Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2015., 18:03   #561
I onda aluminijsku klupicu na to ?
Majstor preporuca aluminijsku jer kaze ako stavim kamen moze podlivat voda sa strane iako ima rez ispod a aluminijska ima onaj svinuti zavrsetak i nece podlivat.
Hvala !
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:52   #562
na kamenu uz gornji bocni rub stavis prozirnog silikona,pa nece podlivat bocno
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:51   #563
Quote:
qvezbra_81 kaže: Pogledaj post
I onda aluminijsku klupicu na to ?
Majstor preporuca aluminijsku jer kaze ako stavim kamen moze podlivat voda sa strane iako ima rez ispod a aluminijska ima onaj svinuti zavrsetak i nece podlivat.
Hvala !
Klupčica sa gornje strane se takođe prosiječe.Sa svake strane 3 cm se izmjeri
Znaju to kamenari kako to ide
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 06:12   #564
Hvala !
Imam jos jedno pitanje.
Kuca se nalazi na blago povisenom terenu pa nadtemelji nisu svugdje jednake visine.
Tamo gdje su najnizi visina je 40cm.
Sad dali s stirodurom ici malo vise, recimo na 50cm ?
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:41   #565
Pozdrav svima,
nakon svake obilnije kiše na balkonu, koji je zatvoren (željezni okvir prozora), ulazi mi voda na pločice. Kupio sam prozirni silikon, vodnonepropusni, Ceresit FT101, i napunio spojeve okvira prozora i zida,a nisam uspio spriječit ulazak vlage i zidovi su mokri, ali barem više nisu lokve na pločicama.
Znate li čime bih trebao napuniti spojeve okvira proozora i zida, da spriječim daljnji prodor vode? Hvala.

Zadnje uređivanje dalmacija77 : 24.02.2015. at 13:09.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:07   #566
Ima li tko iskustva sa Nanopor Baumit zavrsnim sustavom, imam ponudu zajedno s grafitnim stiroporom. Pa ako netko zna kakva je to kombinacija?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:40   #567
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa Nanopor Baumit zavrsnim sustavom, imam ponudu zajedno s grafitnim stiroporom. Pa ako netko zna kakva je to kombinacija?
Vrh ali i košta
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:42   #568
Quote:
qvezbra_81 kaže: Pogledaj post
Hvala !
Imam jos jedno pitanje.
Kuca se nalazi na blago povisenom terenu pa nadtemelji nisu svugdje jednake visine.
Tamo gdje su najnizi visina je 40cm.
Sad dali s stirodurom ici malo vise, recimo na 50cm ?
Imaš dovoljno visine ali takve stvari se rješavaju sa izvođačom(majstorom)
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 18:37   #569
pozdrav svima i molim pomoc/savjet

naime upravo smo promijenili sve zatvore na kuci i slijedece proljece bi radili i novu fasadu....e sad.....s obzirom da treba napraviti zavrsnu obradu prozora mestar me pita koji ce staviti kamen s obzirom na debljinu fasade? kuca se nalazi u Dalmaciji....100 metara od mora.....da li je 5cm debljina fasade dovoljna ili da mu kazemo 8cm.....btw on me je pitao da li ide 5 ili 8 cm.....molim vas savjet oko ovoga jer mu moram hitno odgovoriti a totalno me je zatekao s pitanjem

Hvala svima
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 23:22   #570
Quote:
carica2 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima i molim pomoc/savjet

naime upravo smo promijenili sve zatvore na kuci i slijedece proljece bi radili i novu fasadu....e sad.....s obzirom da treba napraviti zavrsnu obradu prozora mestar me pita koji ce staviti kamen s obzirom na debljinu fasade? kuca se nalazi u Dalmaciji....100 metara od mora.....da li je 5cm debljina fasade dovoljna ili da mu kazemo 8cm.....btw on me je pitao da li ide 5 ili 8 cm.....molim vas savjet oko ovoga jer mu moram hitno odgovoriti a totalno me je zatekao s pitanjem

Hvala svima
moj savjet 8 cm
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 11:51   #571
Quote:
Fi Fi kaže: Pogledaj post
moj savjet 8 cm
hvala puno na savjetu.....btw imas li ti ili neko drugi kalkulaciju oko cijene....koliko dodje m2 takve fasade i koji su jos dodatni troskovi....da li boja ide u tu cijenu (cujem cca 180 kn/m2)

hvala svima
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 16:20   #572
Quote:
carica2 kaže: Pogledaj post
hvala puno na savjetu.....btw imas li ti ili neko drugi kalkulaciju oko cijene....koliko dodje m2 takve fasade i koji su jos dodatni troskovi....da li boja ide u tu cijenu (cujem cca 180 kn/m2)

hvala svima
Završni sloj(boja) ide u tu cijenu
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 17:27   #573
Zna li netko kako se kreću cijene meštara od fasade? Konkretno me zanima kolika je cijena po m2 samo za završnu ruku akril bez materijala, stiropol i prva ruka su postavljeni.
I kako se računa kvadratura fasade, da li se odbijaju prozori i vrata, ili se računaju i oni u ukupnu kvadraturu s obzirom da oko njih ima više posla nego na ravnoj plohi.
zihuatenejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:02   #574
Koje Rofix ljepilo bi preporucili ?
Rofix 622 ili Rofix W50 ?
Hvala !
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 08:25   #575
Svi poštenim i pravim meštrima pozdrav,naime,pratim i upijam već dosta dugo sve o fasadama,ja a također neki ajmo reći samouk,kužim neke stvari,ali ovo jučer sa ispadanjem fasada sa zgrada me zgrožava.
Ima li itko da će odgovarati za pljačku na materijalu i fušeraju,ovo je tragedija,svi pričaju o jakoj buri,ma koga oni je...,di su tiple,di je kvalitetno lipilo,di je pravilno nanošenje lipila na stiropor,a o kvaliteti materijala je suvišno pričati.
kornati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 08:34   #576
Šta mislite u čemu je najveći problem obaranja ovih fasada?
Preskakanje pojedinih koraka u postavljanju fasade?
Možda uopće nije impregnirano, groundirano pa se ljepilo loše prijanja na podlogu? Ili epravilno nanošenje ljepila, točkasto umjesto "okvir" na stiroporu? Ili nekvalitetno ljepilo? Nešto treće... ?
drmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:07   #577
Quote:
drmix kaže: Pogledaj post
Šta mislite u čemu je najveći problem obaranja ovih fasada?
Preskakanje pojedinih koraka u postavljanju fasade?
Možda uopće nije impregnirano, groundirano pa se ljepilo loše prijanja na podlogu? Ili epravilno nanošenje ljepila, točkasto umjesto "okvir" na stiroporu? Ili nekvalitetno ljepilo? Nešto treće... ?
Većinu problema si detektirao.
1.Betonski zidovi su u pravilu masni od oplate i potrebna je određena impregnacija(obavezno).
2.Ljepilo obavezno nanositi okvirno(okolo) sa 3 točke unutra
3.Betonski zidovi se obavezno tiplaju bez obzira na visinu.
Ako ovo sve napravite a idete sa lošim tj,jeftinim ljepilom (žnj marke) on da se dešavaju ovakve stvari.
Znači ,najvažnija stavka u stiropor fasadi je odabir adekvatnog ljepila za ljepljenje stiropora(ni za gletanje).Većina majstora radi po pravilu struke ali pošto ima dosta fušeraja i rada na crno i SSM ,onda se dešavaju ovakve stvari
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:38   #578
Ovo nije trebalo biti SSM ni na "crno", država je plaćala!
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 13:36   #579
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ovo nije trebalo biti SSM ni na "crno", država je plaćala!
Na crno je moglo biti,bez obzira što je država plaćala.Država plaća u pravilu prvoj ruci a pod izvođač je 2,3 pa čak i četvrta ruka
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:29   #580
Teško će itko prominit ovaj balkanski mentalitet-napravi što prije,nije bitno kako,jer se i onako gleda završni rad,tužno i žalosno.Naravno ima pravih ljuti,ali ih je nažalost jako malo.
kornati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.