Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2012., 10:30   #61
Hvala ti na ispravku , još nisam naučila sve te kratice.
Zovem ih sada u bolnicu al nikako ih dobit, ne znam jel treba muž odmah spermiogram napravit??? Zna tko?
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 10:38   #62
E da, kaj je marker i Rh faktor?
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 10:40   #63
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ispravku , još nisam naučila sve te kratice.
Zovem ih sada u bolnicu al nikako ih dobit, ne znam jel treba muž odmah spermiogram napravit??? Zna tko?
zoves izmedju 12-14 sati tad se javljaju na telefon,ne bi bilo lose da imas nalaz spermiograma sa sobom kad dodjes kod dr.
ika 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 13:03   #64
Morala sam odgodit pregled za 28.11. jer 7-og ne mogu dobit slobodan dan.Već vidim da će tu bit velikih problema sa šefom oko tih slobodnih dana

Nego, čitam po forumima da se prije inseminacije trebaju napravit pretrage tipa HBsAg, anti HBs, HBc, Hcv-eia, Hiv, krvne grupe....
Pa me zanima moram li to napravit baš u Petrovoj ili se priznaju nalazi iz moje bolnice u Sisku?
Trebam li proći i to pravno savjetovanje?
Htjela bih što više obavit toga u Sk-u da ne trebam tražiti malo malo sloboan dan
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 15:39   #65
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
Morala sam odgodit pregled za 28.11. jer 7-og ne mogu dobit slobodan dan.Već vidim da će tu bit velikih problema sa šefom oko tih slobodnih dana

Nego, čitam po forumima da se prije inseminacije trebaju napravit pretrage tipa HBsAg, anti HBs, HBc, Hcv-eia, Hiv, krvne grupe....
Pa me zanima moram li to napravit baš u Petrovoj ili se priznaju nalazi iz moje bolnice u Sisku?
Trebam li proći i to pravno savjetovanje?
Htjela bih što više obavit toga u Sk-u da ne trebam tražiti malo malo sloboan dan
Prije bilo kojeg postupka moras napraviti markere, to su ti ove skracenice koje si navela.Krvna grupa samo ti, markeri oboje.
Raspitaj se, naime iz Zagreba rade u zavodu za transfuziju krvi, sasvim slucajno je to u istoj ulici kao i bolnica.
Moze biti da to mozes napraviti u Sisku.
Sto se tice spermiograma, Petrova priznaje samo iskljucivo svoje spermiograme.
Nazoves lab i narucis muza, ceka sa u prosjeku mjesec dana.
Pravno i psiholosko više nije obavezno, znaci ne moras.
Imaj na umu da ti ne mogu biti stariji nalazi od 6mj, osim krvne grupe...jednom tvoja, uvijek tvoja.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:32   #66
Ovjde se ništa nije događalo dugo pa ajd da malo podignem

Konkrento me zanima mijenjanje doktora u Petrovoj. Može li se? Željela bih promijeniti, ali ne znam kako se na to gleda. Nije mi čak ni bitno kod koga me stave.
Iskustva?
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 10:53   #67
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ovjde se ništa nije događalo dugo pa ajd da malo podignem

Konkrento me zanima mijenjanje doktora u Petrovoj. Može li se? Željela bih promijeniti, ali ne znam kako se na to gleda. Nije mi čak ni bitno kod koga me stave.
Iskustva?
Nisam mijenjala doktora, ali je recimo sestra na upisu milslila da jesam. Pitala me jesam li prije bila kod drugog dr i nije ništa na to komentirala. Vidjela sam da cure mijenjaju doktore u Petrovoj bez problema, čak sam jednom čula da su jednu curu iz nekog njoj potpunoj nepoznatog razloga premijestili kod drugog doktora. Njoj je bilo svejedno, tako da nije dizala frku oko toga.

Najbolje da otovreno veliš sestri Ivi (na upisu), kaj te muči!

Kod koga si inače, tj. kod koga bi se premijestila?
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 08:01   #68
Quote:
nestrpljiva kaže: Pogledaj post
Nisam mijenjala doktora, ali je recimo sestra na upisu milslila da jesam. Pitala me jesam li prije bila kod drugog dr i nije ništa na to komentirala. Vidjela sam da cure mijenjaju doktore u Petrovoj bez problema, čak sam jednom čula da su jednu curu iz nekog njoj potpunoj nepoznatog razloga premijestili kod drugog doktora. Njoj je bilo svejedno, tako da nije dizala frku oko toga.

Najbolje da otovreno veliš sestri Ivi (na upisu), kaj te muči!

Kod koga si inače, tj. kod koga bi se premijestila?
Hvala na odgovoru. Htjela bih otići kod Čanića ili Radakovića. Po ovome što si napisala čini mi se izvedivo. Iskreno ne bih htjela da me se popreko gleda što se mičem od mog doka, a moram jer je on pretrpan pacijenticama i na svaki dogovor se čeka 3 mjeseca
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 21:50   #69
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Htjela bih otići kod Čanića ili Radakovića. Po ovome što si napisala čini mi se izvedivo. Iskreno ne bih htjela da me se popreko gleda što se mičem od mog doka, a moram jer je on pretrpan pacijenticama i na svaki dogovor se čeka 3 mjeseca
Preporučujem dr. Čanića
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 00:48   #70
drage moje...nova sam ovdje...tj.općenito nikad se nisam javila na forume tako da ako i bude malih grešaka nadam se da nećete zamjeriti... koliko vidim ne spominjete baš često dr.streleca i ja također nemam za njega riječi hvale...ako netko zna kakvi se postupci rade u petrovoj...koja je cijena za postupak...dali su postupci bolni...i jedno pitanje koje me jako muči...dali doktor neće raditi postupak ako imaš npr.10 ak kg viška...dali moraš biti šlang da bi radili postupak ili rade postupak bez obzira na obujam struka i kilažu...trenutno sam u fazi biranja između os i zg. pa nisam više ni sama pametna šta napraviti i šta odlučiti...nadam se odgovoru i želim svima vama koji se borite za svoje anđele da ih što prije dobijete... )
pantty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 09:32   #71
Dobrodošla

Ajmo ispočetka ... dr. Strelec nemam pojma kakav je, mene je operirao i zadovoljna sam s tim..
Postupci se u Petrovoj NE plaćaju.. a provode se svi od AIH do IVF/ICSI... ovisno o dijagnozi. Što se tiče bolnosti postupka, ja se spremam na 1 IVF pa neznam, ali po iskustvima cura, budući da u Petrovoj daju koktel prije aspiracije (punkcije) nije jako bolno... Transfer uglavnom nije uopće bolan.
Što se tiče kilaže, ne znam iskreno, ali nisam čula da moraš biti super fit da bi išao u postupak.. to mi se čini smiješno.
Ja bi preporučila Zagreb, za Osijek nisu baš neka super iskustva.

Eto, nadam se da sam uspjela nešto objasniti.
Cure koje su bile već u postupcima vejrujem da će još nešto napisati.
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 09:37   #72
Bok Pantty,
Ne znam ništa o Strelecu pa ti tu ne mogu pomoći.
U Petrovoj se rade svi MPO postupci -inseminacija, prirodni IVF postupak i stimulirani IVF postupak te FET. (Za sve termine imaš na početku pdf-a riječnik)
Postupci se u Petrovoj ne plačaju već za sve dobiješ uputnicu od svog primarnog ginekologa.
Postupci nisu bolni - dobije se anestezija za punkciju jajnika
Preporuka je da se kile skinu ili da se neko vrijeme prije postupka drži dijeta. No, neće te doktor odbiti radi kila.
Izbaberi Zagreb, u Osijeku su iskustva mnogih cura vrlo loša. Ne znam detalje, ali uglavnom sam čula da imaju vrlo loše biologe koji često ne mogu oploditi jajnu stanicu.

Ih, dok sam se ja borila sa svojim postom Libica sve fino objasnila
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 10:38   #73
ja bi samo rekla da ovo postupak nije bolan baš i ne stoji - stvar je individualna po tom pitanju, nisu svima iste reakcije na stimulaciju, koktele za punkciju, sama punkcija i period iza nje ... ali nema smisla o tome misliti unapred, stvar je trenutka kad stisneš zube i ideš dalje.

No isto tako bi rekla da se ta bol brzo "ostavi" iza sebe - pogotovo kad rezultira pozitivnom betom
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 13:17   #74
išla sam kod streleca prije 4 godine i kada sam obavila hsg hormone, hormone i bazalnu otišla sam kod njega i moram priznati da sam se malo i neugodno iznenadila(ok tada sam bila jako mlada pa nikako nisam mogla prihvatiti to da i ja moram na umjetnu ili na potpomognutu svejedno)i ja mu kažem da sam mjerila 5 i pol mjeseci bazalnu a on kaže 3 mjeseca ja opet po svome on pa svome...sestre su mi se mijale bilo ih je u sobi sigurno 5...bilo mi je to malo glupo...što se tiče hsg-a sve je bilo u redu, jedino je odsupruga spermiogram bio malo lošiji ali mi je rekao da nije nemoguće ostvariti trudnoću prirodnim putem...i preporuča me za postupak ivf-a...ja ga pitam jel baš moram na postupak jel nemožemo iskoristiti neke druge"adute" pa ako ne ide onda na umjetnu...i jel postoji šta za poboljšanje plodnosti, tablete, flasteri, injekcije rekao mi je NE...onda mi je ispričao priču...kaže uzmemo vaše jaje, oplodimo ga, vratimo u vas i čiča miča gotova je priča...onda mi je napisao da imam neredovite menstruacije a to nije istina i da je jedini uzrok ne zanošenja mužev slabiji spermiogram a onda sam muža poslala urologu i otišao je na rebro na zahvat varikokele...spermiogram se popravio a trudnoće nema...bila sam u ono vrijeme zbunjela, ljuta i uplašena ali eto trudnoće nema nikako već 6 godina i sad sam to prihvatila(valjda dođe s godinama )a za osijek sam čula da ako imaš viška kila neće raditi postupak dok ne smršaviš...i to se izderao doktor na pacijenticu u hodniku pred ostalim pacijentima...pa sam zato pitala...ma joj neznam šta da mislim...i kažu da u osijeku nedaju koktel nego cure koje su to prošle i idu opet kod kuće se napucaju tabletama i onda idu na punkciju...a što se tiče plačanja...strina mi je zdr.djelatnik i kad sam rekla prije 4 godine da sam odbila ivf jooooj što se izvikala na mene...da je to prvi put bilo besplatno i da ću morati plačati minimalno 10 000 kn...zato sam vas bila zasipala pitanjima...hvala što me niste kritizirale...
pantty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 14:16   #75
Ja sam pacijentica doktora Streleca...sad ex pacijentica al nije do njega. Jednostavnon sam htjela kod drugog doktora koji ima najveći postotak uspješnosti, koji ima privatnu ordinaciju pa ću neke stvari rađe privatno obaviti, i koji je ipak tamo broj 1 što se tice stručnosti

3 IVF-ICSI, 2 stimulirana i jedan prirodnjak. Drugi postupak stimulirani bio je uspješan, ostala sam trudna ali sam bebu izgubila u 9. tjednu.
Od ta 3 postupka dr. Strelec mi je bio jednom na aspiraciji i jednom na transferu (ali ga nije on radio nego mlada doktorica). Uglavnom ga nema u bolnici pa sam bila prepuštena svima ostalima...za peh je uvijek bio na GO, slobodnim danima...nešto
Ovako mi je bio ok, suzdržan, pa se malo šali...šale su mu uglavnom crnohumorne pa tko nije za tu vrstu šale, mogao bi se uvrijediti (meni nije smetalo)

Jako hvale Vrčića (moj izbor) i Čanića...pa bi njih dvojica ipak trebali biti izbor ako se ikako može birati koji doktor će voditi postupak

Što se cijene tice, 4 stimulirana + 2 prirodna na teret HZZO-a (ilitiga besplatno)
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš

Zadnje uređivanje mrsavicaaa : 07.02.2013. at 14:23.
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 16:47   #76
mrsavicaaa kod kojeg si ti doktora?
pantty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 18:06   #77
Bila sam kod Streleca a sad sam kod Vrčića.
Što se tice debljine, mislim da par kila viska nije problem al cca 15-20 je vec nezgodno i svaki doktor ce savjetovati mrsavljenje
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:48   #78
curke, imam par pitanja...
koliko se čeka na 1.pregled?
i koliko nakon toga na nekakav postupak?
Moraju li se prije 1.pregleda napraviti sve pretrage?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 09:00   #79
Hej chiara.
Ovisi kod kojeg si doktora. Možeš birati ili ako ti je svejedno sestra te dodijeli nekom tko ima najmanje posla. Ja bih rekla oko mjesec dana.
Čekanje na postupak također ovisi o tvom slučaju. Znači ako već imaš neke papire ili iskustva s postupcima mogla bi dobiti termin nakon 4 mjeseca. Ako nemaš ništa - onda prvo pretrage i sl. pa opet kod doktora pa onda dobiješ temrin. Najduže se na postupak čeka 6,7 mjeseci. Iako nisam tamo bila od rujna pa se ograđujem.
Prije 1. pregleda možeš napraviti spolne hormone (ima tu negdje na temi popis pretraga) i muž spermiogram.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:12   #80
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
curke, imam par pitanja...
koliko se čeka na 1.pregled?
i koliko nakon toga na nekakav postupak?
Moraju li se prije 1.pregleda napraviti sve pretrage?
Kod mene je to išlo ovako:
- razgovor na koji sam došla sa nalazima spolnih hormona (2mj.)

tada su mi napisali koje pretrage moram obavit
- OGTT
-Inzulin 0-120
-cervikalni brisevi
- uzv kod njih 8 dan menstruacije
- MM spermiogram

Sve pretrage obavljene, MM ide kroz koji dan na spermiogram, a ja još nisam dobila vješticu ni 15 dan nakon Duphastona, tako da ću kod njih na UZV da vidim šta se događa.

znaći ako je sve ok..nakon mjesec dana si na pregledu.
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.