Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2003., 12:37   #21
Znači i male bebe se seksaju?! Nisam znala.

Zašto seks zovemo - 'seksualni odnos??! Zato što se tu radi o ODNOSU između dvije jedinke. Ne može čovjek sam sebe poseksati.

Ako se ti seksaš masturbacijom onda nije ni čudo da imaš toliko iskustva.

Nego, tek je srijeda...ne divljaju li ti hormoni krajem tjedna?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:42   #22
Bolje samo krajem tjedna nego stalno...kao tebi

Nigdje nisam napisala da masturbacija ima veze sa spolnim odnosom...ali sa spolnoshcu ima, naravno - u godinama o kojima na ovom topiku razgovaramo.

Nije jednako kad trogodishnjak simpatichno natezhe pishu kao i kad petnaestgodishnjak tek probudjene spolnosti zabavlja 'malog' .

I, da

Quote:
Zašto seks zovemo - 'seksualni odnos??!
ja ne. Sex je puno puno kompleksnija stvar od spolnog opcenja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:58   #23
Ovo ne bi ni pas s maslom pojeo ! (omiljena od moje none).

__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:03   #24
posve nevezano: mislim da je sex (kod primata) svako zadovoljavanje sexualnog nagona (i da se u to moze ubrojiti i mastrurbacija, pa cak i razne stvari koje smatramo moralno nedopustivima (nekrofilija, pedofilija, silovanje itd...)).

sexualni odnos je drugo; to je samo jedan od nacina da se zadovolji nagon (dakle, spada u sex), najcesce ukljucuje pozitivne emocije i ukljucuje dvoje ljudi koji grade taj odnos.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:05   #25
ovaj... ja se pitam zašto se uvijek od roditelja očekuje da preuzmu na sebe seksualni odgoj djeteta...? naravno da treba malo, ali u današnje vrijeme informacija, mislim da je puno jednostavnije dati klincu, čim uđe u pubertet, dakle oko 12 godina, literaturu o tome. ima knjiga, ima interneta, stvarno nije teško doći do informacija o zaštiti kod seksa, o biologiji i o spolnim bolestima.

ako netko danas to još ne zna s 15 godina, to jest doista greška roditelja, ali ne zato što mu nisu nikad osobno objasnili, nego jednostavno zato što mu nisu dali, ili su mu čak zabranili, pristup tim informacijama.

a kad klinac s 12-13 godina pročita kako sve to funkcionira, onda može sam odlučiti kad se želi upustiti u to, zar ne? naravno da je glupo "popuštati pritiscima" u smislu "idem se toga riješiti" i samo zato ići u krevet s prvim koji naleti. ali zašto bi nužno to bio slučaj svakog petnaestogodišnjaka ili šesnaestogodišnjaka koji izgubi jumf? vjerojatnije je da je doista to htio učiniti.

i na kraju krajeva, nije bitan motiv koji stoji iza toga, bitno je da on s 15-16 godina ZNA u što se upušta, da je dobio nekakav seksualni odgoj i da ne radi gluposti.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:20   #26
Quote:
maristella69 kaže:
Ovo ne bi ni pas s maslom pojeo ! (omiljena od moje none).

Ako je tome tako maristella, za tvoja predavanja ne bi ni kila kavijara bila dosta .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:34   #27
Quote:
luca kaže:
posve nevezano: mislim da je sex (kod primata) svako zadovoljavanje sexualnog nagona (i da se u to moze ubrojiti i mastrurbacija, pa cak i razne stvari koje smatramo moralno nedopustivima (nekrofilija, pedofilija, silovanje itd...)).

sexualni odnos je drugo; to je samo jedan od nacina da se zadovolji nagon (dakle, spada u sex), najcesce ukljucuje pozitivne emocije i ukljucuje dvoje ljudi koji grade taj odnos.


Joj, joj, Luca, što ti je ovo trebalo?!
Ugrubo bi još nekako išlo da zamijeniš svakom pojmu differentiu specificu...
A da ne govorim o silovanju kao vrsti seksa!!!!!


Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!

Znam da nisi ništa loše mislila..


Veliko plavetnilo, fućkaš kavijar, daj reci kol'ko Domaćica ne bi bilo dosta!!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:39   #28
Quote:
maristella69 kaže:
Ugrubo bi još nekako išlo da zamijeniš svakom pojmu differentiu specificu...
Ma to je zbog epistemologijskih proturjechja
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:49   #29
Quote:
maristella69 kaže:
Joj, joj, Luca, što ti je ovo trebalo?!
Ugrubo bi još nekako išlo da zamijeniš svakom pojmu differentiu specificu...
A da ne govorim o silovanju kao vrsti seksa!!!!!


Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!

Znam da nisi ništa loše mislila..
nisam nista lose mislila
govorim iskljucivo kao biolog (dakle sa strane fiziologije) i stojim iza svega sto sam rekla prije. o moralu, psihologiji, socijoloskom i povijesnom kontekstu uopce tu ne govorim. sex je zadovoljenje potrebe koja je nagonska. na koji nacin netko zadovoljava tu potrebu, to je drugo. navela sam namjerno vrlo razlicite primjere.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 14:05   #30
kriste isuse
ovo ovdje je pokazatelj BOLJE strane hrvatske zbilje , one koja se naziva inteligencijom i ima pristup internetu i ostalim izvorima informacija
ljudi , molim vas , procitajte cijelu ovu pricu
nevjerojatno !!!
uz ovo , djeca su cisto zlato i super-duper odgovorne osobe
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 14:24   #31
Quote:
zg_sash kaže:
kriste isuse
ovo ovdje je pokazatelj BOLJE strane hrvatske zbilje , one koja se naziva inteligencijom i ima pristup internetu i ostalim izvorima informacija
ljudi , molim vas , procitajte cijelu ovu pricu
nevjerojatno !!!
uz ovo , djeca su cisto zlato i super-duper odgovorne osobe
a na koju pricu tocno mislis?
inace, slazem se, djeca su stvarno uglavnom ok i steta da ih roditelji cesto tretiraju kao blesane koji nista ne znaju i ne razumiju... (ali to je disgresija (kao i onaj chat o nagonima primata) pa necemo opet o tome).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:00   #32
na kaj tocno mislim ?

na zanemarivanje prirode i cinjenica iz razloga "ja mislim da bi trebalo ..."
who the fuck asked you what you think ??????
djeca (ako bas hoces i primati) imaju svoj razvoj i svoju spolnost
to kaj se nekome cini ili ne cini da nije vrijeme je njegov problem , priroda ide svojim putem
jedino je zalosno da nastaju posljedice iz roditeljske lijenosti / kompleksa
ono kaj sam mislio naglasiti je da se ideje postupka i posljedice uce od najraniej dobi , nevezano za spolnost samu
(luca , kuzis da ovo ne pisem tebi)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:03   #33
luce, negdje sam procitao da ti NE zelis imati SVOJU djecu ??!!
(ili bi radje imala tudju?!?! )
molim se dragome Bogu, djevici Mariji i svim Svetima da ti podare pameti, vjere, ufanja, ljubavi i snage
da istrajes u toj nakani!!
db_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:15   #34
db, radije bih imala tudju (objasnila sam vec milijun puta zasto i voljela bih da to mogu ostvariti. izuzetno me boli maltretiranje djece i voljela bih da barem jedno mogu spasiti. smatram da sam imala divnu obitelj i djetinjstvo i voljela bih da neko malo stvorenje moze imati isto. zato sto je neka mala beba bila zakinuta pa je bila ostavljena i nevoljena mi je samo jaci motiv da bas takvoj bebi pruzim sto vise mogu. naravno, sve to skupa nije jednostavno...). ne znam kakve to veze ima sad s temom, ali nema veze...

sash, kuzim
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:47   #35
Quote:
db_ kaže:
luce, negdje sam procitao da ti NE zelis imati SVOJU djecu ??!!
(ili bi radje imala tudju?!?! )
molim se dragome Bogu, djevici Mariji i svim Svetima da ti podare pameti, vjere, ufanja, ljubavi i snage
da istrajes u toj nakani!!
ovo ne razumijem, cemu toliki sarkazam? samo zato sto je najobjektivnije moguce spomenula seksualni nagon u primata, time valjda "uprljavsi" sliku koju neki ljudi zele imati o ljudskoj seksualnosti... i cemu spominjanje nebeskog kora, da li samo zbog efekta, ili se stvarno uvijek tako izrazavas?

no dobro... luca kuzim te kad govoris o usvajanju (slicno razmisljamo), ali ja takodjer imam prilicno jaku zelju roditi dijete i napravit cu to ukoliko mi dozvole objektivne okolnosti.... kako mozes unaprijed odluciti da neces roditi, mozda ce ti poslije, kad bude kasno, biti krivo? usvajanje ne iskljucuje vlastito dijete (znam da znas)

ne osudjujem te, samo sam malo znatizeljna
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 16:29   #36
Quote:
violent_femmes9 kaže:
...i cemu spominjanje nebeskog kora, da li samo zbog efekta, ili se stvarno uvijek tako izrazavas?
draga časna sestro, nespojiv mi je vas agresivni nick sa ekumenskim nacelima kojima ste obvezali
i koji ste po zavjetu duzni provoditi!
ja se ispricavam sto sam u naletu inspiracije "zalud" pomenuo i vase "nebeske" uzore, no sve je to bilo
u fukciji "viseg" cilja i svhe!
molim jos jednom vasu uzoritost da mi oprosti i odrijesi me grijeha iako znam da je moja hereza neoprostiva

uzgred, ne razumijem cemu taj povik na mene, a samo sam htio pohvaliti jednu inicijativu!
Boze moj svemogucei, ak pljujem ne valja, ak ne - opet ne valja! neshvacen, razocaran i prebolan, odlazim u maglu..
(prati me prigusen zvuk Bachove fuge, sto se gubi u daljini..)
db_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 16:49   #37
Seks je svakodnevica normalnim ljudima, a i sva bića imaju neki seksualni dio u sebi od kad se rode i ne vidim zašto tako strogo pristupati pitanju seks. odgoja - kao da se djetetu daju upute za upravljanje nuklearnim bombama. Ako se seks ostavi za neki magični tren (koji roditelji odaberu) baš me zanima kako će se do tog trena protiv seksa cijepljeno dijete (tj. dijete kojemu je to tabu, sramota i bed ili smatra da je roditeljima seks u tim okvirima) snaći u pričama o spolnim bolestima i rizicima. Crvenilo i nelagoda opća.

O seksu se priča u kontekstu životinja, braka, roditeljskog odnosa, scena na tv-u. Ja sam svom rođaku u cca osmoj godini rekla da se ljudi seksaju - pitao je što rade to dvoje ljudi na filmu. Rekao je - to je ono kad se maze jer se vole i oženjeni su. Rekla sam da. Nikakvih izgreda, pitanja, primisli. Da je pitao dalje - rekla bih mu. Ako djeca imaju na raspolaganju sve informacije koje iz zanimaju - pitat će onim ritmom kojim ih trebaju. Sva zadržavanja izazivaju nezrele reakcije, ozračje misterije i tome slično.

Seks je stvarno jednostavna stvar, a uz to i neizbježna. Klinci će se prasnut kad tad, ne mora im bit savršeno prvi put - zašto ne strepimo hoće li djetetu prvi krug biciklom ili prva majica koju kupi ili prvo prijateljstvo biti SAVRŠENO, U PRAVO VRIJEME i slične gluposti. Ako i zbrlja, može s vremenom ispraviti stvar - jel tako? Nisu od šećera.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 16:50   #38
Re: roditeljska reakcija?

Quote:
bowets kaže:
kao roditelj, kakva bi vam bila reakcija da saznate da je vase dijete od oko 16-17 godina stupilo u redoviti seksualni odnos sa svojim partnerom? ili u kojim godinama bi po vama to bilo prihvatljivo?
16-17 g.?
Ja bih odmah potpisala........
Bitno mi je samo da ona to zaista zeli....
Jooooj, kaj me ceka??? I to dva puta....
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 16:51   #39
" U daljini se gube razlozi tuge,
opet se vraća dovječni pjev..."


A?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 16:57   #40
Quote:
db_ kaže:
draga časna sestro, nespojiv mi je vas agresivni nick sa ekumenskim nacelima kojima ste obvezali
i koji ste po zavjetu duzni provoditi!
ja se ispricavam sto sam u naletu inspiracije "zalud" pomenuo i vase "nebeske" uzore, no sve je to bilo
u fukciji "viseg" cilja i svhe!
molim jos jednom vasu uzoritost da mi oprosti i odrijesi me grijeha iako znam da je moja hereza neoprostiva

uzgred, ne razumijem cemu taj povik na mene, a samo sam htio pohvaliti jednu inicijativu!
Boze moj svemogucei, ak pljujem ne valja, ak ne - opet ne valja! neshvacen, razocaran i prebolan, odlazim u maglu..
(prati me prigusen zvuk Bachove fuge, sto se gubi u daljini..)
Si siguran da znas sto znace "ekumenska nacela"?

Bachove fuge koje? Inace, nisam casna sestra, i ne sjecam se kad sam zadnji put bila u crkvi... a Bachove fuge zadnji put sam slusala u klavirskoj izvedbi (nemam naime cembalo doma)

necija odluka da ne rodi dijete nije "jedna inicijativa", ti pljujes cijelo vrijeme, al bed je sto pri tome ispadas neduhovit, unatoc silnom trudu...

odi citaj leba, mozda bush skuzil kak se to dela

sto se mog nicka tice, ocito ne znas story behind... evo ti hint:
People worry
what are they worrin about today
seems like there's a good reason
to worry worry worry
I'd sit around listening to you story
if I wasn't in such a
hurry hurry hurry
and I'm so lonely
I just don't think I can take it anymore
and I'm so lonely
I just don't know what to do
and I'm so lonely
feel like I'm gonna crawl away and die
and I'm so lonely
feel like i'm gonna
hack hack hack hack it apart...

ili moram pejstat i "Blister in the sun"?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.