Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2016., 13:39   #21
Tocno...djecu se ne ispituje i roditelji mogu onemoguciti cak i razgovor sa psihologom i socijalnom radnicom nasamo. Pricam isto iz iskustva...i to na zahtjev DO-a...nitko ne moze djecu nasamo ispitivati bez roditelja.
A iskaz djece uz prisustvo roditelja je uvijek upitno.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 13:56   #22
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
@djabeime

i znamda bi se opet sve to ponovilo....pri tome mislim da policija odradi svoje, ali policija djecu ne ispituje....
volite svi teoretizirati, a nemate nikakva iskustva

i zaboravljate da živimo u rvackoj

a ovo što želite insinuirati, da nekom savjetujem neprijavljivanje, to je tek bezveze....
prijavi i sudu i policiji i CzSS....samo, nemoj misliti da si time riješila situaciju
policija s razlogom ne ispituje djecu, to čini netko drugi.
i ne teoretiziram, govorim iz nekih drugih strana.
ne tvrdim da ne postoje ljudi s lošim iskustvima, nažalost, i ima stručnjaka i institucija koji svoj posao naprave jako loše. ali ima i onih koji se trude i koji svoj posao rade savjesno i dobro.
Sigurna sam da ste svi svjesni koliko rješavanje problema u ovakvim situacijama nije jednostavno i dolazi do raznih komplikacija. mi bi nešto dijete pitali, a da ga to baš i ne pitamo, pa bi mu liječili traume, al za to ga je potrebno još malo istraumatizirat...i onda se razne institucije tu preklapaju u svojim pravilima i postupcima pa svatko ima svoje mišljenje što je za dijete najbolje. Stručnjaci se tu suočavaju s raznim optužbama i osudama, jer njihov posao nije lijep.
Joj, ne, ulazim u nekaj sasvim drugo. Samo hoću reć da institucije postoje s razlogom. Vrijedi probati. Sigurno je bolja opcija od ničega.

tvoji postovi zvuče kao da ne predlažeš prijavljivanje. ok je reći svoje iskustvo, ali kao što i sam vidiš, obeshrabruješ ljude u prijavljivanju.
naravno da time nije riješila problem, ali je napravila jedan korak u njegovom rješavanju.
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 14:03   #23
ne, ne obeshrabrujem ljude u prijavljivanju....

samo im kažem da ima i nešto drugih opcija, kao npr razgovor sa bivšim
jer, time bi ga razgovorom ona upozorila da dijete nešto vidi i zna, pa bi se on, osim ako nije luđak, bar pred djetetom povukao od nasilja
ako isto doista postoji
i problem je riješen
a ako ga prijavi, a bez upozorenja, onda ide postupak u kojem će dijete biti istraumatizirano, ništa se neće riješiti, jer dotična druga gđa je očito pristala na nasilje (ako ono postoji), sigurno će svjedočiti u korist zlostavljača, a za onu koja je prijavila tek tad kreću problemi
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 15:44   #24
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne, ne obeshrabrujem ljude u prijavljivanju....

samo im kažem da ima i nešto drugih opcija, kao npr razgovor sa bivšim
jer, time bi ga razgovorom ona upozorila da dijete nešto vidi i zna, pa bi se on, osim ako nije luđak, bar pred djetetom povukao od nasilja
ako isto doista postoji
i problem je riješen
a ako ga prijavi, a bez upozorenja, onda ide postupak u kojem će dijete biti istraumatizirano, ništa se neće riješiti, jer dotična druga gđa je očito pristala na nasilje (ako ono postoji), sigurno će svjedočiti u korist zlostavljača, a za onu koja je prijavila tek tad kreću problemi
A jesi li ti razgovarao.s bivsom posto tvrdis da te.ocrnjuje pred djecom?
Ljudi su se rastali jer nisu vise mogli razgovarati,a ti sad predlazes razgovor. Genijalan savjet.

Autorice, idi u CZS, razgovor sa socijalnom radnicom.obavezno.
Malickoga ispituj minimalno, sama vidis da tu moze biti svakakvih komplikacija, potrazi strucnu pomoc!
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:16   #25
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Da, prema meni je bio nasilan. I to na nacin na koji je dijete opisalo, zato mislim da se mozda "krivo sjeca". Ne znam postoji li neki postupak za utvrditi od strane djecjeg psihologa o comu se radi, pravom sjecanju ili zabuni.
Mislim da se rijetko kad radi o krivim sjecanjima. Cak i da je povezao to s onim nasiljem koje se odvijalo sa vas dvoje, neka konkretna situacija ga je trebala podsjetit na to. A na to obično podsjeti upravo ponovljena radnja.
Ja bi ovako rekla da se ne radi o krivom sjecanju ni o zabuni.
Samo da nasilnik nije prestao bit nasilnik
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Prvi korak Centar...a onda će oni dalje. Psiholog će najvjerojatnije kroz metode crteža i slično ispitati dijete i onda ćete svi zajedno znati što dalje.
Bez Centra ništa.
To. Ili Poliklinika za zaštitu djece.
Tam imaju tim od svakakvih strucnjaka tako da te odmah mogu uputit kako i sta dalje...
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne, ne obeshrabrujem ljude u prijavljivanju....

samo im kažem da ima i nešto drugih opcija, kao npr razgovor sa bivšim
jer, time bi ga razgovorom ona upozorila da dijete nešto vidi i zna, pa bi se on, osim ako nije luđak, bar pred djetetom povukao od nasilja
ako isto doista postoji
i problem je riješen
a ako ga prijavi, a bez upozorenja, onda ide postupak u kojem će dijete biti istraumatizirano, ništa se neće riješiti, jer dotična druga gđa je očito pristala na nasilje (ako ono postoji), sigurno će svjedočiti u korist zlostavljača, a za onu koja je prijavila tek tad kreću problemi
O Isuse
Što ona njega ima upozoravat? Radio je to pred djetetom i prije, radi i sada. Da razgovor pomaže tako nešto se uopće ne bi odvijalo.
Lik je luđak koji očito ne preza od nasilja ni pred djetetom ni bez djeteta. To na šta dotična gospođa pristaje ne bi trebala bit autoričina briga, nego da svoje djete zaštiti od gledanja nasilja i od ovako odvratih prijetnji koje mu vlastiti otac upućuje

Pročitaš li ti koji put temu prije nego opleteš po CZSS?
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:39   #26
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne, ne obeshrabrujem ljude u prijavljivanju....
žena je sama napisala da se nakon tvojih i sličnih upisa boji prijavit. nisam to ja rekla, ona sama je. a teško da ti možeš odlučit jesi li ju obeshrabrio ili ne.
da smirimo tenzije, ne napadam te. samo skrećem pažnju na ton tvojih postova zbog kojeg te očito krivo shvaćamo.

Quote:
samo im kažem da ima i nešto drugih opcija, kao npr razgovor sa bivšim
jer, time bi ga razgovorom ona upozorila da dijete nešto vidi i zna, pa bi se on, osim ako nije luđak, bar pred djetetom povukao od nasilja
ako isto doista postoji
i problem je riješen
da, treba ga upozorit, jer njemu sigurno ni na kraj pameti nije da dijete to vidi i zna. vjerojatno i kad mu je govorio da će ga ostavit na aerodromu je mislio da dijete ne čuje. i na to ga treba upozorit. možda čak misli i da to kaj nekog tuče ne boli. pa heeej, čovjek je u neznanju, treba ga upozorit.
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 23:29   #27
A od kud znas da je dijete svjedok nasilja? Zato jer je majka TO TU NAPISALA I POSUMNJALA???
ma daj,molim te

Ovo je forum
Da,opletem po CzSs,jer o njima znam vise nego ti to uopce mozes zamisliti
Uostalom,ponavljam,zar svatko tko misli drugacije od tebe treba opravdavati svoje misljenje sve dok ti to ne odobris??

Gle,sve sto radim,radim temeljito...o Centrima sam sakupio materijala dovoljno da se napise scenarij za sapunicu koja bi se emitirala iducih 14 g u elitnom terminu svako vece
Ali sve to nema veze s tvojim predbacivanjima tipa
"Sto ti dajes krive savjete?"
Ej,nalazis se na forumu hr, a ne u emisiji Otvoreno 1.programa HTV
svatko ima pravo na svoje misljenje na temi...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 23:49   #28
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
A od kud znas da je dijete svjedok nasilja? Zato jer je majka TO TU NAPISALA I POSUMNJALA???
ma daj,molim te

Ovo je forum
Da,opletem po CzSs,jer o njima znam vise nego ti to uopce mozes zamisliti
Uostalom,ponavljam,zar svatko tko misli drugacije od tebe treba opravdavati svoje misljenje sve dok ti to ne odobris??

Gle,sve sto radim,radim temeljito...o Centrima sam sakupio materijala dovoljno da se napise scenarij za sapunicu koja bi se emitirala iducih 14 g u elitnom terminu svako vece
Ali sve to nema veze s tvojim predbacivanjima tipa
"Sto ti dajes krive savjete?"
Ej,nalazis se na forumu hr, a ne u emisiji Otvoreno 1.programa HTV
svatko ima pravo na svoje misljenje na temi...
A ti sumnjaš u to jer je MAJKA ta koja je to napisala i u to posumnjala pa na temelju svojih iskustava se razbacuješ svakakvim generalizacijama?

Pa ajde daj, ubaci to. Bar u jednu emisiju Provjerenog. Kao nekog tko zna sve o Centrima baš me čudi da nisu tebe postavili za novog ministra
Naravno da ima izvrsnih strucnjaka kao i krivih ljudi, naravno da ko i u svakoj profesiji ima ljudi koji nisu za to... jednako ko sta ima i nesposobnih lječnika i nesposobnih električara... No to ne znači da su svi takvi i da se nemaš kome obratit za pomoć jer toga se itekako ima ako znaš gdje pomoć tražiti... Da, možda i naiđeš na neka zatvorena vrata, ali uvijek iznad nekog postoji onaj netko iznad

Meni se apsolutno ne trebas opravdavat, ja znam da sam na Forum.hr-u i iskreno, baš me zaboli za tebe i tvoje mišljenje.
Samo mi nije jasno koji klinac uopce radis na temi ako uzmem u obzir prvi dio posta...
Daj ako nemaš neki kvalitetan savjet za napisat, sa nekom konkretnom informacijom skokni svoje nepovjerenje prema ženskom rodu i sustavu izbacit na neke manje delikatne teme koje ne uključuju djecu i nasilje u istoj rečenici
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 23:55   #29
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
A od kud znas da je dijete svjedok nasilja? Zato jer je majka TO TU NAPISALA I POSUMNJALA???
ma daj,molim te
majka se dvoumi između toga jel dijete sada to doživljava ili se sjeća prošlog zlostavljanja (koje majka ne pretpostavlja nego se njoj dogodilo). dakle, dijete je u najmanju ruku bilo svjedok nasilja.


Quote:
Uostalom,ponavljam,zar svatko tko misli drugacije od tebe treba opravdavati svoje misljenje sve dok ti to ne odobris??

Ali sve to nema veze s tvojim predbacivanjima tipa
"Sto ti dajes krive savjete?"
Ej,nalazis se na forumu hr, a ne u emisiji Otvoreno 1.programa HTV
svatko ima pravo na svoje misljenje na temi...
kaj?
negdje sam i napisala da svatko može napisati svoje iskustvo i mišljenje. kao što ja onda mogu napisati suprotno.
nigdje nisam inzistirala na svom odobrava..zapravo, tu te gubim, nemam pojma kaj hoćeš reć.

sam si me negdje bio ispravio kako zapravo predlažeš prijavljivanje. zato sam ti ja dobronamjerno htjela reć da tvoji postovi zvuče drugačije. ne da daješ krive savjete (iako se i s tim slažem, po mom mišljenju, jel), nego da provjerimo jel ciljamo na isto, jesmo li te krivo shvatili, što zapravo želiš reć...ali da...odustajem. nem to nikad shvatila.
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 09:40   #30
Quote:
djabeime kaže: Pogledaj post
majka se dvoumi između toga jel dijete sada to doživljava ili se sjeća prošlog zlostavljanja (koje majka ne pretpostavlja nego se njoj dogodilo). dakle, dijete je u najmanju ruku bilo svjedok
ajmo još jednom, da se shvatimo
gle, PRAVNO, ona ne može sakupiti dovoljno dokaza za neke sankcije, ispitivanjem i vještaćenjem djeteta, jer će struka, vještaćenje, ustanoviti je li dijete bilo izloženo nasilju...ali njegov odvjetnik inzistirat će na tome da se to odnosi na raniju izloženost, odn.sjećanje na ranije nasilje...shvaćeš, struka će čak možda i moći ustvrditi da novo nasilje postoji...ali na sudu će se to pobijati., na žalost, uspješno
i onda smo opet na početku
zato sam i rekao da majka prvo porazgovara s bivšim suprugom, kako bi ga to malo urazumilo/uplašilo od novih sudskih komplikacija

ako je nasilnik, nema mu pomoći, ali onda bi se bar počeo suzdržavati pred djetetom
ili, ako majka misli da je za dijete bolje da nema nikakve kontakte s ocem - nasilnikom, onda nek krene tim putem
shvaćaš?
ali tu je sad dilema, jel bolje da dijete nema nikakvog oca ili oca nasilnika? i tko o tome odlučuje? uostalom, ona si je sama birala takvog supruga, a time i djetetu takvog oca...
ili, ona možda ima novog frajera, pa hoće na sve načine presjeći veze između djeteta i biloškog oca, a eventualno nasilje samo joj dođe kao dobar prilog?
ne čudi se, bilo je i toga...

u svakom slučaju, odgovorno ne da tvrdim, nego znam da ekipa u CzSS takvim stvarima nije dorasla, a bez njih će teško....može odmah u polikliniku za zaštitu, ili u kukuljevićevu, ali onda opet ide CzSS, a <CzSS je instituija u kojoj su moje i tvoje minute njima dani, a možda i tjedni....
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 09:48   #31
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A jesi li ti razgovarao.s bivsom posto tvrdis da te.ocrnjuje pred djecom?
Ljudi su se rastali jer nisu vise mogli razgovarati,a ti sad predlazes razgovor. Genijalan savjet.
je, razgovaro sam o tome, i pisao joj sms-ove i e-mailove
koje sam onda proslijedio u CzSS
i ništa se nije dogodilo
ali kad sam sms-ove i ostalo podastro nadležnoj policijskoj postaji, da vidiš kako je bila privedena
pa bi onda,. kad bi opet krenula djeci s pričom,"Ttata - gad/govno", odmah "popričao"s njom, podsjetivši je na policiju
i onda bi to prestalo
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 15:01   #32
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ajmo još jednom, da se shvatimo
gle, PRAVNO, ona ne može sakupiti dovoljno dokaza za neke sankcije, ispitivanjem i vještaćenjem djeteta, jer će struka, vještaćenje, ustanoviti je li dijete bilo izloženo nasilju...ali njegov odvjetnik inzistirat će na tome da se to odnosi na raniju izloženost, odn.sjećanje na ranije nasilje...shvaćeš, struka će čak možda i moći ustvrditi da novo nasilje postoji...ali na sudu će se to pobijati., na žalost, uspješno
i onda smo opet na početku
zato sam i rekao da majka prvo porazgovara s bivšim suprugom, kako bi ga to malo urazumilo/uplašilo od novih sudskih komplikacija

ako je nasilnik, nema mu pomoći, ali onda bi se bar počeo suzdržavati pred djetetom
ili, ako majka misli da je za dijete bolje da nema nikakve kontakte s ocem - nasilnikom, onda nek krene tim putem
shvaćaš?

ali tu je sad dilema, jel bolje da dijete nema nikakvog oca ili oca nasilnika? i tko o tome odlučuje? uostalom, ona si je sama birala takvog supruga, a time i djetetu takvog oca...
ili, ona možda ima novog frajera, pa hoće na sve načine presjeći veze između djeteta i biloškog oca, a eventualno nasilje samo joj dođe kao dobar prilog?
ne čudi se, bilo je i toga...

u svakom slučaju, odgovorno ne da tvrdim, nego znam da ekipa u CzSS takvim stvarima nije dorasla, a bez njih će teško....može odmah u polikliniku za zaštitu, ili u kukuljevićevu, ali onda opet ide CzSS, a <CzSS je instituija u kojoj su moje i tvoje minute njima dani, a možda i tjedni....
bilo dokaza ili ne tako malo dijete treba voditi
stručnjaku-dječjem psihologu.
radi samog dijeta.

bez prijavljivanja nasilja-nitko od nadležnih institucija neće
biti obavješten-i prepušteni su sami sebi.
isto tako osoba sklona nasilju pa i verbalnom nasilju-
se neće suočiti sa svojim postupcima,tim više ako nitko ne zna.

u razgovoru sa CZSS se može tražiti nadzor od strane djelatnika.
ili,ako za to postoje dokazi i nadzor od strane djelatnika u vrijeme
susreta sa drugim roditeljem.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:35   #33
A zasto ne bi popricala sa sadasnjom parnericom exa? Ne kao bivsa supruga nego kao zabrinuta majka.
Autorica navodi aerodrom po cemu se zakljucuje da ne zive u istom gradu, moguce niti u istoj drzavi.
Ima li onda, ako su tisucama kilometara daleko, uopce smisla obracati se odmah czss?
Traziti misljenje psihologa svakako ima i to bih ja odmah napravila. Prvo. Da budem 100% sigurna u ono sto dijete prica, potom i tu curu bih nazvala. Exa? Nakon takvih prijetnji? Poslala bih mu samo pismo odvjetnika zbog pokretanja oduzimanja samostalnih posjeta djeteta, trazila bih, zbog dokumentiranog nasilja, nadzor trece osobe prilikom druzenja djeteta. Ako mi to ne bi proslo, nasla bih nacina da ga ne vida toliko cesto (bolest, skolske obveze, bilo sto).
Dijete ima pravo na sigurnost.
KHS, znas, tvoja prica je tuzna, no ne znaci da je uvijek i svima tako. Zao mi je zbog svega sto si prosao. Kako si to na kraju rijesio?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 11:01   #34
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
A zasto ne bi popricala sa sadasnjom parnericom exa? Ne kao bivsa supruga nego kao zabrinuta majka.
Autorica navodi aerodrom po cemu se zakljucuje da ne zive u istom gradu, moguce niti u istoj drzavi.
Ima li onda, ako su tisucama kilometara daleko, uopce smisla obracati se odmah czss?
Traziti misljenje psihologa svakako ima i to bih ja odmah napravila. Prvo. Da budem 100% sigurna u ono sto dijete prica, potom i tu curu bih nazvala. Exa? Nakon takvih prijetnji? Poslala bih mu samo pismo odvjetnika zbog pokretanja oduzimanja samostalnih posjeta djeteta, trazila bih, zbog dokumentiranog nasilja, nadzor trece osobe prilikom druzenja djeteta. Ako mi to ne bi proslo, nasla bih nacina da ga ne vida toliko cesto (bolest, skolske obveze, bilo sto).
Dijete ima pravo na sigurnost.
KHS, znas, tvoja prica je tuzna, no ne znaci da je uvijek i svima tako. Zao mi je zbog svega sto si prosao. Kako si to na kraju rijesio?
Za te savjete sto tu dajes ceka ju kazna do 30.000kn ako uskracue vidjanje po novom zakonu. Super savjet
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 11:14   #35
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Za te savjete sto tu dajes ceka ju kazna do 30.000kn ako uskracue vidjanje po novom zakonu. Super savjet
Moje dijete je meni neprocjenjivo. Zao mi je, no platila bih i vise ako bi to znacilo da nece imati trauma. Mozda shvatis jednog dana.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 11:35   #36
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Moje dijete je meni neprocjenjivo. Zao mi je, no platila bih i vise ako bi to znacilo da nece imati trauma. Mozda shvatis jednog dana.
Ovakve savjete shvatiti...neka hvala
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 08:49   #37
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
A
KHS, znas, tvoja prica je tuzna, no ne znaci da je uvijek i svima tako. Zao mi je zbog svega sto si prosao. Kako si to na kraju rijesio?
Misliš, kako sam riješio obiteljsko nasilje?
nikako....

jer živimo u rvackoj, gdje su kazne za obiteljsko nasilje rezervirane za muškarce

pa je tako bivša na tri suđenja za isto, sva tri puta bila oslobođena "radi nedostatka dokaza"
razbijena glava
krvava majica od drugog slučaja
izvještaj liječnika

sve to nisu dokazi
pa, iako ima od CzSS izrečenu opomenu za Obiteljsko nasilje prama djeci, ništa joj se nije dogodilo
dapače, vidi djecu svaki dan i svaki drugi vikend, te pola državnih, vjerskih i školskih praznika
svaki dan im govori da je otac majmun, gad, govno, luđak
fine gđe iz CzSS, gđa koja vrši nadzor u obitelji, čak i sutkinja sve to znaju
i njoj se ne događa i dalje ništa


eto, tako se to rješava u rvackoj
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 10:30   #38
Djeca su dakle kod nje? Koja strahota, ne mogu to shvatiti. Nije to samo hrvatska, opcenito je na zapadu teze muskarcu dokazati nasilje, imas youtube kanale o tome.
Drago mi je da si bar pokrenuo borbu, mnogi to ne naprave koliko sam shvatila jer se boje da nece vise nikad vidjeti djecu. Zao mi je
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 11:24   #39
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Djeca su dakle kod nje?
djeca su službeno sa mnom....ali žive pola -pola, jer im ja, kao odgovorni otac, ne branim kontakte s majkom
dapače
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 12:43   #40
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
djeca su službeno sa mnom....ali žive pola -pola, jer im ja, kao odgovorni otac, ne branim kontakte s majkom
dapače
Onda si bitku izborio, pitanje je samo sto bi ti volio da je bio ishod na kraju.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.