Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 17:45   #41
Ma ne mozes nista, bas nista, trebas cekat da se ocisti sve to, treba vrijeme za to, dakle nece ti nista pomoci, bas nista, samo moras cekati, vjerojatno do godinu dana cca. Koliko citam, djecu nemate.

A koliko imas godina, jel radis?
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 17:55   #42
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Ljudi koji obole od tako teskih dijagnoza samim time imaju poremecaje prilagodbe na nastalu situaciju. A onda jos i razvod.Normalno je da se tesko nosis sa time i pitas tisucu pitanja u svojoj glavi.
Jel ima ista sto te ovaj tren moze razveseliti izaokupiti ti misli ?
hvala Bogu da netko shvaća da ne mogu sada plesati ples radosti s obzirom na to što sam prošla. prije bolesti bila sam aktivna, , imala muža, putovala, nakon bolesti dvije godine mi je trebalo da se osovim na noge, da mogu uopće hodati, pa rastava, košmar mi je još u glavi, nemam više one rutine otprije....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 17:56   #43
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Ma ne mozes nista, bas nista, trebas cekat da se ocisti sve to, treba vrijeme za to, dakle nece ti nista pomoci, bas nista, samo moras cekati, vjerojatno do godinu dana cca. Koliko citam, djecu nemate.

A koliko imas godina, jel radis?
Da, djecu nemamo, imam 46, radim... i tako.....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:01   #44
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Da, djecu nemamo, imam 46, radim... i tako.....
Pa dobro je, tuzna si, to je sasvim u redu, nemoj se sramiti ili misiti da neces moci bez njega, sada ti je tesko, jasna stvar, volila si, ne znam ako te tjesi ista, ali stvarno mnogima se desavaju ruzne stvari u vezama i odnosima, znam da nije neka utjeha ali ono, budi jaka i ne misli previse, pusti da ti misli kako dolaze tako i teku, pokusaj ne obracati paznju na misli pretjerano koliko mozes, a moraju teci jer ste bili u istom balonu, sada tog vorteksa vise nema, a ostala su sjecanja, ocistiti ces se, trebas vremena.

Budi sama i budi jaka, sada kada si tako ranjiva pazi da ti netko ne proda muda pod bubrege u bilo kojem smislu.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:04   #45
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Pa dobro je, tuzna si, to je sasvim u redu, nemoj se sramiti ili misiti da neces moci bez njega, sada ti je tesko, jasna stvar, volila si, ne znam ako te tjesi ista, ali stvarno mnogima se desavaju ruzne stvari u vezama i odnosima, znam da nije neka utjeha ali ono, budi jaka i ne misli previse, pusti da ti misli kako dolaze tako i teku, a moraju teci jer ste bili u istom balonu, sada tog vorteksa vise nema, a ostala su sjecanja, ocistiti ces se, trebas vremena.

Budi sama i budi jaka, sada kada si tako ranjiva pazi da ti netko ne proda muda pod bubrege u bilo kojem smislu.
da, najgore mi je što me osudjuju što sam depresivna, kao joj, pa daj, trgni se, jedna dobra psihijatrica kod koje sam išla (otišla je u penziju) , jako me dobro razumjela, rekla mi je, on vam je napravio tsunami, znate što to znači? (jer me ostavio preko noći i izazvao nevjerojatan šok), plus još bolest... treba sve to probaviti...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:10   #46
Pokusaj si stvorit mini rutinu, nista prezahtjevno, ali pored odlaska na posao još par stvari koje ces obaviti da bi mogla kvalitetno funkcionirati, kad sve obavis reci bravo, uspjela sam, budi sretna.

Svako jutro kad se probudiš, mozes reći koji uspjeh, živa sam, probudila sam se, koji sretan događaj, ako malo razmislis to jest sretan događaj, pogledaj sve sta je iza tebe, sta si pregurala, ti si to pregurala, zašto nisi svjesna svoje snage?

Ako imas interesa pisi dnevnik, sve te emocije, pogotovo lose, kad zapisivas izlaze iz tebe van, i tuga, i ljutnja i strah, a radosne kad zapises plodit ce se.

Pokusaj sastavit spisak svega dobrog sti imas
Tipa
Imam posao
Nemam vise rak
Pokretna sam osoba....

Pokušaj osjetiti radost i zahvalnost za to
Jer to su stvari na kojima trebamo biti zahvalni i radosni zbog njih
Misli malo vise o onome sta imas, a manje o onome sta nemas tj budi sretna zbog onoga sto imas, a ne nesretna zbog onoga sto nemas
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:10   #47
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
hvala Bogu da netko shvaća da ne mogu sada plesati ples radosti s obzirom na to što sam prošla. prije bolesti bila sam aktivna, , imala muža, putovala, nakon bolesti dvije godine mi je trebalo da se osovim na noge, da mogu uopće hodati, pa rastava, košmar mi je još u glavi, nemam više one rutine otprije....
a gle draga Sri ...ionako se rutina nakon bolesti promijenila ...
sada " samo " moras prihvatiti tu svoju novu rutinu koju ćes s povratkom elana usavrsavati .
Znam kako je tesko ostati sam, ok,ja imam djecu pa je lakse ...s jedne strane,s druge je ponekad uzasno tesko. Sva ta pitaja zasto je on napravio sto je napravio su ,ovaj tren tebi potrebna,ali u konacnici to i nije bitno. Bitno je da vise ne zeli biti dio tvoga zivota i to je nesto sto ima veze sa njim. Samo s njim ! Kuzim i da ti treba samoanaliza, cak i ta samokrivnja nije losa u sitnim dozama,ali opet,kad se sve zbroji i oduzme ,ljudi kad ostavljaju ostavljaju jer oni nisu sretni. A srecu nebi nikad trebali traziti u drugima . Trebali bi je siriti onima koji ih vole,jel ...
Znam,zvuci kao floskula,ali u sustini je to to.
Nisi kriva i ti,ni tvoja bolest ...a mozda cak ni on. Nije lako zivjeti ni s nekim tko uz tebe nije sretan,jelda.

Ti ces ovo naravno prezivjeti,treba proci to glupo vrijeme i jos se suza treba isplakati,ali bit ces ok. Da,recka ce ostati,ali one nas kao osnazuju. I ja sam jos u fazi da mi je pun kufer rijeci koje i sama sada pisem ,ali uvijek je lakse pametovati drugima ,jel
Neznam kakav si tumor imala i koliko to posljedicno moze imati veze sa hormonima,a onda i sa depresijom,ali eto nadam se da tvoji doktori vode brigu o tome i da ce AD djelovati.
Drago mi je da i ovdje pises jer potreba za verbalizacijom problema je znak samopomoci
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:11   #48
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
da, najgore mi je što me osudjuju što sam depresivna, kao joj, pa daj, trgni se, jedna dobra psihijatrica kod koje sam išla (otišla je u penziju) , jako me dobro razumjela, rekla mi je, on vam je napravio tsunami, znate što to znači? (jer me ostavio preko noći i izazvao nevjerojatan šok), plus još bolest... treba sve to probaviti...
Ha gle, tebi je sada najveca kategorija koja ti treba, kako ti to um tumaci, paznja i razumijevanje (dakle to je vrlo vjerojatno tako), tak da nekim ljudima ti je lampica kao ono u stilu, ajde ne kukaj kao, bilo ti je dobro, sada ti malo nije i odmah panika kao.

Tesko se drugima poistovijetiti sa tudom boli, a tebi upravo to sada treba, netko jako empatican da ti pomaze, to mozes ocekivati samo od osoba s kojima imas stvarno duboke i iskrene odnose, mozda da probas s nekom frendicom malo o tome cesce da te malo utjesi ili nekaj, nije ni to lose.

Ili to, ili moras otrpit sama, nemoj imat ocekivanja od drugih, ta veza je bila vasa stvar, a ne tuda, tak da jednostavno morat ces biti jaka, jednostavno nemas izbora.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:14   #49
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
da, najgore mi je što me osudjuju što sam depresivna, kao joj, pa daj, trgni se, jedna dobra psihijatrica kod koje sam išla (otišla je u penziju) , jako me dobro razumjela, rekla mi je, on vam je napravio tsunami, znate što to znači? (jer me ostavio preko noći i izazvao nevjerojatan šok), plus još bolest... treba sve to probaviti...

depresija je opcenito bolest koji ljudi osudjuju jer nemaju blage veze o tome. Niti je depresija gluma niti bolesne osobe mogu puno utjecati na to hoce li oboljeti. Ne brini o tome ! Ljudi uvijek srackaju
Bitno je da ides na terapije i tako sama sebi pomazes .
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:21   #50
hvala vam curke,
puno toga još moram pregrmjeti, ali, istina, puno toga je i iza mene, tumor su odstranili, i fala Bogu, kuc kuc, sve je čisto, i želim tako i razmišljati, da ga više nema i neće se vratiti, a to s mužem... ne znam.... čovjek se prestrašio obaveza, jer ja sam uvijek bila samostalna, jaka, puna duha.... ali kad sam sada bila slaba, on se nije snašao u toj ulozi, jest neko vrijeme, ali nije mogao dugo izdržati, jednom mi je rekao.. pa ne mogu ja zaustaviti svoj život zbog tebe (kad sam mu se požalila da mi treba malo više pomoći).... i tako, on nije mogao zaustaviti svoj život zbog mene kad mi je bilo najpotrebnije, a što reći.......
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:23   #51
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
depresija je opcenito bolest koji ljudi osudjuju jer nemaju blage veze o tome. Niti je depresija gluma niti bolesne osobe mogu puno utjecati na to hoce li oboljeti. Ne brini o tome ! Ljudi uvijek srackaju
Bitno je da ides na terapije i tako sama sebi pomazes .
da, to je žalosno, negdje sam pročitala da je najgore kada depresivnoj osobi kažeš trgni se (ko da se same ne bi htjele trgnuti), i stvara dodatni pritisak. neki misle da je depresija trenutni hir, koji prodje preko noći, ali nakon što sam prošla tešku operaciju, mogu reći da nema gore bolesti od kliničke depresije....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:29   #52
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
. ali kad sam sada bila slaba, on se nije snašao u toj ulozi, jest neko vrijeme, ali nije mogao dugo izdržati, jednom mi je rekao.. pa ne mogu ja zaustaviti svoj život zbog tebe (kad sam mu se požalila da mi treba malo više pomoći).... i tako, on nije mogao zaustaviti svoj život zbog mene kad mi je bilo najpotrebnije, a što reći.......
nek se
zao mi je zbog nacina na koji si shvatila koliki je slabic
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:31   #53
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
, mogu reći da nema gore bolesti od kliničke depresije....

ma ima jer je depresija izljeciva
ali da,prozivjeti tu bolest je strasan osjecaj
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:38   #54
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
nek se
zao mi je zbog nacina na koji si shvatila koliki je slabic
slabić, slabić, što ćeš..... nadam se da će mu savjest proraditi jednog dana---

Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
ma ima jer je depresija izljeciva
ali da,prozivjeti tu bolest je strasan osjecaj
nadam se ...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 19:29   #55
Mislim da trebas manje uzimat srcu ono sto ljudi kazu jer nekad ljudi nesto kazu čisto da nešto kazu, jer su culi da se tako govori u tim situacijama itd itd možda im je los dan, možda su samo zloboni ili jednostavno ne mogu razumjeti tvoje osjecaje

Sta bi ti htjela da ti kazu?
Bilo sta da kazu jel bi ti to donijelo olakšanje?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 14:59   #56
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mislim da trebas manje uzimat srcu ono sto ljudi kazu jer nekad ljudi nesto kazu čisto da nešto kazu, jer su culi da se tako govori u tim situacijama itd itd možda im je los dan, možda su samo zloboni ili jednostavno ne mogu razumjeti tvoje osjecaje

Sta bi ti htjela da ti kazu?
Bilo sta da kazu jel bi ti to donijelo olakšanje?

Ma da, previše uzimam to k srcu, moram prestati biti toliko osjetljiva, ma ne znam zeljela bi da mi kažu da će biti sve ok .. ajme danas me pere anksioznost.. ufff
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 15:24   #57
Na neki nacin već sve jest OK, samo što ti to sad ne vidis.
Ali bit ces OK
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 18:08   #58
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Na neki nacin već sve jest OK, samo što ti to sad ne vidis.
Ali bit ces OK
Nadam se, ali kad stisne ta praznina, taj očaj, to je grozno uf, ....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 08:32   #59
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Nadam se, ali kad stisne ta praznina, taj očaj, to je grozno uf, ....

a sto napravis kad te stisne ?
Jel se samo sklupcas i prepustis ocaju pa koliko da traje ? Ili imas neke metode prebacivanja misli ?
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 12:25   #60
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
a sto napravis kad te stisne ?
Jel se samo sklupcas i prepustis ocaju pa koliko da traje ? Ili imas neke metode prebacivanja misli ?
ne znam, popijem tabletu za sdmirenje i čeka daprođe ta bol...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.