Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2016., 10:55   #761
uglavnom je riječ o promijeni cijene od zaključne (zadnje) prošlog dana u iznosu a u zagradi u postotku (recimo kao neki standard) ali trebaš provjeriti kod svakog providera što znači. Neki uzimaju i prosječnu od prošlog dana kao 'default' za prikaz ove dvije vrijednosti ali imaju i mogućnost za zaključnu (zadnju) kao osnovicu pa možeš birati
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 15:40   #762
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
uglavnom je riječ o promijeni cijene od zaključne (zadnje) prošlog dana u iznosu a u zagradi u postotku (recimo kao neki standard) ali trebaš provjeriti kod svakog providera što znači. Neki uzimaju i prosječnu od prošlog dana kao 'default' za prikaz ove dvije vrijednosti ali imaju i mogućnost za zaključnu (zadnju) kao osnovicu pa možeš birati
Tako sam i ja mislio, ali kad sam isao racunati (stranica i aplikacija incesting.com) nikako nisam mogao sam dobiti tu razliku. Evo ako ti se da, odi na nyse i odaberi neku dionicu, i ako npr pise 1234.56$ +12$, neeema tih varijabli koji oduzimanjem ili zbrajanjem daju 12.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:50   #763
pozdrav ljudi.

ne razumijem se previse u ovo, pa imam jedno banalno pitanje.

na koji nacin mogu prepisati svoje dionice na nekog drugog? ne prodajem, nego darujem.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 16:26   #764
Evo da i ja dam svoj mali doprinos ... tj iskustvo u trgovanju CDF-ovima na plus500 online trading platformi . opis je ovdje :
http://forum.wisp.hr/viewtopic.php?f=11&t=810
bax44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 17:46   #765
Quote:
bax44 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja dam svoj mali doprinos ... tj iskustvo u trgovanju CDF-ovima na plus500 online trading platformi . opis je ovdje :
http://forum.wisp.hr/viewtopic.php?f=11&t=810
Pročitao sam sve na linku.

"Kupujte ono što pada - tj ono što je jeftino ".

Po mom mišljenju treba raditi suprotno. Kupovati kada raste i dodavati kada raste, nikada obrnuto.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 18:48   #766
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Pročitao sam sve na linku.

"Kupujte ono što pada - tj ono što je jeftino ".

Po mom mišljenju treba raditi suprotno. Kupovati kada raste i dodavati kada raste, nikada obrnuto.
Eto meni se pokazalo takav način kao vrlo rizičan ... važnije je dohvatiti dno cijene pa onda čekati porast.
Makar sam uspijevao i u takvim situacijama porasta.
Konkretno na zlatu i nafti.
Ali na pšenici i kukuruzu kad sam uhvatio dno sam puno bolje prošao
Recimo zlato je trenutno rizično jer je skupo ... kao i tesla npr.
Baš u tom primjeru sam danas postavio niski order za toyotu i vidjećemo za par dana dali će se uloviti.
I naravno editirati ću post da se vidi uspješan ulov
Međutim ako počne rasti ja mogu brzo prepraviti order
Nadam se da smo se shvatili ... moj princip je malo drugčiji.
bax44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 19:54   #767
Ne može se ista strategija koristiti za zlato, kukuruz, šećer, prirodni plin. Različita volatilnost, sve je drugačije.

Zlato je na duge staze jeftino. Jedini problem zlatu su Benoit Gilson i njegov tim. OK, sada bi mogli o temi fizičkog, GLD (nesrazmjeru s obzirom na zalihe fizikalije i sve ostalo...).


Ovaj princip hvatanja dionice ili čega već kada padne funkcionira samo kada tržište raste. Trenutno vlada raspoloženje ekstremne pohlepe na tržištu, kupuje se sve i svašta, čim nešto malo padne ulaze novi kupci.
No, jednom kada se tržište okrene i stane, a to se uvijek dogodi, ovakav sistem trgovanja stvarati će samo gubitke. I u kratkom roku izbristati sav dobitak.


U svakom slučaju, sretno. Zanima me kako će proći.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:07   #768
Meni za sad funkcionira vidi se iz screnshotova (od 25eura do 113).
Račun kunski sam malo više riskirao i skoro sve izgubio na padu dolara prema jenu i švicarcu ... e al tu nisam ulovio dno već sam previsoko postavio naruđbu. Ali dok sam radio ovim mojim "ziheraškim" sistemom slično sam od 100 kuna nagurao preko 1000 ... tako da vjerujem u taj moj sistem lova najniže cijene. I alarmi im odlično funkcioniraju... tako da mogu dosta brzo reagirat kod određenog pada tj brže još malo spuštati cijenu kad se približi mojoj naruđbi ... zatim promatrat pa lako okrenuti na više kad počne rasti nadam se da si me shvatio ... jedini je problem ako nemam interneta u kritičnom trenutku
bax44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:48   #769
Razumijem, ali mislim da ti ne vidiš o čemu ja pričam.

Pustimo brojke.

Ako pričamo o sistemu, treba ga testirati i vidjeti rezultate.


Vidjeti ćeš već s vremenom, taktika hvatanja dna ne donosi rezultate na duge staze. Dobro je što radiš s malim iznosima, pa nije problem. Malo je zabrinjavajuće da si skoro sve izgubio, mislim da podcjenjuješ rizike.
To znači da ti sistem nije dobar, ako jedna kriva kupnja ili prodaja mogu sve izbrisati. To se po zakonu vjerojatnosti mora dogoditi prije ili kasnije.

No, to je sve dio trgovanja
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:05   #770
hm ... nebih izgubio da sam imao vremena i da sam postavio alarme.
Recimo kupujem nešto na cijeni 90 - postavim alarm na 100 (trenutna cijena 130).
Po dobivanju alarma odmah spuštam granicu kupnje na 80 i promatram cijenu - prema potrebi još spuštam. Onoga momenta kad počne rast povisujem cijenu kupnje i kupujem. Taj gubitak je zbog nepostavljanja alarma i sporog reagiranja sa moje strane.
Al na greškama se uči. No svejedno očekivao sam pad dolara
bax44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 09:10   #771
Pitanje za korisnike PBZ Investora.
Uključio bih se u (dugoročno) trgovanje, cjenik me muči (nemam iskustva).

1. Znači jednokratna upisnina je 75 kn, i svaki mjesec naknada 10 kn?
2. Obzirom da radim kao i većina u vremenu trgovanja, mogu li zadavati naloge za dan poslije za kupnju/prodaju ili to mora biti u vremenu trgovanja?
3. Za malog dioničara, 0,50% je naknada po transakciji (koja može uključivati 1 ili više dionica), odnosno najmanje 40 kn po nalogu - to znači kupim 5 dionica po cijeni 100 kn (500 kn vrijednost transakcije) i platim (5*100)*0,005=2,5 kn po obavljenoj transakciji ili na to još i 40 kn treba platiti ?

Unaprijed hvala na odgovorima.
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 21:31   #772
Quote:
ivan99cro kaže: Pogledaj post
Pitanje za korisnike PBZ Investora.
Uključio bih se u (dugoročno) trgovanje, cjenik me muči (nemam iskustva).

1. Znači jednokratna upisnina je 75 kn, i svaki mjesec naknada 10 kn?
2. Obzirom da radim kao i većina u vremenu trgovanja, mogu li zadavati naloge za dan poslije za kupnju/prodaju ili to mora biti u vremenu trgovanja?
3. Za malog dioničara, 0,50% je naknada po transakciji (koja može uključivati 1 ili više dionica), odnosno najmanje 40 kn po nalogu - to znači kupim 5 dionica po cijeni 100 kn (500 kn vrijednost transakcije) i platim (5*100)*0,005=2,5 kn po obavljenoj transakciji ili na to još i 40 kn treba platiti ?

Unaprijed hvala na odgovorima.
1. da
2. može se zadati nalog sa parametrima. no s obzirom na ogroman promet i nevjerojatno veliku volatilnost naše burze ... prije će se objaviti godišnji izvještaj nego obaviti transakcija
3. minimalna transakcija je 1000 kuna, tako da ti stignu uzeti barem 40 kuna

nije da si me pitao, al ono ... prvo ti treba više edukacije oko ZSE
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:33   #773
može li mi netko objasniti što točno poplava ovakvih ili sličnih naslova znači:

http://www.24sata.hr/news/50-eura-za...splatno-463159

znači ako može objaniti mi ko djetetu..
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:35   #774
Quote:
untitled kaže: Pogledaj post
može li mi netko objasniti što točno poplava ovakvih ili sličnih naslova znači:

http://www.24sata.hr/news/50-eura-za...splatno-463159

znači ako može objaniti mi ko djetetu..
Otprilike isto kad te nazovu da si na nagradnoj igri osvojio dildo. Samo moraš platiti 200 kuna dostavu.
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:38   #775
hvala
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 18:56   #776
Svaka čast Ivek, lipo si to sročija.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 03:16   #777
Ima li negdje na ovom podforumu vodić za pocetak investiranja iz Hrvatske, znaci kojeg blokera/platformu izabrati uzimajuci u obzir fee ili porez za isto. Zanima me tocno oblik stednje investiranjem u odredene indexe. Znaci jednom mjesecno uplata u iste( govorim zbog fee-a).
wizardof is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 12:39   #778
Pozdrav svima,

ja sam se odlučio baciti u trgovanje dionicama, i uglavnom sam krvavi početnik. Načitao sam se malo što se tiče svega toga i ne mislim uletavati u neko brutalno trgovanje, nego čisto trgovati manjim svotama u početku da vidim na čemu sam. Mene zanima trgovanje dionicama preko interneta pa stoga imam nekoliko pitanja za vas iskusne. Pošto nemam ogromne svote novca (100,000 HRK ili 20,000 USD nemam za početno ulaganje), odlučio sam trgovati dionicama preko interneta, pa sam stoga htio pitati koju platformu za trgovanje i koju stranicu bih mogao koristiti za trgovanje? Čuo sam da je Scottrade dobar ali kako nikad nisam probao, tražim ovdje savjet.

Koju biste stranicu preporučili za trejdanje dionicama? Bi li Scotttrade bio dobar za to ili možda Etrade ili takvo nešto? Googlao sam neke stranice i znam da ih ima dosta ali ne znam koje od njih primaju hrvtaske građane, pa nisam siguran. Obzirom da sam neiskusan, nemam pojma gdje bih otišao, pa me evo ovdje. Nadam se da ću ovdje dobiti neke konkretne odgovore jer vidim da tu ima dosta iskusnih trejdera Čitam da Scottrade uzima najmanje za trejdanje itd, ali opet, nisam 100% siguran.

Unaprijed hvala za bilo kakvu pomoć ili savjet
__________________
The brightest flame burns quickest
Elizabeth Arden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 14:46   #779
Javi ako uspiješ otvoriti račun kod E Trade ili Scottrade. Koliko ja znam, nemaš šanse za to. Osim ako nemaš US državljanstvo i social security number.

Ako nemaš novca, otvori demo račun. Inače će te provizije uništiti.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 15:19   #780
Koliko sam ja čitao, scottrade prima hrvatske građane, ali s druge strane, možda nisam dovoljno informiran. A vidim da nitko ništa ne predlaže u smislu strance za trejdanje pa ću morat još malo istraživati. A još se nisam odlučio pa nisam pokušavao otvoriti account.
__________________
The brightest flame burns quickest
Elizabeth Arden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.