Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 22:15   #601
Quote:
(slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm)",

Ja sam izašao van i vidio da je lik bacio onu letvicu i slika nešto.
Da li će ovo proći ne znam.A ovrha i košta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:38   #602
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
Jest, imaš pravo sivkić, može prigovarati doduše, iako bolje bi bilo da pričeka ovrhu pa onda u postupak, jer ovo je očiti lopovluk i još vaznije nezakonit lopovluk. Pa čim će to pravdati šta mu je kotač vani? ne može time da je od ulaza preblizu jer je samo parkirno mjesto na ulazu, (na zidu zgrade mislim), a ne može ni jer nije daleko od ceste. Malo su ovi iz ZG parkinga pošašavili
Ovrhu pa u postupak? Već samo pokretanje ovrhe će ga dodatno koštati, uz dug, a ovršni sud će ga uputiti u parnicu da dokazuje da je ovrha nedopuštena (jer u ovakvom slučaju ovršni sud ne može sam uvažiti njegovu žalbu), ali neće čekati ishod te parnice nego će ga jednostavno ovršiti za ukupan iznos troškova ovršnog postupka+kamate+glavnica, a kasnije on ima pravo na protuovrhu, ako kojim slučajem uspije u postupku.

Čovjeku daješ savjet koji će ga koštati živaca, a vjerojatno i puno više novaca od tih 250kn kazne.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 23:30   #603
dobit će i prometnu kaznu za prekršaj, vjerojatno od prometnog redarstva koje je dalo nalog za premještanje.Ako čeka ovrhu na započeto premještanje tu neće ništa postić nego si povećat trošak za platit na kraju, troškovi ovrhe,kamate....
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 08:19   #604
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ovrhu pa u postupak? Već samo pokretanje ovrhe će ga dodatno koštati, uz dug, a ovršni sud će ga uputiti u parnicu da dokazuje da je ovrha nedopuštena (jer u ovakvom slučaju ovršni sud ne može sam uvažiti njegovu žalbu), ali neće čekati ishod te parnice nego će ga jednostavno ovršiti za ukupan iznos troškova ovršnog postupka+kamate+glavnica, a kasnije on ima pravo na protuovrhu, ako kojim slučajem uspije u postupku.

Čovjeku daješ savjet koji će ga koštati živaca, a vjerojatno i puno više novaca od tih 250kn kazne.



??????!!!!!!

Kad dobije RJESENJE O OVRSI piše prigovor jbu id kojeg ga je dobio, upucuje fa se u poatupak., IDS u postupak uz odvjetnika koji hna kako, a u zadnje vrijeme je to zaista uspješno posebno u ovom slučaju, riješi spor i ne mora platiti ništa.

Da bi plaćao 250 kN jer je bil parkan pol metra izvan označenog. Na dajte.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:53   #605
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
Kad dobije RJESENJE O OVRSI piše prigovor jbu id kojeg ga je dobio, upucuje fa se u poatupak., IDS u postupak uz odvjetnika koji hna kako, a u zadnje vrijeme je to zaista uspješno posebno u ovom slučaju, riješi spor i ne mora platiti ništa.

Da bi plaćao 250 kN jer je bil parkan pol metra izvan označenog. Na dajte.
Postupak za proglašenje ovrhe nedopuštenom ne sprječava provedbu ovrhe. To jasno piše u Ovršnom zakonu. Odgodu ovrhe u ovakvom slučaju također ne može tražiti. Dakle itekako će platiti i to ne samo dug nego i ostale troškove koje stvara sam ovršni postupak. A tek ako i kada uspije u zasebnom sporu, može tražiti protuovrhu. Dakle vraćanje iznosa koji je od njega već ovršen.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:12   #606
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
??????!!!!!!

Kad dobije RJESENJE O OVRSI piše prigovor jbu id kojeg ga je dobio, upucuje fa se u poatupak., IDS u postupak uz odvjetnika koji hna kako,
U tome prigovoru može pisat da nemaju osnove za ovrhu a debelo imaju jer nije platio račun.

Ta ekipa ne ide u utvrđivanje prekršaja iz ZSPC-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:13   #607
vidim ima tu "pametnih", neisplati se objašnjavat, samo nek se žali na sve moguće, i ne pisat izjavu tko je vozio auto.....i imali budu kak se veli najaču školu za ubuduće
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:38   #608
Quote:
energyman kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam jednu totalno smiješnu situaciju i stvarno ne znam što napraviti. Dakle parkirao sam ispred Linksa na trešnjevci na obilježenom parkirnom mjestu.

http://i68.tinypic.com/dcpuur.png

Bila mi je ista situacija kao i na slici, dakle ovo mjesto koje je prazno je mjesto koje sam ja zauzeo, ispred mene je bio parkiran automobil, a iza na stalku za bicikle je bio bicikl ili dva. Pošto nisam imao mjesta za manevriranje automobil je bio parkiran mrvicu ukoso. Dakle desni dio auta je prema strani ceste virio možda 10ak cm.

Izlazimo djevojka i ja iz dučana i pošto je ona prva izašla govori mi da mi dižu auto (što je najbolje auto nije moj nego od njezinog oca). Kad je to čuo ovaj paučar odgovorio joj je nešto u stilu "koji mu kurac to moraš govorit". Ja sam izašao van i vidio da je lik bacio onu letvicu i slika nešto. Dođem i pitam u čem je problem on veli nema problema pokupi se i ode.

Jučer je stigao račun na 250 kn za započeto premještanje vozila.

Sad mi nije jasno, prvo tko je izdao odobrenje za premještanje vozila, pošto je u autu bio pas - u tom slučaju ga ne smiju dizati (?). Druga stvar koji zakon sam prekršio parkiravši tako?
Najbliži mi se čini članak 84. stavak 3: "na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm)", ali opet niti pješaci hodaju između zgrade i automobila niti sam ja onemogućio kretanje po ovoj stazici. Nisu mi čak niti poslali sliku koja služi kao dokaz za odobrenje.

Ima li tko pametniji od mene da me može uputiti na što da se konkretno žalim za ovaj slučaj.
Da sam bar stao na neobilježeno mjesto ili za invalide ili na travu, ne bi mi bilo žao platiti, ali ovo je stvarno odvratno od njih.

Zahvaljujem unaprijed!
Mislim da ti neće proći, ako dobro vidim ispred tog mjesta je nogostup, najvjerojatnije je bilo manje od 100cm od ruba nogostupa do tvog automobila pa te zato krenuo dizati. Oni stave letvicu, pošalju sliku i ne smiju krenuti u dizanje prije no što dobiju odobrenje od policije. Iako teoretski čak i tih 100cm nije bitno, ako parkiraš posred trga bana jelačića odvest će ti auto bez obzira što ima mnogo više od 100cm do prepreke.

Piši prigovor u zakonskom roku i navedi da želiš vidjeti sliku. Ti znaš što je na slici, ako će slika pokazati da si parkirao na nogostupu, bolje ti je odmah platiti nego kasnije s sudskim troškovima.

Ne bi smjeli dizati ako je netko u autu (pa to bio i pas), ali to nema veze s tvojom kaznom, tu ne vrijedi ono "minus i minus su plus". Možeš ih tužiti, ali to neće umanjiti tvoju kaznu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:01   #609
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
i ne pisat izjavu tko je vozio auto.....
Nema izjave kad znaju tko je vozio.Dobio je doma račun.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:52   #610
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema izjave kad znaju tko je vozio.Dobio je doma račun.
Ajd razmisli...ovaj slučaj je započeto dizanje, nisu digli,odvezli, skladištili da pri preuzimanju tražilo nekoga dokumente bilo kakve da bi se to saznalo za prekršajni dio. Račun ide na vlasnika za pauk, i boli ih kuki ko je vozio.prekršajni dio kazne je drugo tu se traži počinitelj. šalje se vlasniku zapisnik, i piše na tom papiru pravni lijek.....samo treba čitat, valjda je jednostanije pitat na forumhaer nego pročitat.
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:22   #611
Vlasnik odnosno korisnik vozila za koje je određeno da se premjesti, plaća 50% naknade iz stavka 1. ovoga članka radi troškova dolaska specijalnog vozila »pauk« kada je započeto premještanje vozila, a premještanje nije izvršeno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:02   #612
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Postupak za proglašenje ovrhe nedopuštenom ne sprječava provedbu ovrhe. To jasno piše u Ovršnom zakonu. Odgodu ovrhe u ovakvom slučaju također ne može tražiti. Dakle itekako će platiti i to ne samo dug nego i ostale troškove koje stvara sam ovršni postupak. A tek ako i kada uspije u zasebnom sporu, može tražiti protuovrhu. Dakle vraćanje iznosa koji je od njega već ovršen.
ne govorim o postupku za proglašenje ovrhe nedopuštenom već prigovoru na rješenje o ovrsi.
ja šumom ti drumom
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:03   #613
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U tome prigovoru može pisat da nemaju osnove za ovrhu a debelo imaju jer nije platio račun.

Ta ekipa ne ide u utvrđivanje prekršaja iz ZSPC-a.
kaj god napiše ide na sud. bitno je da obrazloži. i sud donosi presudu po pravomoćnosti koje se ide u ovrhu.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:06   #614
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Vlasnik odnosno korisnik vozila za koje je određeno da se premjesti, plaća 50% naknade iz stavka 1. ovoga članka radi troškova dolaska specijalnog vozila »pauk« kada je započeto premještanje vozila, a premještanje nije izvršeno.
nije mi jasno o čemu je tu sada riječ kad je očito da j čovjek bio unutra i nebitno da li je vlasnik ili korisnik.
bitno je da li je premještanje započeto!!!! a u ovom slučaju nije jer nisu postavljene one naprave na kotače. nalog nije započeto premještanje jer Holding nezakonito poširuje ovlasti MUP-a , da sad dalje ne pišem žalbene razloge.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:46   #615
Došao je slikao je i započeto je premještanje.

Na sud ne ide zbog započetog premještanja nego zbog kazne za krivo parkiranje.

Ako na sudu kažu da nije bilo krivog parkiranja onda ide onako kako je Fran napisao.

A ovaj jadnik u kamionu ne diže dok mu netko ne da dozvolu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:22   #616
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Došao je slikao je i započeto je premještanje.

Na sud ne ide zbog započetog premještanja nego zbog kazne za krivo parkiranje.

Ako na sudu kažu da nije bilo krivog parkiranja onda ide onako kako je Fran napisao.

A ovaj jadnik u kamionu ne diže dok mu netko ne da dozvolu.
slikanje NIJE radnja kojom se ZAPOČINJE PREMJEŠTANJE već stavljanje onih čuda na kotače. U tom smjeru ide najnovija sudska praksa jer je i njima već dosta ovih lopova koji dodju pa slikaju i to im je već prekršaj -e NIJE . (kao u slučaju ovoga kaj se parkial do kuće a još bilo dva metra do ceste-kolnika , pa kaj su odmah otišli, ako su bili sigurni da je čovjek napravio prekršaj?!) -

(to kaj je samoinicijativno Holding tu ovlast izvukao od ministra, to je druga priča, to nije ZAKONITO, proširivati ovlasti dane od ministarstva-jed.lik.samouprave)
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:01   #617
Došao je jer je izdan nalog za premještanje,stavio metar i slkao.I zapoečeta ke radnja premještanja.

"Premještanje vozila se smatra započetim ako je izdan nalog za premještanje i ako je specijalno vozilo »pauk« kojim se obavlja premještanje došlo na mjesto gdje je vozilo koje se premješta nepropisno zaustavljeno ili parkirano, pa sve dok specijalno vozilo »pauk« ne napusti mjesto s kojeg se vozilo premješta"
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._134_3789.html

prekršaj je jedno a dizanje ili započinjanje dizanja druga stvar.

Ma kakva nova praksa kad je sve napisano i zapisano.

Otišli,pa što su s njim trebali pjevat borbene?Zapisali svoje i napisali i poslali račun.Oni ne kažnjavaju prekršaj.

kakav Holding i bakrači.Sve je napisano u ZSPC-u a s tim ministar nema ništa.Nitko ništa ne proširuje.nauči proučavat zakone.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:16   #618
Imam pitanje!
Danas mi se nepoznati počinitelj parkirao na kolni i pješački ulaz ispred kuće. Autom nisam mogla nikako van, kroz pješačka vrata jedva.
Stajao je tako cca pola sata. Tijekom obilaska susjeda (nitko ne zna čiji je auto) auto je otišao ali zanima me imam li ja kakvu mogućnost ipak podnijeti prijavu i kome? Imam fotke na kojima se vide tablice kao dokaz da je parkiran ispred kolnog ulaza i blokira ga!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:28   #619
Drugi put zovi policiju ali odmah.Slike možeš zadržat za uspomenu.Inače možeš na sudu podignut optužni prijedlog a što će na kraju bit s tim ne zna se.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:06   #620
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Imam pitanje!
Danas mi se nepoznati počinitelj parkirao na kolni i pješački ulaz ispred kuće. Autom nisam mogla nikako van, kroz pješačka vrata jedva.
Stajao je tako cca pola sata. Tijekom obilaska susjeda (nitko ne zna čiji je auto) auto je otišao ali zanima me imam li ja kakvu mogućnost ipak podnijeti prijavu i kome? Imam fotke na kojima se vide tablice kao dokaz da je parkiran ispred kolnog ulaza i blokira ga!
Teško da možeš išta napravit. Iz osobnog iskustva znam da dođu prije ako slikaš auto i pošalješ na mup aplikaciju, nego ako ih zoveš, iako moram reć da u oba slučaja stignu relativno brzo (pauk).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.