Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li stavile fotografije svoje bebe/djeteta na net?
da, to je potpuno bezazleno 12 6.59%
da, ali s ograničenim pristupom 94 51.65%
ne, ne izlaže mi se dijete kojekakvim manijacima 67 36.81%
toliko sam ponosna mama da bih ga i nacrtala di god treba! 9 4.95%
Glasovatelji: 182. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2008., 13:58   #61
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post

vezano za pedofile - mislim da bi se više trebalo bojati onih koji su nam blizu, koje poznajemo (širi članovi obitelji, susjedi, prijatelji)

tocno tu treba paziti! a djeluju tako "normalno".
mi cemo ju zastititi koliko god je to u nasoj moci. i vise!
mislim da sam u stanju ubiti nekog zubima, ako....
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 14:16   #62
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
bio je jednom na opri slučaj neke curice kojoj su brižni roditeli napravili paid site s fotkama (kao, žele da postane glumica il tako nešto), draga starija gospoda mogu i poslat neku opravicu pa će se djevojčica fotkati u njoj, uz naknadu naravno.
roditelji - svodnici

koliko gadan, jadan i odvratan moraš bit da bi ovo išao radit svom djetetu?

ebote ja dan danas staroj ne opraštam što je od mene radila lutkicu sa kikicama, roza haljinicama i lakiranim cipelicama koje sam MORALA nosit jer je ona tako rekla.....mislim da joj preko toga nikad neću preći ...svarno ne znam što bi da su mi starci napravili nešto slično kao toj curici njeni starci....

(...a kako sam samo uživala kad sam namirisala pubertet i navukla na sebe sve darkersko i rekla mami ponosno "a vid' me sad? šta'š sada kad nemaš svoju lutkicu")
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 18:54   #63
Ja ne držim slike svog djeteta na internetu. Jesam par dana kad sam rodila pa sam ih maknula. Imala sam ih i par dana na facebooku, ali sam i to maknula. Nekako mi nije ugodno držati ih tako.
Ni od vjenčanja ne držim slike na internetu. Osim što ih nisam stavila radi sebe i muža, nisam ni radi drugih ljudi koji su bili na vjenčanju. Glupo mi je da ih stavim, a da oni ne znaju da sam ih "objesila" na net da ih bilo tko gleda, jer si mislim da i među njima ima onih kojima se to ne bi sviđalo.

Što se tiče pedofila i sl., čudi me da nitko nije spomenuo da za to uopće nije potrebna golotinja. Pa većinu pedofila, koliko mi se čini, nije na prvi pogled privuklo golo dijete, nego obučeno, zar ne?


A što se tiče toga da u Kanadi bebe na plažama moraju imati kupaće i gore i dolje... Ako je nepristojno da BEBA bude razodjevena, i ako netko smatra da je to odraz kulture, onda se nadam da me takva kultura nikad neće okruživati.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:49   #64
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
nela, kupaće gaćice ne čine dijete nevidljivim za pedofile.

bio je jednom na opri slučaj neke curice kojoj su brižni roditeli napravili paid site s fotkama (kao, žele da postane glumica il tako nešto), draga starija gospoda mogu i poslat neku opravicu pa će se djevojčica fotkati u njoj, uz naknadu naravno.

i pokazali su i neke od tih fotki, i ona na njima nije gola. a ipak draga starija gospoda plaćaju da to gledaju (pitanje je doduše kakve su one fotke koje nisu prikazali u emisiji). draga starija gospoda plaćaju da se ona slika u haljinicama koje joj kupuju. ne gola. u haljinicama.

ako oni, pretpostavimo, masturbiraju na fotku djevojčice u haljinici, vjerujem da ipak ne plaćaju da bi gledali njene fotke jer im je curica slatka i podsjeća ih na kćer koja je nažalost poginula u prometnoj nesreći, kako točno malecke kupaće gaćice štiti tvoje dijete od pedofila i njihovih fotoaparata?
Alexxx nakon ovoga svega jedino sta mogu rec STRASNO. Strasno da takvo nesto uopce postoji. Uf grozno bolesno do bola. A ne znam kazem ti jos je premala pa nekako ne razmisljan o tome, ali brzo ce doc i do toga raste brzo . Znas sta mozda ce mi psihicki bit lakse da je u kupacem premda sam svjesna da takvima kupaci ili ne nista ne znaci. Tuzno ali istinito.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 21:36   #65
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Što se tiče pedofila i sl., čudi me da nitko nije spomenuo da za to uopće nije potrebna golotinja.
je
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 09:36   #66
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ja ne držim slike svog djeteta na internetu. Jesam par dana kad sam rodila pa sam ih maknula. Imala sam ih i par dana na facebooku, ali sam i to maknula. Nekako mi nije ugodno držati ih tako.
Ni od vjenčanja ne držim slike na internetu. Osim što ih nisam stavila radi sebe i muža, nisam ni radi drugih ljudi koji su bili na vjenčanju. Glupo mi je da ih stavim, a da oni ne znaju da sam ih "objesila" na net da ih bilo tko gleda, jer si mislim da i među njima ima onih kojima se to ne bi sviđalo.

Što se tiče pedofila i sl., čudi me da nitko nije spomenuo da za to uopće nije potrebna golotinja. Pa većinu pedofila, koliko mi se čini, nije na prvi pogled privuklo golo dijete, nego obučeno, zar ne?


A što se tiče toga da u Kanadi bebe na plažama moraju imati kupaće i gore i dolje... :rolleyes: Ako je nepristojno da BEBA bude razodjevena, i ako netko smatra da je to odraz kulture, onda se nadam da me takva kultura nikad neće okruživati.
Hoće i to brže no što nam je drago!
Svijet zapada u licemjerje i lažni moral!
S jedne strane bebe oblače na plaži a s druge države ozakonjuju brakove istospolnih.
U crkvama se drže mise za životinje uz prisustvo istih,a ujedno te iste crkve zabranjuju kondome.
I cijeli je niz takvih nakaradnosti,a polako i sigurno stižu i k nama!
Ovdje ste spominjale IP adrese.
Njih nije baš lako probiti,bez podrške davaoca iste,ali nije ni nemoguće.
Ima hackera koji su to u stanju i to jako brzo!
Lokalizirati mjesto IP adrese može se do mjesta gdje se server nalazi(obični programčić koji se može skinuti s neta).Ako je to velegrad,bez daljnjeg probijanja,ne može vas se locirati.
Ali opreza ipak nikada dosta,jer zaboravljate da su pedofili vrlo" oštrog oka" te mogu neko dijete ili bebu prepoznati.
A gdje je garancija da to neće biti baš vaše dijete?
Slažem se s onima ovdje,koje su napisale da im nije ugodno da netko zlouporabljuje fotke njihove djece.
Stvarno nema ni potrebe da ih se stavlja na net.
Što,osim zadovoljavanja taštine dobivate s time?
Biti ću iskrena,pogledala sam dostupne fotke,stvarno ima slatke djece...
ali zaboravljate da nije svako dijete, svakome lijepo!
Oni prefiksi što se tamo nižu pre...naj...itd
Smatrate li ih stvarno SVE iskrenima????
Neki su toliko lažni,da je to očito!

Bitno je,da su nama naša djeca najljepša na svijetu te nema potrebe da ih izlažemo pogledima sumnjivih interesa.
Dovoljno je što to ne možemo izbjeći u stvarnosti!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:52   #67
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dakle, za il protiv i zašto? i pod kojim uvjetima (pristup svima, ograničen, šifra...)?

nemam neki posebni razlog što pitam, puklo me otvaranje tema zadnjih dana...
vidim da vas puno ima albume sa slikama beba i djece u sigovima il slike djece u avatarima, a sjećam se kad je 'kontroverzna' forumašica Afrodita69 stavila slike svojih kćerkica da su ju napali da šta radi svoje taštine izlaže djecu kojekakvim pedofilima

ja sam stavila slike svoje bebe na net, al moram priznat da svjesno nisam stavila one gdje je gola. znam da je u principu to glupo, al, eto, taj neki iracionalni, bezvezni crv mi nije dao da ih stavim. ne pitajte me za razlog jer objašnjivog razloga nema.
protiv sam stavljanja bilo kakvih slika djece na net. zasto? jer ima psihopata i pedofila koliko hoces, pa i tvojemu susjedstvu. a da ti to niti na znas. savjetujem svima, koji bi keljili slike, da maknu slike djece s neta. ako bas hoce, neka stave pod password, mada i to nije sigurno (ali bolje nego ovako). i svatko tko stavlja slike djece (svoje ili tudje) na net je po meni vrlo neodgovoran!

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, al pedofilu valjda nisu bitne osobine kao što je osobnost, smisao za humor ili zajednički interesi
(jao, odvratna sam)
ne, nisu. pedofilu je vazan fizicki izgled tvojega djeteta kojega si stavila u izlog. on se napaljuje na izgled, i stvara si foldere na svojemu kompu. bi li ti voljela biti u folderu nekoga psihopata? vjerujem da ne bi. ako ne, ne cini to niti drugima, a pogotovo ne svojemu djetetu kojega volis najvise na svijetu.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:59   #68
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
hmmm...neki pedofil u australiji nađe na netu sliku mog djeteta i naslađuje se...kak to točno čini loše il škodi meni il mom djetetu?
a sto ako te pedofil malo "posjeti"? mislis da je njemu tesko doci do adrese? preko IP-adrese dodje do tvoje, bez nekakvih vecih naprezanja. razmisli malo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:01   #69
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
O, zaljube se pedofili u djecu… ali baš na temelju fotke, teško. Otprilike jednako teško kao i da se normalna osoba zaljubi u nekoga samo na temelju fotke.
a bash me briga i da se zaljubi neki tamo xylonovic na drugom kraju svijeta u kutku svog toplog doma iza monitora u sliku mog djeteta
nek pati jer sve sto ce moci je gledati slikua moje dijete nece nikad zivo ni vidjeti ni cuti a jos manje dodirnuti
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:04   #70
zašto nitko ne savjetuje "ne pokazujte slike djece svojim bližnjima"? zlostavljači su često osobe od povjerenja, daleko rjeđe nego neki tipovi koji su išli po IP-u tražit dijete.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:05   #71
a sto se tice toga da ne treba cijeli svijet preko neta vidjeti sliku mog djeteta mi je skoro pa ravno tome da ga ne bih smjela ni iznijeti van na ulicu medju svijetinu jer ce ga i tamo vidjeti svakakav svijet

mozda trebamo svoju djecu drzati zatvorene u kuci do 18tog rodjendana da ga ne bi ugledao kakav pedofil
hm razmislit cu o tome
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:14   #72
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
a sto ako te pedofil malo "posjeti"? mislis da je njemu tesko doci do adrese? preko IP-adrese dodje do tvoje, bez nekakvih vecih naprezanja. razmisli malo.
ti malo previse gledas akcijske sf filmove
jer do tvoje adrese moze doci samo ako ima veze u t-comu koji ce mu preko tvog IP broja odati tvoju kucnu adresu (preko broja telefona), a to bi zapravo mogao dobiti samo uz policijski nalog
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 20:25   #73
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
a sto se tice toga da ne treba cijeli svijet preko neta vidjeti sliku mog djeteta mi je skoro pa ravno tome da ga ne bih smjela ni iznijeti van na ulicu medju svijetinu jer ce ga i tamo vidjeti svakakav svijet
Aj necemo sad pretjerivati..
Nemos povlacit paralele neta I Jaruna npr...
Naravski da nes dijete zazidati u kuci, ali razumijem I roditelje koji ne zele staviti slike svog djeteta na net.
Kao sto rekoh, ..i ne porekoh, sama pomisao da je neki odvratan stvor svoj racku izvukao I navlaci ga slineci na mog malog misa mi je ..
I bilo kaka insinuacija da to granici sa pretjeranom brigom I usporedjivanje sa staklenim zvonom mi je bezobrazna, nerealna, pretjerana, I u tom tonu dalje po izboru...
Pedofilcina ima svudi.. Ali na netu ih je najvise. Za saznati IP ti ne treba puno mendaya, ako se bas napenalis.. U velikoj vecini slucaja to se nece desit, ali kako znas, mozes biti siguran, da u tih par posto nece biti tvoje dijete? Naravno da se ne moze ziviti sa paranojom, no neki strah je sasvim normalan za svoju srecicu. A da li ce netko taj strah manifestirati time da ne stavi slike na net ili na neki drugi nacin, nebitno. To je sve normalno I nema veze sa "zazidavanjem".
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 20:28   #74
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dakle, za il protiv i zašto? i pod kojim uvjetima (pristup svima, ograničen, šifra...)?

nemam neki posebni razlog što pitam, puklo me otvaranje tema zadnjih dana...
vidim da vas puno ima albume sa slikama beba i djece u sigovima il slike djece u avatarima, a sjećam se kad je 'kontroverzna' forumašica Afrodita69 stavila slike svojih kćerkica da su ju napali da šta radi svoje taštine izlaže djecu kojekakvim pedofilima

ja sam stavila slike svoje bebe na net, al moram priznat da svjesno nisam stavila one gdje je gola. znam da je u principu to glupo, al, eto, taj neki iracionalni, bezvezni crv mi nije dao da ih stavim. ne pitajte me za razlog jer objašnjivog razloga nema.
uz sve veci broj manijaka pedofila i drugih prestupnika
NIKAD
ni svoju a kamoli djetetovu
virtuelni svijet treba razgraniciti od stvarnog
Simpatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 20:40   #75
Koliko paranoika… za ne vjerovat…

Daklem, ljudi dragi: broj manijaka raste samo u apsolutnom smislu, tj. proporcionalno rastu populacije.
Drugo, zaboravite da će samo tako doći do vaših ili do podataka vaše djece, osim ako ih sami objavite.
Treće, više ćete za svoje dijete učiniti po pitanju zaštite od pedofila tako da pripazite na njihove svećenike, sportske trenere, nastavnike i napose rodbinu. Uključujući pritom i svoje bračne partnere. Pogotovo njih, zapravo; golema se većina takvog nasilja događa u obitelji, dok drugi roditelj zatvara oči jer njegov partner to nikad ne bi mogao učiniti.

Četvrto, prestanite zamišljati tko bi i na koji način mogao zamišljati bilo vas, bilo vaše dijete, bilo vašeg kućnog ljubimca dok mirno drka u toplini doma svog. Em to nije nimalo produktivno (samo se živcirate i hvata vas paranoja, a ne možete nikako na to utjecati), em, vjerujte mi, nemate dovoljno mašte.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 20:42   #76
Quote:
Simpatična kaže: Pogledaj post
uz sve veci broj manijaka pedofila i drugih prestupnika
NIKAD
ni svoju a kamoli djetetovu
virtuelni svijet treba razgraniciti od stvarnog
I virtualne opasnosti treba razgraničiti od realnih.

Prijetnje koje vrebaju s interneta uglavnom su samo virtualne.
Drugo će biti kad vam se dijete počne samo dopisivati; onda mu treba detaljno objasniti kakve opasnosti prijete prije nego što natrči na njih.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 21:21   #77
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Aj necemo sad pretjerivati..
Nemos povlacit paralele neta I Jaruna npr...
Naravski da nes dijete zazidati u kuci, ali razumijem I roditelje koji ne zele staviti slike svog djeteta na net.
Kao sto rekoh, ..i ne porekoh, sama pomisao da je neki odvratan stvor svoj racku izvukao I navlaci ga slineci na mog malog misa mi je ..
I bilo kaka insinuacija da to granici sa pretjeranom brigom I usporedjivanje sa staklenim zvonom mi je bezobrazna, nerealna, pretjerana, I u tom tonu dalje po izboru...
Pedofilcina ima svudi.. Ali na netu ih je najvise. Za saznati IP ti ne treba puno mendaya, ako se bas napenalis.. U velikoj vecini slucaja to se nece desit, ali kako znas, mozes biti siguran, da u tih par posto nece biti tvoje dijete? Naravno da se ne moze ziviti sa paranojom, no neki strah je sasvim normalan za svoju srecicu. A da li ce netko taj strah manifestirati time da ne stavi slike na net ili na neki drugi nacin, nebitno. To je sve normalno I nema veze sa "zazidavanjem".
je imash prav, ne treba povlaciti paralelu neta i Jaruna jer prije ce mom djetetu nauditi neki pedofil ili manijak na Jarunu nego skriven iza svog monitora.
ja takodjer razumijem ljude koji ne zele staviti slike svoje djece na net ali isto mi stavljanje slika na net ne predstavlja nista strasno niti vidim opasnost u tome
a to sto ce neki manijak mozda nabacivati drkicu na slike mojeg djeteta je njegov problem i njegova bolest s kojom ni ja ni moje dijete nemamo ikakve veze i ne moze nam nikako nauditi
a nekakva nelagoda od toga? mislim sto se imam osjecat nelagodno kad ni ne znam da li se to uopce dogadja, to je samo pretpostavka da bi se mozda moglo dogoditi a najvjerojatnije ni ne bi

sto se tice otkrivanja adrese, i sto da mi neki kreten otkrije, nek mi dodje na vrata pa nek vidi kako cemo ga lijepo docekati
takvi psihopati su obicno manji od makova zrna i boje se i vlastite sjene

A zazidavanje je spomenuto jer ti pedofili kojih navodno ima svugdje tako ih ima i na ulicama gdje se krecemo, pa mogu vrebati iz prikrajka iz nekog grma ili drveta i potajno slikati moje cedo koje ja bezbrizno idem svaki dan setati van
pa kad ga slika ode doma na komp, prebaci slike i drka na njih
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 21:31   #78
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Drugo će biti kad vam se dijete počne samo dopisivati; onda mu treba detaljno objasniti kakve opasnosti prijete prije nego što natrči na njih.
e to je po meni prava opasnost koja se moze izroditi od internet manijaka
Zato treba djecu nauciti da paze s kime komuniciraju i da se ne nalaze s nepoznatim ljudima koji ih mogu lako prevariti glumeci da su njihovi vrsnjaci.

Ne znam da li je itko pogledao ovaj film, film je odlican, kako je 14 godisnja curica unistila pedofila kojeg je upoznala preko interneta (naravno to je moguce samo na filmu)
Hard candy

http://www.imdb.com/title/tt0424136/
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 21:58   #79
Ja osobno imam slike princa na netu, zasticene lozinkom. Tu lozinku zna dosta ljudi pa se vrlo lako moze desiti da padne u ruke pervetita (nes ti zastite lozinkom).
No ja htjedoh rec (bice na turkishe ) da razumijem roditelje koji ne zele slike bebe na netu I da se boje. Ja se bojim najvise buducnosti, jer sada je stalno samnom I znam da je na sigurnom.
A pomisao da nekoga pali moj maleni mi je.. Neznam ni izabrati dovoljno jaku rijec, nit izabrati smajlica.. I itekako me to uznemiruje.
Slike sam stavila ..da se kurcim frendovima .. Al izmedju ostalog i da vide kako raste, da nemoram te megabajte slati mailom..
A ako netko ne zeli slike kurvati po netu, uz pass, ja ga razumijem apsolutno I daleko od toga da mislim da je to paranoja.
..u biti mislila bi da je to paranoja do nedavno, kada nisam imala dijete... Od onoga dana kada se rodio, svijet je dobio druge boje..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 22:09   #80
istina da vidim kako neki kretencina drka na slike mojeg ceda ne bi mi bilo drago, naravno kome bi
ali ovako ja to ne dozivljavam na taj nacin i ne razmisljam o tome
a sto se lozinke tice ona je dobra zastita i nije ju lako probiti jer da bi ju probio morash znati koja je dok sistemom kombinatorike slova i brojeva nema velike sanse i nitko se ne bi zamarao s time (necije privatne slike su jako slab motiv za probijanje)
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.