Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2012., 22:01   #21
Quote:
predstavnik stanara je bez mog znanja prijavio da u stanu žive dvije osobe
već treći mjesec plaćam holdingu za 100kn veći račun i doći će još jedan takav iako smo prošli mjesec javili i holdingu i predstavniku da jedna osoba živi u stanu
interesantan tekst. U stanu živi jedna osoba, a oslovljava se u trećem licu.

ili sam nešto krivo shvatio? Jedna osoba je u stanu, netko je prijavio dvije, a te dvije su prijavile da je jedna
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 23:16   #22
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
vjerovat cemo ti da je istina to sto si napisala, no probaj se staviti u ulogu predstavnika i reci mi kako bi ti odredila tko zivi a tko ne zivi u zgradi? ako vidjas redovito osobu na stubistu sto se moze zakljuciti pod uvjetom da nemas obrt ili firmu pa ti dolaze klijenti?
ok,svacam sto oces reci,ali zasto onda on nije to provjerio sa mnom?zasto nije me nadgledo 24/7 pa da vidi jel ima koga il ne? to bi sad tribalo znacit da mi ne smije apsolutno nitko doci vise nego 2-3 puta mjesecno za slucaj da ne bi on zakljucio kak zive u tom stanu-.-
pa ja svaki dan vidim kcerku susjede kak dolazi kod nje,cak i prespava pa se kod nje i dalje vodi 1 osoba
sljeme3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:38   #23
tako je i kod mene...susjedi sve gledaju i stalno zapitkuju "a tko ti je ovaj ili onaj", jer mi sestra dođe 3-4 puta tjedno na ručak, s obzirom da živi 10 min od moje zgrade....isto za 2 frendice koje redovito dolaze kod mene u vrijeme rokova jer učimo zajedno....ali nitko ne spava niti se kupa u stanu, svi žive malo dalje od mene u svojim stanovima....živcira me sve to...zar nitko nema svoj život u tim zgradama....sad ni goste više ne možeš imati
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 21:26   #24
pa što se ti imaš kome objašnjavati tko ti dolazi u goste?

S druge strane, i sam živim u starogradnji gdje se tako dijele računi i to mi se nikako ne sviđa.
Alternative nažalost nema.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 22:06   #25
postoji ta predstavnica kućnog savjeta u ulazu i kad god me vidi počne me ispitivati koliko nas ima prijavljenih, jel taj i taj živi ovdje, a tko je ona crna cura od jučer, a tko je ona crvena što često dolazi tu...ona provodi dane na prozoru pored ulaza i gleda tko dolazi i odlazi...ženo, studiram, naravno da mi dolaze frendovi u goste, idemo van, zajedno učimo itd al nitko ne spava niti se tušira kod nas...

i tako svaki put kad me sretne u kvartu i na stubištu...stvarno mi je to postalo maltretiranje što bi tek rekli za frenda koji živi 10 min od mene, u njegovom stanu su svaki dan partiji....al njegov stan ima svoje brojilo...

btw. jednom sam sestru zamolila da na odlasku uzme vreću sa smećem i baci, da ne moram ja silaziti....idući dan mi došla zvoniti predstavnica
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 13:35   #26
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
postoji ta predstavnica kućnog savjeta u ulazu ...
Tu predstavnicu vrlo vjerojatno hrpa stanara konstantno pili da je u zgradi više stanara nego je prijavljeno na vodomjeru, i da neka "konačno zavede reda, zašto ju plaćaju".

Privatnost doma + dijeljenje računa = opća paranoja.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:27   #27
Neispravan OIB

Živim u kući preminulih bake i djeda, a računi za vodu glase na njega. Živim tu privremeno pa nisam prebacila na sebe. Njegov OIB ne postoji pa sam prilikom registracije na stranicu za prijavu stanja brojila navela njegove podatke, ali svoj OIB. Sad se bojim da će taj OIB pisati i na računu što mi se ne sviđa s obzirom na to da ne znam koliko ću još tu živjeti. Mogu li mi stići neke ovrhe kad se odselim, odnosno kad prestanem plaćati račune? U kući se neće smanjiti potrošnja vode, jer je brojilo zajedničko s još jednim stanom u kojem se povremeno boravi.
svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:59   #28
Zagrebački Holding - račun

Ne mogu naći temu vezanu za račun za Holding pa se nadam da ne radim duplikat. Ono što me zanima je gdje mogu saznati koliko će se povećati račun prijavom više osoba u jednom stanu. Također, imate li kakvih negativnih iskustava u slučaju da je bilo manje osoba prijavljeno? Pitam jer je predstavnik stavio u predvorje obavijest da će svi biti kaženjno prijavljeni ako ne prijave točan broj stanara i bla bla. Zanima me jel da se bojim tog ili ne, da prijavim više osoba ili da ostane kako je i do sada...
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:18   #29
pa stvar je u tome da netko drugi u zgradi plača vodu za vas i sve koji nisu prijavljeni... u RH je to valjda uredu
schokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:21   #30
prijavi stvaran broj osoba i mirni ste. prijavljivanje manjeg broja osoba od onog koji stvarno tamo zivi je nista drugo nego krađa
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 23:24   #31
Za tu jednu osobu koja se šverca se to ne bi trebalo ni osjetit na cijeloj zgradi jer je trenutno prijavljeno u zgradi 250 ljudi. Jel znate kako oni rade račun po broju osoba? Postoje li kakvi koeficijenti ili se množi sa toliko ljudi ili kako? To se povećava samo voda i čistoća ili sve stavke u računu za holding?
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:55   #32
uz tih 250 prijavljenih sigurno netko misli kao vi.... pa zapravo ima još više osoba u zgradi... pa je ok da umjesto da vi prijavite još 1 osobu i platite oko 80kn više tih 250 osoba svaki mjesec plati par desetaka lipica više račun? voda se plača tako da se ukupna potrošnja vode u zgradi podijeli s brojem članova zgrade pa se taj iznos (zavisi koliko se rasipno/štedljivo koristi voda i koliko se ljudi šverca, al ispadne nešto oko 50-100kn po osobi vode) pomnoži s brojem članova prijavljenih u kućanstvu.
Odvoz komunalnog otpada je valjda još uvijek po stambenoj površini.
schokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:23   #33
Samo ću reći da su našeg (i još neke) predstavnike suvlasnika iz porezne tražili informacije o podstanarima. Kako su sada svi umreženi po OIB-u nije teško za pretpostaviti čemu to.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:56   #34
Placanje racuna ZG Holdingu priikom promjene vlasnika stana u sredini mjeseca

imam banalno pitanje, svasta sam gledala, ali nisam nasla odgovarajucu temu.

dakle situacija je sljedeca: radi se o stanaru koji je bio u zasticenom najmu u stanu u vlasnistvu grada zagreba. buduci da je rijesio stambeno pitanje, stan je "vratio" gradu, te o tome postoji zapisnik o primopredaji stana. datum na zapisniku je pocetkom mjeseca.

ovih dana on obilazi plinaru, toplanu itd. gdje treba dobiti potvrde o uredno placenim rezijama i dostaviti ih gradu.
u Holdingu su mu rekli da iako je izasao iz stana pocetkom mjeseca, i ima o tome uredan zapisnik, treba platiti citave rezije (ukljucujuci i najamninu) za taj mjesec, jer nije bitan tocan datum izlaska iz stana. je li to stvarno tako?

trazila sam na stranicama holdinga i ne mogu naci, telefonski ih nisam uspjela dobiti. ima netko iskustva/saznanja?
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2021., 23:31   #35
Je li iskazani dug na računu Holdinga (onaj s boldanim slovima) zbroj svih pojedinčanih dugova tipa KN, NUV, Vodovod, Smeće i jel se mora za dug kontaktirati posebno Vodovod i Čistoću? Ili imaju te podatke u Holdingu?
neuspješan is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2021., 17:33   #36
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Je li iskazani dug na računu Holdinga (onaj s boldanim slovima) zbroj svih pojedinčanih dugova tipa KN, NUV, Vodovod, Smeće i jel se mora za dug kontaktirati posebno Vodovod i Čistoću? Ili imaju te podatke u Holdingu?
Moguće je jedno i drugo. Možda nisi platio cijeli prethodni račun, ili nisi uplatio sve. Meni jednom nisu dobro rasknjižili tu zbirnu uplatu pa mi je ViO poslao opomenu, a zapravo sam sve platio. Susjeda teretili samo za pričuvu a nije platio nekoliko cijelih računa. Nisam siguran piše li na onom drugom papiru kome si dužan. Ako nisi dobio opomenu od pojedinačne "firme" najbolje nazvati call centar ZGH provjeriti.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.