Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 19:32   #1
Citroen Saxo - ne mogu izvuci kljuc iz bravice kod volana!

Pozdrav svima,

Jel ima neko sa slicnim iskustvom?
Ima li netko ideju kako izvuci kljuc iz brave. Kljuc se u stvari ne da okrenut da bi se izvukao!

Pomagajte!!
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:17   #2
Ko prvo ne na silu.

Jel slucajno volan zakrenut?

Osjecajno ali brzo pokusaj mrdat kljuc lijevo desno i ujedno van nutra. S time da okreci i volan lijevo desno,da otpusti brava.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:19   #3
A da nije volan zaključan? Probaj lijevo desno lagano cimat volan i drugom rukom istovremeno pokuštat okretat ključ.

U kojem položaju je ostao ključ, ugašeno ili, kontakt ili...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:35   #4
Nije volan zakljucan!
Ostao je na kontaktu.
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:45   #5
I nejde ni napred ni nazad?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:50   #6
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
I nejde ni napred ni nazad?
Pa ne bas. Mozda da ga vise silim bi se i okrenuo, al to bi bila neka zadnja opcija
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:25   #7
Znači, ode bravica....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:56   #8
znaci nista od sam svoj majstor?

koliko para to dodje?
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:07   #9
Probaj stisnut kljuc prema unutra i cimat, plus s volanom lijevo desno.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 08:15   #10
Malo špricanja nekim uljem u spreju sa cijevćicom, tik uz ključ u bravicu? Možda šta "odlijepi". Ili čekaj toplije dane, da se nije koji vrag smrzel unutra, tanki sloj kondenzacije, pa sad zeza...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 16:09   #11
Pa uspio sam izvuc kljuc, al onako, dosta tesko je to islo (bez podmazivanja).
Ne znam jel to povezano, al cini mi se da je krepao ventilator, a poslije tankanja goriva je kazaljka bila na rezervi?!? Sad je kazaljka kak treba na full.

Jos nisam, al budem pogledao osigurac za ventilator.
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 17:54   #12
Dakle,

bio je danas lijep dan, pa sam ja fino skinuo bravicu dolje! Razalatio sam ju cijelu, pogledao sa svih strana, razradio, slomio jedan plasticni izdanak na kucistu... i sad imam pitanje: da li bi se smjelo na bakrene kontakte u tom plasticnom kucistu kapnut jedna kap ulja (ili masti)??
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 10:10   #13
mast.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 10:19   #14
Mast tu neće pomoći. Za podmazivanje brava se koristi grafitna prašina jel mast lovi dosta prljavštine sa ključa pa radi nakon nekog vremena još goru stvar. Meni se desilo da se ključ nije htio okrenut do kontakta.

Odnio sam cijeli cilindar bravaru, čovjek je pobrusio neka pera počistio i podmazao bravu nečim što nije sigurno mast.
Od onda brava okreće, vraća, ključ normalno izlazi još bolje nego kad je bila nova. Uzeo mi je oko 50kn i stvarno je to profesionalno odradio.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:15   #15
pa u stvari, ja sam podmazao s litijevom masti elektricne kontakte koji se nalaze u plasticnom kucistu, koje se nalaze u nastavku bravice, a koje okrece bravica!
Nisam podmazivao samu bravicu.
U stvari sam se i sjetio da se bravice ne podmazuju ovako "klasicno".
Vrijeme ce pokazat kako sam to napravio...
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:40   #16
ništ se ne boj, sve će biti u redu.

ono specijalno ulje ili sprej za podmazivanje lanca bicikla isto "ne navlači prašinu"
ma isti kaco, navlači prašinu ali manje nego ostali. kad si već raskopal bravu, moraš ju podmazat s nečim a bolje je s mašću nego s uljem koje bi se ionak ocijedilo.
a i nije ključ ko škornje pune blata pa da brava zašteka od toga svako malo.
znaš staru: ko maže taj i vozi
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 12:29   #17
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ništ se ne boj, sve će biti u redu.

ono specijalno ulje ili sprej za podmazivanje lanca bicikla isto "ne navlači prašinu"
ma isti kaco, navlači prašinu ali manje nego ostali. kad si već raskopal bravu, moraš ju podmazat s nečim a bolje je s mašću nego s uljem koje bi se ionak ocijedilo.
a i nije ključ ko škornje pune blata pa da brava zašteka od toga svako malo.
znaš staru: ko maže taj i vozi
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 20:49   #18
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Mast tu neće pomoći. Za podmazivanje brava se koristi grafitna prašina jel mast lovi dosta prljavštine sa ključa pa radi nakon nekog vremena još goru stvar. Meni se desilo da se ključ nije htio okrenut do kontakta.

Odnio sam cijeli cilindar bravaru, čovjek je pobrusio neka pera počistio i podmazao bravu nečim što nije sigurno mast.
Od onda brava okreće, vraća, ključ normalno izlazi još bolje nego kad je bila nova. Uzeo mi je oko 50kn i stvarno je to profesionalno odradio.
Gdje si bio, tj., kod kojeg bravara? Meni se zadnja vrata ne mogu otključati na kombiju, a nema centralno Trebao bih to srediti, pije mi krv jer za sve moram ići na prednja vrata. A onda ako natovarim neki teret teško mi je pristupiti vratima
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.