Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2015., 21:23   #1161
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ja pricam gluposti...a ti..!?

U tome i jest problem,
inace ja pricam samo za ZG..za more nenzam(sem da cepaju)..

Ponatna price je bila sljedeca...
stokoholm(najdrasticniji primjer)-zapad,
cesto puta ne mozes nit rentat stan ovak kao kod nas na suho...moras imat credit history,ugovor o zaposlenju,kurac..palac...ak hoces bit sve finjak...
cak nit tada ti nece rentat stan,jer eto imas ruzne cipele(da,da...moguce je to..)..pa ljudi cesto puta onda pisu zamolbe za rentanje stana i stavljaju svoje slike..kao fol da se vidi kak su zgodniski i fini za potencijalni vlasnikov stancic
a ak neces tak,
onda ces rentat od arapa/zutog/crnca...za extra paru koju ce on na tebi zaradit u podrenti i imat ces prava kao sto ima mrav!
Inace za tvoju info u stokhomu za te pare nemozes nit podrum rentat...a ne stan,zato ljudi koji nemaju novaca idu u cimerstvo,tako je nastala serija Prijatelji,a ne zato kaj je to moderno,guba i fensi dijelit stan s 10 arapa ili koga vec...
Jer im ustav doticne drzave nije zagarantirao(kao valjda ovdje) stan/auto/psa..

Opet(obzirom da ja pricam gluposti,jel tak..) za tvoju info....
kod nas trenutno se isplati vise rentat stan nego isti kuput-matematika osnovne skole..
Jer obicno je omejer 1-2 u korist kredita za stan,dakle stan koji ti rentas za 200€mj,rata kredita bi ti bila cca 400+€mj...
ja ne živim u stocholmu nego u splitu i ne zanima me švedska.
di to ima stan za 200€ daj odmah ću ga rentat?
u splitu nema ispod 300€ jednosoban stan a dvosoban ispod 350-400€ da je u zgradi i da nije negdje na periferiji. Ja ti garantiram da ja od svojih 400€ najma gazdi otplaćujem kredit i to sto posto. Ok briga me, nek otplaćujem ali nemoj me palamudit. Nisam zaostala ako nemam svoj stan.
E da, još nešto kod najmodavaca- kaže ti da rentaje na duže i ti kao misliš ajde pregorit ću tih jebenih 400€ provizije, bit ću tu bar 5 godina i onda ti dođe gazda da mu se sin ženi pa jebiga neću vam moć produžit ugovor. Evo ja sam 3 stsna promjenila u 7 god a svi su se kleli da je na duže.
I onda tražiš novi stan i plaćaš opet novu proviziju jer te agencije pokupe sve stanove čim se pojave na oglasniku. Gadljivi su.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 22:06   #1162
Pocet trazit racun od agencije. Ako to spada pod fiskalizaciju.
Ako zbog niceg drugog, onda da ih se malo zbuni.
chetkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:10   #1163
Quote:
chetkica kaže: Pogledaj post
Logika predskolske dobi: Kad na kraju podvuces crtu, nakon otplate kredita ti ostane stan, a nakon podstanarstva novo podstanarstvo.

A ove price o zapada. Super su mi.
Daj mi sad paralelu koliko kosta stan u nekakvom osrednjem gradu u Rumunjskoj, buduci da su nasa ekonomija, gospodarski "rast" i ostali strucni termini iz vecernjeg dnevnika blizu Rumunjima, nego zapadu Europe.
a dobro,neka je tebi logika&znanje na nivou,
kao sto vidimo iz prilozenog..
lako za mene...velis budalu neku tamo NN s foruma..

Al moram te malo samo uputit na moj raniji upis,u kojem ti spominjem omjer rente stana vs rate kredita koja je cca 1-2...
pa izvuci zakljucke sama...
Treci put ponavljam..
zapad je sinonim za sljedece uvjete u ovoj prici...
svagdje kada si siromasan/tj radis NKV posao ti je tesko i u bilo kojoj zemlji ce ti bit slicni omjeri..
tamo gdje puno zaradjes puno ces platit stan,tamo gdje malo zaradjues ces malo platit stan,za to razumjet stvarno netreba imat nesto extra mentalne sposobnosti..
Al zato tu postoji nesto sto se zove CIMERAJ,to vani svi prakticiraju da doskoce skupim rentama..
da ti objasnim na domicijanom primjeru...
stan u Zg(gdje su uvjetno receno bolje place) je skuplji u odnosu na stan u neznam VK i vise manje uvjek se kreces u tim okolnostima...
Dakle rentas stan 3-sobni u Zg za kakvih 300€/mj s 2 frenda i svatko daa po 100€+rezije..to te ispadne cca 1000kn(kao soba)
a imas svoju "slobodu" i ne visi ti neki KGBovac u penziji za vratom..

A kada spominjes rumunjsku FYI,Bukurest je za njihove pojmove skup(pa cak i za nase) za razliku od nenzam Tulceje..
neznam pivo 20kn u bukurestu,u tulceji je 7kn..

ps-citam ja ok s razumjevnjem,samo kaj ti neznas kaj govoris tj mislis,o tome se radi..!?
dakle stan si sama vidjela i kakav god on bio,tvoje je pravo da izadjes i odes van..al ti si uzela,pa gundzas..
Gazda je mogao u jednoj sobi drzat dinamit,to nije tvoj problem...ak se ti slazes s time ok,deal..
al ne,ides dalje...nerazumjem potrebu pametovanja...

a to da nisi znala/vidjela/sto vec...kakav je stan...
nazalost(tvoju) to je tako u zivotu,
onak tko nesto potencira prodat/uvalit/iznajmit..
uvijek ce isticat prednosti a pokusat skrit mane...to je zivot,
naletijet ces na hrpu takvih recimo to tako foliranata/prevaranata uvijek i svagdje...
a na tebi je i tvom zivotnom iskustvu/sposobnosti/logici da ih prepoznas i odjebes u trokoraku!!
Tu te ne mozee nit jedna drzava/zakon/buda ili bog zastitit...kako kod nas tako nit bilo gdje vani..
Ak vidis da frizider izgleda tamo jos iz WWII,odmah pitas..gazdu,cuj stari..vidim da je pri kraju zivota..kaj ak skikne,kupujes drugi u razmnom roku,koliki su ti racuni(daj mi na uvid),kada si servisirao bojler(necu krepat nutra),
sveeee se ispitaaa prije nego se uzme stan,tako da je sansa da ti nesto tu podvali svedena na minimum!!

A ne,kako kod nas podstanari dojdu,pogledaju kakve je boje zid i kuhinja...i to je to(moze ili ne,uzet stan)..a kakvi su racuni(pricuva),grijanje,vlaga,krevet..vesmasina.. .to je sekundarno,a onda kasnije kada se najdu u frci....kuku lele...:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:34   #1164
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ja ne živim u stocholmu nego u splitu i ne zanima me švedska.
di to ima stan za 200€ daj odmah ću ga rentat?
u splitu nema ispod 300€ jednosoban stan a dvosoban ispod 350-400€ da je u zgradi i da nije negdje na periferiji. Ja ti garantiram da ja od svojih 400€ najma gazdi otplaćujem kredit i to sto posto. Ok briga me, nek otplaćujem ali nemoj me palamudit. Nisam zaostala ako nemam svoj stan.
E da, još nešto kod najmodavaca- kaže ti da rentaje na duže i ti kao misliš ajde pregorit ću tih jebenih 400€ provizije, bit ću tu bar 5 godina i onda ti dođe gazda da mu se sin ženi pa jebiga neću vam moć produžit ugovor. Evo ja sam 3 stsna promjenila u 7 god a svi su se kleli da je na duže.
I onda tražiš novi stan i plaćaš opet novu proviziju jer te agencije pokupe sve stanove čim se pojave na oglasniku. Gadljivi su.

Nisam nit rekao za ST,vec za ZG!
Dakle u Zg najdes cisto pristojan stanacic za rentu od 200-250€/mj..
pala si tu na mene da pricam gluposti...
pa me slobodno demantiras,sve sto sam napisao ak imas agrumente da je drugacije...

Poanta Stokholma je sljedeca..ako nemas novaca,nemozes rentat stan gdje je skupo,nego ides gdje je jeftino ili cimeraj...
A ovo da mu placas kredit s rentom,hm..necu reci da nema iznimaka(neka ne tipicna kamata,nekretnina,sto vec)...al u pravilu je su omjeri trenutno cca 1-2..
neda mi se sada to osnovnoskolski elaborirat...uglavnom nije tesko..
pocetna cijena stana+trskovi kredita+amortizacija stana i namjestaj...su ti na razini pola cijene najma trenutnog stana relativno istog takovog..

A gle,vezno za ovo boldano...
onda ides trazis nesto takovog na duze vremena..(dakle da se vezes ugovorom)....
po meni jedino je sranje..kada ti netko nesto obeca..
a onda kasnije pregrize rjec,a ti ostanes na cjedilu..a jos mozda si i kupis pvt neki komad namjestaja..
al ima takovih najmodavaca(al i najmoprimaca),kazem mozes ici sve legano ugovorom(a nutra sve napises,sto mislis da ti treba...)al obzirom gdje zivimo,ti ugovori su cesto mrtvo slovo na papiru..stoga ih se po meni neisplati nit radit kao takve..
Dakle nas osnovni problem je nepostojanje vladavine prava...vec desperados stil..:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 00:39   #1165
Quote:
chetkica kaže: Pogledaj post
Sto se drugog dijela tice - za problem s friziderom smo saznali na prvom obracunu struju (koji je bio 5 mjeseci nakon sto smo se uselili) - razlika je dosla 750 kn (uz normalno placanje mjesecnih rata dotad nekih 100-ak kn)
...
Pola godine poslije dodje zima i plin duplo skuplji od najavljenog

Ako nisi sposoban zivjeti sam, onda ne zivis sam nego ostanes s roditeljima ili s kim vec prije zivis.
Stvarno nije nauka ocitati brojilo od struje prvog u mjesecu, i ponovno ga ocitati prvog iduceg mjeseca. Oduzmes manji broj od veceg i dobijes potrosnju u kWh. Odes na sajt od elektre, pogledas cijenu kilovatsata i vidis koliko si potrosio. Ako nesto ne stima, reagiras odmah. A ne nakon 5 mjeseci.
Kad useljavas u stan zapises, skupa s vlasnikom, stanja svih brojila koja postoje (struja, plin, voda ako postoji zasebno brojilo).

ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 01:12   #1166
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A ne,kako kod nas podstanari dojdu,pogledaju kakve je boje zid i kuhinja...i to je to(moze ili ne,uzet stan)..a kakvi su racuni(pricuva),grijanje,vlaga,krevet..vesmasina.. .to je sekundarno,a onda kasnije kada se najdu u frci....kuku lele...:klap:
Zasto solis pamet i dijelis lekcije sakom i kapom te se prikazujes kao najpametniji tu, a nisi uspio savladati najosnovnija pravila gramatike i pravopisa hrvatskog jezika?
Nemas ti pojma kako tko od nas pristupa pronalasku stanu.
Da si ja mogu priustiti nonsalantno usetati u stan i odluciti hocu li ga unajmiti na temelju boje zida ili godista frizidera, ne bih uopce bila podstanar.
S obzirom na to da si ne mogu priustiti 50 kvadrata za 500 eura + rezije, trazim jeftinije stanove - idem dalje od centra u stariju zgradu I planinarim na 5. kat bez lifta. U tom je slucaju ok da me ne doceka luksuz, ali nije ok da me idu namjerno zeznit.
Nitko ti nece dopustit da mjesec dana sjedis pokraj ukljucenog frizidera i pratis kako se vrti brojilo od struje pa da onda odlucis hoces li uzeti stan ili ne.
U nekim stvarima moras ici na povjerenje. Nisi zato glup.
chetkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 01:31   #1167
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ako nisi sposoban zivjeti sam, onda ne zivis sam nego ostanes s roditeljima ili s kim vec prije zivis.
Stvarno nije nauka ocitati brojilo od struje prvog u mjesecu, i ponovno ga ocitati prvog iduceg mjeseca. Oduzmes manji broj od veceg i dobijes potrosnju u kWh. Odes na sajt od elektre, pogledas cijenu kilovatsata i vidis koliko si potrosio. Ako nesto ne stima, reagiras odmah. A ne nakon 5 mjeseci.
Kad useljavas u stan zapises, skupa s vlasnikom, stanja svih brojila koja postoje (struja, plin, voda ako postoji zasebno brojilo).

Ne zivim sama. Ali ne zivim ni s roditeljima vec 9 godina. Nijednu noc nisam provela bez krova nad glavom pa izgleda da ipak mogu.

Ne radim to s elektrom. Racuni koje mi salju po njihovom izracunu uvijek se nekako poklapaju s mojom potrosnjom pa nikad prije i poslije tog nesretnog frizidera nisam imala potrebu za obracunavanjem svaki mjesec.
Stanja svih brojila su zapisana, stan je bio poslikan i ugovor potpisan. Sto mi to vrijedi kad se potrosnja struje dogodila dok smo mi bili u stanu? Zakonski je tu sve cisto.

Ne vidin zasto se ovo sad pretvorilo u raspravu o tom frizideru.
Ja sam samo iznijela svoj primjer. Malo da se potuzim, a malo da drugima skrenem pozornost na neke stvari koje mozda dotad nisu uzimali u obzir.

Ima svakakvih s obje strane price. Cula sam za nekoliko primjera u kojima su se podstanari pokupili i ostavili dugova i dugova. Ja nisam takva i ne bih to mogla napraviti. Vjerujem da vecina ljudi ne bi.
S obzirom na to da sam podstanar vise sam mogla obratiti pozornost na najmodavce. Ima super ljudi koji se vode idejom da je stan tvoj dok ga placas i odrzavas urednim, a ima i pijavica koje bi 3 puta tjedno u inspekciju, jer te gledaju kao malog kmeta.

Ono sto sam htjela naglasiti je da mi je grozno vidjet kakve cijene se traze za kakve rupe. Podsjeca me na oglase za dadilju kad ambiciozne mame traze minimalno VSS, a platile bi je 12 kn po satu.
chetkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:56   #1168
Quote:
chetkica kaže: Pogledaj post
Pocet trazit racun od agencije. Ako to spada pod fiskalizaciju.
Ako zbog niceg drugog, onda da ih se malo zbuni.
naravno da dobiješ račun i da, zaboravih da se još plaća i PDV!! dakle 400€ provizije plus pdv!
e da, još naplaćuju proviziju za stanove koji se rentaju samo do ljeta (dok ne počne turizam) dakle rentaju stan na cca 3-4 mjeseca i očekuju proviziju da će netko platit za bit u stanu do 1.5. ili 1.6.
bolesnici
e još ti stanovi za turizam imaju gospodarske režije pa ti i to uvaljaju plaćat! Jel to možete vjerovat?!
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ako nisi sposoban zivjeti sam, onda ne zivis sam nego ostanes s roditeljima ili s kim vec prije zivis.
Stvarno nije nauka ocitati brojilo od struje prvog u mjesecu, i ponovno ga ocitati prvog iduceg mjeseca. Oduzmes manji broj od veceg i dobijes potrosnju u kWh. Odes na sajt od elektre, pogledas cijenu kilovatsata i vidis koliko si potrosio. Ako nesto ne stima, reagiras odmah. A ne nakon 5 mjeseci.
Kad useljavas u stan zapises, skupa s vlasnikom, stanja svih brojila koja postoje (struja, plin, voda ako postoji zasebno brojilo).

no shit sherlock! nismo znali da se očita brojilo dok nam ti nisi objasnio, jezus.
naravno da to radim svaki mjesec ali šta mi tu može pomoć ako je stan loše izoliran i moram grijat non stop i trošit nenormalnu količinu struje?

dragi @comi da ne quotam kilometre postova, sve je to divno i krasno šta ti kažeš ali s kim ću se ja to scimerit ako živim s mužem i djecom!? ko bi to živio s nama, neki student? lol
i da, ugovor je GOVNO i može se raskinut kad god poželiš bez ikakvog obrazloženja. Oću li ga možda tužit jer mu se sin ženi pa moram otić? ili ću izać iz tuđeg stana i tražit novi?
nije sve tako jednostavno u praksi kako se čini teoretski
i znaš kako te još zeznu kad dođeš pogledat stan? kaže joj krevet je strgan ovi prije su ga razbili ali ja ću vam donit novi za mjesec dana bez brige, samo se strpite ovaj mjesec. I ti misliš ajde obećao je. I onda više nikad to ne spomene. Ti pitaš a on se izvlači sad sam u nekoj gužvi, problemima, poslu...
ma evo editiram već stoti put, toliko materjala imam, samo mi nadolazi! inače to sve potiskujem i mirim se sa sudbom al evo baš me otvorilo, mogla bi do prekosutra nabrajat di me sve izvaralo.

Zadnje uređivanje Lake : 13.02.2015. at 10:58.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:04   #1169
Quote:
chetkica kaže: Pogledaj post

Ima svakakvih s obje strane price. Cula sam za nekoliko primjera u kojima su se podstanari pokupili i ostavili dugova i dugova. Ja nisam takva i ne bih to mogla napraviti. Vjerujem da vecina ljudi ne bi.
S obzirom na to da sam podstanar vise sam mogla obratiti pozornost na najmodavce. Ima super ljudi koji se vode idejom da je stan tvoj dok ga placas i odrzavas urednim, a ima i pijavica koje bi 3 puta tjedno u inspekciju, jer te gledaju kao malog kmeta.

Ono sto sam htjela naglasiti je da mi je grozno vidjet kakve cijene se traze za kakve rupe. Podsjeca me na oglase za dadilju kad ambiciozne mame traze minimalno VSS, a platile bi je 12 kn po satu.
ima svakakvih i jednih i drugih, naravno. Sto ljudi sto ćudi ali ja polazim od sebe i očekujem jednak odnos. Ako sam sto posto uredan podstanar onda budi fer i normalan.
rentavanje je posao i problem je šta nitko ne želi to shvatit ko posao i ULOŽIT u posao. U svaki posao treba uložit da bi bio unosan.
Kako urede apartmane da bi imali jače cjene? i zato šta se boje loše ocjene na tripadvisoru pa im neće niko bukirat i propade im posao. A nas domaće ko hebe, nama je dobro sve. Ako nećeš ti doć će neka druga budala. al puknit će i to kad tad. Kad mu svak ode nakon mjesec dva dosadit će mu valjda pa će od prvog najma uložit u frižider ili mašinu. eto ne mora vadit iz đepa. Nek od najmova malo po malo uređuje.
Quote:
chetkica kaže: Pogledaj post

Nitko ti nece dopustit da mjesec dana sjedis pokraj ukljucenog frizidera i pratis kako se vrti brojilo od struje pa da onda odlucis hoces li uzeti stan ili ne.
U nekim stvarima moras ici na povjerenje. Nisi zato glup.
da, upravo to.
Meni su recimo prešutili da vlaži fasada i da se pojave gljivice naravno nakon nekog vremena a ja imam astmu. ne mogu to vidit jer je prebojano i treba par mjeseci da se to dogodi. I šta ćemo sad? uselili, platili proviziju i sve ostalo i sad ajmo dalje tražit jer ne mogu živit u vlazi zbog zdravlja. Je li red reć čujte, moguće je da će vam se pojavit gljivice fasada je loša pa vlaži zid itd. ne nego kad smo to otkrili nakon prvih kiša kažu ti: a mi smo to morali stalno brusit i farbat, a šta ćemo takva je zgrada nismo mi tu krivi. Ja nebi nikad mogla tako radit posao i lagat tj prešućivat bitne stvari.

Zadnje uređivanje Lake : 13.02.2015. at 11:01.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:51   #1170
To sam upravo i pricala kad sam govorila o obrazu.
Stan nije komad odjece da na etiketi pise sastav i postotak skupljanja u pranju.
Neke stvari se vide tek nakon nekog vremena boravka u njemu. Ako je potpisan ugovor, najmprimac u pravilu gubi polog ukoliko zeli iseliti prije vremena odredjenog u ugovoru.
Ako se pojave gljivice, aparati ne rade ispravno ili nesto trece, nikog to ne zanima. Bez imalo pardona ce uzeti polog i slijepo se drzati ugovora i propisa. A kad je trebalo u startu propisno odradit stvari i upoznat najmoprimca sa skrivenim nedostacima, to se zanemari.
Mislim da je to pitanje uredjeno i nasim zakonodavstvom ako je rijec o namjernom presucivanju nedostataka koji nisu bili ociti u trenutku dogovaranja, ali nitko se nece ic sporit zbog takvih stvari, nego ce podvit rep, sam sebi priznat da je nasamaren i kampirat na njuskalu u nadi da ce drugi put imat vise srece i pameti.
chetkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 10:23   #1171
zašto bi uzeo polog? ne kužim
Polog je u slučaju da pobjegneš i ne platiš račune ili uništiš namještaj. Meni je to uvijek bilo vraćeno. Ne piše mi u ugovoru takvo nešto.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 13:52   #1172
Tebi ne pise ali to je normalna stvar. U mom ugovoru to pise i pod tim uvjetom iznajmljujem stan. Dosta mi je podstanara koji kao zele stan na dulje pa odu nakon 3 mj, a ja imam zajebanciju oko svega. Na taj nacin odbijem odmah one koji muljaju da zele na dugo, a zapravo iz xy razloga trebaju stan na 2-3 mj.
Da se razumijemo. Ne iznajmljujem stan u suterenu, na 10 katu bez lifta sa namjestajem iz 1950 god niti sam najmodavac koji dolazi u provjere...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 14:44   #1173
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
zašto bi uzeo polog? ne kužim
Polog je u slučaju da pobjegneš i ne platiš račune ili uništiš namještaj. Meni je to uvijek bilo vraćeno. Ne piše mi u ugovoru takvo nešto.
Znam da nije ista stvar, ali ja na to gledam kao na penale kad raskidas pretplatu za mob prije isteka ugovorne obveze.
Ti si se nekom obvezao biti u stanu minimalno godinu dana i on je pod tim uvjetom odlucio s tobom potpisati ugovor o najmu.
Ako ne ispostujes svoj dio, gubis jednu mjesecnu stanarinu (koliko inace bude polog).
Meni to nije nepravedno.
Ali nepravedno mi je kad se smuljaju racuni, uredjaji ili stanje u stanu koje se primijeti tek nakon nekog vremena pa onda kad podstanar zeli raniji raskid ugovora, vlasnik se svim silama drzi pologa.
Trebalo bi i taj dio urediti malo.
Nazalost, ugovori o najmu su kolekcije pravopisnih i logickih gresaka, sablonski ispunjeni u agenciji za nekretnine te sastavljeni na taj nacin podilaze najmodavcima.
chetkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:11   #1174
Ja prvi put čujem za to da se uzima polog za raskid ugovora. Ako meni najmodavac ne ispoštuje dogovoreno i ja zato moram ić a inače ne bi išla iz stana niti pod razno jer mi se ne seljaka, zašto bi on imao pravo zadržat polog!? računi plaćeni, najam plaćen, stan uredan. Stvarno ne kužim za šta bi mu taj novac ostao?
Prvi put čujem tako nešto i to uopće nije u redu.
to bi značilo da najmoprimac nema nikakvu zaštitu. Šta je sa njegovim obvezama koje nije ispunio? kako da ja sebe zaštitim, eto on ima polog, a ja?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:40   #1175
logika ti ne valja jer
1. ti mozes nakon 2 mjeseca reci da je razlog tvog odlaska bubnut cu potrgan krevet ili crkla pecnica ili whatever, a zapravo ti se vise ne zivi u tom kvartu iako si potpisala ugovor na godinu dana ili si odlucila da ces ipak trazit stan s nekom cimericom.

2. meni se osobno ne zajebava s takvim podstanarima jer nakon njihova 2-3 mj zivota imam pun kurac posla od odjavljivanja njih na poreznoj, ponovnog oglašavanja stana do ponovnog prijavljivanja novog podstanara pa sve do toga da moram na plinaru, elektru i ostalo traziti obracune kako bi osoba podmirila svoje racune.

meni se ne zajebava s time na 2-3 mj i ne zelim iznajmljivati na 2-3 mj.
imala sam takve.. 2 put su me zajebali... vise nece jer vise ne vracam lovu pa ce ljudi ipak razmisliti prije nego potpisu.
iznajmljujem samo na duze vrijeme.. tj. minimalno godinu dana

uostalom, valjda imas neko iskustvo da mozes prepoznati je li gazda kreten koji ti nece popravit bojler i valjda si dovoljno pametna da ne iznajmljujes stan koji izgleda ko iz 2 svj rata

ja s nijednim podstanarom nisam imala problema jer sam ja kriva ili jer je stan nesto kriv vec su ljudi debili ..

4 puta sam iznajmila stan.. od ta 4 puta samo su 2 puta bili normalni ljudi.. jedni su poznanici koji su bili apsolutno korektni kao i ja prema njima, a drugi su ovi trenutni koji su i sami rekli da traze na dulje i da im je izrazito bitno da im nakon godinu dana ne kazem da cu se ja selit u stan ili nesto deseto.

ja sam samo rekla "fala k.. necete s tim sigurno imati problema".

Sve sto sam im rekla, stoji. Oni se drze ugovora, uplacuju sve na vrijeme, a ja ih ne posjecujem i ne kontroliram. Ako bude neki problem on se rjesava.. i drago mi je sto su mi u stanu normalni, mladi ljudi s kojima nemam problema, kao ni oni samnom.

i da, da su oni u stanu 2-3 godine i da potpisemo ugovor na slijedecih godinu dana te da se oni nakon 2-3 mj od potpisivanja novog ugovora odluce seliti, vratila bih polog (ako je sve u redu i placeno) samo zato jer su bili korektni i bili ipak koju godinu u stanu, a ne da su mi dosli na par mjeseci i otisli jer im se tako sprdnulo.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 10:59   #1176
ma ok, ja gledam iz svoje perspektive koja sam uredan podstanar na duže vremena. Nažalost eto nitko ne želi iznajmit na npr 5 godina, do sada svi po 2 godine iznajmljivali max. A kletu se na duže ćemo, sad ćemo stavit kao 2 god pa ćemo produžit.
Ti svakako imaš pravo uvjetovat svoje, meni to još nitko nije stavio u ugovor da mi najam propada u slučaju raskida ugovora i naravno da ga neću raskidat bezveze iako mogu raskinut, imam otkazni rok mjesec dana a evo sadašnja gazdarica mi je rekla nakon šta su iskrsle ove neke stvari koje su "prešutili" da možemo otić kad god nas je volja, da niti ne moramo otkazni rok čekat, vratit će polog i doviđenja.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 15:15   #1177
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ma ok, ja gledam iz svoje perspektive koja sam uredan podstanar na duže vremena. Nažalost eto nitko ne želi iznajmit na npr 5 godina, do sada svi po 2 godine iznajmljivali max. A kletu se na duže ćemo, sad ćemo stavit kao 2 god pa ćemo produžit.
Ti svakako imaš pravo uvjetovat svoje, meni to još nitko nije stavio u ugovor da mi najam propada u slučaju raskida ugovora i naravno da ga neću raskidat bezveze iako mogu raskinut, imam otkazni rok mjesec dana a evo sadašnja gazdarica mi je rekla nakon šta su iskrsle ove neke stvari koje su "prešutili" da možemo otić kad god nas je volja, da niti ne moramo otkazni rok čekat, vratit će polog i doviđenja.
to je dvosjekli mač jer ima jako puno debilnih podstanara, a i gazdi. ne bi najmodavci bili toliko paranoicni da se nisu opekli vise puta.
ja sam imala dvaput podstanare kod kojih sam se opekla i odtad sam rekla nikad vise ljudi s djecom.

sto je najbolje ti s djecom su mi susjedi u toj zgradi. duga prica zasto su iznajmljivali stan kad imaju svoj ali imali su jedno dijete i kad su otisli van (prvo se zenska susjedi pohvalila kako je ona trudna uspjela cijeli stan ocistiti). kad sam usla unutra (nisu dobili polog nazad zbog nekoliko razloga) i vidjela na sto stan lici prenerazila sam se.

iza vesmasine, ispod kreveta i kauca, SMECE! kutija od lijeka za kasalj, ostavljene potrgane igrackice sto ne vidis dok ne odmaknes malo kauc, sagnes se ispod kreveta i slicno ( nije mi ni palo na pamet da to radim).

parketi CRNI! jebote kako mogu biti crni? pa valjda si usisavala i obrisala mokrom krpom? ne, nije

uglavnom, provela sam cijelu vecer i do kasno u noc ribajuci stan jer su mi drugi dan ulazili novi podstanari i naravno da necu useljavat ljude u stan koji je prljav. da ne velim da je bilo ostecenja koja sam tek naknadno vidjela.. sve do toga da je novim podstanarima prestala radit perilica odjednom.

zovem majstora, majstor dode, nesto rastavi, a unutra sve puno pijeska (valjda iz pjescanika) pa se nesto u perilici zastopalo. nista, frajer to pocisti, perilica normalno proradi, fino naplati i ode.

onak, meni nije jasno da netko tako moze zivjet.. pogotovo kad imas dijete. odvratno.

uglavnom, vec sam razvila nos za ljude koje ne zelim u svom stanu i takvima jednostavno ne iznajmljujem.

uredno prijavljujem i zadnjim podstanarima (mladi par) sam rekla da dok sve placaju, nece me vidjet. i zaista je tako. cujemo se jednom mjesecno zbog potvrda o placenim racunima i stanarine i to je to.

Ako se desi neki problem, cujemo se i rjesavamo ga.. ovisno cijom je krivicom nastao. okej su i ne pokusavaju se izvuci da nisu oni krivi (bila je situacija).

Samo sto se vecina podstanara ponasa u tudem stanu na nacin "boli me kurac sto cu nesto unistiti, nije moje".

to nije u redu stav. najvecu stetu moze napravit podstanar. najmodavac ti jedino moze ulazit u stan dok te nema pa ces kad to skuzis, otici iz stana. iako, to su za mene posebni pacijenti i ne bi mi palo na pamet to napraviti.

Jbg, nije nikad sve crno bijelo sto se podstanarstva tice. Inace, ja ugovor potpisujem na godinu dana. Najvise iz razloga sto podstanarima tako pase. Nitko me nije trazio da hoce na duze. Tj. svi zele biti dugo ali ne zele potpisati na toliko.

Meni to nije problem. Potpisi na godinu dana, ako nakon godine dana hoces ostati jos godinu.. potpisat cemo novi ugovor i to je to. nije to neki problem
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 15:29   #1178
jel išo ko gledat ove državne stanove?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:02   #1179
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
to je dvosjekli mač jer ima jako puno debilnih podstanara, a i gazdi. ne bi najmodavci bili toliko paranoicni da se nisu opekli vise puta.
ja sam imala dvaput podstanare kod kojih sam se opekla i odtad sam rekla nikad vise ljudi s djecom.

sto je najbolje ti s djecom su mi susjedi u toj zgradi. duga prica zasto su iznajmljivali stan kad imaju svoj ali imali su jedno dijete i kad su otisli van (prvo se zenska susjedi pohvalila kako je ona trudna uspjela cijeli stan ocistiti). kad sam usla unutra (nisu dobili polog nazad zbog nekoliko razloga) i vidjela na sto stan lici prenerazila sam se.

iza vesmasine, ispod kreveta i kauca, SMECE! kutija od lijeka za kasalj, ostavljene potrgane igrackice sto ne vidis dok ne odmaknes malo kauc, sagnes se ispod kreveta i slicno ( nije mi ni palo na pamet da to radim).

parketi CRNI! jebote kako mogu biti crni? pa valjda si usisavala i obrisala mokrom krpom? ne, nije

uglavnom, provela sam cijelu vecer i do kasno u noc ribajuci stan jer su mi drugi dan ulazili novi podstanari i naravno da necu useljavat ljude u stan koji je prljav. da ne velim da je bilo ostecenja koja sam tek naknadno vidjela.. sve do toga da je novim podstanarima prestala radit perilica odjednom.

zovem majstora, majstor dode, nesto rastavi, a unutra sve puno pijeska (valjda iz pjescanika) pa se nesto u perilici zastopalo. nista, frajer to pocisti, perilica normalno proradi, fino naplati i ode.

onak, meni nije jasno da netko tako moze zivjet.. pogotovo kad imas dijete. odvratno.

uglavnom, vec sam razvila nos za ljude koje ne zelim u svom stanu i takvima jednostavno ne iznajmljujem.

uredno prijavljujem i zadnjim podstanarima (mladi par) sam rekla da dok sve placaju, nece me vidjet. i zaista je tako. cujemo se jednom mjesecno zbog potvrda o placenim racunima i stanarine i to je to.

Ako se desi neki problem, cujemo se i rjesavamo ga.. ovisno cijom je krivicom nastao. okej su i ne pokusavaju se izvuci da nisu oni krivi (bila je situacija).

Samo sto se vecina podstanara ponasa u tudem stanu na nacin "boli me kurac sto cu nesto unistiti, nije moje".

to nije u redu stav. najvecu stetu moze napravit podstanar. najmodavac ti jedino moze ulazit u stan dok te nema pa ces kad to skuzis, otici iz stana. iako, to su za mene posebni pacijenti i ne bi mi palo na pamet to napraviti.

Jbg, nije nikad sve crno bijelo sto se podstanarstva tice. Inace, ja ugovor potpisujem na godinu dana. Najvise iz razloga sto podstanarima tako pase. Nitko me nije trazio da hoce na duze. Tj. svi zele biti dugo ali ne zele potpisati na toliko.

Meni to nije problem. Potpisi na godinu dana, ako nakon godine dana hoces ostati jos godinu.. potpisat cemo novi ugovor i to je to. nije to neki problem
gle, kužim da ima svakakvih ljudi. Ta šporkulja bi tako i svoj stan "održavala" nije to zato šta je u postanarima pa je bmk šema. To je takva osoba.
meni je užas kad vidim da napišu da rentaju paru bez djece. UŽAS
hvala bogu pa sam imala normalne stanodavce bar po tom pitanju, djete im nije smetalo. Jbt zašto bi? ako ja pazim na stan šta ima veze moje djete? ako pošara zid ja ću obojat ko šta jesam i to je to. A bivši stan sam oribala tako da je bio čistiji nego kad sam ušla. Gazda je samo rekao ženi kad je ušao: a šta ćeš gledat, vidiš da je ko da nitko nije ni živio u stanu a bili smo tu 4 godine. Nisu sve žene šporkulje niti su sva djeca čudovišta ali znam da ima svega, sa obe strane.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:43   #1180
nije to da ljudi nece iznajmljivati paru s djecom jer ce djeca nesto posarati. vec, desi se da ljudi ostanu bez posla pa ih je teze izbaciti jer imaju djecu. i onda dobijes, bracni par s djecom koji u stanu zivi besplatno...

iz tog razloga ljudi ne zele par s djecom. meni su se najboljim podstanarima pokazali mladi parovi. em su cisti, em sve placaju na vrijeme i em su korektni.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.