Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2012., 12:47   #21
1. AIH
Klomifen 2x1 od 3 do 7 dc
10 dc folikuli 10, 11 mm
12 dc folikuli 15, 16 mm
14 dc stoperica Brevactide 5000
16 dc inseminacija sa 4 mil pp spermija
Beta negativna


2. AIH
Klomifen 2x1 od 4 do 8 dc
11 dc folikuli 11 mm
14 dc folikuli 16, 17 mm
16 dc folikuli 19, 20 mm + stoperica Brevactide 5000
18 dc inseminacija sa 4 mil pp spermija
Beta negativna


3. AIH
Klomifen 2x1 od 3 do 7 dc
9 dc endom. trolinijski 6mm. Folikuli 13, 16 mm
11 dc stoperica Brevactide 5000
13 dc inseminacija sa 2,5 mil pp spermija
Beta negativna


sve je radeno na SD
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 13:32   #22
uskoro bi trebala na AIH postupak pa, molim da mi netko objasni kakav je postupak nakon što prikupite sve nalaze i potvrde?

da li se nakon toga još jednom moram javiti doktoru ili samo nazovem prvi dan ciklusa kako mi je rečeno?

na što trebam posebno obratiti pažnju?
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:54   #23
Pa ovisi di si u postupku?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:03   #24
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo iza mene su 4 AIH-a, prije 1 postupka napravila sam HSG i jajovodi su mi potpuno prohodni, isto tako operirala polip endometrija prije prvog AIH-a

1. AIH 4/2010
-na Femari od 2-6 dana 2x1 (na Klomifen uopće ne reagiram)
-2 folikula
-12 dan štoperica ovitrelle
-14 dan AIH, utrogestan 3x1
Nakon 14 dana od postupka izvadila ß prva 61, druga ß 45, biokemijska trudnoća


2. AIH 6/2010
-Femara 2-6 dana 2x1
-1 folikul
-14 dan štoperica
-16 dan AIH, utogestan 3x1
Nakon 14 dana od postupka 1. ß83,2 2. ß187,9
Na žalost u 10 tt missed ab

3.AIH 7/2011
-Femara
-2 folikula
-13 dan štoperica Ovitrelle
-15 dan AIH, Utogestan 3x1 i Fragmin 2500 (nakon obavljenih svih pretraga nakon 2 neuspjele trudnoće postoje naznake blage trombofilije te dr. preporuča inekcije Fragmina)
14 dan od postupka ß1,2

4.AIH 9/2011
-Femara
-2 folikula
-11 dan štoperica Ovitrelle
-13 dan AIH, Utrogestan 3x1 i Fragmin 2500
14 dan od postupka 1. ß242, 2. ß673

Fragmin sam davala do 12 tt.

Evo danas brojimo 20+5
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 08:50   #25
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
uskoro bi trebala na AIH postupak pa, molim da mi netko objasni kakav je postupak nakon što prikupite sve nalaze i potvrde?

da li se nakon toga još jednom moram javiti doktoru ili samo nazovem prvi dan ciklusa kako mi je rečeno?

na što trebam posebno obratiti pažnju?
kad prikupiš sve papire javiš se doktoru i onda se s njim dogovoriš konkretno što i kako.

Znači daje ti neku terapiju i kaže ti kad moraš početi i kako je primijeniti (npr. 3dc-7dc klomifen 2x1). također određuje ti koji dan ciklusa dolaziš na folikulometrije (npr. prva folikulometrija je najčešće na 8dc - može dan prije ili poslije ovisno o radnom danu).

znači prije nego dobiješ mengu, odeš do doktora po terapiju, a onda dolaziš na folikulometrije.

nije ništa posebno strašno, niti bolno, meni je bilo puno lakše nego što sam mislila da bude.

u koju bolnicu/kliniku ideš u postupak?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:52   #26
Drage cure,

nova sam u svemu ovome, pa ukratko: imam pcos, najcesce anovulatorne cikluse (utvrdjeno sa 6 mjeseci mjerenja bazalne temperature). Ginekolog (sekundarni) mi je prepisao od sljedeceg ciklusa klomifen pa folikulometrije pa ili ciljane odnose ili inseminaciju (suprugov spermiogram je dobar, nisam do kraja shvatila po cemu ce odluciti hoce li biti ciljani odnosi ili AIH). Zbog toga moramo donijeti onu hrpu raznih nalaza i potvrda.
Imam 3 pitanja:
1) je li vam uputnicu za konzultacije s psihijatrom dao primarni ginekolog ili doktor opce prakse? Ja sam mislila da to izdaje dr. opce prakse, ali oni kazu da je primarni ginekolog. Ima li netko iskustva?
2) Tko suprugu izdaje uputnice za biljege na hepatitis, HIV i sifilis? Njegov doktor opce prakse ili? A ovu za psihijatra (jer, ako sam dobro shvatila, i njemu to treba? Mislim, pise da nam treba uputnica "kao paru"?)?
3) Shvatila sam da se ovi biljezi vade u Petrovoj 3... Jeste se narucivali tamo ili se moze samo doci?

Hvala puno!
Selandrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:18   #27
Ako si u Zg uputnice za pravno i psiholosko savjetovanje ti ne trebaju jer se mogu razgovori obaviti u Obiteljskom centru Zg.
Samo treba ugovoriti termine i to je to.

Markere za hepatitise tebi uputnicu daje tvoj soc gin a muzu njegova opca praksa - pazite na sifre stetiliteta jer su oslobodjene participacije.
Ja kad sam vadila u petrovoj 3 nije se narucivalo al mislim da sad treba - to nisam sigurna pa provjeri jos.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:44   #28
Ja sam bila u petrovoj za hep i hiv u 8.mj i nije se trebalo narucit. A bila sam i u 11.mj za krvnu grupu i isto se nije trebalo. Neznam dal je kaj po novome od nove godine.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 10:55   #29
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Fragmin sam davala do 12 tt.

Evo danas brojimo 20+5
Znam da je off, ali samo da priupitam, a zašto si davala fragmin samo do 12tj?

Tko te skinuo s njega?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 12:10   #30
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Znam da je off, ali samo da priupitam, a zašto si davala fragmin samo do 12tj?

Tko te skinuo s njega?
i ja sam to htjela pitati...inače kad se heparin krene uzimati nebi se smjelo prekidati nego skroz do kraja trudnoće---
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:09   #31
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Znam da je off, ali samo da priupitam, a zašto si davala fragmin samo do 12tj?

Tko te skinuo s njega?
Zato što mi je bila neka granična vrijednost kad sam vadila sve te biljege na trombofiliju pa je doktor tako odlučio da primam daj od 2500 IU (od dana inseminacije pa do 12 tj.), a ne onaj od 5000 IU, skinuo me moj MPO dr u dogovoru sa dr iz bolnice kod kojeg sam išla vadit te biljege (ne mogu se sad niti sitit kako se zove taj dr. poglupila sam)
Ali bilo je kod mene još drugih stvari koje nisu štimale od genetskih predispozicija koje su dovodile do spontanih, tako da su dr. odlučili krenuti rješavat probleme od te "blaže" trombofilije, ja sam samo slušala šta mi oni savjetuju i evo hvala bogu za sada je sve super.

Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
oprostite na offu ali Mare draga od srca ti čestitam!
Hvala ti puno draga i ja sam u iščekivanju svoje štručice, pratim te na fb tvoja malena je bombon
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 21:07   #32
Da podignem temu

Danas prva folikulometrija 9dc, od 3-7 dc klomifen, stanje nije baš bajno, po jedan folikul na svakom jajniku, ali samo 10 mm, endometrij 4.5 mm, doktor nije baš zadovoljan, u ponedjeljak opet pregled pa ćemo vidjeti šta će biti, i dali će išta biti ovaj ciklus
__________________
“ Hodaj! Nebo strpljive voli
Hodaj! Mozda se ipak sve u dobro pretvori.”

Zadnje uređivanje roza82 : 17.02.2012. at 21:30.
roza82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 22:18   #33
evo i mene na kraju postupka, javljam da je beta 0,00.

ali glava gore i idemo dalje, kod nas valjda vrijedi ona - prvi mačići se u vodu bacaju...



roza, sretno!!!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 17:02   #34
Evo da prijavim...nismo ni došli do inseminacije ovaj ciklus!!!
Na 12 dc jedan od dva folikula se probudio, i krenuo rasti, došao do 14 mm, ali 14 dc doktor ga više ne vidi, ili je prsnuo, ili se krenuo smanjivati, jer je vidio folikul od 12mm, ni doktor nije siguran što se dogodilo , uglavnom ako je i prsnuo, nije bila kvalitetna ovulacija!!
Sljedeći ciklus idemo sa jačom dozom klomifena, valjda će koliko toliko bolje završiti

Zafri
__________________
“ Hodaj! Nebo strpljive voli
Hodaj! Mozda se ipak sve u dobro pretvori.”
roza82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 08:24   #35
evo AIH br.2

3dc-7dc 2x1 klomifen
9dc folikul 16mm, end 6mm trolinijski
11dc folikul 17mm
13dc štoperica brevactid 5000
15dc inseminacija
16dc - do bete, utrogestan 2x2
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 00:02   #36
Curke, može mala pomoć?

MM i ja razmišljamo o AIH pa se malo informiram prije odlaska liječniku na konzultacije.

Što je sve potrebno obaviti prije postupka? Brisevi. Prohodnost jajnika vidim da vjerojatno treba. spermiogram. To sam pohvatala.

Još nešto? Hormoni? Kakvo psihološko savjetovanje spominjete?

Sve mi je ovo novo i ja bih najrađe išla privatno (Podobnik mi pada na pamet), no zanima me ima li neko bolje mjesto/doktor koji je sretne ruke ? Možda ipak u državu bolnicu?

I koliko to sve košta kod privatnika?

hvala vam.
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 08:22   #37
svasta_nesto, napisat ću ti svoje iskustvo a ja sam na AIH išla u Petrovu.

Znači za početak obaviš kod svog ginekologa sve što možeš, briseve i hormonalnu sliku kompletnu na različite dane ciklusa. Neka ti napravi i uzv čisto da provjeri stanje ( da li ima cisti, mioma i sl.) Tvoj muž uputnicu za spermiogram traži od svoje doktorice opće medicine i neka ga napravi tek kad ti budeš imala sve ove gore navedene nalaze u rukama da bude svjež nalaz - spermiogram je gotov isti dan dok hormone i briseve čekaš ipak dulje.

U međuvremenu, znači prije nego kreneš s pretragama kod svog gina, naruči se u Petrovu ili bilo koju drugu bolnicu za koju se odlučiš, kod liječnika za humanu reprodukciju. Termin ćeš dobiti za cca mjesec dana tako da se prvo naruči a onda navali na pretrage da na prvom sastanku s mpo doktorom imaš svježe nalaze. MPO doktor kojem dođeš će na osnovu tvojih nalaza i drugih faktora ( znači vaše starosti, koliko dugo pokušavate, eventualnih neuspjelih trudnoća) odlučiti kako i s čim ćete krenuti. Ako ste oboje zdravi i nema nekog vidljivog razloga zašto ne dolazi do trudnoće svatko će prvo pokušati s ciljanim odnosima uz folikulometriju pa ako to ne uspije AIH pa se ide dalje. Obzirom da na folikulometriju trebaš dolaziti svaki dan predlažem ti da odabereš ustanovu koja ti je najbliže kući ili poslu jer ćeš tamo provesti puno vremena ( ja sam dobitni AIH odradila u pauzi za gablec )

Što se tiče psihološkog savjetovanja, prije nego krenete u bilo kakav postupak potpomognute oplodnje trebaš potvrdu pravnika, psihologa i nalaze krvne grupe i markera za vas oboje. Psiholog i pravnik su standardna procedura da ste upoznati s postupcima potpomognute oplodnje bla, bla, uglavnom oba papira dobiješ na Šalati u jedno prijepodne.

Obzirom da naše zdravstvo financira 6 pokušaja potpomognute oplodnje a to su oni u kojima se koriste lijekovi ( tipa gonala), moj ti je savjet da pokušaš prvo u nekoj od bolnica. Kad i ako ispucate svih 6 pokušaja preko zdravstvenog a da ne uspiješ ostati trudna onda tek otiđi privatno. U svakom slučaju nemoj čekati predugo jer nama je konkretno trebalo 6 mj otkad smo krenuli skupljati nalaze i potvrde pa do prvog ciljanog odnosa, sve skupa 9 mj do dobitnog AIH.

Trebam roditi svaki čas ali ako ćeš imati još pitanja slobodno mi pošalji pp a ima tu još aktivnih cura pa vjerujem da će ti i neka od njih znati pomoći. Držim fige i sretno!!!
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 08:29   #38
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Curke, može mala pomoć?

MM i ja razmišljamo o AIH pa se malo informiram prije odlaska liječniku na konzultacije.

Što je sve potrebno obaviti prije postupka? Brisevi. Prohodnost jajnika vidim da vjerojatno treba. spermiogram. To sam pohvatala.

Još nešto? Hormoni? Kakvo psihološko savjetovanje spominjete?

Sve mi je ovo novo i ja bih najrađe išla privatno (Podobnik mi pada na pamet), no zanima me ima li neko bolje mjesto/doktor koji je sretne ruke ? Možda ipak u državu bolnicu?

I koliko to sve košta kod privatnika?

hvala vam.
Ja sam veliki Podobnik fun al ne za Mpo poslove, odi radije kod Lucingera ili Radoncica ak vec ides privat, iako bi ja na tvom mjestu Aih-ove odradila u bolnici pa ako ne uspiju onda na Ivf privat (nadam se da necete do tog doci )
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:22   #39
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
... Kakvo psihološko savjetovanje spominjete?...
za psihološko i pravno savjetovanje na šalati ti treba uputnica, međutim isto tako bez uputnice se možete naručiti u obiteljski centar u gradu u kojem živiš, i tamo ćete također dobiti potvrde.
cijelo savjetovanje ti je forme radi da se zadovolji blesavi zakon, tako da se oko tog dijela ne moraš brinuti.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 12:21   #40
Hvala curke, pomogle ste. Pitat ću ja još...

Kittey, drago mi je da tvoja priča ima tako lijep završetak, tj početak. čestitam .

ali šest mjeseci za skupljanje papira i potvrda? jao, jao... treba odmah krenuti.
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.