Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2016., 19:25   #1
napad i teška ozljeda

Moj sin (18) je ozljeđen od mlađeg punoljetnika ničim izazvan.Ozljede koje su pritom nanesene su teške.Naime skoro je izgubio oko a vid mu je oštećen.
Uz vidljive šavove ispod oka doživio je i psihičke smetnje tako da posjećuje i psihijatra a i psihologa.Od potpuno mirnog dječaka koji praktički dotad nije "picao" u školi pretvorio se u uličara koji nema pardona i kojeg nije ništa briga.
Izgubio je volju za školom tako da ovu školsku godinu pada.

Policija je podnijela kaznenu prijavu protiv mlađeg punoljetnika zbog nanošenja teške tjelesne ozljede,ali je ODO Split donio odluku "kako nema osnove za daljnje vođenje kaznenog postupka jer smo ocijenili da daljnje postupanje ne bi bilo svrhovito.
Ovu odluku su donijeli iz razloga što je mladi punoljetnik uredno i u cijelosti izvršio naloženu posebnu obvezu Zakona o sudovima za mladež i uključio se u rad humanitarnih organizacija ili u poslove komunalnog ili ekološkog značenja u trajanju 70 sati pri Caritasu nadbiskupije Split.

Prije ove njihove odluke su moja supruga i sin pozvani na postupak mirenja gdje su na sve načine pokušali doći do toga da do suđenja ne dođe.Iz toga neuspjelog pokušaja bilo je već i onda vidljivo da do možebitnog suđenja neće ni doći.Da li tu ima veze što brat od malog radi na sudu neznam ali bojim se da da.Vjerovatno su sve veze potegnute.

Sad par pitanja na koja molim Vas probajte odgovorit.

1.Kako sud može donijeti neku odluku bez da je pozvao stranke (doduše nije bila parnica ali smo mi ipak oštećenici i voljeli bi se uvjeriti u njegov "dobrotvorni rad".
2.Bili smo kod nekoliko odvjetnika i svi su redom odbijali slučaj kao da je kužan.Da li je to zbog načina kako je rješenje napisano (na kojem na kraju piše da smo "ovlašteni svoj eventualni imovinsko pravni zahtjev na imenovanog mlađeg punoljetnika ostvarivati u parnici pred nadležnim sudom." ,da li zbog toga šta tu nema "zarade" ili nešto treće?

Moram napomenuti na kraju da Ja nisam tražio "kamenolom" za tog momka ali proći nekažnjeno u NAMJERNOM pokušaju napraviti dijete invalidom je za ovaj sud sramota jer umjesto da šalju poruku kako se takve stvari neće tolerirati ovaj momak će drugi put uzeti veći kamen i nekoga ubiti.

Imate li vi na kraju neki dobar savjet,osim osvete naravno jer to mi je odmah palo napamet kad sam otvorio kuvertu?


hvala
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 19:49   #2
Uvijek mozes ici s privatnom tuzbom ... Ako ima osnove, opizdi ga po novcaniku....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 20:18   #3
Naravno, privatna tužba, samo ga opizditi po novčaniku, to je najdjelotvornija kazna. Naravno, žao mi je malog i oka, ali valjda se to da ispraviti... Što se tiče postupka po privatnoj tužbi, to je dugotrajan postupak, ali mislim da trebate da ga pokrenete uz dobrog odvjetnika. Trebat će vam i nalazi psihijatra za nanesene duševne boli...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:16   #4
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Naravno, privatna tužba, samo ga opizditi po novčaniku, to je najdjelotvornija kazna. Naravno, žao mi je malog i oka, ali valjda se to da ispraviti... Što se tiče postupka po privatnoj tužbi, to je dugotrajan postupak, ali mislim da trebate da ga pokrenete uz dobrog odvjetnika. Trebat će vam i nalazi psihijatra za nanesene duševne boli...
Šta misliš o tome da je primio preko 40 uboda injekcijom u to oko.Šta se sad kuha u njegovoj glavi kad vidi kako je "baja" sve svoje grijehe ispra sa tzv. "dobrotvornim radom" koji je uopće i upitan jer čak i u onoj napisanoj izjavi nije utvrđeno (tj. neznaju ni oni iako su napisali 3 opcije) čime se bavio u izvršenju kazne a pišu da ju je odslužio.
Ma koja LAŽ.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:26   #5
Jedno ti je sigurno a to je da od psihijatra možeš dobiti cijelu anamnezu dok sin ide kod njega na razgovor. Od odvjetnika dobij info što točno sud priznaje kao čvrsti dokaz kad su duševne patnje, poremećaji i bolesti nastale kao uzrok i posljedica fizičkog napada od strane drugih osoba.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:35   #6
Nisam odvjetnik, al pretpostavljam da se baš sve može uzeti kao dokaz. Od svjedodžbi, svake uputnice ze pregled..ama baš sve. I nad popom mora postojat pop, a takav je obično u Zg-u.. Zar se ne može tražiti izuzeće nadležnog suda?? Mora postojati neki izlaz sa situacije u kojima je očit sukob interesa
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:49   #7
Ja bi pokrenio privatnu tuzbu, ili bi angazirao Acu i Davora da za xxx eurica naprave tjelovjezbu na tom malom agresivcu
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:53   #8
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Jedno ti je sigurno a to je da od psihijatra možeš dobiti cijelu anamnezu dok sin ide kod njega na razgovor. Od odvjetnika dobij info što točno sud priznaje kao čvrsti dokaz kad su duševne patnje, poremećaji i bolesti nastale kao uzrok i posljedica fizičkog napada od strane drugih osoba.

Nažalost sve te stvari psihičke prirode su kod psihijatra povrđene.Depresija i jako izražena tjeskoba.
Najgore od svega toga je što ne vidim neko brzo ozdravljenje s obzirom na trosatni pregled i raznorazne testove kojima ga je testirala a rezultati nisu dobri.Čak je napisala da će liječenje biti dugotrajno.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:58   #9
tuži ga na drugom sudu gdje suci nisu korumpirani.

čisto matematički procijeni "vrijednost" oka i tuži za pola toga iznosa + duševne boli + troškove odvjetnika
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 18:21   #10
Nakon razgovora sa odvjetnikom stanje je sljedeće:
moram uzet vještaka za ozljedu oka,
moram uzet vještaka u vezi psihičkog poremećaja,
moram (što je i normalno) platit svoga odvjetnika.
Po odvjetniku kad dobijem slučaj (što je sigurna stvar) odštetu plaća On a ne roditelji tako da nakon presude ima vremena čak do 10 godina da to isplati u slučaju da je nezaposlen.Mali nije maloljetnik već je mlađi punoljetnik.

E sad ti budi pametan.To je cca. 3000 kn dodatnih troškova bez sudskih troškova.Uzmem li u obzir i njih pitanje je da li mi se uopće isplati ići na sud jer ako se odšteta ne isplati u roku 10 godina ide u zastaru.

Tako ništa od sudske parnice.Odustajem.

I koja je poanta svega ovoga? Ljudi pravde nema.Trebalo je po onoj staroj "Željezo se kuje dok je vruće", a Ja budala se oslanja na naše sudstvo.

Želim mu ništa više nego ono što je moje dijete prošlo dok je bilo u bolnici,a isto to želim i sutkinji koja je tog mulca oslobodilo svake krivnje.
Evo bio sam napisao nešto i za nju pa sam obrisao.Nisam toliko jadan.
Ako viruje u Boga On će joj naplatit.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 18:51   #11
Nije to previše para. Postupak je dugotrajan, ali SIGURNO ga dobivate. Znači nađi dobrog advokata i samo naprijed.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 19:51   #12
Plus imaš mogućnost da odvjetniku daš postotak od odštete pa na taj način prebiješ troškove plaćanja odvjetničkog društva.
Neuropsihijatar će ti dati vještačenje za psihičke poremećaje. Postoji u tvom gradu gradu psihijatar kojije točno zadužen kao procjenjitelj i osba čije se mišljenje na sudovima uzima kao činjenica. Pretpostavljam da se slični doktori za ostale ozljede mogu naći. Kako si spomenuo njih sud zove vještacima.

Razmisli dvaput prije nego odustaneš, sud zanima zakon, s dokazima i dobrim odvjetnikom mislim da ne možeš izgubiti.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 20:25   #13
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
Moj sin (18) je ozljeđen od mlađeg punoljetnika ničim izazvan.Ozljede koje su pritom nanesene su teške.Naime skoro je izgubio oko a vid mu je oštećen.
Uz vidljive šavove ispod oka doživio je i psihičke smetnje tako da posjećuje i psihijatra a i psihologa.Od potpuno mirnog dječaka koji praktički dotad nije "picao" u školi pretvorio se u uličara koji nema pardona i kojeg nije ništa briga.
Izgubio je volju za školom tako da ovu školsku godinu pada.

Policija je podnijela kaznenu prijavu protiv mlađeg punoljetnika zbog nanošenja teške tjelesne ozljede,ali je ODO Split donio odluku "kako nema osnove za daljnje vođenje kaznenog postupka jer smo ocijenili da daljnje postupanje ne bi bilo svrhovito.
Ovu odluku su donijeli iz razloga što je mladi punoljetnik uredno i u cijelosti izvršio naloženu posebnu obvezu Zakona o sudovima za mladež i uključio se u rad humanitarnih organizacija ili u poslove komunalnog ili ekološkog značenja u trajanju 70 sati pri Caritasu nadbiskupije Split.

Prije ove njihove odluke su moja supruga i sin pozvani na postupak mirenja gdje su na sve načine pokušali doći do toga da do suđenja ne dođe.Iz toga neuspjelog pokušaja bilo je već i onda vidljivo da do možebitnog suđenja neće ni doći.Da li tu ima veze što brat od malog radi na sudu neznam ali bojim se da da.Vjerovatno su sve veze potegnute.

Sad par pitanja na koja molim Vas probajte odgovorit.

1.Kako sud može donijeti neku odluku bez da je pozvao stranke (doduše nije bila parnica ali smo mi ipak oštećenici i voljeli bi se uvjeriti u njegov "dobrotvorni rad".
2.Bili smo kod nekoliko odvjetnika i svi su redom odbijali slučaj kao da je kužan.Da li je to zbog načina kako je rješenje napisano (na kojem na kraju piše da smo "ovlašteni svoj eventualni imovinsko pravni zahtjev na imenovanog mlađeg punoljetnika ostvarivati u parnici pred nadležnim sudom." ,da li zbog toga šta tu nema "zarade" ili nešto treće?

Moram napomenuti na kraju da Ja nisam tražio "kamenolom" za tog momka ali proći nekažnjeno u NAMJERNOM pokušaju napraviti dijete invalidom je za ovaj sud sramota jer umjesto da šalju poruku kako se takve stvari neće tolerirati ovaj momak će drugi put uzeti veći kamen i nekoga ubiti.

Imate li vi na kraju neki dobar savjet,osim osvete naravno jer to mi je odmah palo napamet kad sam otvorio kuvertu?


hvala
1. Vi NISTE bili stranka u postupku jer postupka nije niti bilo, ali i da ga je bilo, u samom kaznenom postupku vi niste stranka(ne govorimo sad o eventualnom adhezijskom postupku). U kaznenom postupku od pokretanju u vođenju postupka odlučuje samo državni odvjetnik tako da se oštećenika ništa ne pita i njegova volja nije odlučna za donošenje bilo kakve odluke. Ova odluka je po meni legitimna, koliko su ulogu imale veze- ne znam i ne želim zaključivati.
Mislim da nije u redu preispitivati je li netko odradio dobrotvorni rad ako s tim činjenicom niste upoznati, a posebno ako na to niste ovlašteni, a niste.
Jeste li sklopili nagodbu kod mirenja? Ako da, kako ste se nagodili?

2. Ja bih rekla da je razlog ili mala zarada za odvjetnike kojima ste se obratili(jer imaju velike stranke) ili moguća veza oštećenika(ne znam koliko mu je jako ime) pa ti lokalni odvjetnici ne žele imati posla sa slučajem.
Rekla bih Vam da razmotrite imate li pravo na besplatnu pravnu pomoć jer žrtve kaznenog djela nasilja dobivaju pravo na besplatnog odvjetnika u postupku.
Opet, ne možete tvrditi da je počinitelj namjerno htio da oštećeni postane invalid jer to nije utvrđeno u postupku i previše zadire u psihu počinitelja pa bi to samo vještak mogao zaključiti.

Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Nije to previše para. Postupak je dugotrajan, ali SIGURNO ga dobivate. Znači nađi dobrog advokata i samo naprijed.
Slažem se s ovime, zar nije bolje dobiti 10000 kn(mislim da je ovo jako realna cifra, čak i više) za deset godina nego ne dobiti ništa?
U postupku u tužbi već tražite da troškove snosi stranka koja izgubi parnicu i nećete imati sudske troškove. Mislim da vam je slučaj čist i da ne trebate odustajati jer se treba boriti za svoja prava jer ako ni to ne napravite, tek tada šaljete poruku da je ok ovo što je počinitelj učinio
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 23:46   #14
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
1. Vi NISTE bili stranka u postupku jer postupka nije niti bilo, ali i da ga je bilo, u samom kaznenom postupku vi niste stranka(ne govorimo sad o eventualnom adhezijskom postupku). U kaznenom postupku od pokretanju u vođenju postupka odlučuje samo državni odvjetnik tako da se oštećenika ništa ne pita i njegova volja nije odlučna za donošenje bilo kakve odluke. Ova odluka je po meni legitimna, koliko su ulogu imale veze- ne znam i ne želim zaključivati.
Mislim da nije u redu preispitivati je li netko odradio dobrotvorni rad ako s tim činjenicom niste upoznati, a posebno ako na to niste ovlašteni, a niste.
Jeste li sklopili nagodbu kod mirenja? Ako da, kako ste se nagodili?

2. Ja bih rekla da je razlog ili mala zarada za odvjetnike kojima ste se obratili(jer imaju velike stranke) ili moguća veza oštećenika(ne znam koliko mu je jako ime) pa ti lokalni odvjetnici ne žele imati posla sa slučajem.
Rekla bih Vam da razmotrite imate li pravo na besplatnu pravnu pomoć jer žrtve kaznenog djela nasilja dobivaju pravo na besplatnog odvjetnika u postupku.
Opet, ne možete tvrditi da je počinitelj namjerno htio da oštećeni postane invalid jer to nije utvrđeno u postupku i previše zadire u psihu počinitelja pa bi to samo vještak mogao zaključiti.



Slažem se s ovime, zar nije bolje dobiti 10000 kn(mislim da je ovo jako realna cifra, čak i više) za deset godina nego ne dobiti ništa?
U postupku u tužbi već tražite da troškove snosi stranka koja izgubi parnicu i nećete imati sudske troškove. Mislim da vam je slučaj čist i da ne trebate odustajati jer se treba boriti za svoja prava jer ako ni to ne napravite, tek tada šaljete poruku da je ok ovo što je počinitelj učinio

Draga Vitality,da imaš ispred sebe sliku nekog svog lica prekrivenog krvlju i natečenog od ozljede,najmanje što bi tražila je da bar znaš da je krivac odradio svoje.Bar to je moglo biti omogućeno.Zamisli,dobrotvorni rad!Moš mislit.
Što se tiče besplatne pravne pomoći,to bi vjerujem bilo upitno obzirom na primanja, nekretnine,pokretnine itd. Nisu oni baš za dat mukte.

A ovo zadnje u vezi 10000, to je OK ako bi se uspjelo naplatit,ali kakve sam sriće mali bi radija ili na crno ili ne bi radija uopće dok ne dođe zastara.
A i ko bi ga tražija gdje radi.

Nažalost odustajem.

Hvala svima na komentarima.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 20:51   #15
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
Draga Vitality,da imaš ispred sebe sliku nekog svog lica prekrivenog krvlju i natečenog od ozljede,najmanje što bi tražila je da bar znaš da je krivac odradio svoje.Bar to je moglo biti omogućeno.Zamisli,dobrotvorni rad!Moš mislit.
Što se tiče besplatne pravne pomoći,to bi vjerujem bilo upitno obzirom na primanja, nekretnine,pokretnine itd. Nisu oni baš za dat mukte.

A ovo zadnje u vezi 10000, to je OK ako bi se uspjelo naplatit,ali kakve sam sriće mali bi radija ili na crno ili ne bi radija uopće dok ne dođe zastara.
A i ko bi ga tražija gdje radi.

Nažalost odustajem.

Hvala svima na komentarima.
navela sam vam besplatnu pravn u pomoć kao soluciju jer u navedenoj situaciji imovinski cenzus nije bitan dakle, svi u slučajevima naknade štete od kaznenog djela nasilja imaju pravo na besplatnog odvjetnika.

Ja se s vama ne slažem, imate knjige i literaturu koja govori u prilog zašto je omogućeno i u kojim je slučajevima moguće odustati od progona i mislim da je to dobra praksa. Ne razumijem kako se ovome protivite, a ne želite uopće pokrenuti naknadu štete. Dakle, samo želite 'osvetu' i da počinitelj bude kažnjen, ali da sve to ide mimo vas i vi nemate nikakvog posla. Da je moje dijete u pitanju i da citiram imam ispred sebe sliku nekog svog lica prekrivenog krvlju i natečenog od ozljede pokrenula bi postupak naknade štete pa makar mogla dobit i samo 5000kn. Ne znam zašto želite da se pravda(kako ju vi vidite) istjera u kaznenom postupku, a u građanskom vi sami to ne mislite napraviti. Kontradiktorni ste u onome što navodite.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 22:28   #16
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
navela sam vam besplatnu pravn u pomoć kao soluciju jer u navedenoj situaciji imovinski cenzus nije bitan dakle, svi u slučajevima naknade štete od kaznenog djela nasilja imaju pravo na besplatnog odvjetnika.

Ja se s vama ne slažem, imate knjige i literaturu koja govori u prilog zašto je omogućeno i u kojim je slučajevima moguće odustati od progona i mislim da je to dobra praksa. Ne razumijem kako se ovome protivite, a ne želite uopće pokrenuti naknadu štete. Dakle, samo želite 'osvetu' i da počinitelj bude kažnjen, ali da sve to ide mimo vas i vi nemate nikakvog posla. Da je moje dijete u pitanju i da citiram imam ispred sebe sliku nekog svog lica prekrivenog krvlju i natečenog od ozljede pokrenula bi postupak naknade štete pa makar mogla dobit i samo 5000kn. Ne znam zašto želite da se pravda(kako ju vi vidite) istjera u kaznenom postupku, a u građanskom vi sami to ne mislite napraviti. Kontradiktorni ste u onome što navodite.
Zar misliš da je "osveta" što će neko radit na pošumljenju Marjana ili radom u Caritasu? Draga moja ,da sam htio osvetu taj golupčić bi imao potkresana krila.Stvar je u tome što me je razočarao sud u koje sam polagao neku nadu i vjeru da bi ga iole neka kazna spustila na zemlju.
Možda bi ipak bila primjerenija ona "oko za oko". I to doslovno.

A što se tiče besplatne pravne pomoći za žrtve nasilja- nitko se danas mojoj supruzi, koja je btw nezaposlena, u sudu nije htio očitovati tako da potvrdi tvoju tvrdnju-o pravu na besplatnu pomoć.Baš naprotiv.Rekli su joj da dođe sljedeći tjedan ali ne vjeruju da ima pravo na nju.Vidjet ćemo.

A za ono o 5000 kn.Što vrijedi dobiti spor kad odštetu ne možeš naplatiti.Čak bi mogao još više izgubiti.

To je što se tiče kontradiktornosti.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 11:11   #17
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
Zar misliš da je "osveta" što će neko radit na pošumljenju Marjana ili radom u Caritasu? Draga moja ,da sam htio osvetu taj golupčić bi imao potkresana krila.Stvar je u tome što me je razočarao sud u koje sam polagao neku nadu i vjeru da bi ga iole neka kazna spustila na zemlju.
Možda bi ipak bila primjerenija ona "oko za oko". I to doslovno.

A što se tiče besplatne pravne pomoći za žrtve nasilja- nitko se danas mojoj supruzi, koja je btw nezaposlena, u sudu nije htio očitovati tako da potvrdi tvoju tvrdnju-o pravu na besplatnu pomoć.Baš naprotiv.Rekli su joj da dođe sljedeći tjedan ali ne vjeruju da ima pravo na nju.Vidjet ćemo.

A za ono o 5000 kn.Što vrijedi dobiti spor kad odštetu ne možeš naplatiti.Čak bi mogao još više izgubiti.

To je što se tiče kontradiktornosti.
Ne znam kod kojih ste to kvazi sudaca onda bili:

Zakon o besplatnoj pravnoj pomoći, čl. 15

Sekundarna pravna pomoć odobrit će se bez utvrđivanja imovnog stanja ako je podnositelj zahtjeva:
a) dijete u postupku radi ostvarivanja prava na uzdržavanje
b) žrtva kaznenog djela nasilja u postupku radi ostvarivanja prava na naknadu štete koja je počinjenjem kaznenog djela prouzročena

Ako ćete tako razmišljati, onda nikada ništa nećete napraviti, onda nemojte od nikoga nikada tražiti da vam nešto nadoknadi Ljudi su s banalnim ozljedama dobivali preko 10000kn tako da vama sigurno ide više od ovoga prema onome što ste napisali.

čl. 206.c Zakon o kaznenom postupku
(1) Osim kad mu je to dopušteno prema posebnom zakonu, državni odvjetnik može rješenjem odbaciti kaznenu prijavu ili odustati od kaznenog progona iako postoji osnovana sumnja da je počinjeno kazneno djelo za koje se progoni po službenoj dužnosti i za koje je predviđena novčana kazna ili kazna zatvora do pet godina ako je:
1) s obzirom na okolnosti vjerojatno da će u kaznenom postupku okrivljenik biti oslobođen od kazne,
2) protiv okrivljenika u tijeku izvršenje kazne, a pokretanje kaznenog postupka za drugo kazneno djelo nema svrhe s obzirom na težinu, narav djela i pobude iz kojih je ono počinjeno, te na rezultate koje je kazna ili druga mjera ostvarila na počinitelja da ubuduće ne čini kaznena djela,
3) okrivljenik izručen ili predan stranoj državi ili međunarodnom kaznenom sudu radi provođenja postupka za drugo kazneno djelo,
4) okrivljenik prijavljen za više kaznenih djela kojima je ostvario bića dvaju ili više kaznenih djela, ali je svrhovito da se počinitelj osudi samo za jedno, jer pokretanje kaznenog postupka za druga kaznena djela ne bi imalo bitnog utjecaja na izricanje kazne ili drugih mjera prema počinitelju.
(2) Rješenje iz stavka 1. ovog članka državni odvjetnik će osim okrivljeniku, dostaviti oštećeniku i podnositelju kaznene prijave. Uz rješenje, oštećeniku će se dostaviti i pouka da u roku od osam dana od dana primitka rješenja može podnijeti pritužbu višem državnom odvjetniku ako smatra da rješenje nije osnovano. Oštećenika će se upozoriti i da, ako ne podnese pritužbu, svoj imovinskopravni zahtjev može ostvariti u parnici.
(3) Viši državni odvjetnik dužan je postupiti po pritužbi u roku od trideset dana od njezina primitka. Ako viši državni odvjetnik utvrdi da je rješenje osnovano, o tome će izvijestiti oštećenika i uputiti ga da svoj imovinskopravni zahtjev može ostvarivati u parnici. Ako viši državni odvjetnik utvrdi da rješenje nije osnovano, naložit će nižem državnom odvjetniku da odmah nastavi rad na predmetu, o čemu će izvijestiti oštećenika, okrivljenika i podnositelja prijave.

Moglo se puno učiniti, ali pasivnost i pesimizam su često razlozi zašto svoja prava odlučimo ne ostvarivati
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 11:29   #18
Dokle god se protiv njega vodi neki zakonski postupak to će mu zagorčavati život i pronalazak posla.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 11:38   #19
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Ljudi su s banalnim ozljedama dobivali preko 10000kn tako da vama sigurno ide više od ovoga prema onome što ste napisali.
Potvrđujem.
Sestra mi je doktorica pa mi je često pričala kakvih je sve slučajeva imala, baš povodom sličnih slučajeva.
Prosto je nevjerovatno koliko ljudi mogu biti maštoviti i kreativni kad dođe do toga. Ali sa druge strane, bilo je i onih koji su se izvlačili i sa mnogo ozbiljnijim (ne)djelima.

U sličnoj situaciji, ja bih ga svakako tužio, plus što bi zvao novine.
Koliko god netko kalamutio, prijetnje novinarima obično urode plodom jer se svi oni normalno boje da nešto ne iscuri u javnost.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 11:44   #20
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Potvrđujem.
Sestra mi je doktorica pa mi je često pričala kakvih je sve slučajeva imala, baš povodom sličnih slučajeva.
Prosto je nevjerovatno koliko ljudi mogu biti maštoviti i kreativni kad dođe do toga. Ali sa druge strane, bilo je i onih koji su se izvlačili i sa mnogo ozbiljnijim (ne)djelima.

U sličnoj situaciji, ja bih ga svakako tužio, plus što bi zvao novine.
Koliko god netko kalamutio, prijetnje novinarima obično urode plodom jer se svi oni normalno boje da nešto ne iscuri u javnost.
napisala sam na drugoj temi maloprije, svjedočila sam želji za tužbom radi naknade štete jer je liječnik dao pacijentu uputnicu za psihijatra i jer joj je rekao da bi morala smršaviti zbog lošeg zdravstvenog stanja
znači svega ima, ali treba povuć crtu negdje
isto tako su se dobivali postupci za koje je totalno ne moguće izvuči tanji kraj, sve ovisi o tome koliko ti je dobar odvjetnik. Prava je umjetnost od ničega napraviti nešto i obrnuto da tvoja stranka pobijedi, zato i volim odvjetištvo
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.