Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2013., 13:41   #5781
Ljepo si napisala da je onog jela jako puno a ovog sad jede manje, mozda si bolje obrazlozila na prijasnjim stranicama, ali doslovce procitano ispadne da si maloj uvela djetu.

Onaj post polije ima vise smisla jer si bolje orazlozila ralog.
__________________
Nikolina 27.02.13. u 17:40
ana.bestijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:56   #5782
ajmo malo smirit strasti, nitko ovdje nije glup, i sad kad se sve razjasnilo nemojmo vise o tome
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:57   #5783
ma sve ok
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:42   #5784
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
nuklea, sve isto je kod nas bilo. sve. ako te sta tjesi, sa 6mj je pocela bolje piti mlijeko. sa 7mj je odlicno pila mlijeko (i kasice). a evo od 8mj opet strajka. isto tako pravljenje faca kao da ce povratiti, koji put i cujem da joj se vrati u grlo i napravi izraz lica kao da ju grize za grlo ta tecnost. ja ako ju ne bih nahranila, bila bi strasno nervozna i cendrava. hranila sam ju u snu od 3-6mj. jedino sto sam na netu uspjela naci da se poklapaju simptomi je silent reflux (proguglaj silent reflux feed refusal).
zivci, samo zivci. proci ce
Ona je imala dijagnosticiran refluks, ali je tada super papala. Problem je bio sto je nisam mogla spustiti u krevetic, po cijele dane sam he nisala i premotavanje pelena je bio pothvat jer nije mogla lezati na ledjima, pocne se gusiti od kiseline.
Sad je to iza nas, minimalno bljucka, nem zadah po kiselini, mozd lezati na ledjima. Ali tko zna, mozda je jos nesto muci, mada mi zadnja scena ipak govodi suprotno.
Prije satak sam je premotala i cim sam je stavila u krilo pocela je tuzno plakati (jako rijetko place), pomislih da ne moze docekati bocicu, ali kad sam je uzela sa stola jos se vise rasplakala, stavila sam joj u usta jer sam se i dalje nadala da place za bocicom, ali tek je onda nastupio jos jaci plac. Nisam znala sto cu pa sam isula njezino mlijeko u blender, dodala malo rizinih, malo kuhane mrkvice, koju sam joj taman bila skuhala za njezin kruti obrok u 15h i malo jabuke
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:46   #5785
...i stavila joj to u bocicu, opet he pocela plakati kad je vidjela bocicu, ali cim je osjetila okus, sve je smazala. Ostatak iz blendera sam joj dala na zlicu. I sad ne znam sto cu s njezinim krutim obrokom, da ga preskocim? I nadam se da sve ovo ne znaci da je vise nikad necu moci natjerati da popije sam AD.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:51   #5786
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
...i stavila joj to u bocicu, opet he pocela plakati kad je vidjela bocicu, ali cim je osjetila okus, sve je smazala. Ostatak iz blendera sam joj dala na zlicu. I sad ne znam sto cu s njezinim krutim obrokom, da ga preskocim? I nadam se da sve ovo ne znaci da je vise nikad necu moci natjerati da popije sam AD.
moja kad neće mlijeko pretpostavim da su zubi u pitanju. pa joj dam kašicu. al na žlicu pa mi je onda logično da bočicu neće jer joj smeta zbog zubića.
npr.u 12 je popila samo 135 ml mlijeka, a sad u pola 15 je pojela 200ml rižinih pahuljica na mlijeku na žlicu.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:56   #5787
Quote:
RenataAL kaže: Pogledaj post
moja kad neće mlijeko pretpostavim da su zubi u pitanju. pa joj dam kašicu. al na žlicu pa mi je onda logično da bočicu neće jer joj smeta zbog zubića.
npr.u 12 je popila samo 135 ml mlijeka, a sad u pola 15 je pojela 200ml rižinih pahuljica na mlijeku na žlicu.
Ali moja hoce bocicu, malo prije je eufiricno popila na bocicu najobicniju vodz. Samo AD nece, zato razmusljam da pronadjem neki koji bi joj bio ukusniji. Ali ne mogu ih kupiti 10 pa isprobavati, to bi joj rasturilo stomacic. Sutra pocinjwmo s obicnim Novalacom pa cemo vidjeti.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:00   #5788
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ali moja hoce bocicu, malo prije je eufiricno popila na bocicu najobicniju vodz. Samo AD nece, zato razmusljam da pronadjem neki koji bi joj bio ukusniji. Ali ne mogu ih kupiti 10 pa isprobavati, to bi joj rasturilo stomacic. Sutra pocinjwmo s obicnim Novalacom pa cemo vidjeti.
to je zbunjujući dio
probaj još par puta pa ako neće zamijeni hranu iako sumnjam da se toliko razlikuju okusom. meni su i bebimil i hipp istog okusa
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:07   #5789
I meni je to sve isto. Mm navija za Aptamil jer je njemu puno ukusniji od Novalaca. Ali ne znam koje je pravo rjesenje. Ni ja kao beba nisam hrjela mlijekp, ni mamino ni AD pa sam bila pothranjena, ali kako su tada bila druga vremena, mama me vec s dva mjeseca hranila pilecom juhom, s 4 mjeseca sam jela ribu i bila lijepo uhranjeno, cak naprednp dijete.
Ne mogu vjerovati da je moguca veza izmedju mog idbacivanja mlijeka i njezinog. Ili je? Uf, uf...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:45   #5790
Meni ta ad mlijeka imaju okus ko da lizem kredu, okus me ni nepodsjeca na mlijeko, a takoder ni moje mlijeko mi nije imalo okus na mljieko
__________________
Nikolina 27.02.13. u 17:40
ana.bestijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 16:50   #5791
nuklea, ima veze sigurno. kako je nama nasa pedijatrica rekla, genetika je cudo.
meni je aptamil isto ruzan
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 22:43   #5792
nuklea, ja sam probabala bebimil 1, hipp organic 1, hipp combiotic 1, babylove 1, babylove 2 i najbolji okus ima babylove 2 i gust je što je dobro za bebe s refluksom kolko znam, prije je dvica bila od 4 mj pa bi se ja na tvom mijestu savjetovala sa pedijatrom, sestra mi je rekla da nan ima skroz neutralan okus, ko majčino mlijeko

ja sam uspoređivala sastav hipp combiotic i ovog babyxlove 1 i to je u malo razlika, vrlo vrlo malo, a cijena nebo i zemlja

a babylove 1 i 2 razlika je u raspšoredu šećera i 2 ima više željeza, 1 ima kolin i inozitol, 2 nema

nema tu nekih velikih razlika

babylove proizvodi humana za dm

moja najbolje jede babylove 2, odbijala je ko tvoja nedavno tako, vodu čaj htjela, kašice htjela, mlijeko slabije, kad je to prošlo sad je ne možeš nahranit :-)
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:08   #5793
just for fun, po toj logici, onda humana ima isti okus kao taj babylove.
nije nan neutralan, bas ima ukus. meni je odvratan.
znas li mozda koja je razlika u hipp combiotic i organic? je li samo u tome sto prvi ima praebiotic ili ima jos nesto (ukus i sl)?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 10:29   #5794
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
just for fun, po toj logici, onda humana ima isti okus kao taj babylove.
nije nan neutralan, bas ima ukus. meni je odvratan.
znas li mozda koja je razlika u hipp combiotic i organic? je li samo u tome sto prvi ima praebiotic ili ima jos nesto (ukus i sl)?
to sam ja već negdje pročitala i onda je bilo komentara da je zbog imena humana puno skuplja, a da je to zapravo isto.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 10:55   #5795
Babylove 2 se pije od 6mj
__________________
Nikolina 27.02.13. u 17:40
ana.bestijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 11:28   #5796
ja razmišljam da kad pređemo na dvojku da pređem na babylove. hippa skoro nikad nema u trgovinama u kojima dođe ispod 70kn. to mi je malo puno s obzirom da sam nezaposlena bila. i ne mislim da bih joj time nešto uskratila jer joj kupujem samo provjerenu hranu iz bio bio koja je prilično skupa. a mislim da je razlika u mlijeku mala, a razlika u špricanom voću i nešpricanom velika. jest će i špricano, al dok je mala ne treba joj to.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 11:58   #5797
Mi smo koristili prvo Hipp pa prešli na babylove, uglavnom zbog cijene. Iskreno, meni babylove ima bolji okus od hippa, a i po sastavu nisam primijetila da je nešto puno različito. malac je fino papao i 1, i 2 i 3.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:56   #5798
Quote:
Blakey kaže: Pogledaj post
Mi smo koristili prvo Hipp pa prešli na babylove, uglavnom zbog cijene. Iskreno, meni babylove ima bolji okus od hippa, a i po sastavu nisam primijetila da je nešto puno različito. malac je fino papao i 1, i 2 i 3.
mjesečno nam ode oko 600kn samo na hranu. samo na mlijeko. da ne govorim na svo voće, povrće, žitarice i sl.
porodiljna naknada mi je 1600. sve ode na hranu, a gdje su tek ostale stvari za nju. nasreću pa pelene ne kupujemo.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 14:41   #5799
zasto ne kupujete pelene? neko vam kupuje?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:23   #5800
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
zasto ne kupujete pelene? neko vam kupuje?
platnene :P
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.