Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 08:37   #41
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
Hvala spoki007 na opsežnom odgovoru, a koliko se sjećam mislim da si rekao da je tvoja kvadratura projekta iznosila 55m2 netto, jel imaš negdje na netu sliku kuće da ju vidim ? i samo još jedno pitanje jel se dobije kakav materijal za temelje i kaj od stolarije ?
par slicki imas ovdje
dobije sve za temelje,rekao sam ti za kompletnu kucu,od temelja do krova
i dobijes kompletnu stolariju.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:33   #42
spoki007 hvala puno na pomoći, uskoro idem predat zahtjev, ak ima kakva stvar , kakva caka u tome , nešto što nisi ti znao kada si predavao zahtjev, a da si mogao promijenio bi, slobodno savjetuj ...
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 08:14   #43
Dobro jutro spoki007, gledao sam slike tvoje kuće i mogu ti reći da ste to lijepo napravili. Očito je da ste podrum nadogradili, ali ta kuća mi izgleda jako veliko, puno više od 55m2, pa zar vas inspekcija iz ministarstva nije ništa zezala? Kak uopće taj stručni pregled izgleda i kaj gledaju?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 08:54   #44
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
Dobro jutro spoki007, gledao sam slike tvoje kuće i mogu ti reći da ste to lijepo napravili. Očito je da ste podrum nadogradili, ali ta kuća mi izgleda jako veliko, puno više od 55m2, pa zar vas inspekcija iz ministarstva nije ništa zezala? Kak uopće taj stručni pregled izgleda i kaj gledaju?
55m2 je unutarnji iskoristivi prostor! vanjski gabariti ce ti biti 8x9m=72m2

podrum sam nadoplatio arhitektu i sam ga financirao(materijal)
a potkrovlje sam isao app....

a za tehnicki ,ministarstvu je bitno da si ti utrosio onaj materijal koji su ti oni dali....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:33   #45
[QUOTE=Mav;16786300- a jel je moguće malo smuljati državu pa recimo na zahtjev staviti i brata i šogoricu iako oni nikada neće živjeti s nama jer imaju vlastitu kuću koja glasi na staroga?
[/QUOTE]

Mozda moze, ali onda ti treba potvrda o zajednickom kucanstvu, tj. da ste svi prijavljeni na istoj adresi (recimo kod oca) i da se na novu adresu isto svi prijavite (barem za prvih 10 god )


raspitaj se prije nego sto se bacis na sve te birokratske procedure
i pazi da tim potezom tvoj brat i njegova obitelj ne izgubi neka svoja prava, (pa da ga time nehotice ne ostetis)
u svakom slucaju ne mozes nista izgubiti
tko zna - mozda prodje
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:50   #46
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
55m2 je unutarnji iskoristivi prostor! vanjski gabariti ce ti biti 8x9m=72m2

podrum sam nadoplatio arhitektu i sam ga financirao(materijal)
a potkrovlje sam isao app....

a za tehnicki ,ministarstvu je bitno da si ti utrosio onaj materijal koji su ti oni dali....
molim te daj mi objasni šta ti znači ovo APP ne snalazim se u tim skraćenicama ,hvala
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:33   #47
"ako prođe, prođe"
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:07   #48
Kupio sam građevinsko zeljište na PPDS i namjeravam sagradit obiteljsku kuću pa me zanima ova mogučnost.

Zna li netko što se događa ako prijavim cijelu obitelj a nakon npr. 2 ili 3 godine dijete zbog školovanja želi odjavit prebivalište s tog mjesta ?
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 23:52   #49
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Kupio sam građevinsko zeljište na PPDS i namjeravam sagradit obiteljsku kuću pa me zanima ova mogučnost.

Zna li netko što se događa ako prijavim cijelu obitelj a nakon npr. 2 ili 3 godine dijete zbog školovanja želi odjavit prebivalište s tog mjesta ?
Mislim da nema nikakvih problema... bitno da je netko u kući i da je 10 godina ne prodaješ.

Btw. kakva je situacija sa pravljenjem podruma u privatnom aranžmanu na koji bi išla ppds kuća?
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 07:53   #50
sve je izvedivo,cim dobijes ugovore o darivanju materijala kontaktiras dodjeljenog projektanta i kazes da ti napravi projekt i za podrum,afkors placas projektantu za razliku m2(tj.za podrum),materijal za podrum,i naravno visa davanja u smislu komunalnih i inih doprinosa....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 13:08   #51
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Mislim da nema nikakvih problema... bitno da je netko u kući i da je 10 godina ne prodaješ.
Ma ne mislim prodavat, nego bježat iz ZG gužve, a s druge strane ne bih želio da djeca kasnije izgube svoja prava koja imaju kod školovanja.

Hvala na odgovorima.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 21:04   #52
Spoki, dobili smo poziv iz nadležnog ureda za dopunu dokumentacije, što smo i učinili. Što možemo očekivati - koliko još dok stvar krene? Iskustva?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 08:17   #53
odokativno i minimalno 12 mjeseci....a do tada ....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:13   #54
Zvao ured u ZD i kad dolazim prvi put k njima kažu da ponesem izvadak iz zemljišne knjge i potvrdu da je dozoljena gradnja

Zna li netko tko izdaje tu potvrdu
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:28   #55
izdaje je ured drzavne uprave/sluzba za prostorno uredjenje i graditeljstvo....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 15:34   #56
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
izdaje je ured drzavne uprave/sluzba za prostorno uredjenje i graditeljstvo....
To se zove brzi odgovor

Hvala !
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 16:23   #57
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
odokativno i minimalno 12 mjeseci....a do tada ....
A jooooj........

pa toliko smo čekali od predaje prijave do ovog poziva.

Brzi ko munja
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 03:44   #58
Pozdrav svima,
Sad sam našao ove tekstove i vidim spoki007 da si pomogao mnogima sa odgovorima.Dobili smo rješenje o dodjeli materijala u travnju ove godine i još ništa od ugovora.Kad ih zovem kažu čekajte javićemo se.Ako sam dobro shvatio čeka se još godinu dana?Inače u Kneževim vinogradima imamo zemljište,ali nemamo majstore i živimo u zg.(žena je iz baranje)Dali imaš neki savjet za majstore ili nekog preporučit?
Hvala
lampa09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 08:36   #59
Quote:
lampa09 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Sad sam našao ove tekstove i vidim spoki007 da si pomogao mnogima sa odgovorima.Dobili smo rješenje o dodjeli materijala u travnju ove godine i još ništa od ugovora.Kad ih zovem kažu čekajte javićemo se.Ako sam dobro shvatio čeka se još godinu dana?Inače u Kneževim vinogradima imamo zemljište,ali nemamo majstore i živimo u zg.(žena je iz baranje)Dali imaš neki savjet za majstore ili nekog preporučit?
Hvala
nemam pojma sto se dogadja ali su stopirani svi predmeti u ovom(osjeckom) regionalnom uredu sto se dodijele materijala tice....
susjed mi je dobio lokacijsku dozvolu(po starom zakonu) jos proslo ljeto i jos uvijek nije zapoceo gradnju....

ja sam nakon pristiglog rjesenja u roku 2-3tjedna dobio pismo iz projektantskog ureda da im se javim oko dostave dokumentacije za idejno rjesenje kuce...

a za majstore nemam pojma jer sam sve radio sam ali znam da su susjedi placali oko 50.000-70.000kn za ekipu(lokalnu) za zidanje kuce od podruma sa krovom....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 09:27   #60
Spoki, već smo dosadni, ali može li još par pitanja - odgovor ako treba na PM - cca poskupljenje odnosno iznos nadoplate projekta zbog dodatka podruma, mansarde? I da li odrede neki rok primjerice od potpisivanja ugovora unutar kojeg moraš dovršiti kuću i useliti?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.