Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 15:55   #21
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
Nadam se da ti ne predaješ vjeronauk
Ah, predaje
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 17:24   #22
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Voda ima sposobnost memorije i lako se energizira.
Kao i vatra pročišćava ali i pamti.

Zato se lako napravi "sveta" voda jer pokupi energiju koju želi onaj koji to radi.
Usto par kapi te svete vode napravi svetim cijeli bazen, jer je svojstvo vode da jedna njen energizirani dio energizira sve.
Evo ga opet...i onda ti govoris ljudima da misle svojom glavom.

Bas si nju ejđovka.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 22:50   #23
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Evo ga opet...i onda ti govoris ljudima da misle svojom glavom.

Bas si nju ejđovka.

tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:16   #24
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ah, predaje
jbga
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 17:30   #25
Hmm, sveta voda... da ne ulazim u ova tehnicka pitanja-kako se pravi, kvari li se ,etv, etc,...- osvrnucu se na cinjenicu da Krsanska crkva za zivota apostola nije imala praxu osvecivanja vode.Postojalo je vodeno krstenje, ali skropljenje vodicom-ne.

Za mene, kome je Pismo na prvom mjestu i Izvor vjere, taj obred je- nepotreban.

Pozdrav
__________________
Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱέ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго
أيها الرب يسوع المسيح ابن الله, إرحمني أنا الخاطئ
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 18:42   #26
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne može usmrdjeti sveta voda koja stoji u zatvorenoj boci (kao ni bilo kakva čista voda ), ali ja sam mislila na onu u onoj posudi na ulazu u crkvu, u koju se umaču ne-baš-svete ruke i upada ne-baš-sveta prašina i prljavština... A pričest isto nije baš higijenska, i to ne samo ona staromodna kad svećenik stavlja hostiju direktno u usta, kad si to već spomenula.

Ali budući da nemaš priliku oprati ruke između tog umakanja i stavljanja hostije u usta, vjerojatnost unošenja bakterija je poprilična...
Ja sam mislio da se u Svetu Vodu se stavlja sol, tako da nema šanse da se bakterije razmnožavaju. Osim toga, u sebi i na sebi imaš više bakterija nego tjelesnih stanica, tako da čak i da ima pokoja bakterija, ne može škoditi.
__________________
"Clean living, Chewing thoroughly, and a daily dose of vitamin Church!"
ned_flanders is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:08   #27
....meni se sve više čini da smo svetu vodu pokupili od "zaostalih obreda".
Pa što će biti ako te kapne sveta voda? Ništa. Praznovjerje, duhovni život se svodi na materjalni (u pogledu svete vode). Bog neće doći preko svete vode, potrebno je tu više stvari,a ne sveta voda...
dream_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:52   #28
Dakle, spremamo se mi danas za misu u jednoj kapeli i odem ja s vrčićem na obližnji štand s gvercom po malo vode iz šlaufa za euharistiju, a gazda meni onako zbunjeno 'Pa mi nemamo te vaše svete vode, imamo samo ovu običnu'. Eto, eto. I netko će još tvrditi kako nam ne treba vjeronauk u školama...
Što sam htjela reći? Kupite danas Glas Koncila, imate prilog upravo o - vodi.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:38   #29
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Dakle, spremamo se mi danas za misu u jednoj kapeli i odem ja s vrčićem na obližnji štand s gvercom po malo vode iz šlaufa za euharistiju, a gazda meni onako zbunjeno 'Pa mi nemamo te vaše svete vode, imamo samo ovu običnu'. Eto, eto. I netko će još tvrditi kako nam ne treba vjeronauk u školama...
Što sam htjela reći? Kupite danas Glas Koncila, imate prilog upravo o - vodi.
Znaš kaj nam to govori?

Da nam trebaju ŠKOLE...

Bila si tako blizu...
infomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 08:19   #30
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Evo ga opet...i onda ti govoris ljudima da misle svojom glavom.

Bas si nju ejđovka.
Ajde..kakve veze ima NA sa istraživanjem Emota sa sposobnošću vode da pamti od pamtivjeka?

Da bi mislili svojom glavom trebamo nešto znati...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:12   #31
ja vas ljudi ne kužim. NEma svete vode ili tako nešto. Di vam to piše u Bibliji. Ajde da vas čujem di??? Nema je li Isus možda posvetio neku vodu ili je učinio svetom? Nije u cijeloj Bibliji nigdje to ne piše. Pa što sad vi to govorite sveta voda. Ma daj!!!!!!!!!
jecka-istina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:01   #32
Quote:
jecka-istina kaže: Pogledaj post
ja vas ljudi ne kužim. NEma svete vode ili tako nešto. Di vam to piše u Bibliji. Ajde da vas čujem di??? Nema je li Isus možda posvetio neku vodu ili je učinio svetom? Nije u cijeloj Bibliji nigdje to ne piše. Pa što sad vi to govorite sveta voda. Ma daj!!!!!!!!!
Nema tamo ni dinosaurusa...nema pa nema...ništa o njima ne piše u Bibliji.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:07   #33
Quote:
jecka-istina kaže: Pogledaj post
ja vas ljudi ne kužim. NEma svete vode ili tako nešto. Di vam to piše u Bibliji. Ajde da vas čujem di??? Nema je li Isus možda posvetio neku vodu ili je učinio svetom? Nije u cijeloj Bibliji nigdje to ne piše. Pa što sad vi to govorite sveta voda. Ma daj!!!!!!!!!
Anđeo bi Gospodnji, naime, silazio od vremena do vremena u ribnjak i pokrenuo vodu: tko bi prvi ušao pošto je voda izbila, ozdravio bi makar bolovao od bilo kakve bolesti.
Evanđelje po Ivanu 5,4
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.