Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 15:59   #61
Quote:
yamabushi kaže: Pogledaj post
Nema gluposti.
Cijelu stvar sam isprobao mnogo puta u praksi.
Prekršajne pozive zbog zet-a možeš jednostavno ignorirati i nikome ništa


Može se jednostavno niti ne podizati sudske pozive, prvi stiže u pravilu 6 mj od dana počinjenja prekršaja, drugi nakon još 5 mj a treći kada je već postupak u relativnoj zastari.
U slučaju neke nepovoljnosti ili ako se podigne sudski poziv treba se jednostavno ispričati za nedolazak pismenim putem i to u pravilu pola sata prije ročišta da nestignu u roku od dva tjedna zakazati novo

Nakon proteka 12 mj od dana prekršaja potrebno je uložiti prigovor zastare i stvar je završena.



jel ti znaš koji su zastarni rokovi ili bubaš bezveze, ka šta se i čini
aj pročitaj još jednom šta si napisa

Usput ja sam pozive za ročište dobila
prvi - 4 miseca nakon prekršaja
drugi - 4 miseca nakon prekršaja
treći i četvrti - misec ipo nakon prekršaja
i onda su odlučili raspisat uhidbeni nalog za mnom jer me nemogu pronać na adresi na kojoj sam prijavljena
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:19   #62
Umm, mene kondukterka čopila bez karte...prvo smo se svađale pol čuke jer joj nisam htjela dat osobnu...rekla sam nemam novaca, nemam dokumenata, pa je rekla nek izađem van s njom..pošto mi već dojadila svađa s njom pred ljudima izašle smo van..još smo se malo svađale, kad je vidla da nema smisla nastavit samnom..ona otišla na svoju stranu a ja u isti tramvaj ...
Ne kužim kak bi mi mogla kaznu stisnut..
Al mi je rekla - jadna li ti majka , a ja mislim da bi baš bila ponosna na mene
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:28   #63
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Umm, mene kondukterka čopila bez karte...prvo smo se svađale pol čuke jer joj nisam htjela dat osobnu...rekla sam nemam novaca, nemam dokumenata, pa je rekla nek izađem van s njom..pošto mi već dojadila svađa s njom pred ljudima izašle smo van..još smo se malo svađale, kad je vidla da nema smisla nastavit samnom..ona otišla na svoju stranu a ja u isti tramvaj ...
Ne kužim kak bi mi mogla kaznu stisnut..
Al mi je rekla - jadna li ti majka , a ja mislim da bi baš bila ponosna na mene
SUZO NEGO KAJ , GRADJANSKA INICIJATIVA U PUNINI DOZIVLJAJA! ETO NARAVOUCENJA ZA SLJEDECE NESRETNIKE. POD UVJETOM DA IMAJU ZIVACA I VREMENA ZA TAKVU PILANU S IZNIMNO DRUZELJUBLJIVIM KONTROLORIMA. ZA OSTALE PREPORUCAM CIPELCUG,SMS(PAZI TI,MTELOM KARTU,ZETOVO NOVO DOBA),KIOSK TISKA ILI DOBRO OKO TIJEKOM VOZNJE.
marbeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 01:10   #64
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Umm, mene kondukterka čopila bez karte...prvo smo se svađale pol čuke jer joj nisam htjela dat osobnu...rekla sam nemam novaca, nemam dokumenata, pa je rekla nek izađem van s njom..pošto mi već dojadila svađa s njom pred ljudima izašle smo van..još smo se malo svađale, kad je vidla da nema smisla nastavit samnom..ona otišla na svoju stranu a ja u isti tramvaj ...
Ne kužim kak bi mi mogla kaznu stisnut..
Al mi je rekla - jadna li ti majka , a ja mislim da bi baš bila ponosna na mene
Svaka ti cast
Samo ti njih u zdrav mozak....
Ionak oni nemaju pravo da traze tvoju osobne ili bilo kakve dokumente
__________________
Retaj
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 23:03   #65
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post

Može se jednostavno niti ne podizati sudske pozive, prvi stiže u pravilu 6 mj od dana počinjenja prekršaja, drugi nakon još 5 mj a treći kada je već postupak u relativnoj zastari.
U slučaju neke nepovoljnosti ili ako se podigne sudski poziv treba se jednostavno ispričati za nedolazak pismenim putem i to u pravilu pola sata prije ročišta da nestignu u roku od dva tjedna zakazati novo

Nakon proteka 12 mj od dana prekršaja potrebno je uložiti prigovor zastare i stvar je završena.



jel ti znaš koji su zastarni rokovi ili bubaš bezveze, ka šta se i čini
aj pročitaj još jednom šta si napisa

Usput ja sam pozive za ročište dobila
prvi - 4 miseca nakon prekršaja
drugi - 4 miseca nakon prekršaja
treći i četvrti - misec ipo nakon prekršaja
i onda su odlučili raspisat uhidbeni nalog za mnom jer me nemogu pronać na adresi na kojoj sam prijavljena




Tko nebi za tobom raspisao tolike sudske pozive i uhidbeni nalog kad si toliko nesimpatična
Zastarni rokovi za prekršaje su 12 mj relativna zastara a 24 mj apsolutna. Što ti tu nije jasno?
Neznam zašto si ti tako brzo dobivala te pozive no kako je Prekršajni sud u Zagrebu prekrcat prijavama u pravilu treba 6 mjeseci nakon prekršaja da bi se dobio sudski poziv. Van Zagreba je koliko znam to ide dosta brže jer nema tolike gužve...
Nisu mi poznati detalji tvog slučaja tako da nemogu ništa detaljnije komentirati...
U svakom slučaju prekršajna prijava zbog ZET-a je kuratz i samo ju treba odvući u zastaru...
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:41   #66
koji detalji slučaja - uhvatilo me bez karte u tramvajau - o kakavim detljaima govorimo - ne, nisam nokautirala kontrolora
a koliko sam simpatična i nesimpatična sutkinja može znati - kako?

glede zastarnih rokova, ja sam replicirala na tvoj post nadrobljen glupostima, i još sam ga citiriala, a i ti također - govoriš ljudima da ne podižu pozive a nakon godinu dana se pozovu na zsataru

ako si u međuvremenu promjenio stav, super za tebe al to što si pisao jednostavno ne stoji
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 19:16   #67
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
koji detalji slučaja - uhvatilo me bez karte u tramvajau - o kakavim detljaima govorimo - ne, nisam nokautirala kontrolora
a koliko sam simpatična i nesimpatična sutkinja može znati - kako?

glede zastarnih rokova, ja sam replicirala na tvoj post nadrobljen glupostima, i još sam ga citiriala, a i ti također - govoriš ljudima da ne podižu pozive a nakon godinu dana se pozovu na zsataru

ako si u međuvremenu promjenio stav, super za tebe al to što si pisao jednostavno ne stoji

Pa vjerojatno ta sutkinja čita ovaj podforum
Eto vidiš, ja sam dobio oko pedesetak prijava zbog zeta od kojih pola nisam nikada niti podignuo i nikome ništa u pravilu se nakon 12 mj više niti ne šalju pozivi a ako ti ga ipak pošalju onda se pozoveš na zastaru.
Daklem, prosto ko pasulj
To što tebi to nije jasno i sve ti se mora objašnjavati kao dijetetu nije moj problemčić.
Btw, kako se rasplelo to sa zetom? Jesi li platila kaznu? Žalila se? Ispričala se?
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 19:51   #68
Kad sam izgubila studentska prava,građanski pokaz mi je bilo preskupo za napravit.Uzmimo u obzir da nisam zaposlena.Sad kad mi kapne koja lova sa strane što nije dovoljno ni za pošten ručak napravit , opet moram i tu zadnju lipu trošit na zetovske karte.Sačuvaj me bože vožnje vlakom jer je još skuplja.Minimalno na dan za vožnju busom potrošim 20kn,što mjesečno iznosi 600kn u najboljem slučaju.A baš tih 600 meni treba za hranu,higijenu itd.

Eto,ovo bi bio samo mali uvid onima koji se čude ko pile glisti,kad netko ne kupi kartu.Nije stvar u tome da karta košta samo 8,50 kn nego to da možda netko i nema i tih pišljivih 8,50kn.
zzoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:53   #69
Quote:
zzoja kaže: Pogledaj post
Kad sam izgubila studentska prava,građanski pokaz mi je bilo preskupo za napravit.Uzmimo u obzir da nisam zaposlena.Sad kad mi kapne koja lova sa strane što nije dovoljno ni za pošten ručak napravit , opet moram i tu zadnju lipu trošit na zetovske karte.Sačuvaj me bože vožnje vlakom jer je još skuplja.Minimalno na dan za vožnju busom potrošim 20kn,što mjesečno iznosi 600kn u najboljem slučaju.A baš tih 600 meni treba za hranu,higijenu itd.

Eto,ovo bi bio samo mali uvid onima koji se čude ko pile glisti,kad netko ne kupi kartu.Nije stvar u tome da karta košta samo 8,50 kn nego to da možda netko i nema i tih pišljivih 8,50kn.

Da, tako je to
Nitko te ne pita imaš li ili nemaš. No sa druge strane sa malo spretnosti i lukavstva...pravila su tu da bi se kršila
Moglo bi biti i gore, zamisli da živiš recimo u Samoboru i da moraš mjesečno iskeširati lokalnom tajkunu 300 kn za vožnju u krntijama od buseva a sve zbog toga što smeće bogato podmazuje lokalne korumpirane šerife koji mu dozvoljavaju da obavlja poslove prijevoza bez javnog natječaja
Naravno za tržišno natjecanje se nesmije niti pitati...kakva konkurencija i javni natječaji...
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:18   #70
Apsolutna zastara je 2 godine a ne 1. Relativna je ono što joj ime kaže...aps... ovaj relativna, ali to je malo komplicirano pa mi se neda objašnjavat.
Hehe...nekad mi je bio gušt zajebavat se sa kontrolorima. Omiljena doskočica mi je bila 'Makni se od mene šupak !'...bome su se micali.
Aaaah ... stara vremena.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 06:16   #71
Kakvu ti kaznu misliš plaćat?Jesi luda?

Stvar ti je ovakva.On ti ima pravo tražit dokumente dok si u tramvaju,zato tu odugovlačiš.Kad izađeš na stanici,kažeš zbogom i odeš.Nema te pravo zadržavat.
Ti si žensko,pa sad se ne možeš fajtati sa njim,stoga otiđi.Ako on kaže da će policiju zvat,reci mu zovi.Neće on te prvo nikad naći,a drugo,ako si bila u starom tramvaju,a nekim ludim slučajem 1:50 000 ako te i nađe,ne može ništa dokazati.

Mene je tako jedan kepec kontrolor uzeo za ruku,nakon što sam mu rekao zbogom,da bi me drža dok policija ne dođe.Na što sam mu ja odgovorio da me nema pravo zadržavat,i ako ne makne svoju ruku,da ću to shvatit kao napad,te se tada imam pravo braniti.A onda ću mu tu ruku slomit i nabit mu je u grlo.
(visok sam 2 m)Lik je odmah pustio,ja otiša.De me onda nađi.

Dvojica mojih prijatelja su imala slične slučajeve,samo što su oni dali dokumente.Stizale im kazne,opomene,pozivi za ročišta...Oni sve obavjesti bacali,niti su se pojavljivali na njima.Nakon nekoliko mjeseci,ništa više nije stizalo.

Dakle ne obaziri se na to ako imaš samo jednu kaznu,neće ti ništa.Tek te policija privede ako je dug veći,ako imaš 5-6 kazni.Uostalom,oko toga imaš pun k... rupa.Ubuduće da znaš,ne pokazuj dokumente nikome osim policiji,nitko te nema pravo zadržavat.Otiđi ko da ništa nije ni bilo.
obersoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:16   #72
Quote:
yamabushi kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno ta sutkinja čita ovaj podforum
da, jer svaki od navedenih predmeta sigurno vodi ista sutkinja

s obzirom da smo se u ovoj temi debelo odmakli od prava i zakona o prekršajima i počeli se nabacivat poluinformacijama i kojekakakvim rekla kazala savjetima - over & out
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:36   #73
bok,

evo i mene su uhvatili. htio sam samo pitati jel pametno da ne platim i da jednostavno cekam da mi vise ne salju poste i ostalo? ili platiti i dovidjenja?

p.s.: inace su mi rekli u zetu da mogu jos kupiti za ovaj mjesec kartu za pokaz (oko 60kn) pa da to fotokopiram i da napisem zamolbu da me oslobode...
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:56   #74
mozes pokusat to sa zamolbom, nist te ne kosta, a mozda i uspije?!?!
...ja se nikad u zivotu nisam svercala, pa osobno mislim da bi bilo fer platiti kaznu, ak su te vec ulovili, ....
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 21:05   #75
interesantno je da je ova tema živa i aktivna samo u vrijeme školske/studentske godine, a đaci i studenti ionako imaju besplatan prijevoz
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 21:31   #76
[QUOTE=yamabushi;8559300]u pravilu se nakon 12 mj više niti ne šalju pozivi a ako ti ga ipak pošalju onda se pozoveš na zastaru.
QUOTE]

niti je istina da se nakon 12 mj ne salju pozivi, niti se trebas pozivati na zastaru jer na to sud pazi po sl duznosti, ali sve i da nije tako, na kakvu bi se ti to zastaru pozvao nakon 12 mjeseci ako su ti poslali poziv, a sto znaci da je pokrenut postupak?

mozda je problem u tome sto ne razumijes sto je to tocno tzv relativna zastara?

u svakom slucaju - savjet ti je los, ne valja ga poslusati...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 21:33   #77
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
interesantno je da je ova tema živa i aktivna samo u vrijeme školske/studentske godine, a đaci i studenti ionako imaju besplatan prijevoz
nemaju svugdje. npr. u osijeku su studentski pokazi 30% jeftiniji, a ne besplatni kao u zg.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 22:16   #78
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
nemaju svugdje. npr. u osijeku su studentski pokazi 30% jeftiniji, a ne besplatni kao u zg.
a šta, u Osijeku se prijevoznička firma isto zove ZET ...pa odatle i naslov teme zetova kazna (upomoć!!!) ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 22:45   #79
malo smo nabrijani danas?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:02   #80
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
malo smo nabrijani danas?
ne samo danas ...ali, da nas ne optuže za trolanje i još podijele i koji karton ...vračam se na svoju postavku - izgleda da se na kazne i "ulovljenost u vožnji bez karte" uglavnom žale samo oni kojima je ta karta u ZET-u ionako garantirana i besplatna ...dakle - bili su prelijeni čak i izvaditi besplatni pokaz ...ćemu onda pravna pomoć ...mama i tata nek plate kaznu a razmaženom derištu nek otkinu od mjesečnih povlastica ! ...zar ne ? (ovo uime nas, koji plačamo prijevoz kroz plačenu kartu + 18% prireza na porez kroz koji iznos se financiraju i đačke, studentske, nezaposleničke i umirovljeničke zagrijane stolice u Zagrebačkom javnom prijevozu - tramvaji i busevi)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.