelovanja novog bračnog druga u savjetovanjima oko problema djece iz prvog braka nakon rastave roditelja.
Nedavno su nam upravo u toj poliklinici koja se tako revno zalaže za dobrobit djece uskratili takvu mogućnost. Nastojeći pronaći rješenje i najbolji pristup djeci željeli smo zajedno (njihov otac i ja) savjetovati se sa psihologom koji je upoznat sa situacijom od ranije. Međutim u toj prilici isti je odbio moje prisustvo navodeći kako je to njihov stil rada?!
Da li je itko uspio dobiti od njih kakav koristan savjet ili je tamo "maćeha" i "očuh" bez obzira na namjere persona non grata?
Ne znam kakva su iskustva drugih, ali mi smo nakon rastave s malim preventivno bili tamo kod prof. Sene Puhovski i žena je odlična. Svatko od nas je sa njom komunicirao ponaosob, nije bilo kolektivnog razgvora i da, tako rade. Malome se dopalo i tražio je sam još par odlazaka u razmacima od po mjesec dana. Žena je na kraju rekla da dobro radimo i da nastavimo tako. Naravno, razvod je bio normalan, odnosi su nam i dalje ok..tako da možda nisam relevantan za odgovoriti.
U svakom slučaju ne bih olako pljuvao po poliklinici jer se tamo nagledaju baš svega, naslušaju kojekakvih ideja, a kako je dijete ipak u prvom planu sasvim je jasno da izvan nekakvih okvira ne žele raditi. Svatko ima neke svoje zdravorazumske norme za koje smatra da bi drugima trebale biti normalne...
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 21:46   #19
Ta tzv. Poliklinika je čista katastrofa! Nagledala sam se svega i na Sudovima i po CZSS-u, ali to što je u Poliklinici - teško je nadmašiti!
Nestručni su, traže da dijete od 4 godine bude samo u hodniku dok je majka 20 minuta na razgovoru kod soc. radnice!
Nitko, ali nitko od njih nije pripremljen, bahati su ("mi tako radimo") - a to što krše zakon pri tome, to nikome ništa. Pisala sam i Pravobraniteljici za djecu o radu te divne poliklinike koja bi prva trebala štititi prava djece - prošlo je godinu dana, odgovora nema.

Dijagnoze donose paušalno, na osnovi jednog desetminutnog razgovra s djetetom - a dijagnoza ovisi koliko ste vi ponizni kad prijeđete prag njihove ordinacije.

Preferiraju smjerno ponašanje - znači gledati u pod, odgovarati kad vas pitaju i izvršavati sve njihove naredbe, makar išle na štetu vašeg djeteta - ostaviti dijete u hodniku e da bi mogli s njima razgovarati.
Kad sam pitala zašto mi to nisu najavili, pa bih uzela sa nama nekoga (dadilju, baku i sl.) ili da ja dođem drugi dan, bez djeteta - rekli su mi hrpu gluposti (imamo portira (da, koji ne zna niti spojiti par dijete-majka), imamo video nadzor - hahaha, rekoh, pa da vidim tko mi je za ruku odveo dijete) i osim toga, po Zakonu dijete predškolske dobi ne smije biti samo bez nadzora osobe starije od 16 godina - nikome ništa. Netko ih očito štiti pa zato mogu kršiti i zakon.

Tužno, tužno! Poliklinika koja bi prva trebala čuvati prava djece ih krši!

Preporuka: zaobilaziti u najširem mogućem luku!
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 16:24   #20
Nisam bila u Poliklinici, ali sam bila na nekoliko razgovora u privatnom aranžmanu s psihijatrom koji tamo radi i prema mojim saznanjima radi s djecom.

To što sam doživjela od tog čovjeka je bilo duboko neprimjereno, ali sam srećom na vrijeme prekinula. Po njegovoj početnoj sugestiji razgovori bi trajali godinama.

Kao dijete sam doživjela traumu seksualnog nasilja i dulji period sam se nosila s paničnim napadajima pri izlasku iz kuće (što je jedan normalan simptom takve traume i zna se i dugo godina nakog samo događaja manifestirati) te sam se odlučila na ponovni pokušaj terapije tražeći osobu koju ima iskustva u radu s traumama.

"Gospodin" je moje strahove od izlaska iz kuće protumačio na način da "sam se ja prepala sebe" te kako se sjećam detalja te traume jer sam kao dijete imala potrebu za fizičkim kontaktom kojeg u najranijim fazama odrastanja nisam dovoljno dobila(!) U trenutku zlostavljanja imala sam 4 ili 5 godina.

To je što je dotični rekao je svaljivanje odgovornosti na mene kao dijete, tumačenje kako sam ja neki način doprinijela da budem zlostavljana jer sam imala potrebu!

Na moju veliku sreću ili nesreću jasno se sjećam tog događaja i kako se sve odvilo, straha i konfuzije i nevoljkosti. U nijednom trenutku to nije imalo veze samnom niti mojim potrebama, to je bilo iskorištavanje nevinosti i povjerenja jednog djeteta. Kao što uvijek jest.

Pokušao me uvjeravati kako sam se javila prije ljetne pauze jer na neki način želim spriječiti odvijanje psihoterapije, a kad sam mu rekla da ne želim nastaviti terapiju jer ovakvu načinu rada ne vjerujem opet svaljivanje odgovornosti na mene i moj pokušaj spriječavanja psihoterapije te moj strah od ostavljanja (?!).

To je miljama daleko od istine, moja motivacija za terapijom je bila na mjestu i vrlo prisutna, međutim "gospodinove" namjere nisu bile čiste.

Na moj upit kako on mene točno može ostaviti,dotični se samo smješka. I čak predlaže da mi analiziramo zajedno što se zbiva u tretmanu (?!).

Valjda jer sam ne zna što radi pa traži da mu klijenti govore.

Traži da se rukujemo nakon završetka svakog tretmana (ajd ok), ali onda traži da ponovimo rukovanje jer mu nisam za vrijeme rukovanja u isto vrijeme dala novčanicu,a to je važno jer simbolizira razmjenu.

Još nešto..kad sam mu rekla da ne osjećam sigurno da dalje nastavljam raditi s njim: njegove riječi: "odnos između terapeuta klijenta je među najsigurnjima jer se plaća i unaprijed se dogovara termin". To su preduvjeti, ali daleko od toga da ima veze s tim što se priča u 4 zida.

Još hrpa ispiranja mozga, čudnih ideja i sugestija i neprimjerenih komentara (vi ste kao mali majmučić...) koje nemaju veze s psihoterapijom, niti sa spoznajama o učincima traume kod djeteta.


U jednom trenutku suočen s mojim primjedbama o njegovom ponašanju i sam kaže, iako nevoljko; "a, da, možda ja nešto krivo radim.".

Opljačkana za 1000 kn (ali lako za novac), ali kad dolazite u stanju straha nekoj takvoj osobi tražeći povjerenje i pomoć i pričate intimne stvari, nema gore od toga. Osjećaj izigranosti i iskorištenosti.

Ne znam kakvi su ostali zaposlenici Poklinike, ali ako takav radi tamo, premalo je reći da nešto ne valja. Sramota za sve njih skupa. Da se takvoj osobi dozvoli da radi s djecom, posebice s ovako teškim temama. Tko njih nadzire uopće?


Ovakav "tretman" je neetičan i u jednu ruku nasilan!. To je iskorištavanje osoba koje dolaze po pomoć.

Čuvajte se ljudi, posebice čuvajte djecu, informirajte se dobro o tome kakav treba biti jedan primjeren odnos između terapeuta i klijenta, što je psihoterapija, ne nasjedajte na lažne autoritete.

Vjerujte intuiciji ako vam se čini da nešto nije u redu, atmosfera mora biti podržavajuća i dobronamjerna.

Tražite dobre ljude!

Zadnje uređivanje caughtalitesneeze : 20.11.2016. at 17:23.
caughtalitesneeze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.