Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2004., 22:50   #21
dali ste mi ideju za jedan pokus .makar nemam stan viška no zanima me iz prve ruke kak djeluju
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 09:35   #22
Ajde pa nam javi kako je pokus prosao
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 09:49   #23
Joj agencije...kad se sjetim - tip OK preko telefona, nije djelovao ni previše nametljiv, pa ajmo vidjet stan. I pošto nismo imali raspoloživ baka-servis dođemo svi skupa. I dođemo u Ilicu 15 min ranije pa ajmo se malo šetat dok čekamo, i ajde pojavi se frajer - zakasni 5min ali dobro i- zvoni, zvoni, zvoni....Ah, nažalost nema vlasnice doma...
Što je najgore poslije sam opet snjim išao gledat neki drugi stan i nakon tog me gad ipak nagovorio da idem pogledat ovaj gdje sam poljubio vrata...dobro stan je smeće al to nema veze.
Uglavnom, agencije
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 10:14   #24
E vidis, ja ne znam sta je gore....
Pokusavam da prodam kucu (pa tata i stric podele pare, pa ja sebi kupim mali stan - zato sam se i angazovala).

Agencije te zvrckaju po 15 puta dok ne utanace vreme koje odgovara i tebi i potencijalnom kupcu, samo jedna (od bar 20) je isla da pogleda kucu pre nego sto je i vodila nekog tamo, svima sam im dala skicu kuce i placa (bas zato da ne bih odlazila tamo za dzabe) ali oni uredno to ne pokazuju kupcima (mislim da im se broji koliko ljudi vode da vide kucu, pa im se i to nekako placa....)

Ali ljudi koji zovu na oglas..... Zovu u svako doba dana i noci, cesto pitanje "A jel' ima neki fiksni?" (da sam htela da ostavim fiksni telefon - ostavila bih ga!), zatim "A jel' ima nekog od starijih?" (imam 26 i tako i zvucim....), kad pitaju za cenu ja kazem i onda jos dok idemo da vide kucu kazu kako imaju pola te sume, nakon sto 15 minuta slusam kako oni eto imaju toliko i ni evra vise kazem "Mi, eto, ne bi mogli da spustimo cenu jer..." i budem prekunita sa "To mene uopste ne zanima!" (a mene zanima tvoja finansijska situacija?!).....

Eto... mozda malo duzi post, ali morala sam negde da se izduvam....
lyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 13:10   #25
Ne vidim gdje agencija pruža dodatnu vrijednost prodavaču stana. Davati besplatan oglas u oglasnik ne oduzima puno vremena, doma ionako moraš biti kad ti dolazi potencijalni kupac, većina kupaca (i ako idu preko agencije) svejedno prati oglase...

Ako dobro/jasno napišeš oglas eliminirat ćeš brdo nepotrebnih poziva. Kvart, m2, cijena, kat, lift D/N, čisti papiri D/N, i to je to (možeš staviti i AGENCIJE ISKLJUČENE )

Po meni agencije dobro dođu kod prodaje terena (tamo mogu kupce voditi i bez tebe) ili kad prodaješ stan iz daljine (ali tada treba imati puuuno povjerenja u tu agenciju).
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 13:50   #26
Quote:
magdalena1999 kaže:
Rijetko koji oglas u novinama nema veze s agencijom. Interesirala sam se za neke stanove, medjutim ispalo je da se radi o agencijskim oglasima.
O agencijama i "agencijama". Nekako, čisto sumnjam da tipovi koji se jave na oglas iz birtije i predstave kao "agencija" imaju firmu odn. obrt.

Ne bi bilo loše brojeve takvih proslijediti na Državni inspektorat.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 14:03   #27
Bogme da. Ovaj moj o kojem sam pričao kad smo se dogovarali nije mogao slijedećih sat vremena...budući da imam iskustva procijenio sam po tonu glasa da je u birtiji, da se zapio i ne da mu se odmah ići...A moje pretpostavke su se potvrdile kad smo se našli - bazdio je po alkoholu. Nikakav papir koji dokazuje da je on iz agencije ja vidio nisam.
A broja nemam...
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:14   #28
kad sam kupovao stan, angažirao sam nekoliko agencija i mogu reći da ima stvarno svega. 4 agencije primile su na znanje moje uvjete i želje (koji su stvarno bili jednostavni) i nikada se nisu više javile. jedna agentica je stvarno nešto pokušavala i vodala me okolo po stanovima, ali pri tom mi je pokazivala svašta što nije bilo u skladu s mojim željama/mogućnostima. tek je jedna agentica, preko koje sam konačno i kupio stan, bila stvarno ok i pokazivala mi ono što je ok. pa ipak, ako potrefite dobru agenciju može biti jako korisna u smislu usmjeravanja koja sva mjesta morate obići, koje formulare skupiti i ostale tips&tricks
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:04   #29
Kaj se papira tiče, čovjek si ih sam može srediti jer zbilja nema tolko toga. Ne može netko iz agencije bolje od mene izvaditi vlasnički list (koji može izvaditi bilo tko i bez osobne, treba samo broj čestice) i nemre napraviti bolji predugovor od javnog bilježnika koji se time bavi (1300 kn). Na taj se način uštedi pokoja tisuća kuna i maksimalno smanji mogućnost da te netko mulja.
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 17:31   #30
Kako odabrati agenciju za prodaju stanova ?

Bok svima !

Ja trazim stan, za kupiti... Nemam love ali imam jamce (bar nesto) ... Agencija je hrpa, u Oglasniku niti ne pise da se radilo o agenciji kad sam nazvala neki stan. I sad se oni meni nude da ce mi sve nac sta ja trebam i tako jos za dva stana - dvije agencije ?! Kako li sam samo znala pronaci?

Sta da radim - jesu li agencije ok ili je bolje sam raziti. Ovako mi se cini da je to ok da ti netko drugi trazi stan ali vjerojatno to naplacuju svu silu novaca ... ili?
Imate li neku agenciju za preporuciti? Malo se uzasavam pomisli da moram krenuti u tu akciju, ali mi, cini se, nema druge.

(Ili je lakse od toga da potrazim bogatog muza ... i odustanem od stana !? Salim se... )
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:05   #31
Agencija iz oglasnika ima svakakvih - od dobrih, pa do onih koji rade nelegalne, gotovo kriminalne stvari. Bio sam prije mjesec dana zvao jednu agenciju, i čovjek mi je nudio samo stanove bez papira! Ako želiš, mogu ti preporučiti agenta i pošaljem ti podatke na PM.
Ciao
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 22:23   #32
Ako ti se ne da ganjati papire onda svakako uzmi agenciju. Doduse, tesko da ces i naci oglas koji je bez agencije, a i primjetit ces vrlo uskoro da se jedan te isti stan oglasava preko nekoliko puta od razlicitih agencija (tako da u nekih 20 oglasa zapravo ima samo oko 5-6 razlicitih stanova).

Agencije uzimaju 2-3% cijene stana (3% je maksimum kojeg zakonski agencija smije uzeti). Ta cifra se da smanjiti pregovaranjem.

Naoruzaj se strpljenjem i kreni u potragu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 22:54   #33
Mi smo stan koji namjeravamo kupiti našli preko agencije koja nam se čini za sada u redu.Sa drugim agencijama nismo imali iskustva.Mogu ti poslati podatke na PM ako želiš.
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 10:30   #34
Pusti agenciju i oglasnik u ruke i put pod noge. Uzmu ti lovu koju možeš upotrijebiti korisnije. Moj ti je savjet da se prvo probaš raspitati preko rodbine, prijatelja, znanaca..tako ti je i sigurnije po preporuci....ako kupuješ novogradnju lutaj gradom ili kvartovima na koje ciljaš i traži gradilišta, tako sam ja. U svakom slučaju se isplati. Čak i da potrošiš mjesec dana intenzivnog traženja umjesto radnog vremena računaj da ćeš uštedjeti 1000-2000 a možda i više eura...sumnjam da možeš toliko zaraditi za to razdoblje (ispričavam se ako griješim)..gledaj to s te strane pa ćeš vidjeti da se ne isplati uzimati agenciju.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:12   #35
Ja imam dojam da su masu tih "agencija" u biti razni tipovi koji rade na crno... Ljudi moji, što dalje od toga. Agencija se oglašava sa svojim imenom, a ne malim oglasom iza kojeg stoji anonimni SIMPA broj. Mi smo surađivali s jednom agencijom kada smo kupovali (nažalost nisu imali odgovarajući stan), ali to je bila registrirana firma s poslovnim prostorom!

Nadam se da će se Državni inspektorat sjetit napokon malo obići te agente po kolodvorskim birtijama.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:58   #36
Vojky u pravu si. Jednom sam cak posjetila jednu od agencija koje se oglasavaju u plavom oglasniku. Imala sam sta i vidjeti: unutra sjede 3 cure, svaka sa svojim primjerkom oglasnika. Jedna zove prodavatelje i moli ih da li su zainteresirani za posredovanje, druga prodaje stanove onih koje su pridobile a treca se bavi ponudom&potraznjom stanova u najmu. A plavi oglasnik znam sama kupiti i procitati.
Jos uvijek nisam dobila nikakvu preporuku glede agencija kod nas, tako ako netko nesto zna, svi prijedlozi su dobrodosli
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:24   #37
Znam super agenciju

Znam super agenciju. Ali ih necu reklamirati. Tko zeli moze PM. Imam iskustva sa nekoliko njih (za razne stvari) i ovi su definitivno najbolji koje sam upoznao. Do njih sam dosao preporukom i sam ih nekolicini preporucio. Svi hepi.

A sto se tice potrage - preporucio bi i osobna izvidjanja - oglasnici, druge agencije, frendovi i poznanici.... sto god.

Ti agnecijski ljudi, ako rade dobro, odrade neki posao i zasluzuju nagradu. Ovi "moji" znaju odraditi puno toga. Nisu samo posrednici vec prate pravno cijeli posao (od savjeta do ugovora + pomoc kod pregovora), nisu "na crnjaka" vec legalna firma.

Ono sto najvise vrijedi kod njih, je realna procjena i fer savjet - kupcu i prodavatelju. To sam dobio od njih i zato ih preporucam.



BTW ne primam proviziju od njih
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:25   #38
Ajde Robi salji PM please
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:39   #39
Ja imam za preporuciti jednu u Rijeci. Ne toliko za pronalazenje stanova (to mozes i sam, Burzu i Butigu u ruke i deri), nego za "ono nakon pronalaska". Vrlo su korektni i profesionalni, imaju (velik) ured, te sve pravne poslove obavlja (vrlo poznati) odvjetnicki ured. Kome treba, nek se javi na PM.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:32   #40
evo iz osobnog iskustva...
tražio sam stan i u principu bio sam protiv agencija jer svi oni nešto zaračunavaju, guraju ti neke ugovore o posredovanju itd...

na kraju ispalo da sam ipak kupio preko agencije jer su imali stan u odličnom stanju s čistim papirima i računali su mi 1% provizije ( što mi se čini OK), čak su mi pomogli da kod prodavatelja malo spustim cijenu (čime su i oni malo izgubili jer njihova provizija ide na dogovorenu cijenu), uglavnom bili su ful profesionalni i upravo danas su me zvali kad mi paše uselit

svejedno probaj naći stan bez agencije jer je to u principu nešto jeftinije i bježi od onih koji ti dolaze bez ikakvih papira, niti imaju svoj ured i sl., a takvi su ti u principu najnapadniji
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.