Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2011., 19:45   #61
[QUOTE=other

da se razumijemo, osobno nemam ovakvih problema i isti mi ne treba, čisto me zanima da li oni koji savjetuju ovaj korak imaju iskustva sa ovim vidom pomoći?
koliko institucija bračnog savjetnika može pomoći u narušenim odnosima.

Neke stvari se daju popraviti, neke ne. Komunikacije se da popraviti ali necija narav ne.

moje je mišljenje da su i bračni savjetnici ista priča, te da, ukoliko obje strane u vezi nisu uistinu spremni učiniti pomak u cilju poboljšanja veze, teško da će biti nekog rezultata. ali se onda pitam i čemu onda savjetnik sa strane i bacanje para, jer takvi ljudi problem mogu riješiti sami, razgovorom, razumjevanjem, stavljanjem karti na stol i mic po mic poboljšati odnose.[/QUOTE]

Neko je vec rekao da privatni savjetnici ti kazu ono sto ti zelis da cujes.
Sve je to sreca, kao i sa doktorima i dijagnozama. Ako naides na nekoga kome vjerujes, poslusaces ga i na svoju stetu na neko vrijeme (u cilju popravljanja odnosa).
Zahebano je kad jedna strana glumi da zeli da popravlja ( jer je natjerana kod bracnog savjetnika).
Sve u svemu, nekoliko sastanaka sa bracnim savjetnikom u cilju savladjivanja bolje komunikacije to je sve na sta bih ja pristala. Sve ostalo je bacanje para u vjetar, jer ako mi treba kredit za bracnog savjetnika, tablete za smirenje, psihijatri, popovi, ja ne znam koga se i sta se tu spasava
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 14:06   #62
@Varazdinka...gdje si? kako si? sad sam tek slučajno naišl na tvoju priču i zanima me kako ste sin i ti danas? kakva vam je sadašnjosti?
diva' is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 18:10   #63
Wink

Quote:
diva' kaže: Pogledaj post
@Varazdinka...gdje si? kako si? sad sam tek slučajno naišl na tvoju priču i zanima me kako ste sin i ti danas? kakva vam je sadašnjosti?
Pročitaj njene ostale postove
soeur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 11:29   #64
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Sve je to sreca, kao i sa doktorima i dijagnozama. Ako naides na nekoga kome vjerujes, poslusaces ga i na svoju stetu na neko vrijeme (u cilju popravljanja odnosa).
Zahebano je kad jedna strana glumi da zeli da popravlja ( jer je natjerana kod bracnog savjetnika).
Sve u svemu, nekoliko sastanaka sa bracnim savjetnikom u cilju savladjivanja bolje komunikacije to je sve na sta bih ja pristala. Sve ostalo je bacanje para u vjetar, jer ako mi treba kredit za bracnog savjetnika, tablete za smirenje, psihijatri, popovi, ja ne znam koga se i sta se tu spasava
Bračni savjetnik ima sasvim drugu ulogu nego je spašavanje braka.
Najveća moguća pomoć koju dobiješ je ta da ti pomogne uobličiti kaotične misli, da osvijestiš što u stvari želiš/želite, koje probleme imate/nemate, da li se volite/ne volite...i da kroz to par shvati ima li smisla ostati u braku ili ne...
Ja shvaćam da se tu spašava čovjek, a ne brak.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 20:54   #65
Problemi u braku

Molila bi ako mi netko moze preporuciti nekog dobrog bracnog savjetnika u Zagrebu. S obzirom da sada prvi put imam potrebu tako nesto probati (mislim probati bracnu terapiju, ne bracnog savjetnika) neznam od kud poceti, gdje traziti takvu vrstu pomoci. Ni na netu jos nesto pametno nisam pronasla, nikakav broj telefona ili adresu, a i nemam bas puno vremena traziti. Uz to me zanima da li netko zna koliko kostaju te terapije il savjetovanje, kako god. Unaprijed hvala!
Sara 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 15:12   #66
Može li mi netko preporučiti dobrog bračnog savjetnika, po mogućnosti psihologa u Splitu? Problem je ljubomorni suprug koji je spreman ići na terapiju. Zahvaljujem od srca na svakoj pomoći.
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 09:14   #67
Quote:
anais nin kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti dobrog bračnog savjetnika, po mogućnosti psihologa u Splitu? Problem je ljubomorni suprug koji je spreman ići na terapiju. Zahvaljujem od srca na svakoj pomoći.
znam o čemu govoriš

tu ti nema pomoći, tako da ti savjetujem da odustaneš od tog braka

na žalost
a ako netko može pomoći, svakako nije bračni savjetnik
ljubomorni suprug trebat će jebeno dobrog psilolog- psihijatra, jer njegov problem nam veze sa brakom
teško da će se izliječiti sory
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 09:45   #68
Ako je čovjek spreman ići na terapiju, nade ima.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 11:07   #69
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ako je čovjek spreman ići na terapiju, nade ima.
ali ne kod bračnog terapeuta...
njemu treba ozbiljnija terapija
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 19:51   #70
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
znam o čemu govoriš

tu ti nema pomoći, tako da ti savjetujem da odustaneš od tog braka

na žalost
a ako netko može pomoći, svakako nije bračni savjetnik
ljubomorni suprug trebat će jebeno dobrog psilolog- psihijatra, jer njegov problem nam veze sa brakom
teško da će se izliječiti sory
Ne znam, u braku sam šest godina, prije toga smo u vezi bili četiri godine. Ne radi se o nekoj ljubomori koja je utjecala na naš život, u smislu da me provjerava, kontrolira ili nešto slično. U ovih deset godina ljubomoru nije često pokazivao. Pokušavam se sjetiti nekih epizoda, npr. u početku veze smetalo mu je da budem u kontaktu s bivšim dečkom, onda dok sam pisala diplomski na faksu, mentor mi je znao poslati poruku na mobitel i to mu je smetalo. Ali osim tih nekoliko izoliranih slučajeva, nije bilo ništa drugo. Mislim, znala sam da je ljubomoran, ali mislila sam da je to u granicama normale.

Sve dosad. Družimo se godinama s dva para i prije desetak dana mi je rekao da ne želi da se više družimo s jednim parom jer misli da sam se počela zaljubljivat u tog našeg prijatelja, da on vidi da ja flertujem s njim i da vidi da mi se sviđa. Da on smatra da će se to razviti u nešto više jer vidi simpatije i s njegove strane i da želi spriječiti da do toga dođe.
Ja sam bila osupnuta, mislim, simpatičan mi je taj naš prijatelj, imam s njim dobru komunikaciju (a i s njegovom suprugom), ali nikad, ama baš NIKAD nisam o njemu razmišljala kao o muškarcu, uopće mi se ne sviđa kao muškarac!

Razočarana sam, tužna i zabrinuta. Ne mogu vjerovati da je on to sve umislio. I ne mogu vjerovati da zahtijeva od mene da prekinemo druženje s tim parom (i naša su djeca odlični prijatelji i druže se stalno).

Uglavnom, ne želim prekidati taj brak, volim svojeg supruga, inače je dobar otac i suprug, ali mi se sada čini kao da ga ne poznajem, šokirao me i smatram da ima neku vrstu bolesne ljubomore. Ne bi bilo fer razvoditi se od nekoga koga smatram bolesnim (bilo fizički, bilo psihički), a da mu ne pokušam pomoći.
On ne misli da je bolestan, ali spreman je ići na terapiju. Zvala sam neku psihologicu koju sam našla na netu. Sutra idemo na prvu terapiju pa ćemo vidjeti.
Nadam se da će mu uspjeti pomoći, iako sam skeptična i ne vidim izlaza iz ove situacije. Ako mu ja nisam uspjela objasniti i razuvjeriti ga, kako će netko tko ga uopće ne poznaje?
Ne znam, zbilja sam utučena i tužna, nadam se da će se uspjeti izliječiti.
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:06   #71
nisam nikada imao posla s bračnim savjetnicima no ono sto sam procitao i cuo svodi se na to da oni u biti ne spase brak, no to ne znaci da ih ne treba.
ako nista drugo oni omoguce da se ljudi bar dostojno rastanu.
oni pomognu svakoj strani da kaze sto ju muci, a onda je na samom paru sto ce napraviti od svoje zajednice
ne moze on zivjeti umjesto nikoga
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 16:50   #72
Može mi netko predložiti bračnog savjetnika u zagrebu?
nana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 08:26   #73
Mi smo išli na Borovje, Ul.grada Chicaga.

Iskustvo - dobro je što je hrpa stvari izašla na vidjelo, sve ono što nikad nije izrečeno a bilo je problem, kao i neke stvari kojih ni sami nismo bili svjesni da su problemi..
Nama nije bilo pomoći. Uspjeli smo na neko vrijeme krenuti ispočetka ali godine loše komunikacije, distance i svega ostalog učinile su svoje. Promjenili smo se previše oboje i nismo sretni zajedno..

Išli smo i na individualne razgovore jer nam je nakon 3 mj savjetovanja rečeno da ne mogu više ništa napraviti za nas kao bračni par..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 13:28   #74
Bok!
Podižem temu. Treba mi psihoterapeut koji radi s parovima u Zg, ali koji radi preko skype-a.

Dečko i ja smo zajedno 3,5 godine i imamo problema u komunikaciji, posebno sada jer smo u stresnom periodu- trebamo se preseliti u inozemstvo, a to je s ovakim odnosom postao upitno. Kada mu predstavim problem, on se zatvori i šuti neko vrijeme. Onda počne vrijeđanje koje je stvarno ružno, a ja se rasplačem jer stvarno dobro bira riječi i na kraju smo nigdje. Pa se malo smirimo, ali opet dođe problem jer ga nismo riješili i onda opet ispočetka. A ako razgovara sa mnom, zapravo samo ponavlja meni ono šta sam ja njemu rekla! I opet smo nigdje. I tako u krug. Ah da, i na kraju sam ja kriva. On napravi sranje, ali...ali...to je sve zbog mene. Kaže neki opći oprosti i to ni trebalo sve popraviti.
Trebam pomoć. I trebamo pomoć.
__________________
Everything I know about people I learned from pens. If they don't work, you shake them. And if they still don't work, you chuck them away. Bin 'em.
Pen? is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 20:41   #75
Quote:
Pen? kaže: Pogledaj post
Bok!
Podižem temu. Treba mi psihoterapeut koji radi s parovima u Zg, ali koji radi preko skype-a.

Dečko i ja smo zajedno 3,5 godine i imamo problema u komunikaciji, posebno sada jer smo u stresnom periodu- trebamo se preseliti u inozemstvo, a to je s ovakim odnosom postao upitno. Kada mu predstavim problem, on se zatvori i šuti neko vrijeme. Onda počne vrijeđanje koje je stvarno ružno, a ja se rasplačem jer stvarno dobro bira riječi i na kraju smo nigdje. Pa se malo smirimo, ali opet dođe problem jer ga nismo riješili i onda opet ispočetka. A ako razgovara sa mnom, zapravo samo ponavlja meni ono šta sam ja njemu rekla! I opet smo nigdje. I tako u krug. Ah da, i na kraju sam ja kriva. On napravi sranje, ali...ali...to je sve zbog mene. Kaže neki opći oprosti i to ni trebalo sve popraviti.
Trebam pomoć. I trebamo pomoć.
Googlaj Barolin Berić, nećeš naći bolje u HR.
66ind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 21:24   #76
A zajedno ste - zbog?

Let me guess, seks je svemirski...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 22:36   #77
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ali ne kod bračnog terapeuta...
njemu treba ozbiljnija terapija
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 11:41   #78
Wau, ova serija mi deluje zanimljivo, a nisam cula za nju! Kako je to moguce?! (Inace skoro i ne gledam tv )
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 14:05   #79
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Wau, ova serija mi deluje zanimljivo, a nisam cula za nju! Kako je to moguce?! (Inace skoro i ne gledam tv )
Ma to je srpska serija iz 2009. a mislim da nije išla kod nas. Hrvati su napravili svoju verziju 2013. ali je bezveze, u srpskoj je puno bolja gluma. Izvorno je serija izraelska. svaka epizoda je od ponedjeljka do petka. Ovaj par u četvrtak dolazi.

Evo link srpske verzije za prvu epizodu pa na kanalu nađeš ostale epizode po redu..: https://www.youtube.com/watch?v=mzliJHGigo4
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 16:17   #80
Pa zato i kazem, zivim u Srbiji
Nasla sam prvih 5 epizoda i vec rekla dragom da cemo od veceras da gledamo
Hvala!!!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.