Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 15:23   #1
FACEBOOK - grupe, stranice itd.

Tema izdvojena iz Facebook topica na zahtjev forumaša. Ovdje će se razgovarati o poslovanju (biznisu) na Facebooku.
Općeniti Facebook topic se nalazi ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=292229


Dragi moji,

Već se neko vrijeme bavim FACEBOOK-om u poslovne svrhe. Mnogo se o tome piše, govori, priča...

Otvorio sam temu da bih podijelio dio znanja koje imam, ali i da bih upio dio znanja koja vi imate.

Za početak, imam jedno pitanje.
Što je bolje otvarati, Facebook grupu ili Facebook stranicu? Koja su vaša iskustva i razmišljanja?

Ja preferiram mrežne stranice, ali i grupa ima neke svoje prednosti.

Kad se malo zahukta, postavit ću još mnogo pitanja, samo da vidim kako dišete za početak i ima li uopće tu sličnih meni.....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 23.08.2010. at 17:45. Reason: opaska na početku
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:38   #2
e

Quote:
Grof_Drkula kaže: Pogledaj post
Tema izdvojena iz Facebook topica na zahtjev forumaša. Ovdje će se razgovarati o poslovanju (biznisu) na Facebooku.
Općeniti Facebook topic se nalazi ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=292229


Dragi moji,

Već se neko vrijeme bavim FACEBOOK-om u poslovne svrhe. Mnogo se o tome piše, govori, priča...

Otvorio sam temu da bih podijelio dio znanja koje imam, ali i da bih upio dio znanja koja vi imate.

Za početak, imam jedno pitanje.
Što je bolje otvarati, Facebook grupu ili Facebook stranicu? Koja su vaša iskustva i razmišljanja?

Ja preferiram mrežne stranice, ali i grupa ima neke svoje prednosti.

Kad se malo zahukta, postavit ću još mnogo pitanja, samo da vidim kako dišete za početak i ima li uopće tu sličnih meni.....
Pa najbolje imati stranicu,otvoriti sms naplatu i eto para...
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:21   #3
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Pa najbolje imati stranicu,otvoriti sms naplatu i eto para...
Please, elaborate. Kako to misliš?

Imam jednu stranicu koja ima 7000 fanova i diže se....kako zaraditi na tome? sms-om?
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:22   #4
Postoji li mogućnost da se cijela facebook stranica organizira po vlastitoj želji.
Recimo pozadina? neke slikice? izgled?
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 04:33   #5
Nemože se puno toga urediti.

Po meni je najbolje imat Fan page o nečemu. Takvih imam nekoliko, skupljam članove. Nisam još ni jednu komercijalno iskroristio, ali nadam se da ću brzo. Plan postoji

Nema nikakve direktne zarade od facebook stranica.
Najbolje šta se može napravit je:
-imat stranicu usko vezanu uz grupu (ili grupe), te putem grupe promovirat istu, i na taj način dovodit ljude na Vaš site.
-prodavat neki x proizvod putem grupe. Proizvod naravno mora biti usko vezan uz grupu.

Prije svega, bit je imat aktivne grupe, dakle, nema smisla imat 50 000 članova, ako su tu ljudi samo zbog naziva ili sl. Bolje je imat grupu od par stotina ljudi, ali na kojoj će ti isti ljudi sudjelovat, komentirat, stavljat linkove, slike...

Također, još postoji način zarade od grupa je taj da ih se proda (vidija sam na nekoliko foruma da se priča o tome)
Lord H.G. Wells is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:26   #6
Quote:
Lord H.G. Wells kaže: Pogledaj post
Nemože se puno toga urediti.

Po meni je najbolje imat Fan page o nečemu. Takvih imam nekoliko, skupljam članove. Nisam još ni jednu komercijalno iskroristio, ali nadam se da ću brzo. Plan postoji

Nema nikakve direktne zarade od facebook stranica.
Najbolje šta se može napravit je:
-imat stranicu usko vezanu uz grupu (ili grupe), te putem grupe promovirat istu, i na taj način dovodit ljude na Vaš site.
-prodavat neki x proizvod putem grupe. Proizvod naravno mora biti usko vezan uz grupu.

Prije svega, bit je imat aktivne grupe, dakle, nema smisla imat 50 000 članova, ako su tu ljudi samo zbog naziva ili sl. Bolje je imat grupu od par stotina ljudi, ali na kojoj će ti isti ljudi sudjelovat, komentirat, stavljat linkove, slike...

Također, još postoji način zarade od grupa je taj da ih se proda (vidija sam na nekoliko foruma da se priča o tome)
evo skinut mi ban napokon....pa mogu pisati.

Malo sam pretraživao i postoje neke aplikacije kojima bi se mogla stranica preurediti, ali još ne kontam ništa, pa o tom potom....

Ja imam jednu stranicu, Fan site gdje me već kontaktiraju da se tamo reklamiraju....za sada besplatno, jer su to druge stranice, ali kontam da bi se moglo i firmama to ponuditi, jer nije malo kad imaš 10 000 fanova.....velika je to ipak populacija....još i ako netko lajka....uh

Da, za Grupe sam i ja vidio da se mogu prodati, zato što imaju jednu prednost pred fan siteom, a to je što svim članovima grupe možeš poslati poruku, odnosno, spamati ih, a to je puno direktnije nego postaviti nešto na fan site...

ali čekam da se javi ovaj koji je nešto spominjao sms zaradu, e to me baš zanima koja je shema.

I mislim da bi dobar posao bio otvaranje Facebook Fan sites kao što se prije radilo za web stranice, jer mnogo ljudi još ne kuži prednosti facebooka.

Dobra stvar fan site je i što možeš povezati twitter sa time, te sve što radiš na fejsu, automatski ide i na twitter, ne znam ima li i grupa tu opciju.

I da, nekako sam mišljenja da ljudi preferiraju fan site, nego grupu....ne znam zašto, ali imam takav dojam.....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 03:50   #7
Po meni bi najbolje bilo skupiti maksimalnih 5000 prijatelja, obavezno im poslati private poruku kad ih dodaješ i onda napraviti grupu koja će direktno biti vezana za tvoj Affiliate Marketing proizvod, ako se time baviš.
I onda cijelu grupu pozivati na tvoju Sales Page.
mlspro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 15:06   #8
Ajde vi meni recite kako da ja preuzmem grupu od admina?
Nasao sam grupu od 50 000 clanova,a ne mogu je preuzet
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 20:40   #9
Quote:
_GrGa_ kaže: Pogledaj post
Ajde vi meni recite kako da ja preuzmem grupu od admina?
Nasao sam grupu od 50 000 clanova,a ne mogu je preuzet
pa nemozes je ti preuzet ak ti admin to nedozvoli


uzeo bi i ja grupu od 4-5 miliona korisnika pa malo puco reklame svoje
curva-tamburello is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 21:18   #10
e

Prvo nagledao sam se blackhat zarada to jest zarada u neku ruku ilegalnim putem to jest krsenje pravila sms usluga za to kontaktirajte me PM jer ljudi zaradise lijepe novce.

A sada idemo posteno ako se to moze uopce tako reci


1.Najbolje napraviti jedan profil i skupiti 5000 ljudi a onda ciljati na ljude isto s toliko ljudi ili od 1000 do 5000 ljudi,zasto jer tad ces lakse doci do veceg broja ljudi na fan page kojeg ces spojiti s web stranicom
2.Nadji sms uslugu koja placa,moja preporuka fortumo
3.Adtaily.com je odlican i besplatan poceo ga koristiti i vidjet cu jel isplacuje pazi stranica sa 500mjesecno posjeta 1dollar tjedno dobivam
4.Nadji neki affilate program koji je dobar
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 21:26   #11
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
pa nemozes je ti preuzet ak ti admin to nedozvoli


uzeo bi i ja grupu od 4-5 miliona korisnika pa malo puco reklame svoje
Prije se moglo,recimo grupe koje nemaju admina mogao si preuzeti imao sam 50 grupa dok nisam jednom vidio your account is disable
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 23:54   #12
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
pa nemozes je ti preuzet ak ti admin to nedozvoli


uzeo bi i ja grupu od 4-5 miliona korisnika pa malo puco reklame svoje
Admin mi je zeli predat,ali ne zna kako,ja takoder ne znam
Nemam opciju u grupi da odaberem novog admina
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:52   #13
Quote:
_GrGa_ kaže: Pogledaj post
Admin mi je zeli predat,ali ne zna kako,ja takoder ne znam
Nemam opciju u grupi da odaberem novog admina
hm prije je bila opcija, dok sam imao nekoliko grupa, poslje sam se ja sam obriso... samo rijec je bila o GRUPI ne o onom become fan (sadasnji like) tak da je mozda u tome kvaka?


i da , nije mi jasno, kako mislite može se zaraditi? po meni koliko se u to kuzim, možes zaraditi jedino na marketingu neceg svog, dakle npr da imas vlastiti web i da ga reklamiras na fejsu ali da bi na fejsu zaradio? moram priznat da mi je to malo SF
curva-tamburello is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:12   #14
I ja isto pravim faccboook stranice,ali ne toliko puno.Kada vidim da se ne razvija stranica ja je izbiršem i napravim neku novu.Najviše članova u jednoj stranici sam imao 33 000 dok mi nisu zablokirali face račun
__________________
Kako oblikovati potpise
ThePacMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:19   #15
Quote:
ThePacMan kaže: Pogledaj post
I ja isto pravim faccboook stranice,ali ne toliko puno.Kada vidim da se ne razvija stranica ja je izbiršem i napravim neku novu.Najviše članova u jednoj stranici sam imao 33 000 dok mi nisu zablokirali face račun
jesi bar štagod zaradija?
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 19:32   #16
sa stranicama se moze svasta, samo treba biti kreativan i uporan.
treba prouciti TOS od facebooka, tamo sve pise sta se smije i ne smije.
S bilo kakvom grupom ili pageom moze se zaraditi, ali to ne ide preko noci! treba sjest i ugrijat taj ADSL koji nije samo brz za skidanje filmova.
bilo page ili grupa, moze se doci do ciljane skupine, a ono sta se prodaje treba biti lijepo upakirano. tu dolazi u igru kreativnost. ko se bavi internet marketingom zna da je dug put do zarade.
__________________
Blago onom ko rano poludi pa mu cijeli život u veselju prođe! ! !
myway is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:46   #17
Kreiranje albuma na grupi

Ja tebam pomoć oko kreiranja albuma u grupi.
Naime reklamiram svoj posao pomoću grupe i trebala bih par albuma ali ne znam kako ih kreirati, sve mi slike stavlja u fotos i uopće ne nudi create album kao na profilu

Nadam se da sam na pravom mjestu postavila pitanje

tnx
__________________
traži i bit će ti dano
frula33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 04:42   #18
Proslave rođendana

Imam web sajt za proslave rođendana kao i grupu sa istim imenom pa me interesira nacin na koji se najbolje (i najbrze) moze privući veći broj članova u grupu, a potom i na sajt.Dajte molim vas neke konkretne prijedloge može i u PP a zainteresiranima ću poslati sajt sa sličnim idejama ima ih hrpa.
Iva.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:07   #19
Sama grupa ili stranica na FB nije rjesenje za zaradu, to je samo jedan ogranak masine za marketing. Lijepo je mastati i sakupljati clanove, ali tu nema novca. Potrebno je mnogo drugog znanja da bi se to unovcilo ili samo pripomoglo jednim dijelom u zaradi. Mnogo je prevaranata na facebook-u koji samo prave stranice i ubijaju ljude sa reklamama, ali FB je vec najavio da se radi sistem zastite, a vec funkcionise u nekim drzavama. Obratite paznju na ovo, jer mogu da vas puste da nabijete clanove i kad pocnete sa nekom zezancijom banuju vam stranicu i vas account
__________________
Mrzim pravila!!!
MasterbihMedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 12:25   #20
hm, pa ako ti korisnici sam joinaju grupu znaci da su to svjesno napravili i da zele biti tu i primati poruke i obavijesti od te grupe, onaj ko ne zeli se jednostavno moze ispisati, zar ne...
eone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.