Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 00:47   #1
Upitnik stavova prema promiskuitetu

Lijep pozdrav ljudi!
Studentica sam psihologije i s kolegicama provodim zanimljivo istraživanje kojim ispitujemo stavove koje ljudi imaju prema promiskuitetu. Za ispunjavanje ovog upitnika potrebno je samo 10-tak minuta, a trenutno su nam potrebni odgovori osoba u dobi od 26 do 40 godina. Ispunjavanjem ovog upitnika pomoći ćete nam da prođemo kolegij, a ujedno možete saznati kakvi su stavovi Hrvata o ovoj temi upitom na mail [email protected]. Unaprijed hvala svima!

https://docs.google.com/forms/d/e/1F..._S76A/viewform
Psychologist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 01:22   #2
"Sorry, the file you have requested does not exist."


Imaš ti kakav dokaz identiteta? Call me paranoid, ali svatko može staviti nick Psychologist i prikupljati informacije o ljudima. Evo ja ću otvoriti Psychologist2 i tražiti slike grudi forumašica.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 09:54   #3
Kao što je navedeno, radi se o istraživanju studentica psihologije koje je odobreno od strane profesora i mentora, a potrebno nam je za prolazak na kolegiju. Nadamo se kako ćemo jednoga dana i biti "psychologists" pa ćemo opravdati ovaj naziv, a da bismo u tome uspjele potrebna nam je pomoć dobrih ljudi koji će nam upitnik ispuniti. Upitnik je u potpunosti anoniman, nigdje se ne traže podaci koji bi odali o kojoj se osobi radi, a podaci se obrađuju na grupnoj razini (zbog toga ne vidim nikakvu sličnost s traženjem slika grudi forumašica).
Lijep pozdrav!
Psychologist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 10:49   #4
Ne radi ti link, lijepo ti je čovjek rekao.

Zašto je ciljna skupina od 26-40 godina? Ovako se već po tome može zaključiti da ta anketa nije relevantan izvor informacija i da pokušavate namjestiti rezultate pošto su danas ljudi tih godina mnogo više liberalni i tolerantni prema stvarima kojima nebi trebali biti.

Isključili ste skupinu od 40 na više godine gdje bi većina vukla stavove o promiskuitetu još iz socijalističke ere gdje se je to puno više osuđivalo i isključili ste skupinu od 18-26 godina u kojoj (većinom muškarci) osuđuju takvo ponašanje dijelom zbog manjka životnog iskustva i načina života mlađe populacije.

Feminističke fore o promiskuitetu kao nečemu prihvatljivom možete prodavati negdje drugdje, na ovom forumu su većinom ljudi sa kritičkim razmišljanjem prema kojima bi žene u društvu trebale imati dojam emancipirane, samostalne, ali i lojalne i pouzdane cure, a ne nimfomanke koje misle da ako se muškarci smiju ponašati promiskuitetno zašto ne bi smjele i one.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 11:56   #5
Evo link koji bi trebao raditi:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F..._S76A/viewform


Ciljna skupina je 26-40 godina jer smo skupili dovoljan broj mlađih sudionika (radi se o stratificiranom uzorku), a ovim istraživanjem ispitujemo stavove osoba mlađe odrasle dobi (od 18 do 40 godina) što će biti jasno navedeno u konačnim rezultatima.
Upravo nas i zanima kakve stavove ljudi te dobi imaju prema ženama i muškarcima koji se ponašaju na određeni način, što ćemo kasnije moći usporediti s prijašnjim istraživanjima provedenim prije 20 ili 30 godina (budući da su i prijašnja istraživanja najčešće uključivala osobe mlađe odrasle dobi).

Svako mišljenje o ovoj temi je dobro došlo. Štoviše, rado bismo vidjeli i što oni s kritičnijim stajalištem prema takvom ponašanju misle o tome.

Hvala Vam na interesu i lijep pozdrav!

Zadnje uređivanje Psychologist : 30.12.2016. at 12:26.
Psychologist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 12:35   #6
Quote:
Psychologist kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav ljudi!
Studentica sam psihologije i s kolegicama provodim zanimljivo istraživanje kojim ispitujemo stavove koje ljudi imaju prema promiskuitetu. Za ispunjavanje ovog upitnika potrebno je samo 10-tak minuta, a trenutno su nam potrebni odgovori osoba u dobi od 26 do 40 godina. Ispunjavanjem ovog upitnika pomoći ćete nam da prođemo kolegij, a ujedno možete saznati kakvi su stavovi Hrvata o ovoj temi upitom na mail [email protected]. Unaprijed hvala svima!

https://docs.google.com/forms/d/e/1F..._S76A/viewform
Ispričavam se na krivom linku, nije se dobro kopirao, evo pravi:

https://docs.google.com/forms/d/e/1F..._S76A/viewform
Psychologist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:07   #7
Lajkam upitnik. Hoće li biti javno objavljeni rezultati istraživanja?
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:20   #8
Quote:
Psychologist kaže: Pogledaj post
Ciljna skupina je 26-40 godina jer smo skupili dovoljan broj mlađih sudionika (radi se o stratificiranom uzorku), a ovim istraživanjem ispitujemo stavove osoba mlađe odrasle dobi (od 18 do 40 godina) što će biti jasno navedeno u konačnim rezultatima.
Kako misliš izvesti stratificirani uzorak putem ankete postavljene na forumu?

Sad sam i ja postala sumnjičava prema istinitosti toga što pišeš...
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:27   #9
Došao sam do četvrte stranice i pitanja su onak, stalno ista.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:31   #10
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Kako misliš izvesti stratificirani uzorak putem ankete postavljene na forumu?
Hoces reci da su forumasi neka posebna sorta ljudi?

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Došao sam do četvrte stranice i pitanja su onak, stalno ista.
Procjenjuju koliko si stabilna osoba.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:42   #11
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Hoces reci da su forumasi neka posebna sorta ljudi?
Pa i nisu sad neka posebna sorta - da se ne umislite , ali svakako nisu reprezentativni za čitavu populaciju 18-40.

Ali nisam na to ciljala, nije stvar je li anketa postaljena na forumu ili su anketirali ljude u Konzumu, nego za stratificirani uzorak trebaš imat popis čitave populacije i svatko iz tog popisa treba imat jednaku vjerojatnost sudjelovanja itd. itd. ne da mi se objašnjavat. Vjerujem da bi to studentica psihologije morala znati - zato mi je sumnjivo.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:47   #12
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
nego za stratificirani uzorak trebaš imat popis čitave populacije i svatko iz tog popisa treba imat jednaku vjerojatnost sudjelovanja itd. itd. ne da mi se objašnjavat. Vjerujem da bi to studentica psihologije morala znati - zato mi je sumnjivo.
Nije nužno ako imas dovoljno veliki uzorak random ljudi kao što je slučaj s forumom.

A i na prvoj stranici radi klasifikaciju ljudi po spolu, dobi, gradskoj sredini, itd...
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 14:39   #13
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Lajkam upitnik. Hoće li biti javno objavljeni rezultati istraživanja?
Hvala na rješavanju i podršci! Možete poslati mail na [email protected] pa ćemo vam poslati rezultate čim obradimo podatke.
Psychologist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:06   #14
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
nego za stratificirani uzorak trebaš imat popis čitave populacije i svatko iz tog popisa treba imat jednaku vjerojatnost sudjelovanja itd. itd. ne da mi se objašnjavat. Vjerujem da bi to studentica psihologije morala znati - zato mi je sumnjivo.
Sada smo na početku prikupljanja sudionika pa nam je najveća briga prikupiti dovoljan broj sudionika koji će po dobi i spolu odgovarati postotku populacije Hrvata mlađe odrasle dobi, ali istovremeno pokušavamo regulirati i ostale varijable. Anketu objavljujemo putem društvenih mreža i raznih stranica pa vjerujemo da će uzorak naposljetku biti dovoljno slučajan.
Hvala na interesu i lijep pozdrav!
Psychologist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:18   #15
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Nije nužno ako imas dovoljno veliki uzorak random ljudi kao što je slučaj s forumom.

A i na prvoj stranici radi klasifikaciju ljudi po spolu, dobi, gradskoj sredini, itd...
Da, na podforumu ljubav, erotika i seks? U vrijeme između Božića i Nove godine? Zaista velik uzorak i zaista random ljudi..

Quote:
Psychologist kaže: Pogledaj post
Sada smo na početku prikupljanja sudionika pa nam je najveća briga prikupiti dovoljan broj sudionika koji će po dobi i spolu odgovarati postotku populacije Hrvata mlađe odrasle dobi, ali istovremeno pokušavamo regulirati i ostale varijable. Anketu objavljujemo putem društvenih mreža i raznih stranica pa vjerujemo da će uzorak naposljetku biti dovoljno slučajan.
Ma da, ali tu ima dosta problema, nije dovoljno samo naštimati da po dobi i spolu i drugim varijablama odgovaraju tom postotku, npr. problem samoselekcije, kako ćete znati da oni koji nisu sudjelovali zašto nisu sudjelovali - jel postoji neki sustavni razlog (a sigurno postoji)... ne može na taj način uzorak postati "dovoljno slučajan". Ili se od početka organizira kao slučajan ili kao neslučajan. To što radite je kvotni.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:33   #16
ispunila sam vam upitnik, jer pitanja uistinu nisu ugrožavajuća, čak ni za paranoika kao što sam ja...
još kad bi mi netko rekao kako ste definirali "promiskuitet", bilo bi divno
usernotinuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 18:55   #17
Quote:
usernotinuse kaže: Pogledaj post
još kad bi mi netko rekao kako ste definirali "promiskuitet", bilo bi divno
Piše ti na drugoj i trećoj stranici:
"Seksualni promiskuitet koji se ispituje ovim upitnikom definiran je kao ponavljano uključivanje u seksualne odnose s različitim partnerima bez potrebe za emocionalnom povezanošću, katkad s nižim kriterijem odabira partnera ili povodom povoljne prilike."
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 19:52   #18
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Piše ti na drugoj i trećoj stranici:
"Seksualni promiskuitet koji se ispituje ovim upitnikom definiran je kao ponavljano uključivanje u seksualne odnose s različitim partnerima bez potrebe za emocionalnom povezanošću, katkad s nižim kriterijem odabira partnera ili povodom povoljne prilike."
Hm, hvala na upozorenju. Postiskala sam odgovore, a definicija mi još uvijek ne pomaže,
odnosno ako prihvatim definiciju imam osjećaj da su rezultati unaprijed namješteni

Po tome bi seksualna "zrelost" (pitanje da li i muškarca i žene) bila ponavljano uključivanje u seksualne odnose s 1 partnerom (ali bez pretjerivanja, pretpostavljam ?) s potrebom za emocionalnom povezanošću, katkad s najvišim mogućim kriterijem odabira partnera ili povodom najnepovoljnijih mogućih prilika ?!?!

Dakle, zrelost bi bila tvrdoglava monogamnost (u racionalnim porcijama za blagdane ili ?), sa čim se ne slažem,
ali ovaj dio je jednostavno glup :
ja mogu imati potrebu za emocionalnom povezanošću s dečkom kojeg unajmim na sat vremena (pa ne može me nitko spriječiti, ne ?), i uredno imati najviše moguće kriterije (suprotnost od "rupa je rupa" ili "šipka je šipka") i za vrijeme oluje, oblizivati usne za vrijeme dječje božićne predstave ili na sastanku u Saboru
Jednostavno ovo po meni NIJE dobro postavljen test, i unaprijed sugerira rezultate dok naizgled glumi objektivnost.
Kao test iz Cosma, "odaberite jeste li mačka ili slon u spavaćoj sobi" i sve curke ispadnu mačke. Za muškarce isto u "Menhealth" ili gdje li, gdje svi ispadnu ?!?! lavovi. Ne znam, upotrijebite maštu - smatram da autori istraživanja nisu. Ili brane jednu dosta zadrtu definiciju seksualnog života pod devizom "multi-kulti" umotanu u kak'ti "demokratičnost" neoliberalnog, a ono simuliranje simuliranog.
usernotinuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 20:30   #19
Quote:
Psychologist kaže: Pogledaj post
Evo link koji bi trebao raditi:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F..._S76A/viewform


Ciljna skupina je 26-40 godina jer smo skupili dovoljan broj mlađih sudionika (radi se o stratificiranom uzorku), a ovim istraživanjem ispitujemo stavove osoba mlađe odrasle dobi (od 18 do 40 godina) što će biti jasno navedeno u konačnim rezultatima.
Upravo nas i zanima kakve stavove ljudi te dobi imaju prema ženama i muškarcima koji se ponašaju na određeni način, što ćemo kasnije moći usporediti s prijašnjim istraživanjima provedenim prije 20 ili 30 godina (budući da su i prijašnja istraživanja najčešće uključivala osobe mlađe odrasle dobi).

Svako mišljenje o ovoj temi je dobro došlo. Štoviše, rado bismo vidjeli i što oni s kritičnijim stajalištem prema takvom ponašanju misle o tome.

Hvala Vam na interesu i lijep pozdrav!
a šta misli struka? u zadnje vrijeme se muški promiskuitet, pogotovo među ljevicom i ljevičarima primimljivim strukama (gdje spadaju i psihologija i pedagogija) smatra seksizmom i psihičkom bolešću.

evo ovdje su svrstali pičarenje u seksizam, a nekako vjerujem da su ideološki u "je suis štraca" ekipi pa me to malo buni, nisu u stanju držat se vlastite ideologije ili su neke druge stvari u pitanju?
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 20:33   #20
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
a šta misli struka? u zadnje vrijeme se muški promiskuitet, pogotovo među ljevicom i ljevičarima primimljivim strukama (gdje spadaju i psihologija i pedagogija) smatra seksizmom i psihičkom bolešću.

evo ovdje su svrstali pičarenje u seksizam, a nekako vjerujem da su ideološki u "je suis štraca" ekipi pa me to malo buni, nisu u stanju držat se vlastite ideologije ili su neke druge stvari u pitanju?
Otplacujes dug muskih predaka.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger