Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2003., 14:26   #81
Ja 01.09. ulazim u svoj prvi podstanarski stan. Zapravo nije stan, nego kućica u dvorištu obiteljske kuće. Gazdarica mi se čini ok. Nadam se da me prvi dojam nije prevario. Stan nije u zgradi, pa ne moram razmišljati o eventualnim psyco-susjedima, a i kvart je vrlo miran. Grijanje mi je plinsko centralno, brojilo odvojeno, i za struju i za plin. Gazdarica reče da nje i njenog muža većinom nema doma, a da je kod kuće inače baka. E, sad, nju upoznala nisam, a nadam se da me ona neće daviti sve u želji da joj prekratim duge penzionerske sate. Odlučila sam da ću vidjeti kak će mi tamo biti, a ako ne valja - gibam dalje!
Ali čega sam se nagledala...
Kakve rupe ljudi nude za 200 E!
Ne znam kako im nije neugodno pogledati te u oči i tražiti tu cijenu s obzirom u kakvom im je stanju stan! Ma, strašno!
Sve u svemu, useljavam se ovaj vikend, i hrabro krećem u samostalan život!
Wish me luck!
thai-chee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 15:48   #82
Ja selim od sutra, pa sljedeca tri dana, laganim tempom
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 18:21   #83
buduci stanodavac bivsim podstanarima

Bok

Iznajmljujem stančić na Knežiji u kojem sam stanovao do prije par mjeseci. Stan smo oličili, pofarbali stolariju, stavili novu kuhinju. Ima centralno, perilicu, telefon, špaher, frižider (radi dobro al je star).
Mi smo relativno blizu ali dovoljno daleko da ne možemo doći u papučama.
Stan je blizu tramvaja (odmah pored križanja Horvačanske i Selske).
Malo je veći od 40 m2 i još ima mali balkon, supruga i ja smo servirali ručak za dvoje na njemu bez problema.
Super za studente jer je Sava blizu, menza itd.

Koliko bi bila realna stanarina za stan?
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 20:13   #84
Koliko ima soba taj stan?

Realna stanarina - oko 200-250 eura. Vjerojatno mozes dobiti 250.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 20:01   #85
Quote:
slavkec kaže:
...
Osim toga, imat cu totalno fer odnos prema njima - vec sam rekao da cu ih i prijavit ako treba, samo da odnos bude ok.

Zbog svih navedenih razloga mi je jako, jako bitno da se dobro zastitim. Bojim se da mi netko ne napravi veliki racun za telefon i iseli se prvog u mjesecu, a racun za telefon dolazi sredinom mjeseca. Ima takvih otvorenih pitanja ko u prici. Sta jos? Da ja prvog u mjesecu uzmem od njih lovu (stanarinu), a njima prepustim placanje racuna, ili da umem i lovu za stanarinu i lovu za racune, pa da ih sam platim (da mi se ne dogodi da mi pricaju da placaju, a nakon par mjeseci odsele, a ja imam na vratu Elektru, Plinaru i Telekom). Sta bi vi napravili?

Imao sam do sad puno losih iskustva s ljudima kad sam prema njima bio posten.

Ja sam svojedobno placao 6 mjeseci unaprijed, pa ako se hoces odseliti planiraj 6 mjeseci unaprijed. Telefon i sve ostale troskove uredno sam placao.
__________________
DA MI JE BITI MORSKI PAS!!!
lic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 22:15   #86
koliko trazenja

... Vec mi optimizam pada u vodu... koliko je vama trebalo da ndjete onakav stancic kakav vam je ok??
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 00:07   #87
Re: koliko trazenja

Quote:
mary_russell kaže:
... Vec mi optimizam pada u vodu... koliko je vama trebalo da ndjete onakav stancic kakav vam je ok??
Nama oko 3 tjedna, ovo je bio drugi koji smo pogledali. Prije toga smo isto brzo nalazili stanove (u 5 godina promijenili smo 2 stana, sutra prvi put spavamo u trecem).

Stan je savrsenstvo, tako sam happy
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 01:12   #88
slavkec,jesi iznajmio?ja trazim stan...heeeelp
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 01:17   #89
Evo sad da se priključim u topic, nakon traženja po Oglasniku, našla sam tak da sam sama dala oglas pa me čopilo - i eto sad sam po prvi put podstanar u HR i sad sama sebi držim fige da će likovi bit ok.

Ali imam iskustva iz Oglasnika:

1. deda iznajmljuje za 280 EUR sobu, kuhinju i kupaonu + "ima jedna soba za mene dok dođem"

2. za 150 EUR traže studenticu + "pripomoć u obitelji"

3. piše: stan, POKRAJ Ek. fakulteta [a ispostavi se da je prek put MIOCA]

itd...nastojim potisnut ta sjećanja...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 11:20   #90
Eh, ja sam isto svasta dozivjela kad sam trazila prvo sobu, pa kasnije stan....

"Da, evo krasna soba... jedino nemate kupaonu, ali ne brinite znam ja kamo ima javna"

"Stan, super... jedino sto je u prizemlju, ali nije problem imate resetke na prozorima"

"Odlican stan, klimatiziran", a kad ides pogledati kuca samo sto se ne srusi, al sto jest - jest, na zidu se jedva drze vanjske jedinice klima uredjaja

Na kraju sam poludila i nazvala agenciju. Rekla sto tocno trazim i prvo sto smo otisli s njima gledati je bilo to. Prekrasan stan, velik, centralno, kablovska, gradski plin, kompletno namjesten, novouredjen, pogled na cijeli kvarnerski zaljev, pozicija odlicna (blizu posla, daleko od prometnih guzvi, a opet blizu grada).... a cijena - prvo je bila malo previsoka, ali smo se svidjeli gazdi pa je spustio na 400 DEM. Kasnije se to pretvorilo u 200 Eu.

A gazda - ma milina. U ove 3 i pol godine dosao je mozda 3 puta, i svaki put se uredno najavio danima prije. Mi smo uvijek njemu nosili prvog u mjesecu novce, porazgovarali par recenica i to je to. Sad kad se selimo najavili smo mu to 2 mjeseca ranije (iako u ugovoru pise 30 dana, htjeli smo biti fer pa mu dati dovoljno vremena da si nadje nekog novog). Ja mislila da ce covjek poceti dovoditi nove ljude, ali ne - on valjda zeli pustiti nas da se na miru iselimo pa ce tek onda poceti traziti nove stanare! E, ma takvog gazdu i takav podstanarski stan bi svima pozeljela

Gotovo da mi je zao da se selim
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 13:56   #91
Rakarje

Ja uskoro napuštam stan u kojem sam provele lijepe dvije godine.
Zapravo, to je mala kućica u zajedničkom dvorištu sa gazdama. Gazde su super, imaju troje klinaca i psa. Dobro smo se skompali(ono, tipa, posudiš mi pol kruha ili prezle jer mi je baš nestalo), koji put i kartali (na obostrano zadovoljstvo).
Mislim, taj odnos nije bio isforsiran - normalni smo ljudi - i jedni i drugi tak da smo se skompali. A i nije velika razlika u godinama.
Klinci nas obožavaju, skoknu mi u dućan po nešto, a zauzvrat ako sam doma, a nema njihove mame, priskočim i zalijepim flaster klincu... ma kužite, zovu me samo u slučaju kranje frke.

Zapravo, voljela bih naći zamjenu za nas, jer su oni bili fer, pa da im pomognem.
Pa eto, ako netko treba:

Velika Gorica, Rakarje (nekih 10-15 minuta do robne kuće, to je odmah na početku Rakarja)
50m2 kuća
dvije ogromne sobe od kojih je jedna spavaća, a druga je kuhinja + boravak (ovaj boravak može spadati i pod spavaću sobu :-))
kupaona prostrana i ok
namještaj - kuhinja - nije baš nešto, spavaća soba - OK
dvorište - za sparkat auto
šupa - za bicikle i nekaj s čim ne znaš kam bi
pas - koji je predivan i umiljat i možeš se igrati s njim do mile volje, a ne moraš ga hraniti
ISDN - linija
nema frižider i perilicu (i mi smo si sami to kupili, pa si nosimo sa sobom)

Ma kaj ja znam, namještaj i nije nešto, ali mi smo nekako tome dali duha, postavili pokoju policu za knjige, CD-e, objesili sliku itd.

Dali su nam da bušimo, pilimo i sva kaj smo htjeli (uz prethodnu najavu, naravno, pa civilizirani smo ljudi)

Meni najvažnije: mogla sam slušati muziku glasno koliko god sam htjela i u bilo koje doba jer je kućica na super poziciji, nikom ne smetaš (iako nisam pretjerivala s time, pa ni mama doma mi to ne bi dala)
Tulumi nisu bili nikakav problem, čak sam ih zvala i da svrate na čašicu ak im se da, no nisu nikad dolazili...

Cijena nam je bila jako jeftina, ne znam da li će je mijenjati, ali vjerujte mi SF za cijene koje inače susrećete.

Mi se selimo u ZGB, imamo neke svoje privatne razloge, ali zbog samog stana - ne bi se nikamo žurili - jer omjer onoga koliko plaćaš i što dobivaš je uveliko na strani dobivanja.

Ako nekog zanima - molim na pm!
Svea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 01:03   #92
super, samo rijetko tako bude.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 19:29   #93
Evo mene sa par najfriškijih primjera traženja stana

1. u Oglasniku piše: 1 sobni KONFORAN, 1800 kn.

Stvarnost: Prastara hižica samo kaj se ne zruši, ja ulazim u stan u kojem samo kaj nema štakora, baba u nekoj nazovi sobici za stolom jede i cuga pivu u 10 ujutro, tip mi veli: Molim vas, izujte si cipele! Ja reko, ne bih hvala [a mislim si, da ne pokupim gljivice jelte] - a ono stan u RASPADAJUĆEM stanju. Pa ne bi tam pesa držala jebote a kamoli plaćala 1.800 kn!!! [btw sad živim u novogradnji, za 1500 kn al se moram selit ]

2. 70 kvadrata, 1.500 kn. Ok mislim si ja, koja je tu caka. Kad ono - nutra baba me prerešetala odma s vrata da kolku imam plaću. - nutra starinskog namještaja da se nemreš ni okrenut + klavir. I vidim, nečje stvari sve onak, bilježnice po stolu.

Veli baba: seli se ovaj dečec [pa koji q mu kopaš po stanu dok ga nema, mislim si ja] + veli: ah, taj klavir, dođem si ja tu i tam zasvirat, dečku ne smeta! Pobjegla glavom bez obzira, baba viče zamnom po hodniku: Ak ti se ne sviđa stan kaj si onda dolazila!

3. 2-sobni, novonamješten, 2000 kn
Vidi pod 1 - hižica potleušica. Namještaj je vjerojatno bil nov u vrijeme kad se moj deda rodil, da.

4. novogradnja, 2,5 sobni, 350 EUR
Uvjeti: nema pušenja u stanu, tuširat se moraš sa navučenom zavjesom, znaš, da ne šprica voda po novim vratima, zavjese se peru svaka 2 tjedna. + 1.000 eur pologa [prvo i osnovno za TE pare, ima da si kuš a ne da postavljaš uvjete]

I tak, ne znam! Našla sam u Oglasniku i sljedeće oglase:

1sobni, NEKONFORNI. Ne želim uopće znat kakav je taj.

ili: Beskućnicima, nudim smještaj. Mogućnost nasljedstva!
E pa nek me netko prosvjetli koji to beskućnik kao prvo čita Oglasnik, i u čem je tu caka. Jeba me vrag ak nis došla u napast to nazvat i pitat.

Ja nemrem više! A imam još 10 dana da nađem kak-tak nekaj pristojno! Molim vas ako neko, zna nekog...da mi javi!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 19:41   #94
Jebote, kad ovo citam...moj dragi i ja imamo vise srece nego pameti. Upravo s gazdaricom pregovaramo oko klime, nikad nitko nije zivio u stanu prije nas, koristio namjestaj - sve je novo (istina, nije bas najbolja kvaliteta namjestaja)...ma savrsenstvo.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 21:18   #95
Quote:
Crow Jane kaže:
Ja nemrem više! A imam još 10 dana da nađem kak-tak nekaj pristojno! Molim vas ako neko, zna nekog...da mi javi!
Ili odi u agenciju i tocno im opisi sto trazis ili sama daj oglas u plavi oglasnik. Pri tome navedi i gdje i sto i za kolko para trazis. Iznenadit ces se izboru. Vecina dobrih stanova ionako nikad ne budu u oglasima jer ljudi ne zele da ih se tjednima poslije jos gnjavi ili da ih neko naziva u 11 navece
Ako ti nije bas o glavu da budes u najcentru imas u Spanskom, Malesnici, Vrbanima, Voltinom sasvim ok stanova za razumnu lovu.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 21:32   #96
Da, ovaj sam tak i našla da sam dala oglas. I dajem ga svaki put, pa me zovu za N.Zagreb. A to mi je izvan ruke, gubim vrijeme za putovanje na posel. A valjda će se neš nać, dršte fige
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 17:19   #97
Moj savjet- nikada nemojte iznajmiti stan u privatnoj kući!

Ja sam godinu dana izdržala jer je stan bio extra lijep i jeftin ali takvu torturu ne bih nikome poželjela.

Prvo što mi je gazdarica rekla bilo je da su dečki u stanu zabranjeni, ok mislim si, ionako nemam dečka a nikoga ni ne poznam u ovom gradu,a ako netko jednom i dođe nije toliko spaljena da sad ne možemo npr. popiti kafe....

I tako igrom slučaja nakon mjesec dana kolega s faxa dolazi kod mene ma samo po neku skriptu bezveze, a ona vrišti sa stepenica- djevooojčice šta sam ti ja rekla za posjete?!!
I ja sva zbunjena ma samo pet min da uđe, samo za knjigu- ali ona ni da čuje- istjera ga van da me čeka na ulici dok mu ja donesem knjigu.
OK. ajde mislim ja lijepo mi je rekla i neću više zvati muške kad joj to smeta.

Ali onda....dodje frendica kod mene prije ispita da bacimo noćnu smjenu učenja, budući da sam je bila blizu faxa a ona na drugoj strani grada rekoh je njoj....nema beda možeš tu prespavati pa ćemo skupa na fax ujutro......i imala sam šta čut...."nisam ja iznajmila stan cijelom tvom faxu nego tebi zlato, ja ne volim da mi se nepoznati ljudi šeću po kući"

Ma bilo je još milijun sranja, dolazila je svaki dan u kontrolu, izvjesila kućni red na vrata.....ali najgore od svega je to što je znala svaki moj korak- i kada se tuširam i kada jedem i kada spavam i kad gledam televiziju.......eh da, zabranila je televiziju nakon 22h(preglasno joj je i ne može spavat), ako već moram učit poslija deset neka pokušam u sebi jer sam preglasna!!!

Iscrpila me totalno, bila sam u kroničnoj depresiji ali nisam odselila jer je bilo povoljno i stvarno nisam imala problema što se tiče love s njom, a to mi je ipak bilo tada najbitnije.

Ali nikad više, za nikakve pare.....
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 17:26   #98
Draga moja, svaka cast tebi i tvojim zivcima ali ja ne bih izdrzala ni tri dana, a ta baba bi me jos cula.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 17:49   #99
Šta ćeš imala sam 18 godina, a starci su mislili da sam hirovita kad sam rekla da želim odseliti, stvarno sam bila u klincu....

Jedno iskustvo više......
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 09:41   #100
CJ probaj dati oglas da unajmljujes stan ... meni ih se dosta javilo.
Na kraju smo ipak nasli stan sami. Moje preporuke su slicne kao i za gornji post, bolje zgrada nego privatna kuca. I po mogucnosti, ne s gazdama u istu kucu.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.