Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 19:02   #181
Bok svima danas je mm dobio nalaz spermiograma pa me zanima koliko je loš nalaz, te dali i kako ga možemo poboljšati...

Dakle osnovno cu pisati:
Count summary
Total : 100%
Motile: 67%
Progressive: 50%
Velocity disteibution
Rapid: 60%
Medium: 7%
Slow: 11%
Static: 23%
I sad loš dio...
Analysis results summary
Total:
Normal: 10 (4%)
Abnormal: 223 (96%)
Abnormal disteibution
Slight amorph: 33 (14%)
Abnormal: 190 (82%)
Processing
Total cells: 233
Total frames: 73
Calculated index
Morph index: 18%

Da naglasim 2x sam u zadnja 3mj ostala T i oba puta bila biokemijska zato smo i išli pretrage radit.
Dali se ikako može poboljšati ovaj nalaz ili da se uzdamo samo u mpo? I koliko je zapravo loš nalaz?
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:17   #182
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
Bok svima danas je mm dobio nalaz spermiograma pa me zanima koliko je loš nalaz, te dali i kako ga možemo poboljšati...

Dakle osnovno cu pisati:
Count summary
Total : 100%
Motile: 67%
Progressive: 50%
Velocity disteibution
Rapid: 60%
Medium: 7%
Slow: 11%
Static: 23%
I sad loš dio...
Analysis results summary
Total:
Normal: 10 (4%)
Abnormal: 223 (96%)
Abnormal disteibution
Slight amorph: 33 (14%)
Abnormal: 190 (82%)
Processing
Total cells: 233
Total frames: 73
Calculated index
Morph index: 18%

Da naglasim 2x sam u zadnja 3mj ostala T i oba puta bila biokemijska zato smo i išli pretrage radit.
Dali se ikako može poboljšati ovaj nalaz ili da se uzdamo samo u mpo? I koliko je zapravo loš nalaz?
Po ovome izgleda da su tvoje biokemijske posljedica loše morfologije muževog spermiograma.
Za morfologiju baš nema nekog posebnog lijeka činimise
Muž mora obavezno se naručiti kod androloga da vam on da preporuku šta i kako dalje.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:24   #183
Pa po who smjernicama morfologija je ok

Iako su i oni spuštali granicu zadnjih godina
Parameter WHO 1999 WHO 2010
Volume 2 ml 1.5 ml
Concentration 20 million/ml 15 million/ml
Progressive motility 50% 32%
Normal forms 14% 4%


Moj muž nikad nije išao andrologu, bili smo kod mpo doktora s nalazomi automatski išli u postupak
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 11:37   #184
Šta to znači da se krenemo psihički pripremati za mpo?

Btw snowy čula sam da si rodila čestitam .
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 12:09   #185
Tko je rodio?

Ja sam bila spremna za mpo odmah nakon prvog muževog nalaza, iako sam par dana plakala. Još smo jednom poslije ponavljali, ali isto je bilo. Nikakvi vitamini ni pripravci nisu bili pomogli
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 12:23   #186
Jooj oprosti pobrkala sam vas, snow Day je rodila stvarno oprosti

A koja je bila dijagnoza tm-a?
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 12:50   #187
Oligtoasteno. Ali stvarno jako malo spermija i slabo pokretni

A sad je ovo (pišem što ne valja)
Ukupan broj spermija: 30,88 (ref više il jednako 39)
koncentracija: 4,75 (ref više il jednako 15)
ukupno pokretni: 15,79 (ref više il jednako 40)
progresivno poketni: 10,53 (ref više il jednako 32)
vitalnost: 36 (ref više od 58) - e to mu je prije 3 godine bilo iznad ref vrijednosti, jednom 85, jednom 72
urednih morfoloških oblika: 4,32 (ref više il jednako 4) - a to je prije bilo preko 25

Zapravo prilična katastrofa. Ali spori i malo ih je bilo i prije, samo što vitalanost i morfologija tad nisu bili tako loši
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 12:59   #188
Meni je gin rekao da mm mora ponovit nalaz ali u Petrovoj jer ovaj iz vv nema ref vrijefnosti tak da to ide u pon, ali ga je zabrinulo kaj ima 0.5 mil/ml leukocita pa kaže da je moguće da je morfologija tak osa zbog upale neke i da ako i naaz iz Petrove to pokaže da će morat na bris i urinokulturu...
Nisam napisala da je vitalnost 70%, a HOS 61% ako to kaj znači .. njemu je zapravo sve odlično osim morfologije koja je po ovom kaj ti kažeš na donjoj granici

Žao mi J radi nalaza tm-a jeste krenuli u mpo?
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 13:04   #189
A mm uvijek ima leukocite, zapravo mislim da samo zadnji puta nije imao. Nitko nije ništa posebno oko toga komentirao, a bio je i kod urologa

Mi smo sad u drugom krugu

Imala sam jedan polustimulirani, stimulirani i fet 2012, sve neuspješno. Pa smo promijenili kliniku i tamo je 2013. prva polustimulacija na kojoj smo došli do punkcije bila uspješna (prvi puta smo prekinuli jer mi folikuli nisu rasli).
Malac je rođen 2014.

U siječnju ove godine sam prirodno zatrudnila, iznenađenje - ali je bio i spontani u 7tt, što nije neobično na tako loš spermiogram.

U rujnu smo krenuli ponovno u mpo, ali mi se stvorila cista, pa čekam da ode (na piluli sam još tjedan dana) i onda opet



Meni mpo uopće nije problem, vjerujem doktorici i nije me frka Znam da hoću dijete, i koliko god mi bude teško što nije seksom, drago mi da može barem ovako
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 09:30   #190
Pikol, mi ti isto imamo lošu morfologiju, svega 2-3 posto. Evo vec dvije godine i ja nikako ostati trudna.bio je kod urologa i sve ok. Neznaju uzrok.na pocetku je imao dosta leukocita i isto tako su mislili da je do njih (na brisu i urinokulturi nista nisu nasli) al leukocita vise nema, stanje isto. Pio je dugo profertil i odustali. Sad je poceo caj od g. Mije pa cemo viditi.
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 19:14   #191
Cure mm jw obavio spermiogram u Petrovoj i tamo je morf 9%, a nalaz normozoospermia...to je ok ili ? Jel mogu s tih 9 % normalnih ostat T ?
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 19:16   #192
Normo je super koliko milijuna ih imate?
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 19:19   #193
Mislim da tu nema pravila, nam je isto kod privatnika kad smo jednom radili nalaz bio 8 %, ja jos ni sjene na testu! A ima cura sto i sa 2% ostanu trudne.
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 20:28   #194
A neke i s 25% mofologije ne ostanu. ima tu puno više elemenata - da li uopće dođe do oplodnje, jel js loše kvalitete, jel ne uspije implantacija...

Bitno da je normo nalaz, to je dobro za dalje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:38   #195


Evo nalaza, pa molio bih vas za misljenje?
dado19844 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 00:22   #196
Pozdrav,
da li je netko pokušao poboljšati spermiogram s matičnom mliječi?

Mi smo lani probali piti proxeed na preporuku urologa, ali ništa.

Našla sam znanstvena istraživanja da je osobito dobra matična mliječ za poboljšanje pokretljivosti (motility), pa smo odlučili probati kao posljednji pokušaj prije MPO.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 02:44   #197
zamrzavanje sperme i umjetna oplodnja

Pozdrav ekipa. Novi sam u svemu ovome i imam nekoliko pitanja za vas iskusne.

Radio sam spermiogram nakon 6 dana apstinencije. Nisam stigao na onaj nakon 3 pa sam produzio jos 3 dana.

Nalaz je bio dobar osim djela sa pokretljivoscu spermica koji je los.

Ostali djelovi nalaza kao brzina , broj p-h .. je dobro.
Receno mi je u Poliklinici da moze biti slaba pokretljivost radi tih 6 dana apstinencije.
Doktrocia je rekla da ponovim nalaz za par dana ali u meduvremenu sam morao na brod jer radim kao pomorac.

Vracam se krajem drugog mjeseca i tada idemo opet na testove. POkusavamo vec 6 mjseci ali zbog prirode mog posla tj cestih putovanja ginekolog je rekao da napravim spermiogram pa cemo vidjeti sto dalje.



Mene zanima sljedece: ima li tko iskustva sa zamrzavanjem sperme i utjece li to ikako na insemenaciju ili kasnije na umjetnu oplodnju.
Moji ugovori su 6 tjedana na moru pa 6 doma pa me zanima kako bi to onda izgledalo.

Inace spermiogram je raden u Polikinici cito a suprugin ginekolog je Dr Poljak


Sto sve treba naprvati muskarac prije samog davanja sperme (pretrege, testovi) ili nas dio pocinje i zavrsava u sobici sa casopisima .
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 10:51   #198
Quote:
spiriuts kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Novi sam u svemu ovome i imam nekoliko pitanja za vas iskusne.

Radio sam spermiogram nakon 6 dana apstinencije. Nisam stigao na onaj nakon 3 pa sam produzio jos 3 dana.

Nalaz je bio dobar osim djela sa pokretljivoscu spermica koji je los.

Ostali djelovi nalaza kao brzina , broj p-h .. je dobro.
Receno mi je u Poliklinici da moze biti slaba pokretljivost radi tih 6 dana apstinencije.
Doktrocia je rekla da ponovim nalaz za par dana ali u meduvremenu sam morao na brod jer radim kao pomorac.

Vracam se krajem drugog mjeseca i tada idemo opet na testove. POkusavamo vec 6 mjseci ali zbog prirode mog posla tj cestih putovanja ginekolog je rekao da napravim spermiogram pa cemo vidjeti sto dalje.



Mene zanima sljedece: ima li tko iskustva sa zamrzavanjem sperme i utjece li to ikako na insemenaciju ili kasnije na umjetnu oplodnju.
Moji ugovori su 6 tjedana na moru pa 6 doma pa me zanima kako bi to onda izgledalo.

Inace spermiogram je raden u Polikinici cito a suprugin ginekolog je Dr Poljak


Sto sve treba naprvati muskarac prije samog davanja sperme (pretrege, testovi) ili nas dio pocinje i zavrsava u sobici sa casopisima .
Vrlo je vjerojatno da je pokretljivost spermija loša zbog preduge apstinencije.
Najbolje da ga stvarno ponovite sa optimalnom apstinencijom od oko 3dana.
Sjeme sae može zamrzavati no to se plaća nekih 600-tinjak kuna ako se ne varam.
6 tjedana kada ste doma je dovoljno vremena za obaviti postupak sa svježim ejakulatom.
Vaše je da date "doprinos" i to je to, sve ostalo obavlja žena.

P.S.: Nije umjetna oplodnja nego medicinski potpomognuta oplodnja.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 20:39   #199
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Vrlo je vjerojatno da je pokretljivost spermija loša zbog preduge apstinencije.
Najbolje da ga stvarno ponovite sa optimalnom apstinencijom od oko 3dana.
Sjeme sae može zamrzavati no to se plaća nekih 600-tinjak kuna ako se ne varam.
6 tjedana kada ste doma je dovoljno vremena za obaviti postupak sa svježim ejakulatom.
Vaše je da date "doprinos" i to je to, sve ostalo obavlja žena.

P.S.: Nije umjetna oplodnja nego medicinski potpomognuta oplodnja.


Ponovit cu test dva tjedna nakon sta se vratim doma jer DR je rekla da radi topline u strojarnici nekad znaju bit losi rezultati spremiograma kod pomoraca.
Pa prvo dva tjedna odmora onda tri dana apstinencije pa cemo viditi dalje.

Intereseiralo me sto sve treba od pretraga prije MPO sa moje strane da ukoliko dode do toga da sam bar donekle spreman i da ih sto prije napravim.
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:24   #200
Spermiogram i markeri na hiv i hepatitis te krvna grupa.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.