Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2003., 19:07   #1
Dignuti ruku na roditelja

Zanima me da li je itko od vas ikada dignuo ruku na svog roditelja?
Ili mozda znate kakav takav slucaj?

Ja jesam. Jucer. I nije mi zao.
Kao malu me mlatio da sam po 2 tjedna imala sljive po nogama. Kada sam navrsila 18 rekao mi je da me vise nece tuci jer sam sada vec velika. I jucer je opet dignuo ruku na mene. I ja sam na njega... sada mi je zao sto ga nisam lupila jace i sto se nije jace zabio u onaj ormar.

Rekla sam mu da ako bas hoce, neka me osamari, a ne da me onako mlati sa remenom. Ono nije normalno i krajnje je ponizavajuce. Rekla sam mu i da ako opet digne ruku na mene, da cu i ja na njega.

Ne dam se vise zajebavati! Ne bojim ga se vise.
Samo neka se usudi lupiti me opet. I ja cu njega.

Sto mislite, da li je opravdano tuci dijete?
Pri tome ne mislim na samar, nego dijete od 17-18 godina (koje vise i nije tako malo) premlatiti da ima ogromne sljive nekoliko tjedana, i jos se kasnije time hvaliti na obiteljskom rucku pred rodbinom.

Imam li pravo lupiti ga nazad?
Bez obzira na to sto mi je tata... Ne postuje me iako mi je 20 godina i sve sam samo ne dijete. Ima me pravo osamariti, ali ne i premlatiti.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 19:15   #2
Nikad nije opravdano tući dijete. NIKAD! NIKAD! Ni ako je malo (tad pogotovo) ni ako je veliko.
U tvom slučaju je normalno što si udarila tatu, ali s tim nećeš puno riješiti. Bilo bi ti najbolje da se što prije osamostališ i odeš od njega, a onda dalje vidiš kakav ćeš imati odnos s njim, tj. ili da bude normalan odnos ili nikakav. Baš mi je žao što ti je tata takav.
Sretno u osamostaljivanju.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 19:29   #3
Re: Dignuti ruku na roditelja

Quote:
bSh kaže:
Zanima me da li je itko od vas ikada dignuo ruku na svog roditelja?
Ili mozda znate kakav takav slucaj?

Ja jesam. Jucer. I nije mi zao.
Kao malu me mlatio da sam po 2 tjedna imala sljive po nogama. Kada sam navrsila 18 rekao mi je da me vise nece tuci jer sam sada vec velika. I jucer je opet dignuo ruku na mene. I ja sam na njega... sada mi je zao sto ga nisam lupila jace i sto se nije jace zabio u onaj ormar.

Rekla sam mu da ako bas hoce, neka me osamari, a ne da me onako mlati sa remenom. Ono nije normalno i krajnje je ponizavajuce. Rekla sam mu i da ako opet digne ruku na mene, da cu i ja na njega.

Ne dam se vise zajebavati! Ne bojim ga se vise.
Samo neka se usudi lupiti me opet. I ja cu njega.

Sto mislite, da li je opravdano tuci dijete?
Pri tome ne mislim na samar, nego dijete od 17-18 godina (koje vise i nije tako malo) premlatiti da ima ogromne sljive nekoliko tjedana, i jos se kasnije time hvaliti na obiteljskom rucku pred rodbinom.

Imam li pravo lupiti ga nazad?
Bez obzira na to sto mi je tata... Ne postuje me iako mi je 20 godina i sve sam samo ne dijete. Ima me pravo osamariti, ali ne i premlatiti.
nemate pravo niti šamarati a kamoli mlatiti jasam uvijek za razgovor i oet samo za razgovor a ako ne ide zna se , odlazak i znaj da ćeš onda biti slobodna i vesela ko ptica
....osjetila sam to sve bezbroj puta na svojoj koži i danas mi je teško 10god kasnije kad se sjetim, jer danas sam srećom u dobrim odnosima sa svojima al ožiljci ostaju zauvijek, dok se druga djeca veselila ja sam lila suze i bila plava no otome sam već pisala.....
....nisam se svađala, nisam se tukla, tada sam poćela raditi, ali ne za stalno, bilo je sve pod upitnikom....ali sam im zadala pljusku koja ih je boljela više nego mene a i šok, jednostavno moj tadašnji dečko sadašnji muž je rekao kupi stvari i ideš k mojima
....s starcim se nisam ćula 1god, stari je prvi nazvao da se vratim doma, stari a ne stara, rekoh nikad....
....danas neke stvari drugačije gledaju
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 19:43   #4
Re: Dignuti ruku na roditelja

Quote:
bSh kaže:
Zanima me da li je itko od vas ikada dignuo ruku na svog roditelja?
Ili mozda znate kakav takav slucaj?

Ja jesam. Jucer. I nije mi zao.
Kao malu me mlatio da sam po 2 tjedna imala sljive po nogama. Kada sam navrsila 18 rekao mi je da me vise nece tuci jer sam sada vec velika. I jucer je opet dignuo ruku na mene. I ja sam na njega... sada mi je zao sto ga nisam lupila jace i sto se nije jace zabio u onaj ormar.

Rekla sam mu da ako bas hoce, neka me osamari, a ne da me onako mlati sa remenom. Ono nije normalno i krajnje je ponizavajuce. Rekla sam mu i da ako opet digne ruku na mene, da cu i ja na njega.

Ne dam se vise zajebavati! Ne bojim ga se vise.
Samo neka se usudi lupiti me opet. I ja cu njega.

Sto mislite, da li je opravdano tuci dijete?
Pri tome ne mislim na samar, nego dijete od 17-18 godina (koje vise i nije tako malo) premlatiti da ima ogromne sljive nekoliko tjedana, i jos se kasnije time hvaliti na obiteljskom rucku pred rodbinom.

Imam li pravo lupiti ga nazad?
Bez obzira na to sto mi je tata... Ne postuje me iako mi je 20 godina i sve sam samo ne dijete. Ima me pravo osamariti, ali ne i premlatiti.
ovdje takvim roditeljima oduzmu djecu - Hvala Bogu pa je tako

a mogu i u zatvor otici za tako maltit dijete

ti se mici iz te kuce sto prije!

nemoj se tuci jer ne zelis pasti na te grane i ne ne zelis biti nasilnik kao on
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 19:57   #5
Unhappy

Kako sam čitao ovu tvoju priču sve me je nešto steglo u trbuhu!
Stvarno mi je žao ako ti je stari tako loša i poremećena osoba!
Naravno da je, kad imaš 20-tak godina, nevjerovatno da postoji bilo kakav razlog da te roditelj udari, a kamoli istuče!
Prestrašno!
Svakako zaslužuje da si mu za sve to vratila....Ali to je samo nastavak priče nasilja...Istina, nekad nasilje ne priznaje drugačiji odgovor, nego uzvraćanje istom mjerom...Ali, nema tu sreće!...

Neću ti zadavat grižnju savjesti....Tvoja samokontrola i grižnja savjesti pokazuju da si dobra osoba!....

Evo, samo da ti predočim svoje iskustvo sa "šamarima"...
Zadnje batine sam dobio kao dijete, i to zbog dječjih nepodopština, bezalene batine, par pljeskanja po guzici....Zadnji šamari u srednjoj školi, dok su me pucale pubertetske muhe...I bili su primjereni, nije to bilo nikakvo fizičko nasilje, uglavnom bi stara, kad više ne bi znala što će, pljesnula šamar!....I sad kad se toga sjetim to mi ima dozu simpatičnosti....Nije to namjerna grubost....Ali, to sve ide u domenu normalnoga....

Ovo što tebi tvoj stari čini je fizičko nasilje i brutalnost!....Mislim da ne bi trebala na njegove batine uzvraćat istom mjerom, osim u slučaju da te fizički ugrožava, onda se branit moraš....Punoljetna si, uskoro ćeš se osamostalit i možeš ga se riješit odseljenjem....Najlakše i najbezbolnije...A do tada!?....Nemoj stvari sama riješavat, moj ti je savjet svaki puta njegovo nasilje prijavit policiji...Nije neko sretno riješenje, ali svakako bolje nego da se svaki puta sama s njim obračunavaš....

Btw, kako se tvoja stara odnosi prema svemu tome, je'l bi bar u njoj mogla naći nekakvu podršku!? Imaš li braće, sestara!?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 20:05   #6
Osamostaliti se ne mogu. Nazalost. Studiram na placanje, ne radim, a financijska situacija u kuci nije nikada bila gora.
Sram me priznati samoj sebi, ali cekam bakin stan. I veselim se tom stanu. Baka je ziva i zdrava, a ja sam vec razgovarala sa mamom i rekla joj da zelim preseliti u taj stan kada bake vise ne bude.
Trazim posao, ali od 25 molbi koje sam poslala, bila sam pozvana na samo jedan razgovor. Ne bih mogla dobiti ne znam ni ja kakav posao, mislim da bi mi placa bila max. 3000 kn, ako i toliko. S time ne mogu prezivjeti sama.

Zasto da se ne tucem? Da ga ostavim da on mene mlati kao kada sam bila mala? Necu.
Kasnije sam se sjetila da sam imala praznu staklenu bocu od jamnice i da sam ga time trebala opaliti da mu sve zvoni u glavi.

Kasnije je usao u moju sobu, uzeo me za kosu i rekao da vise nikada ne dignem ruku na njega, da se spakiram i da se odselim. A ja bi otisla da imam gdje. Isti cas.

Sanjam o tome kada cu otici iz ove kuce... Ali to, nazalost, nece biti jos bar nekoliko godina.

Zadnje uređivanje bSh : 16.12.2003. at 23:38.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 20:14   #7
Quote:
bSh kaže:

Kasnije je usao u moju sobu, uzeo me za kosu i rekao da vise nikada ne dignem ruku na njega, da se spakiram i da se odselim.

Isuse Bože!

Kako ti stara reagira na sve to?
Jel' imaš braće, sestara?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 20:16   #8
Mislim da je mom starom to nesto normalno jer je i njega njegov stari mlatio. Jednom smo razgovarali i rekao mi je nesto u stilu kako je njemu dobro sto ga je stari povremeno istukao jer je tada moj stari shvatio da je pogrijesio. Ne sjecam se tocno, ali bilo je u smislu kako su te batine ustvari - pozitivna stvar. I rekao mi je da ako i ja ikada pomislim da je to pozitivno, da bi mu bilo drago da mu to dam do znanja. Ja sam mu rekla da mu nikada, ali bas nikada necu oprostiti sve one batine kada sam bila mala. Nikada.

Kazem, da je to bio samar-dva... ne bih nista rekla. Ali ono su bile bas batine. Remenom ili kuhacom. Neko vrijeme gotovo svakodnevno (sa mojih 12-13 godina).

Uvijek se postavljao sa stavom - Ja sam otac i treba me postovati! Uopce nemam griznju savjesti sto sam ga jucer lupila. Bilo je to prvi put da sam mu uzvarila. I drago mi je. Prvi udarac sam mu vratila refleksno, ostalo sam ga namjerno lupila. Tresnula sam ga nogom. I neka sam! I opet bi!

Sto bi policija napravila da ga prijavim? Sumnjam da bi poduzela nesto sto bi mi pomoglo. Zna li netko sto policija radi u ovakvim slucajevima?

Stara nema nista s time. Drzi se sa strane. Inace je ona jedna divna osoba i s njom nemam nikakvih problema. Nemam ni brata ni sestre.

Naravno, stari se daans ponasa kao da se jucer nista nije dogodilo. Jutros se zabrinuo da li me nesto boli jer sam lezala u krevetu budna i razmisljala. Usao u sobu i izljubio me kao pravi dobri tata.
A meni su noge svejedno danas plave... Trebat ce bar 2 tjedna da mi sljive odu.

Zadnje uređivanje bSh : 16.12.2003. at 23:39.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 20:25   #9
Quote:
bSh kaže:

Stara nema nista s time. Drzi se sa strane. Inace je ona jedna divna osoba i s njom nemam nikakvih problema. Nemam ni brata ni sestre.
Čekaj malo! Kakva je to divna osoba koja se u ovakvom slučaju drži sa strane!?
Ali dobro, u nevolji se treba uhvatit za bilo što!..Ipak bi, možda, prvi korak trebao bit da pokušaš staru stavit na svoju stranu, da mu se i ona nekako suprostavi kad te napadne!...Koliko ti se to čini moguće?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 20:43   #10
Quote:
bSh kaže:

Sto bi policija napravila da ga prijavim? Sumnjam da bi poduzela nesto sto bi mi pomoglo. Zna li netko sto policija radi u ovakvim slucajevima?
Policija neće riješit problem...Samo jedna od mogućnosti zaštite...Teško mi je procijenit koliko bi ovo u tvom slučaju imalo koristi, a koliko bi bilo kontraproduktivno ( da samo pojača nasilje tvog starog)....Ali ako je nasilje tako intenzivno, ipak uzmi i tu mogućnost u obzir!....
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 21:23   #11
Quote:
bSh kaže:
Osamostaliti se ne mogu. Nazalost. Studiram na placanje, ne radim, a financijska situacija u kuci nije nikada bila gora.
Sram me priznati samoj sebi, ali cekam bakin stan. I veselim se tom stanu. Baka je ziva i zdrava, a ja sam vec sam razgovarala sa mamom i rekla joj da zelim preseliti u taj stan kada bake vise ne bude.
Trazim posao, ali od 25 molbi koje sam poslala, bila sam pozvana na samo jedan razgovor. Ne bih mogla dobiti ne znam ni ja kakav posao, mislim da bi mi placa bila max. 3000 kn, ako i toliko. S time ne mogu prezivjeti sama.

Zasto da se ne tucem? Da ga ostavim da on mene mlati kao kada sam bila mala? Necu.
Kasnije sam se sjetila da sam imala praznu staklenu bocu od jamnice i da sam ga time trebala opaliti da mu sve zvoni u glavi.

Kasnije je usao u moju sobu, uzeo me za kosu i rekao da vise nikada ne dignem ruku na njega, da se spakiram i da se odselim. A ja bi otisla da imam gdje. Isti cas.

Sanjam o tome kada cu otici iz ove kuce... Ali to, nazalost, nece biti jos bar nekoliko godina.
pakuj krpe i u centar za zlostavljane zene i djecu

ma ja mu ne bi ni trena vise bila tu kad bi rekao da idem a jos te tako mlati

a faks moze cekati, naci ces posao, cimera, snaci ces se - ali ce ti biti sto puta bolji taman suhog kruha svaki dan jela nego zivjet u toj ludnici

zar ne vidis da je to pitanje puno ozbiljnije nego: nemam kud

otici ce ti zivci, on ce jednom preci granicu i ozbiljno te ozlijediti - ubiti

BJEZI iz te kuce!!!
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 21:37   #12
Quote:
margarita kaže:
pakuj krpe i u centar za zlostavljane zene i djecu

ma ja mu ne bi ni trena vise bila tu kad bi rekao da idem a jos te tako mlati

a faks moze cekati, naci ces posao, cimera, snaci ces se - ali ce ti biti sto puta bolji taman suhog kruha svaki dan jela nego zivjet u toj ludnici

zar ne vidis da je to pitanje puno ozbiljnije nego: nemam kud

otici ce ti zivci, on ce jednom preci granicu i ozbiljno te ozlijediti - ubiti

BJEZI iz te kuce!!!
Mislim da ti je margarita sve lijepo rekla i napisala....
...kada bi mogla birati između batina, mira i sreće,
što bih izabrala

Nakon onog što se meni desilo bila sam kod kuće još dva tjedna i ta odluka da odem samo je sazrela u meni, jer tada sam razmišljala samo o sebi i o načinu kako da nađem i steknem svoj mir, sreća moja nisam bila sama!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 23:14   #13
kakav je prema tvojoj majci?
nikako ne razumijem njezin "neutralan" stav
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 23:23   #14
Re: Dignuti ruku na roditelja

Quote:
bSh kaže:
Imam li pravo lupiti ga nazad?
Bez obzira na to sto mi je tata... Ne postuje me iako mi je 20 godina i sve sam samo ne dijete. Ima me pravo osamariti, ali ne i premlatiti.
U pravu si .

On nema pravo udariti te . Nema te pravo ošamariti.

Ali on si to pravo uzima .

Jer je on takav .

Ti si mu sad vratila . I neka si . Dokazala si sama sebi da imaš samopoštovanja do sebe i da znaš postaviti granice.

Pretpostavljam da bi ovo moglo biti preokret u vašim odnosima .

Prvi puta si mu u životu postavila granicu . Nasilnik će se u njemu sada pitati da li bi tako moglo biti i slijedeći puta .

Zadrži se sad u poziciji odgovorne odrasle osobe koja poštuje i traži za sebe poštovanje.
Posjedni ih i traži razgovor.

Ukoliko ga on ne bude htio slušati reci dvije tri riječi i pusti ga .

Nakon par dana ponovi pokušaj . I tako ponovo . Traži svoje pravo da te poštuju jer tako ćeš i ti njih poštovati.

Na tebi je sada da mjenjaš navike unutar vaše obitelji .

Oni su takvi . Njih nećeš promjeniti . Ali možeš promjeniti njihovo ponašanje do sebe.

Za to vrijeme stalno razmišljaj o tome kao želiš da ti izgleda budučnost . sutra . i radi prema tome.

imaš moju podršku.


P.S. samo jedno pazi . nemoj si dopustiti da tučnjava preraste u tvoj način reakcije . neka ovo posluži kao put u pozitivnu promjenu a ne u negativno ponavljanje uzorka ponašanja , koje nije tvoje .
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 23:30   #15
uzasno preuzasno
najise me cudi ovo: majka divna osoba???
koja to "divna" majka pusta nasilnika i bolesnika da premlacuje jedinu kcer
pa ja bi svom ruke odsjekla prije no dozvolila...
uh ne mogu se zamisliti u tvojoj situaciji
jedino sto mogu reci ne vracaj udarce udarcima, postaces jednog dana kao i on!

a ta ziva i zdrava baka, ima li mjesta i razumjevanja za tebe? njoj da se odselis?
dokle si dosla sa faxom? imas neku frendicu sa faxa da dijelite sobu?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 00:22   #16
Ja vam ne znam objasniti te odnose mama-tata, mama-ja, tata-ja.

Prema mami je divan. Predivan. Postuje ju, brine se za nju, kuha joj. Ma sve najbolje. Nema nista negativnoga sto bi nasla u njegovom odnosu prema njoj.

Ona je ta koja nas drzi zajedno i koja drzi konce. On i ja bi se poklali da nema nje kada se svadjamo.

Nju strasno postujem i uvijek pitam za misljenje. S njom uvijek pricam i mislim da nema teme o kojoj ne bi mogla s njom razgovarati. Obicno mi je lakse njoj objasniti kako stvari stoje pa neka ona prenese njemu.

S njim ne pricam. Zivcira me dok mi se obrati. Obicno se zderavam na njega i odjebem ga kada me nesto pita. Najcesce je to kada me pita nesto u vezi faksa. Ide mi na zivce. Uopce me ne slusa kada mu nesto kazem i svaki dan me pita - Koji ispit spremas? Ja mu kazem, i on za pola sata - Koji ispit spremas? (Ajd' u picku materinu, rekla sam ti! - pomislim si). I tu ga odjebem i zatvorim se u sobu. Nemam zivaca za natezati se s njim.
Mrzim ga. To je tako od djetinstva, uopce mi se ne da komunicirati s njim.

Trenutacno i on ima nekih svojih briga pa je jos vise zivcan i pizdi na svaku sitnicu. Ne radi vec nesto vise od pola godine i to ga ubija. Mislim, razumijem da je covjek depresivan i da su mu sve ladje potonule, ali to nije opravdanje da zajebava sve u kuci. Jos je gore sto smo i on i ja po cijele dane u kuci (mama radi, a ja imam predavanja dva puta tjedno). Obicno je svaki u svojoj sobi, tu i tamo se sretnemo u kuhinji ili wc-u.

Zadnji put je dignuo ruku na mene prije 2 godine. To je jos i dobro. Istukao me da je to bilo nesto strasno. Valjda mu je bilo zao pa je razgovarao je sa kolegicom sa posla i rekla mu je da sta on mene ima tuci sa mojih 18 godina. Vec sam zena, punoljetna i neka se onda tako prema meni i ponasa. I tu se pokajao i rekao da me vise nece tuci. Tako je i bilo... do jucer.

U ove dvije godine me jednom osamario. Refleksno. Kasnije mi je dosao u sobu i ispricavao se. Rekao je da mu je jako zao sto me udario i da nije htio. U redu. Ali za ono jucer se NIJE ispricao. A ono jucer je bilo puno gore od jednog samara.

Kod bake ne mogu otici. Ne znam, neugodno mi je utrpati se njoj da me hrani i uzdrzava kada baka ionako jedva sama sa sobom krpa kraj sa krajem. Druga stvar bi bila da radim i imam redovite prihode. Mozda bi i otisla... Ovako cekam da baka ode. (To mi je tako grozno sto si pomislim, ali kada je tako.)

Sa faksom sam zapela. Zbog toga se i svadjamo i zbog toga me i istukao. Nemam volje za uciti, ostali su mi oni tezi predmeti i na pracijali sam. Inace, kada rijesim tu parcijalu, ostat ce mi jos jedna godina.

Bilo bi dobro da imam frendicu da dijelimo sobu. Otisla bi ja i sama traziti okolo cimericu da imam od kuda placati taj stan. Sto se mojih frendica tice, sve su na faksu van ovog grada i zive sa cimericama. Skroz im zavidim. Ja studiram ovdje.

Sto je najgore od svega, ja cu preci preko ovoga. Vec sada mi se cini pretjeranim da pokupim svoje krpe i odem negdje (bilo gdje). To vam je ono, kada se nesto dogodi i taj tren ste jako ljuti sto se to dogodilo... ali kada se stvari smire... kao da se nije ni dogodilo. Razumijete sto hocu reci? Zaboravis, predjes preko toga, pomislis si - valjda se nece ponoviti.
Jedino sto sada jos imam velike sljive po nogama da me podsjecaju na to. Ali kada i one prodju... to ce biti kao da se nije ni dogodilo.
Razgovarati s njim nema smisla. Ne mogu ja to. Nemam zivaca, volje, ne podnosim ga...

Najvise me zivcira sto se on sada pravi kao da se nista nije dogodilo. Maloprije se u kuhinji zezao sa mamom, zeza mene, objasnjava mi kako on samo zeli da ucim i da zavrsim taj faks... Sve fino i pristojno... A ja kipim u sebi.

Mimi, mislim da je razlika kod nas sto si ti imala kuda otici. Decko ti je ponudio da dodjes kod njega i da... nisi bila sama. Za razliku od mene.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 08:08   #17
Draga, draga bSh

ne mogu komentirati uopce tvoje postove...svaki put kad tako neshto prochitam, dodje mi da vas svih pozovem zhivjeti kod mene...

I mene je majka tukla...ne tako kao tebe otac, ali nema razlike u tome, vjeruj mi...posljednji put mi je ochupala kosu i raspalila shamarchinu kad sam imala 23 godine...peglala sam...zastala sam, i podigla peglu...u mojim je ochima sve vidjela. Nisam joj uchinila nishta, sljedeci dan sam odselila, u novi buduci pakao.

Kamoli srece da sam imala nekoga da me saslusha, da me savjetuje, josh mnogo mnogo ranije...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 08:13   #18
Draga bSh, zhao mi je ako cesh me krivo shvatiti, ali ti definitivno SAD i ODMAH trebash struchnu pomoc...imash potpuno poremecen sistem vrijednosti u glavi...ono shto tebe najvishe muchi jest shto te on sad, ovako odraslu, istukao, a ne shto te zlostavlja cijeli zhivot.

Svoju majku koja nishta ne chini i pasivno sve to promatra oslobadjash krivnje...koja bi normalna majka/otac mogla pasivno promatrati kako onaj drugi roditelj zlostavlja dijete?

Kad bi meni za stolom ispalo neshto iz ruke, majka bi vrisnula 'slomit cu ti ruke!!!'...moj otac nikad nije rekao 'shto ti je, kako to govorish djetetu'...nije rekao nishta ni reagirao. Za mene je on isti krivac. Isti. Ja bih reagirala da je nepoznato dijete bilo u pitanju, a kamo ne za svoje.

...sorry, zbrkano pishem
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 09:03   #19
bSh, mozes li otici baki, ne da te ona uzdrzava, nego da nadjes neki privremeni/povremeni posao? ne znam sto studiras, ali znam da neke moje prijateljice daju instrukcije i tako se pokrivaju. mozes pokusati i s radom u nekom butiku, ma bilo sto, samo da si zaradis dovoljno za normalan zivot. ako ne moze baka, imas li nekog drugog rodjaka kojem se mozes obratiti za pomoc?

drzi se draga djevojko i nemoj se osjecati krivom sto si mu vratila milijunti dio udaraca koje ti je uputio.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 09:07   #20
i da ti odgovorim: mene je prebijala majka. ja joj nikad nisam vratila - osim ponosom koji mi nije mogla slomiti - ali moj brat jest. osamario ju je. tada sam bila ljuta na njega jer mi je bilo nepojmljivo da netko udari roditelja. danas mislim da je ucinio najbolju stvar na svijetu.

moja majka ne misli da nas je batinama nesto naucila. ona tvrdi da nas nikad nije udarila.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.