Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2004., 13:09   #61
Quote:
Sunce na pomolu kaže:
Što su tebi roditelji skrivili? Tebe?

Mene nisu vec sebe na neki nacin jer gube mene vise tata nego majka.


Jer sam ja njega vec izgubila i ako zivi za sva vremena.

Ne zelim ga povratiti.
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 23:05   #62
biti malen i sam...osjecaj koji ostane dio tebe i kad si vec odrastao covjek
kada jedna minuta traje kao citav dan...
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 00:24   #63
Jedna minuta puta jos toliko tarje cjeli zivot sa kojims etesko boris jer ne mozes protivdosta stvari.Ali ratnik nika dne odustaje.
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 00:26   #64
Ratnik je uvjezban da reagira... on nema vremena ni luksuza za razmisljanje
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 00:26   #65
Quote:
tisina kaže:
Jedna minuta puta jos toliko tarje cjeli zivot sa kojims etesko boris jer ne mozes protivdosta stvari.Ali ratnik nika dne odustaje.
Da, dok je god vina u flaši, postoji cilj.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 00:34   #66
Quote:
Gulpa kaže:
Ratnik je uvjezban da reagira... on nema vremena ni luksuza za razmisljanje


Luksuz je najmanje bitan pitanje je ima li ga uopste?
Razmislajne je to koje te navodi za dalju borbu,razmislajne ali pozitivno.





Od duzeg stajnja otvorene boce vino lapi,i gubi svoj cilj,dok ga pijes i dok ga ima u flasi,postoji cilj ka ddodes do cilja onda shvatis sta je vino us tvari.

Zvisi kako ga pijes da li ti prija ili ne da bi stigao do cilja.
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 00:45   #67
Quote:
tisina kaže:
Luksuz je najmanje bitan pitanje je ima li ga uopste?
Razmislajne je to koje te navodi za dalju borbu,razmislajne ali pozitivno.

Mislim da govorimo o razlicitoj vrsti borbe Ovdje kazu: "Fortune favours the brave"... Ako se ne odvazis na borbu, onda nikad ni neces pobijediti.
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 09:02   #68
Evo lijepo sam procitala svaki prinos i sad mislim napisat cu i ja...
Ja se nesjecam rado mojeg djetinjstva jer je bilo uzasno...
Odrasla sam kod bake, otac je placao alimentaciju a mama je uzivala u zivotu.
Najranije sjecanje kojeg imam je tucnjava izmedju moje mame i bake a bilo mi je onda 18 ! mjeseci. Jos dan danas svaku malenkost znam iz tih slika koje su mi se u mozgu zapekle...
Do 16-ste godine sam dobila vise batina nego kruha (stari kruh u divki 2x na dan), nezasluzeno!
Nit sam imala drugu djecu za igranje niti familije, osim moje tete i njezinog muza i sina. Teta me je kojiput uzela na vikend i onda je to bio pravi raj prema paklu kod bake. To mi je bilo kao moja "familija na vrijeme" i onda sam sanajla o mojem zivotu, slicnom moje tete i bili su mi uzorak.
Umjesto igre morala sam u kuci sve napraviti(od 7! sedme godine), vatru u sparetu i nosit drva i ugljen iz podruma(a stanovali smo u 5 katu!), cistiti, prati ves na rifljaci, i sve ostalo. Govoriti ili nesto pitati nisam smjela jer je to smetalo.....Kad sam isla u skolu morala sam kao prvo urediti domacinsvo i tek onda, ako sam imala vremena, domacu zadacu pisati. Koji put mi je pocijepala sve sckolske stvari ako nisam uredila posel koji mi je zadala.
Nemogu se sjetiti da me je bilo kad bilo tko uzeo u zagrljaj, pomazio po glavi, pusu dao....volio...osm kad sam bila kod tete..onda se ona kojiput nad menom plakala kad me je kupala i vidjela moje plave flekove po tom mrsavom tjelu koje je postojalo samo od kostiju prevucenih kozom...tetec mi je dao poljubac na celo i podragao me po glavi...Najtoplije i najmekse na sta se mogu sjetit i cijela utjeha bil mi je jastuk u kojeg sam se svake veceri plakala...koji put sa krvavim nosem... cijelo djetinjstvo jedna jedina ceznja za majkom i ocem...

Onda kad sam sama dobila djecu i imala familiju dala sam sve...sve ono sto meni bilo nije ...svu moju ljubav, njeznost,paznju, snagu i 50-75 % mojeg zivota.....

Danas, 23.12.2005, jedan dan prije Badnjaka sjedim ovdje sama...djeca su odkazala rucak za 25. i sutra isto imaju posla...
Svaki Bozic jedna strava...
...iduci i mene nece biti...ja cu umjesto u frizider moj novac uloziti u letni tiket za spaniju.....
Djetinjstvo sam zivjela za baku.....30 godina za moju djecu...SAD SAM JA NA REDU !

ZELIM SVIMA VAMA SRETAN BOZIC I USPJESNU NOVU GODINU:
sjetite se i sjecajte se i uzivajte u zivotu jer imate samo jednom tu priliku....
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 09:16   #69
cuca

Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 10:27   #70
blago većini, ja sam imala grozno djetinjstvo.
toliko loše da se jedva sa starcima i čujem i samo kad čestitam NG i rođendane.

pa ja sam za svaju sitnicu dobijala batine, ali ne kuhačom već vojničkim kaišem.

u 14.g. stari mi je našao posao" da ne budem beskorisna" pa sam od tad do 18.g. svako ljeto radila ko sobarica ili nešto slično.

1x u životu stari mi je čestio 25. rođendan, kad je nazvao mislila sam da ću se onesvijestiti. uopće mi nije bilo drago, poslije se nisam mogla smirit dobra 2 dana.
nikad, ali nikad nisam doživjela od staraca pohvalu, samo kritike; ovakva si, onakva. u njihovim očima svi su apslolutno bili bolji od mene, svaki dječju glupost su mi nabijali na nos, najbolje od svega što su znali pamtiti ko slonovi.

to je onako ugrubo čega se sjećam, dobrih stvari se ne mogu sjetit jer ih nažalost nije i bilo.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 10:34   #71
Kad čitam ovakve priče, samo sam još svjesniji koliko sam sretan što su me zapali tak dobri roditelji kakve imam... em su se brinuli za mene, em smo ja i brat uvijek dobijali pažnje kolko god nam je trebalo... stari je samnom radio matematiku kad sam išao u osnovnu a ja sam svaki put zaspao...
I uvijek su tu bili za mene, čak i kad sam se tražio kroz dva faksa, nikad mi nisu uskratili potporu.
Yes, lucky indeed.
Idem ih sad zagrlit.

A tebi Cuca, samo duboki naklon, jer si drugima pružila ono što sama nisi imala, i to je vrlo plemenito.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 20:39   #72
Quote:
walter kaže:
Da, dok je god vina u flaši, postoji cilj.
Jebes sve to ako nemas jos jednu bocu u rezervi...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 15:31   #73
cuca, rasplakala si me.
tako mi je žao zbog svih onih koji su to doživjeli.
tilla, šaljem ti pusu

volim vas sve!
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 16:00   #74
Moje djetinjstvo je bilo šareno.
lijepo i tužno, vedro i u strahu.

kad sam ja bila mala dosta je bilo drukčije nego danas.

ništa nisi mogao, nije bilo dječjih prava, nije bilo telefona da pitaš za savjet, i oni odrasli koji su ti mogli pomoći nisu znali da to trebaju, jer sve je to bilo normalno, takva je jednostavno bila svijest ljudi.

pamtim i duge igre, puno sam bila vani, istraživala bi prostranstva kvarta s drugom djecom, ono što smo izmaštali to nam je i bilo, igrali smo crne kraljice, graničara, kume kume, došla majka s kolodvora, gumi gumi..
i sve druge igre gdje se puno smiješ i uživaš u zajedništvu i nesputanoj radosti.

što se tiče doma i obitelji, bilo mi je lijepo kad bi nestalo struje, onda bi svi skupa igrali čovječe, ili kad bi nam tata po noći pričao neke strašne priče iz svog kraja, ili kad ga nije bilo doma.

i, kad sam bila dijete voljela sam otići negdje u prirodu i biti sama, pa bi na miru razmišljala i dušu odmarala, a posebno sam voljela ljuljat se na ljuljački i pjevati.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 17:14   #75
Quote:
crazy child kaže:
...kad sam bila dijete voljela sam otići negdje u prirodu i biti sama, pa bi na miru razmišljala i dušu odmarala, a posebno sam voljela ljuljat se na ljuljački i pjevati.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 18:52   #76
Ja sam odrastao (kao i puno njih ovdje) u naizgled normalnoj obitelji. Jes da se vika mogla cuti svaki dan na ulicu, ali to kao nikome nije smetalo.
Moji starci za mene nikada nisu bili starci i ljubomoru sam prvi put osjetio kad sam vidio jednu zenu koja je ponosna na svoju kcer probisvjeta.

U principu sam jedino mogao nauciti sudjelovati u vjecnim raspravama i prepiranjima a bio sam svjestan koliko je to lose.

Yeah, uspio sam se maknuti, poceti samostalan zivot, brinuti se o sebi i poslovno uspjeti. Tek tada sam vidio koliko sam imao priliku ojacati u tim uvjetima.
Jedini problem sto nakon sto sam sve ostavio iza sebe su dosli kosmari, nocne more i nesanica nakon toga... u principu starce ne pustam blizu sebe jer onda svaki put imam nocne more, budim se... (naravski cuje me se kako buncam)... nekad imam osjecaj da cu laganini sagoriti zajedno sa time sto se nekada probudi u meni... a imao sam jednom i kako su mi slike letile pred ocima dok sam bio budan... brrrrrrrrrr
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 18:57   #77
Quote:
Taroth kaže:
Ja sam odrastao (kao i puno njih ovdje) u naizgled normalnoj obitelji. Jes da se vika mogla cuti svaki dan na ulicu, ali to kao nikome nije smetalo.
Moji starci za mene nikada nisu bili starci i ljubomoru sam prvi put osjetio kad sam vidio jednu zenu koja je ponosna na svoju kcer probisvjeta.

U principu sam jedino mogao nauciti sudjelovati u vjecnim raspravama i prepiranjima a bio sam svjestan koliko je to lose.

Yeah, uspio sam se maknuti, poceti samostalan zivot, brinuti se o sebi i poslovno uspjeti. Tek tada sam vidio koliko sam imao priliku ojacati u tim uvjetima.
Jedini problem sto nakon sto sam sve ostavio iza sebe su dosli kosmari, nocne more i nesanica nakon toga... u principu starce ne pustam blizu sebe jer onda svaki put imam nocne more, budim se... (naravski cuje me se kako buncam)... nekad imam osjecaj da cu laganini sagoriti zajedno sa time sto se nekada probudi u meni... a imao sam jednom i kako su mi slike letile pred ocima dok sam bio budan... brrrrrrrrrr
daj si nadji zenu
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 19:13   #78
a?
a daj... evo danas dolazi jedna, sutra druga...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 19:26   #79
i kraj tolkih zena imas nocne more?.... ne znam... necu nista reci
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 19:27   #80
i nemoj
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.