Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2012., 09:13   #61
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa istina ukoliko se veze zansniva samo na hvatanju, ne bih se bas okladila da ce potrajati
zašto, evo moja traje već godinama, uopće nije loše
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 09:15   #62
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa istina ukoliko se veze zansniva samo na hvatanju, ne bih se bas okladila da ce potrajati
A goleme li katastrofe, ako veza započeta sa 16 ne potraje.

Quote:
iskreno, smatram da su puno kvalitetnije veze zapocete u nekakvim malo zrelijim godinama od onih teen. Imas vec neki svoj zivot, izgradjene stavove i mozes znati sta zelis i ne zelis u vezi i od druge osobe
Po mom iskustvu, i veze, i prijateljstva, i poslovi, i odnosi s roditeljima, i tako dalje.

Najbolje da tinejdžerske godine tinejdžeri zato provedu u podrumu, lancima vezani za šipku na zidu.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 12:23   #63
Nemojte ići iz krajnosti u krajnost. Normalno je sa 16 - 17 imati dečka , to nitko ne osporava. Ali nije normalno lagati o tome. Naravno , mogu pisati samo o onome što sam pročitala. I iz osobnog iskustva. Imam kćer od 16 , 5 godina. Znam da ima dečka. Oduvijek smo imale izvrstan odnos i o svemu razgovarale. Pa mi je lagala , a nije imala ni najmanjeg razloga za to , ni najmanjeg.
I dakako da sam bila povrijeđena...strašno. Cure znaju biti glupe i doista si mogu zajebati život zbog trnutne zaljubljenosti. Onaj tko ima djecu , shvatiće.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 12:48   #64
Cura koja je (prije godinu dana) otvorila topik lagala je roditeljima jer je znala da joj nema druge.

Ne znam o čemu je lagala tvoja kćer, ali možda je jednostavno htjela imati dio života samo za sebe.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 13:13   #65
Mene bi zanimalo da li je uopce zapravski lagala ili samo nije rekla?

Meni stvarno nije jasno zasto bi klinka od 16 godina, a koja je u vezi od danas do sutra (samo zbog hvatanja ) bila obavezna svakog usputnog decka prijaviti roditeljima. I valjda ga svakog vikenda dovlaciti doma na obiteljski rucak. I strucnu procjenu mame uz unakrsno ispitivanje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 13:21   #66
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Nemojte ići iz krajnosti u krajnost. Normalno je sa 16 - 17 imati dečka , to nitko ne osporava. Ali nije normalno lagati o tome. Naravno , mogu pisati samo o onome što sam pročitala. I iz osobnog iskustva. Imam kćer od 16 , 5 godina. Znam da ima dečka. Oduvijek smo imale izvrstan odnos i o svemu razgovarale. Pa mi je lagala , a nije imala ni najmanjeg razloga za to , ni najmanjeg.
I dakako da sam bila povrijeđena...strašno. Cure znaju biti glupe i doista si mogu zajebati život zbog trnutne zaljubljenosti. Onaj tko ima djecu , shvatiće.
I sto sad onda mislis o tome...da je to sto je napravila tvoja kcer - nenormalno, da je ona nenormalna, ili sto?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 13:33   #67
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
I sto sad onda mislis o tome...da je to sto je napravila tvoja kcer - nenormalno, da je ona nenormalna, ili sto?
Lagala je jer je znala da ono što radi nije ispravno. Da me poznajete , znali biste da govorim istinu. Može ona imati svoju intimu , ali ne može ugrožavati zdravlje i budućnost zbog nekog tipa s kojim će sutra prekinuti.
Bilo bi previše intimno da idem u detalja ali djeca vas mogu užasno povrijediti. Ne radi se o nikakvom egoizmu niti sam ja savršena majka.
Ako netko , kao ova djevojka , ima dečka godinu dana i nekaže mami...onda nešto ne valja sa objema...a tu prednjači mala. Je li rekla da joj je otac super...Zašto onda nije rekla barem njemu ?! Svašta. Tinejdžerska sranja.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 13:58   #68
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Lagala je jer je znala da ono što radi nije ispravno. Da me poznajete , znali biste da govorim istinu. Može ona imati svoju intimu , ali ne može ugrožavati zdravlje i budućnost zbog nekog tipa s kojim će sutra prekinuti.
Seksala se?
Quote:
Ako netko , kao ova djevojka , ima dečka godinu dana i nekaže mami...onda nešto ne valja sa objema...a tu prednjači mala.
Mater joj je rekla da je govno i đubre, uzela joj mobitel, promijenila broj i stavila je u kućni pritvor, ali mala prednjači u nenormalnosti jer je prešućivanjem htjela to izbjeći?

Znaš, nekako imam dojam da ti je kćer imala dobar razlog za laganje.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:06   #69
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Seksala se?
Mater joj je rekla da je govno i đubre, uzela joj mobitel, promijenila broj i stavila je u kućni pritvor, ali mala prednjači u nenormalnosti jer je prešućivanjem htjela to izbjeći?

Znaš, nekako imam dojam da ti je kćer imala dobar razlog za laganje.
Evo vidiš....znala sam. Neću te uvjeravati...ali u krivu si.
Srećom i moja kćer je kasnije shvatila da je grdno pogriješila i bezveze si zagorčala život. Nikada joj se nisam pretjerano petljala u život. Jedino sam zahtijevala da znam gdje je i s kim. O tome nema jebenih pregovora.
Ako to nije normalno....čemu onda uopće brinuti za dijete ?! Može onda ići gdje želi , dokle želi i raditi što god želi , bez obzira koliko godina ima ..pobogu.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:20   #70
Kako si je ona ugrozila zdravlje i budućnost time što ti nisi znala gdje je u nekom trenutku?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:49   #71
^^
Ne želim u detalje. Upotrijebi maštu.
Neće mi valjda sada netko ovdje trubiti da je previše tražiti od djeteta da ti kaže gdje i s kim ide ???!!!!!
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:28   #72
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Ne želim u detalje. Upotrijebi maštu.
Nemam dovoljno mašte da bih shvatio kako roditeljevo znanje djetetovih koordinata može spriječiti da se djetetu dogodi nešto što bi mu "ugrozilo zdravlje i budućnost" (BTW, jel' to lagana asocijacija na trudnoću ili što? ).

Može maštoviti primjer nama nemaštovitima?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:52   #73
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Može ona imati svoju intimu , ali ne može ugrožavati zdravlje i budućnost zbog nekog tipa s kojim će sutra prekinuti.
jel ima neka dobna granica u kojoj će to moći? jel to 18 godina? jel to kad bude financijski neovisna?

i onda ovo:
Quote:
Cure znaju biti glupe i doista si mogu zajebati život zbog trnutne zaljubljenosti. Onaj tko ima djecu , shvatiće.

da su se moji roditelji tako postavili, samo bi doprinjeli da ja još više inzistiram na toj vezi. imali su dovoljno pameti da to znaju.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:19   #74
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nemam dovoljno mašte da bih shvatio kako roditeljevo znanje djetetovih koordinata može spriječiti da se djetetu dogodi nešto što bi mu "ugrozilo zdravlje i budućnost" (BTW, jel' to lagana asocijacija na trudnoću ili što? ).

Može maštoviti primjer nama nemaštovitima?
Dobro ljudi moji .
Ovako : kćer mi ima dečka i kaže : mama , mogu danas van ? ja i dečko idemo van , prošetati..idemo u kino..idemo na pizzu , kod kuće sam u 23 h.
Ja : može.

Ona kaže ono isto ,a ispostavi se da je lagala...otišla k njemu kući...jer je bio dosadan a ona se dala nagovoriti....sexali se bez zaštite ( !!!!!! ) i onda još cura dođe kući i prepričava zgode iz grada.

Ona kaže...: mama, imam dečka i stalo mi je do njega....kako da se zaštitim ako budemo spavali zajedno ?
Ja: sjedi da malo popričamo o tome.

I eto. Velo jednostavno. A živimo u svijetu gdje je sve tako lako , dostupno i jednostavno. Što će nama , nadobudnim tinejdžerima , tamo neki starci koji me mogu savjetovati ???!!!!
Dajte.
I u današnjem svijetu....da , ja želim znati gdje se moja MALOLJETNA kćer kreće. Brinuću se i kada joj bude 20 ali sada barem imam pravo odlučiti ponekad umjesto usijane glave.
Što tu nije jasno ?
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:28   #75
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
..otišla k njemu kući...jer je bio dosadan a ona se dala nagovoriti...
Zanimljiva formulacija.

Naime, posve je nemoguće da se tvoja kći želi poseksati? Njezin seks nužno mora biti posljedica njegovog dosađivanja i njezine lakovjernosti? Nemoguće je da želi doživjeti orgazam, nemoguće je da želi da onaj koga voli (koliko god njezina ljubav tebi bila smiješna i neozbiljna i svakakva) uz nju doživi orgazam?

Osim toga, ako razgovore o spolnosti, seksu, spolnim bolestima i kontracepciji odgađaš do trenutka kad te temeljito spolno zrela kći upita, onda fakat nemaš drugog izbora do vezivanja lancem za radijator .

Svoje pravo da odlučuješ umjesto nje si možeš zataknuti za šešir: što više bude takvih tvojih pokušaja njezine "zaštite", s većim će te zadovoljstvom lagati i obmanjivati.

BTW, što želiš reći naglašavanjem njezine maloljetnosti?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:35   #76
^^Koji je tebi ?????
Nemaš pojma o meni..iščitavaš ono što želiš.
Nitko nije nijekao da se ona ne želi posexati. Nisam rekla da je silovana , pobogu.
I otkuda si zaključio da ja nisam s njom razgovarala i prije tzv, spolne zrelosti ?! Molim te.
Ili nemaš djecu ili živiš u savršenom svijetu ili su tvoja djeca savršena i bla-bla. Uživaj. Nemoj me bezveze nervirati.
I što ti smeta maloljetnost ? Jer ona to jest. I pred zakonom i u glavi.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:56   #77
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Nitko nije nijekao da se ona ne želi posexati. Nisam rekla da je silovana , pobogu
Nisi. Rekla si da je nagovorena jer je on bio dosadan.
Quote:
I otkuda si zaključio da ja nisam s njom razgovarala i prije tzv, spolne zrelosti ?! Molim te.
Po tome što u jednoj opciji spominješ njezino laganje, odlazak kod dosadnog dečka i nezaštićeni seks, a u drugoj njezinu iskrenost, pitanje o kontracepciji i majčino "sjedi da popričamo". Dakle: laganje = nezaštićeni seks, iskrenost = razgovor o zaštiti.

Ako si se s njom napričala, ako je dijete educirano - otkud strah od nezaštićenog seksa, od "ugrožavanja zdravlja i budućnosti"?
Quote:
I što ti smeta maloljetnost ? Jer ona to jest. I pred zakonom i u glavi.
Naravno da jest maloljetna - ali, kakve veze ima maloljetnost sa spolnom aktivnošću?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:59   #78
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
^^
Ne želim u detalje. Upotrijebi maštu.
Neće mi valjda sada netko ovdje trubiti da je previše tražiti od djeteta da ti kaže gdje i s kim ide ???!!!!!
Dobro sam rekla, seksala se.

I da si ti znala gdje je ona tad, to bi promijenilo stvari kako točno? Spremila bi joj u torbu sendvič i kondome?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:12   #79
Mene zbilja zanima kako si to ona ne bi ugrozila zdravlje i budućnost da ti je rekla da ide dečku doma.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:16   #80
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju..ne da mi se više raspravljati.
"Rasprava" ne funkcionira tako da izložiš svoje stavove kao jedine moguće i samopodrazumijevajuće, i onda se na prvu naznaku prokazivanja tih stavova kao neutemeljenih počneš nervirati.

Nije rijetkost da ljudi donesu svoje stavove na forum uvjereni da su oni jedini mogući i jedini ispravni, pa ih suprotstavljanje najprije zbuni, a potom i naljuti.
Quote:
Blago vašoj djeci...očigledno mogu raditi što žele. Svaka čast.
Ovo si izrekla kao sarkastičnu opasku "vaša su djeca izvan svake kontrole i obuzdanosti" - ali, zapravo si izrekla nešto što je, kad se malo raščlani, poželjno: idealno roditeljstvo je upravo ono u kojem dijete radi ono što želi - ali, to, naravn o, ne znači da dijete radi jednu glupost za drugom; naprotiv, to znači da je dijete naučilo razmišljati svojom glavom, biti svjesno posljedica pojediih postupaka. Što je alternativa, da djeca rade ono što im žele roditelji?

Nema ničega lošeg u tome da se dijete koje želi seks, koje se smatra dozrelim za seks, upusti u obostrano željeni seks. Bez nagovaranja, bez dosađivanja. Naravno da to podrazumijeva roditeljevu obvezu da osigura djetetu osviješteni i educirani ulazak u spolni život.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.