Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 17:09   #201
Zašto Slovenci nebi nešto dogovorili sa frendovima Srbima, da i oni malo uspore priljev?

S nama se Srbi neće dogovarati.

http://www.kurir.rs/vesti/politika/n...clanak-1969267


Hrvatska em drži ljude u Opatovcu (gradi se i kamp u Slavonskom Brodu) em ih koliko toliko zadržava kod Bapske (iako također probijaju preko zelene granice kada ih se skupi gomila)

Što točno Slo želi od Hr?
agentRico is offline  
Old 21.10.2015., 17:10   #202
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
slazem se, na tu hrvatsku podlost nenajavljenog dostavljanja tisuce izbjeglica par km od granice i onda sugeriranja neka preko livada ulaze u sloveniju, nasi nisu bili spremni....
eto, i ti živiš u alpskom snu, kažem ja, nije mi drago, vi ste nam susjedi, mala ste državica, i imate neku fiks-ideju da možete živjeti mimo svijeta u nekom "moje pjesme, moji snovi" scenariju. i ne veselim se što je itko u ovom nebranom grožđu, bila to slovenija, hrvatska ili makedonija, austrija, bilo tko.

ali ovo, ovih 5.000 koji su preko slovensko-austrijske granice upali u austriju samo razmaknuvši policajce, vidiš - to ti nije "hrvatska podlost" kako si to ti zamišljaš. probudi se! otkud ti ideja da ćete baš VI biti pošteđeni i da ćete baš vi pokazati da ste prva ozbiljna i uređena država na tom putu?! pa eto, sad ispada da ne možete sami ni smeće počistiti, kakvo je to uostalom provincijalno kmečanje za jednu ozbiljnu i organiziranu državu?! nemoćni u čišćenju smeća.. molim?

ako ništa drugo, mi smo to bez previše kmečanja i filozoforanja SAMI radili... nismo upućivali srbima pozive da dođu čistiti smeće, jer "kod nas to nitko ne želi ni taknuti"...

probudi se. u hrvatsku se masa samo slijeva i ide dalje, ni nas nitko ne pita hoćemo li ili nećemo. i vaše kmečanje kako ne želite da vam netko pravi smeće tu ne pomaže. kao ni pokazna vježba na granici s vojskom, psima i oklopnim vozilima, i smiješnim - kao da ste od svijeta odsječeni - zahtjevima nek vam hrvaška izvoli ispostavljati na kapaljku ljudi točno koliko baš vama paše, a ako to hrvaška u koju ulaze u tisućama svakog dana i svake noći ne napravi onda je zločesta i podla...zbilja? da mi zatočimo negdje te ljude zato jer vama tako paše i onda da vam još dođemo počistiti smeće za njima???
aryna is offline  
Old 21.10.2015., 17:11   #203
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
isto nama austrijci rade: uzmu 100, za 2 sata jos 200, za 5 sati novih 500 itd
S tim da austrijci jesu preuzeli vec 60.000 stalnih, a u drzavi im se nalazi 40.000 koji su u tranzitu prema njemackoj. Njih zasigurno opet koce njemci. Al glavno da vi mislite koliko ste pametni, pa po balkanski rjesavate stvar, saljete nam preko livada bez ikakve najave i onda se jos ponosite i pametujete koliko smo mi glupi i posmijavate jer nam pale satore, jer ih je 5 puta previse, jer smo mi glupi.....

Svaka vam cast!
a koliko ih je kod Vas? akoji su u "tranzitu"
Pa ako žališ austrijance zašto ne žališ Hrvate?
I kako žališ austrijance - tak da im - balkanski - proslijedite imigrante

lutnik kaže: Pogledaj post
mislim, da se ta prepotentna budala od vaseg premijera popeo na sam tron najomrazenijih hr politicara u slo, a vi se slobodno ponosite sa njim i njegovim genijalnim djelima.

ne ponosim se jako
ali, kako god okreneš, mali dio HR ima problem , jaaaako veliki dio živi svoj život i nema pojma o skoro 210.000 imigranata koji su prošli kroz Hrvatsku

Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Zašto Slovenci nebi nešto dogovorili sa frendovima Srbima, da i oni malo uspore priljev?

S nama se Srbi neće dogovarati.

http://www.kurir.rs/vesti/politika/n...clanak-1969267

Hrvatska em drži ljude u Opatovcu (gradi se i kamp u Slavonskom Brodu) em ih koliko toliko zadržava kod Bapske (iako također probijaju preko zelene granice kada ih se skupi gomila)

Što točno Slo želi od Hr?
Želi da svi imigranti ostanu u HR
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 21.10.2015., 17:13   #204
Slovenci na aparatima.
Kao i uvijek..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 21.10.2015., 17:14   #205
Quote:
RAVNATELJ policije Vlado Dominić sudjelovao je na sastanku čelnika austrijske, slovenske, mađarske i hrvatske policije u Beču na kojem je zaključeno da će se već u Grčkoj razdvajati ekonomske migrante od stvarnih izbjeglica, izvijestio je MUP.

"Na sastanku je donesen zaključak kako se u okviru rada FRONTEX-a (Europska agencija za upravljanje operativnom suradnjom na vanjskim granicama) treba žurno operacionalizirati i na teritoriju Grčke u funkciju staviti tzv. hot-spotovi.

U njihov bi rad bile uključene sve zemlje EU sa zadaćom registriranja i profiliranja/razlikovanja izbjeglica od ekonomskih migranata na ulasku iz Turske. Ekonomski migranti vraćali bi se u Tursku, a u skladu s Dublinskim sporazumom nastavila bi se briga o stvarnim izbjeglicama", izvijestio je MUP na svojoj internetskoj stranici.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ca/850746.aspx


Ovo je jako dobra zamisao. Pitanje je samo hoće li se zaista i ostvariti. Koliko sam vidjela, do sada nije ništa pa sam malo skeptična.
iskra01 is offline  
Old 21.10.2015., 17:15   #206
Poceti ce ih i Slovenci puštati preko "zelene granice". Za sada i dalje igraju po "pravilima" (iako i ovako po "pravilima" krše famozni Dublin i europske protokole, iako su prvih dana nas prozivali za to...)
agentRico is offline  
Old 21.10.2015., 17:16   #207
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ca/850746.aspx


Ovo je jako dobra zamisao. Pitanje je samo hoće li se zaista i ostvariti. Koliko sam vidjela, do sada nije ništa pa sam malo skeptična.
Super. Sad još samo da jave Grcima.
agentRico is offline  
Old 21.10.2015., 17:18   #208
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
To da su 'probili' je dokaz, da vasi lazovi od politicara konstatno sire neistine, kako austrija guta bez limita. I to probijanje je bio dosad jedini 'eksces' izmedju slo i aut, uz to da austrijci bas nisu ni zamjerili, jer vide da se trudimo kontrolirano dostavljat.
Ja ti vjerujem da Austrija ne misli gutat bez limita. Ja vjerujem i vašoj ministrici da joj je austrijska ministrica onu noć rekla da više neće primati. Kasnije se pravila blesava. Razmisli zašto.
Ali, nije u vašem interesu da štedite Austrijance. I ne bi vas trebalo biti briga hoće li vam oni nešto zamjeriti ili ne.
U ovoj situaciji nema niti partnera niti prijatelja, zato što nema zajedničke strategije. Dok se ne riješi na izvoru, svatko neka se snalazi kako može.
U slovenskom interesu nije imati pred svojim vratima tisuće bijesnih migranata koji žele unutra. Njih je bolje gledati u guzu nego u oči.
Ako ih temeljito registrirate, vratit će vam ih.
Svi su licemjerni i svi igraju za sebe. Austrijanci bi najradije da ih vi počnete tući, da oni ne prljaju ruke. Ne braniti Austriju ni Njemačku, gledati samo sebe. Možete ih braniti riječima i pričati da su vam najbolji prijatelji. Djelima ne.
Da ovi migranti nisu proslijeđeni u ovolikom broju dalje, ne bi bilo sastanka u nedjelju koji je Juncker sazvao. Da ih vi Slovenci zaustavljate, to bi bio samo vaš i naš problem. Tek kad dolaze Austrijancima i Nijemcima, oni počnu pritiskati za sastančenje.
Ako zovete strane policajce u pomoć, samo će vam pomagati da ih što temeljitije registrirate. To ih zadržava duže kod vas, to vodi u hotspot.
zlatagol is offline  
Old 21.10.2015., 17:19   #209
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Super. Sad još samo da jave Grcima.
Javit će u nedjelju kad je sastanak EU.

Ideja je i više nego dobra, ako Grčka sada tvrdi da oni to ne mogu, možda će moći 10.000 EU policajaca.

Naravno, mogu reći da im ne dozvoljavaju ulazak u Grčku, ali onda treba Grčkoj uvesti novčane kazne. Tu su najtanji.
iskra01 is offline  
Old 21.10.2015., 17:19   #210
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a kak se tih 4500 slobodno šetajućih imigranata uopće našlo u situaciji da probiju slovenskoaustrijsku granicu
pa einsteine, mozda je to doslo zbog toga sto smo u 2 dana od vas primili nekih 17.000 izbjeglica, polovinu od toga izvan radara, jer ste ih podlo poslali preko livada i suma

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
osim toga Austrija je pobila izjave vaših političara i rekli da nema ograničenja
je, ti i dalje vjeruj svojim lazovima... po toj logiki nemamo ni mi limita, mozemo primit 20 milijuna izbjeglica...... ali u roku od 100 godina, 20/dan......
lutnik is offline  
Received Infraction
Old 21.10.2015., 17:21   #211
16:05 Slijetanje zrakoplova iz Dubaija s 37 tona humanitarne pomoći za izbjeglice najavljeno je za večeras u 22 sata u Zračnoj luci Osijek, čiji je direktor Domagoj Marinić Večernjem listu rekao da je riječ 'o posebnom letu transportnog zrakoplova A300, a donosi pomoć za izbjeglice s Bliskog Istoka i Srednje Azije - riječ je o šatorima, termo dekama, solarnim lampama', a humanitarni let organizirao je UNHCR.

I Emirati šalju šatore i drugu pomoć...

Mogli bi dio i Slovencima proslijediti da im malo pomognemo.
agentRico is offline  
Old 21.10.2015., 17:23   #212
Vidim mnogi opravdavaju ovu sadašnju Zokijevu politiku da ako svi počnu zatvarati granice (od Njemačke, Austrije i Slovenije) pa će onda eto i Hrvatska. S druge strane govorite da ako odmah pošaljemo vojsku da neće biti nikakvih koristi jer će eto dolaziti preko BiH. Zar ne vidite da ste nelogični do bola? Srbija i Grčka sigurno u tom slučaju neće zatvoriti granice.
master_mind_ is offline  
Old 21.10.2015., 17:23   #213
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
16:05 Slijetanje zrakoplova iz Dubaija s 37 tona humanitarne pomoći za izbjeglice najavljeno je za večeras u 22 sata u Zračnoj luci Osijek, čiji je direktor Domagoj Marinić Večernjem listu rekao da je riječ 'o posebnom letu transportnog zrakoplova A300, a donosi pomoć za izbjeglice s Bliskog Istoka i Srednje Azije - riječ je o šatorima, termo dekama, solarnim lampama', a humanitarni let organizirao je UNHCR.

I Emirati šalju šatore i drugu pomoć...

Mogli bi dio i Slovencima proslijediti da im malo pomognemo.
a mogli bi i ne slat nista vec primit ih tamo.
forumhrusername is offline  
Old 21.10.2015., 17:24   #214
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
pa einsteine, mozda je to doslo zbog toga sto smo u 2 dana od vas primili nekih 17.000 izbjeglica, polovinu od toga izvan radara, jer ste ih podlo poslali preko livada i suma

je, ti i dalje vjeruj svojim lazovima... po toj logiki nemamo ni mi limita, mozemo primit 20 milijuna izbjeglica...... ali u roku od 100 godina, 20/dan......
http://www.seebiz.eu/bavarska-i-aust...ica/ar-122285/

Dakle iz Austrijskog MUPa kažu kako su iz Slo primali 6-7k migranata dnevno. (vijest od jučer)

Vaš ministar je rekao kako Austrija prima samo 1500 migranata na dan.

Ili netko laže ili ste i vi zeznuli Austrijance i slali im više od dogovorenih 1500.
agentRico is offline  
Old 21.10.2015., 17:24   #215
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
16:05 Slijetanje zrakoplova iz Dubaija s 37 tona humanitarne pomoći za izbjeglice najavljeno je za večeras u 22 sata u Zračnoj luci Osijek, čiji je direktor Domagoj Marinić Večernjem listu rekao da je riječ 'o posebnom letu transportnog zrakoplova A300, a donosi pomoć za izbjeglice s Bliskog Istoka i Srednje Azije - riječ je o šatorima, termo dekama, solarnim lampama', a humanitarni let organizirao je UNHCR.

I Emirati šalju šatore i drugu pomoć...

Mogli bi dio i Slovencima proslijediti da im malo pomognemo.
Ovo ne miriši dobro. Izgleda da su nas odredili da postane hot-spot, ne bi za bezveze slali pomoć za toliki broj ljudi.
master_mind_ is offline  
Old 21.10.2015., 17:25   #216
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
16:05 Slijetanje zrakoplova iz Dubaija s 37 tona humanitarne pomoći za izbjeglice najavljeno je za večeras u 22 sata u Zračnoj luci Osijek, čiji je direktor Domagoj Marinić Večernjem listu rekao da je riječ 'o posebnom letu transportnog zrakoplova A300, a donosi pomoć za izbjeglice s Bliskog Istoka i Srednje Azije - riječ je o šatorima, termo dekama, solarnim lampama', a humanitarni let organizirao je UNHCR.

I Emirati šalju šatore i drugu pomoć...

Mogli bi dio i Slovencima proslijediti da im malo pomognemo.
Ne mogu a da se ne pitam, iako smo o tome već raspravljali, zašto oni šalju silnu pomoć, ali Sirijce i Afganistance ne žele vidjeti u svojim zemljama.

Postoji sigurno razlog koji meni nije poznat, mogu samo nagađati.
iskra01 is offline  
Old 21.10.2015., 17:26   #217
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Vidim mnogi opravdavaju ovu sadašnju Zokijevu politiku da ako svi počnu zatvarati granice (od Njemačke, Austrije i Slovenije) pa će onda eto i Hrvatska. S druge strane govorite da ako odmah pošaljemo vojsku da neće biti nikakvih koristi jer će eto dolaziti preko BiH. Zar ne vidite da ste nelogični do bola? Srbija i Grčka sigurno u tom slučaju neće zatvoriti granice.
Ako svi zatvore granice ogradom, po cijeloj dužini svojih granica (hipotetički, da se mi ogradimo prema Srbiji, CG i BIH), migranti će se gomilati u Srbiji.
Kad ih se skupi dovoljan broj, od Srba će uzet (kupit, ukrast, posudit, dobit) svu živu mehanizaciju i krenut u probijanje ograde. Čije? One koja je najbrža putu prema Njemačkoj. Mađarske.
zlatagol is offline  
Old 21.10.2015., 17:27   #218
Ali pazi ovo: "a donosi pomoć za izbjeglice s Bliskog Istoka i Srednje Azije "

Srednje Azije, toliko o dječjim pričama da se radi o ratnim izbjeglicama iz Sirije i sjevernog Iraka.
Quorgyle is offline  
Old 21.10.2015., 17:29   #219
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
a mogli bi i ne slat nista vec primit ih tamo.
ili usput pobrat dio nazad
Blank Page is online now  
Old 21.10.2015., 17:30   #220
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
pa einsteine, mozda je to doslo zbog toga sto smo u 2 dana od vas primili nekih 17.000 izbjeglica, polovinu od toga izvan radara, jer ste ih podlo poslali preko livada i suma
dakle, sad je na vama da pokažete ozbiljnost i zadržite te ljude kod sebe da ne opterećujete austriju i ne ponašate se kao svi ostali do vas. nećete valjda vi podlo slati te ljude austrijancima. malo ćemo pričekat, pa sutra-preksutra pogledati.

iako već danas izgleda da austrijancima šaljete znatno više od dogovorenog. podlo od vas?
aryna is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.