Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 20:43   #4321
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Dok nije bilo mogućnosti u Synesisu staviti na ključić van KPI, većina je za obrte stavljala u čl. 22, i kamate i svaštanešto nepriznato . Stavi ili u čl. 22 ili kako ti je Ljubičica napisala.
pa šta kamate se ne priznaju u trošak u obrtu? mi smo obrtnik dobitaš i ja ih knjižim u trošak (neš ti troška, desetak kuna godišnje)
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 00:03   #4322
Šteta što netko ne zna točnu informaciju vezano za te kamate i slično kako se trebaju knjižit. Ja sam izgooglao al nista ne nalazim. Radi sitnice se placaju velike kazne kad naletiš na krivi nadzor hhh
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 10:32   #4323
Koliko znam, dobitašima kamate idu u priznate rashode, a dohodašima ne.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 10:54   #4324
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Koliko znam, dobitašima kamate idu u priznate rashode, a dohodašima ne.
Da, ja isto to znam, ali za zatezne kamate, ako o tome ste raspravljali. Uvijek sam obrtima dohodašima morala izostavljati zatezne kamate a dobitašima i društvima ih priznati na 4.
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 11:55   #4325
Kamate dohodašima nisu priznate za doprinose, a ostale jesu.
Ja obično nepriznate kamate uopće ne stavljam u knjige. Unesem samo osnovicu i ne petljam sa nepriznatim izdacima.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:24   #4326
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
pa šta kamate se ne priznaju u trošak u obrtu? mi smo obrtnik dobitaš i ja ih knjižim u trošak (neš ti troška, desetak kuna godišnje)
Oprosti, nisam bila precizna, naravno mislila sam na kamate na dopr. i kašnjenja na ostale zakonske obveze, tipa komorski, članrarine TZ, i sl. Ja sve te kamate stavljam u nepriznate izdatke dohodaša.
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 15:48   #4327
Dali ima Micronic Kiss korisnika i kako ste zadovoljni s njim?
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 13:39   #4328
Pozdrav, trebo bih knjigovodstveni program koji bi imao veleprodaju, maloprodaju, obracun placa, i obavezno pos blagajnu s fiskalizacijom. Zvao sam Pupilu i kazu da nije moguc rad preko VPN cak ni za POS. Vec bi trebalo svako dan mailom slat datoteku s POS blagajne na "server" - vjerojatno za fiskalizaciju racuna. Ta komplikacija mi se ne svidja jer imam POS blagajne na vise lokacija i moram ih umrezit s serverom.

Ono sto sam dalje gledao je 4D wand i phantheon, za sada mi se 4D wand cini kao bolja opcija.

Ako netko ima neka konkretna iskustva ili prijedlog nega kaze.

hvala!
__________________
;
sharkhos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 14:44   #4329
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Oprosti, nisam bila precizna, naravno mislila sam na kamate na dopr. i kašnjenja na ostale zakonske obveze, tipa komorski, članrarine TZ, i sl. Ja sve te kamate stavljam u nepriznate izdatke dohodaša.
Može molim te malo preciznije,kako konkretno stavljaš u nepriznate izdatke,kako i gdje upisuješ?Ima li za to neki posebni dokument ili? Hvala u naprijed na objašnjenju...nemam puno takvih kamata.ali sad imam npr po kom doprinosu 0,58 kn pa ne znam kamo bih sa tim...
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 17:00   #4330
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Mo�e molim te malo preciznije,kako konkretno stavlja� u nepriznate izdatke,kako i gdje upisuje�?Ima li za to neki posebni dokument ili? Hvala u naprijed na obja�njenju...nemam puno takvih kamata.ali sad imam npr po kom doprinosu 0,58 kn pa ne znam kamo bih sa tim...
Nepriznaze izdatke u Synesisu stavljam pod ÄŤl. 22 kod tih jednostavnih raÄŤuna sa zateznim kamatama.

Kada je neki kompliciraniji onda ga dijelim riznati dio u URA, a nepriznati direktno u IZDACI.
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 18:51   #4331
Kako na kraju godine zatvarate konta kupaca i dobavljaÄŤa na kojima je saldo 1 lipa? Imam takvih puno...
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 22:26   #4332
Pozdrav!

Možete li mi preporučiti najbolji program za malo poduzeće (d.o.o.) koje se bavi pekarstvom? Nekakav kojeg dobijem jednokratnim plaćanjem jer me trenutni košta program tisuću eura godišnje bez PDV-a, a obujam posla nije velik da bi zahtjevao stalnu IT podršku.
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 13:19   #4333
Kako rješavate obrazac TZ u Synesisu? Članarina ide po starim stopama, a predujmovi za 2016. po novim. Na obrascu nije moguće ispraviti iznos predujma za naredno razdoblje.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 13:23   #4334
Pozdrav, koristim synesis od ove godine i imam problem kod unosa ulaznih računa. Broj nekih ulaznih računa ( HT, HEP, HRT) je veći nego prostor u polju broj računa, pa mi stalno javlja grešku da je navedeni račun već upisan. Molim za pomoć.
kolarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 21:00   #4335
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Kako rješavate obrazac TZ u Synesisu? Članarina ide po starim stopama, a predujmovi za 2016. po novim. Na obrascu nije moguće ispraviti iznos predujma za naredno razdoblje.
Usnimi noviju verziju programa (radiš na dosta staroj).
Umanjuje akontaciju za slijedeću godinu prema izmjeni Zakona.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 21:02   #4336
Quote:
kolarek kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koristim synesis od ove godine i imam problem kod unosa ulaznih računa. Broj nekih ulaznih računa ( HT, HEP, HRT) je veći nego prostor u polju broj računa, pa mi stalno javlja grešku da je navedeni račun već upisan. Molim za pomoć.
To se i meni dešava, ali zanemarim poruku i idem dalje.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 22:43   #4337
Quote:
sharkhos kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebo bih knjigovodstveni program koji bi imao veleprodaju, maloprodaju, obracun placa, i obavezno pos blagajnu s fiskalizacijom. Zvao sam Pupilu i kazu da nije moguc rad preko VPN cak ni za POS. Vec bi trebalo svako dan mailom slat datoteku s POS blagajne na "server" - vjerojatno za fiskalizaciju racuna. Ta komplikacija mi se ne svidja jer imam POS blagajne na vise lokacija i moram ih umrezit s serverom.

Ono sto sam dalje gledao je 4D wand i phantheon, za sada mi se 4D wand cini kao bolja opcija.

Ako netko ima neka konkretna iskustva ili prijedlog nega kaze.

hvala!


Pogledaj Domino IS, radim na vpnu i na ovim kombinacijama koje si naveo dosta dugo.

www.dominogrupa.hr
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 23:06   #4338
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
To se i meni dešava, ali zanemarim poruku i idem dalje.
Ja sam to riješila tako da upisujem zadnja dva broja poziva na broj

npr. 16120015-0 ili tako nešto...pa po tome onda mogu znati ako trebam kontrolirati nešto...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 23:53   #4339
@devilgirl! Kopiram!!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 06:32   #4340
Ja pisujem zadnji dio broja racuna.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.