Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 20:02   #141
Ljudi moji...ovako! Htjeo bih staviti staklenu stijenu (2m širine,dvokrilnu) između dnevne sobe i terase.Pošto vjerovatno znate kakvu trebam uzeti možete li neke cijene realne izbacit(sa montažom), i trebao bih dva francuska prozora.Ne mogu ih nigdje naći.Hvala.
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:24   #142
I mi smo tako napravili veliku staklenu stijenu između dnevne sobe i terase dužine 5m. Izabrali smo aluminisku varijantu i odista već 5 godina nema zamjerke no kako su vrata dosta teška puklanam je ručka koja je bila plastična! Najprije smo čekali oko 1g da nam to montiraju a sada nema teorije da nabavimo zamjensku od forme koja nam je sve postavila. To je doduše jedna manja firma u Kastel Novom pod nazivom Industromont koji su se pokazali iznimno neozbiljni i apsolutno ih ne savjetujem nikome. Znači aluminij da ali se unaprijed informirajte o iskustvoma prethodnih kupaca.
ljuboznaor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:50   #143
gradimo kuću, trebamo puno vrata i prozora, bit će drvo svakako, najvjerojatnije Jelovica. ja želim bijelu vanjsku stolariju, moj muž je protiv, imali neko iskustva sa bijelim drvenim prozorima????
argera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:55   #144
uzmi drvo-aluminij i nek vanjski dio tj. aluminij bude bijele boje i svi sretni. ima ti to jelovica.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:13   #145
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
uzmi drvo-aluminij i nek vanjski dio tj. aluminij bude bijele boje i svi sretni. ima ti to jelovica.
preskupo nam je, danas dobili specifikacije od m sore i okno-jeling, jelovica je malo skuplja, to nas je iznenadilo, pošto smo iz Osijeka idući tjedan smo u Zg pa ćemo vidjeti u salonima kako to sve skupa izgleda uživo.
argera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 10:50   #146
Slijedeće godine planiram ipak staviti drvenu stolariju ali ne znam kako izabrati profile , staklo i sve drugo.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:03   #147
Molim malu pomoc...

Vidim da se dosta piše o raznim vrstama stolarije po raznim forumima i temama prema tome ispricavam se ako se ponavljam...

Gradim kucu i upravo se nalazim pri odluci oko stolarije. Ono sto ja mogu reci je da sam ja za drvo i samo drvo, ali me zanima kakve su cijene i cija stolarija bi bila dobra. Kuca je u Puli, znaci vlaga i bura, ali i na proslom stanu u burovitoj ulici uz more imala sam Jelovicu vec 10 godina i odlicnom je stanju uz odrzavanje svake 2 do 3 godine, znaci nisam bas azurna.

Cula sam i za novu iznutra drvo-izvana aluminij kombinaciju. Jel puno skuplja i kod kojeg proizvodjaca da gledam?

Hvala puno, puno na svakoj korisnoj informaciji...
vecapereca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 08:39   #148
Nedoumica

Kolko vidim uvjek će biti nedoumica...da li PVC ili drvo...

pa tako i u mome slučaju....

naime namjeravam promjeniti dvoja ulazna vrata i balkonski prozor...

budući da kuća nema izolacije, mislim poraditi na tome...naime mislim staviti izolaciju (stiropor) i staviti fasadu...

kuća ima dosta vlage, to je zbog nedostatka izolacije (čista je cigla)...

pa ne znam koji bi izbor bio bolji...neki kažu da ako stavim PVC da ću još veću vlagu imati...

Jedna će ulazna vrata biti izložena vanjskim uvjetima (kiša)...a znam da to baš i nije dobro za drvo...

inače svi prozori su mi od drva sa izo staklima i drvo je vrhunsko...izgledaju novo i nakon tih godina...
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:46   #149
Quote:
Goran2@ kaže: Pogledaj post
Kolko vidim uvjek će biti nedoumica...da li PVC ili drvo...

pa tako i u mome slučaju....

naime namjeravam promjeniti dvoja ulazna vrata i balkonski prozor...

budući da kuća nema izolacije, mislim poraditi na tome...naime mislim staviti izolaciju (stiropor) i staviti fasadu...

kuća ima dosta vlage, to je zbog nedostatka izolacije (čista je cigla)...

pa ne znam koji bi izbor bio bolji...neki kažu da ako stavim PVC da ću još veću vlagu imati...

Jedna će ulazna vrata biti izložena vanjskim uvjetima (kiša)...a znam da to baš i nije dobro za drvo...

inače svi prozori su mi od drva sa izo staklima i drvo je vrhunsko...izgledaju novo i nakon tih godina...
ako već imate drvene prozore onda bi bilo blje da i ostalo napravite od drveta, tako će estetski biti odlično.

U kojem se području nalazite?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:15   #150
Quote:
Goran2@ kaže: Pogledaj post
Kolko vidim uvjek će biti nedoumica...da li PVC ili drvo...

pa tako i u mome slučaju....

naime namjeravam promjeniti dvoja ulazna vrata i balkonski prozor...

budući da kuća nema izolacije, mislim poraditi na tome...naime mislim staviti izolaciju (stiropor) i staviti fasadu...

kuća ima dosta vlage, to je zbog nedostatka izolacije (čista je cigla)...

pa ne znam koji bi izbor bio bolji...neki kažu da ako stavim PVC da ću još veću vlagu imati...

Jedna će ulazna vrata biti izložena vanjskim uvjetima (kiša)...a znam da to baš i nije dobro za drvo...

inače svi prozori su mi od drva sa izo staklima i drvo je vrhunsko...izgledaju novo i nakon tih godina...
ja sam za PVC i to samo zato jer je PVC divlji kao materijal. moš s njim šta god očeš i da ti s vremenom padne, možeš ga lako namjestit. To da će ti bit vlaga u kući, postoji veća mogučnost i to zato što ti je izolacija nikakva, a kad pozatvaraš PVC zatvore to ti bude kao da je hermetički zatvoreno, a vlaga nema di izaći. Kod drvenih prozora uvik negdi prolazija zrak i tako je u kući bio sviježi zrak.
brban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 09:18   #151
ja bi ostavio te drvene prozore a vrata bi napravio u kombinaciji drvo-aluminij.
Obzirom da su ti na udaru kako kažeš, alu bi bio otporan a iznutra imaš izgled kao ostalo.Tako i ja imam namjeru uraditi a neke ponude ima firma Windor a možeš vidjeti i ostale.
brukiluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:39   #152
pozdrav,

možda nije tema, ali osim odabira vrste stolarije treba jako paziti s kime dogovarate posao...npr. mi smo se odlučili za drvene prozore, kao zdravije ljepše i sl, a na raju ispao kaos....
obećavao sve, zivkao u vezi dogovora, ali nakon što je uplaćen avans priča se okrenula...naravno rok je bio 45 dana (dogovoreno krajem travnja, postavljeno krajem srpnja)...osim probijanja rok, niti jednom se nije udostojio nazvati i ispričati, nego smo mi morali zivkati i moliti...što se tiče prozora isti su vizualno lijepi....naravno sad slijedi onaj ali, prozori su kao prva klasa, međutim na pojednim dijelovima su pofarbani ko da su se mala djeca igrala, na nekim djelovima ima oštećenja što u samom drvetu što onih nastalih prilikom montaže ili transporta, spojevi letvica koji drže staklo su uglavnom loši, ili ima lufta ili na spoju jedna strši više nego druga....i da na kraju, dva okvira prozora su pukla (ne prestrašno 10 -tak cm), jedan na svu sreću s vanjske strane, dok je drugi s unutarnje i dio pukotine je pokrio knauf...zaključak: ne bi preporučili PLANET DRVO iz Sesveta ni za živu glavu
azdaja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 00:42   #153
Preporuka za stolara

...meni je cijelu kuću vanjsku stolariju radio čovjek iz Huma na Sutli.
Prozori i balkonska vrata sa šaropolkama, ulazna vrata od ariša sa staklenim otvorima, kliznu stijenu u boravku 2,4 m, otklopne suterenske prozore...
Danas nakon tri godine sve je kao i prvi dan ugradnje.
Jedna jedina greškica se potkrala na jednom prozoru ali to nisam ni zvao da otkloni jer je stvarno "luft" od 1mm prihvatljiv i ne osjetim da puše po zimi kroz to
mjesto.
Neke sitnice fulane kod montaže su otklonjene po dogovoru vrlo brzo i prijateljski.
Ono najbitnije je da sam sa cijenom vrlo zadovoljan, ispalo me je po prozoru jeftinije nego PVC s roletama.
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:30   #154
Mislim da sam već o tome pisao, ali da ponovim.

Ne postoji suštinska razlika između industrijske drvene/plastične/aluminijske stolarije.

Naime, moderna drvena stolarija brtvi jednako dobro kao i plastična, znači nema cikulacije zraka kao kod starih prozora koji nikad nisu perfektno "dihtali" (niti je bila ideja te stolarije da perfektno brtvi).

Ja sam za jednu situacija naručio Internorm stolariju, pa je moje iskustvo nedaleko aždajinog (osim što nisam tako dugo čekao) dobio sam loš i preskup proizvod (zapravo dobio sam najskuplji mogući proizvod koji jednostavno ne opravdava svoju cijenu). Kvaliteta bojenja bez veze, pogotovo tamo gdje se ne vidi (dok ne otvoriš prozor) itd. itd. Već sam o tome pisao.

Kupnjom drvene stolarije navodno kupujete prirodniji i ljepši proizvod (pogotovo ako ostavite strukturu drveta), ako bojite pokrivnom bojom to izgleda puno, puno lošije nego stara drvena stolarija koja se obrađivala do savršenstva i na kraju je lakirana izgledala kao ogledalo. Toga više nema, pogotovo ne u industrijskoj proizvodnji. Ako hoćete savršenu obradu drveta - uzmite plastičnu stolariju

Drugo, hermetiziranje prostora može izazvati samo probleme. Ono što većina ljudi ne zna, to je da savršena stolarija, savršena vanjska izolacija zahtijeva i savršenu ventilaciju (rekuperacija/recirkulacija, a to koštaaaaa). Potpuno je svejedno da li imate ili nemate izolirane zidove, jer vlaga iz prostora nema gdje otići, samo je mala razlika gdje će se i koliko kondenzirati. Ako malo surfate naći ćete da se za plastičnu stolariju nude razni ventilacijski sustavi (rešetke, flip-flap brtve itd.), što je na neki način povratak na staru drvenu stolariju koja ne brtvi savršeno.

Treće, sve kalkulacije koje sam napravio pokazuju da se zamjena postojeće stolarije (bar meni) ne isplati. Tek kada bih zamjenom uštedio 50% na grijanju (što je nemoguće, ušteda bi prije bila 10-15%) trebalo bi 15-20 godina da vratim investiciju, što bi bilo razumno (ali, ponavljam, nemoguće).

Jedini plus u koji sam siguran to je da nova stolarija bolje zvučno izolira, s time da se nemojte navući. Klasično izo-staklo, samo po sebi ne daje bitno bolju izolaciju od starog dvostrukog vezanog prozora. Međutim, povećanjem debljine stakla, laminiranjem itd. mogu se napraviti čuda. Uvjet je naravno i odlično brtvljenje okvira (što je manji problem), te pravilna ugradnja (što je veći problem, bar 90% nove stolarije neispravno je ugrađeno. Imajte u vidu da se ulaganje u staklo isplati, jer stako nije glavna cijena prozora. Klasični izo-prozor, low-e, sa plinom mislim da košta najviše 200-250 kuna m2. Pancirno staklo protiv bum-bum košta 200 eura. Dakle, to je najveća razlika u cijeni stakla. Naravno, pazite da vas ne operu, jer puno izvođača, potpuno neopravdano, nabija cijene stakala, a njih je lako provjeriti kod nekog od proizvođača.
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 02:23   #155
Moze li mi netko preporuciti dobrog stolara? Mijenjam vanjsku stolariju i volio bih dobiti koju dobru preporuku. Ima li tko?
DankanAjdaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 22:38   #156
Question

Baš gledam, masa ljudi skida relativno dobru drvenu stolariju i stavlja običan pvc sa dva stakla, bez plina i premaza.

A drvo se može obnoviti da dihta skoro kao pvc. Stakla su ista, a drvo je bolji i prirodniji izolator od pvc-a.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:25   #157
je, sigurno je prirodniji, pogotovo kad se kupa u impregnacijskim kupkama i premazuje bojom
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:08   #158
ok, nije posve prirodan ali propuša vlagu i ne gori otrovnim plinovima.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:32   #159
Mi svaki mjesec zapalimo po jedan prozor da malo odgori
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 21:33   #160
Gore impregnati i farba.

A cisto iz hira, daj si u sobi zapali par dasaka, pa javi rezultat. Ak ce ti ostavit mob ili laptop u lijesu

Sent from my ASUS_Z002 using Tapatalk 2
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.