Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2012., 20:23   #61
još jedna jako dobra epizoda. jedino što su možda zaboravili spomenuti jest i činjenica da je Josephine Baker bila biseksualka i da su joj nakon smrti Martina Luthera Kinga ponudili da postaje lice pokreta za ravnopravnost.
šteta što je ostala još samo jedna epizoda

nadam se da će HTV nakon ovog, krenuti opet s nekim dobrim dokumentarcem.
moyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:24   #62
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
evo ga , opet Hitler
Gotovo sve žene koje su obrađivali su živjele u doba Drugog svjetskog rata te samim time posredno i neposredno njihov život bio je obilježen događajima gdje je glavnu ulogu odigrala nacistička Njemačka s Hitlerom na čelu, stoga su mi ove vaše primjedbe krajnje čudne. Stvar opće kulture, djevojke!
hurts is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 15:11   #63
bas mi je zao sta je ostala samo jos jedna epizoda
a jos mi je vise zao sta nije bilo merlinke
je li se mozda zna sta ce biti nakon najmocnije zene svijeta?
boudicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 15:43   #64
http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&m...tum=2012-04-14

serija pacifik: link na imdb: http://www.imdb.com/title/tt0374463/

kaj to nije već bilo na tv-u? ili sam pobrkala malo?
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 20:41   #65
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Gotovo sve žene koje su obrađivali su živjele u doba Drugog svjetskog rata te samim time posredno i neposredno njihov život bio je obilježen događajima gdje je glavnu ulogu odigrala nacistička Njemačka s Hitlerom na čelu, stoga su mi ove vaše primjedbe krajnje čudne. Stvar opće kulture, djevojke!
Upravo ovo

a trebali bi snimiti još epizoda....baš su odlični dokumentarci
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:25   #66
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Gotovo sve žene koje su obrađivali su živjele u doba Drugog svjetskog rata te samim time posredno i neposredno njihov život bio je obilježen događajima gdje je glavnu ulogu odigrala nacistička Njemačka s Hitlerom na čelu, stoga su mi ove vaše primjedbe krajnje čudne. Stvar opće kulture, djevojke!
joj, da sve moćne žene su živjele u doba WWII
opća kultura


a i čitanje s razumijevanjem
tuđih postova
pa svi su to spominjali jer su htjeli
još žena i
iz drugih povijesnih razdoblja
ili ti misliš da je ovo razdoblje jedino kad su postojale jake žene??
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:29   #67
Ja se referiram na žene koje su obradili u ovoj emisiji
hurts is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 03:14   #68
Nisam baš redovito gledala pa ne znam jesu li i druge epizode bile slične, ali ova zadnja epizda (o Josephini Baker) mi je bila baš loša - zbog kroničnog nedostatka dokumentarnog materijala. Razumijem da ne postoje snimke iz početaka njene karijere, ali da autori/producenti nisu mogli prezentirati materijale iz vremena kad je bila top-estradna ličnost (a to je trajalo nekoliko desetljeća, a ne nekoliko dana i tih materijala sigurno ima u izobilju!), meni je neprihvatljivo i neshvatljivo za jednu emisiju/seriju koja pretendira biti iole kvalitetnom.

Dokumentarna emisija koja se najvećim dijelom sastoji od krupnih kadrova osoba koje klafraju u mikrofon, nešto "općenitih" dokumentarnih snimki iz tog vremena i dosadnog ponavljanja svega 2-3 originalne snimke u kojima je zaista osoba o kojoj je čitava emisija, meni djeluje jednostavno - jeftino. Pa neka je i od BBC-a!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:05   #69
ne gledam baš televiziju i prekasno sam skužila ove dokumentarce, tj. nisam ih odgledala... zna netko od kud se mogu skinut? illi nabavit?
maria89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 00:52   #70
maria montessori je bio odličan izbor za završetak ovog serijala. šteta što je gotovo, ali nije ni termin bio idealan, bar za mene.

eto, i ovdje je bio Hitler, a i saveznik Mussolini također
moyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 10:57   #71
Propusti zadnju
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 13:50   #72
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Propusti zadnju
i ja isto... jel ima netko link za dowload na eng ili hr nema veze...
ja sam tražio na torentu ali nema...
na eng je Extraordinary Women EP13 - Marie Montessori
Genexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:00   #73
Evo samo da kažem da je maria montessori zakon

I nadam se da će reprizirati serijal jednom jer više od polovice nisam stigla pogledati.

I ne kužim po kojem su to točno principu izabrali baš ovih 13 žena.
Netko je spomenuo Oprah, Viviene Leigh, Marylin Monroe, dodala bih i princezu Dianu. Mislim one su također bile utjecajne bez obzira koliko su pridonijele društvu...
__________________
Sjetimo se-naše stvarnosti---------DIO PRVI
kardesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 18:04   #74
oni koji su radili serijala su izabrali ove. to je bila neka njihova procjena.
i među njima ima nekih koje nisu nikako pridonijele napretku društva, ali su eto ostavile neki svoj trag.
eto, i meni je čudno da nisu stavili princezu Dianu ili pak Marylin Monreo, ali možda bude i druga sezona
moyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:41   #75
Quote:
kardesh kaže: Pogledaj post
Evo samo da kažem da je maria montessori zakon

I nadam se da će reprizirati serijal jednom jer više od polovice nisam stigla pogledati.

I ne kužim po kojem su to točno principu izabrali baš ovih 13 žena.
Netko je spomenuo Oprah, Viviene Leigh, Marylin Monroe, dodala bih i princezu Dianu. Mislim one su također bile utjecajne bez obzira koliko su pridonijele društvu...
slažem se za Mariu i nju i Josephine bi i ja da radim dokumentarac o najmoćnijim ženama stavila
Opru ne volim ja osobno, ali svaka njoj čast što je tu di je
Lady Dianu definitvno, prije nju nego Grace Kelly
ali Marilyn ne bi, bezobzira što je sad ona nekakva pop ikona i možda čak najpoznatija plavuša
a Vivien jednostavno nema što raditi među najmoćnijim ženama svijeta, ok da je tema Zlatno doba Hollywooda, al ona je bila valjda najnesigurnija glumica koja se nije s nijednom neg kritikom znala nositi..svaka njoj čast za Scarlett i Blanche Dubois ali ako ćemo tako što ne bi dokumantarac bio Meryl Streep, Ingrid Bergman, i gomili drugih vrhunskih glumica?

edit : slažem se s @Špranja da ovo nisu pravi dokumentarci, nabace par slika iz života nekakvu pozadinu koja nema veze s osobom, i još cca 2 ljudi koji su poznavali dotičnu kažu nešto..ili čak ni to, nego neki koji cijene rad dotične..
ja nisam zadovoljna s ovim, moglo je to puno bolje
__________________
Little Miss Sunshine.

Zadnje uređivanje anamonica : 12.04.2012. at 20:56.
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 02:45   #76
Ja ipak svakako vidim MM u ovom serijalu jer je ona, osim što je bila glumica (a kojih ima stvarno dosta koje su zaslužile takvu čast naći se u jednom dokumentarcu koji portretira naj od naj),bila je i ostala do danas POJAM za seks-simbol, ljepoticu kojoj izgled nije nimalo umanjio glumački talent. Jednostavno je utjecala i utječe i dan danas na neke aspekte popularne kulture. čak mi je ona prije grace kelly koja isto nije glumačkom zaslugom toliko uokvirena u tu seriju koliko udajom i tim monegaškim lajfstajlom
hartijai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 02:47   #77
a i one ženske tipa vallis simpson su po meni bile samo preteče sponzama današnjice. Tak su mogli stavit i monicu lewinsky ono.
hartijai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 15:33   #78
Quote:
hartijai kaže: Pogledaj post
Ja ipak svakako vidim MM u ovom serijalu jer je ona, osim što je bila glumica (a kojih ima stvarno dosta koje su zaslužile takvu čast naći se u jednom dokumentarcu koji portretira naj od naj),bila je i ostala do danas POJAM za seks-simbol, ljepoticu kojoj izgled nije nimalo umanjio glumački talent. Jednostavno je utjecala i utječe i dan danas na neke aspekte popularne kulture. čak mi je ona prije grace kelly koja isto nije glumačkom zaslugom toliko uokvirena u tu seriju koliko udajom i tim monegaškim lajfstajlom
gle, ako ćemo o glumačkom talentu ima cijela lista prije MM
a tema nisu glumice

ja o MM nemam baš neko mišljenje, malo mi ju bude žao

da je MM danas živa bila bi moćna definitvo, al da nije umrla, opet ne bi bila možda di je danas
ugl, kako je postala pop-ikona i nadživjela puno svoju smrt, mogli bi je tu uvrstiti ne bi im zapravo nitko mogao proturječiti

ja ju uvrstila ne bi
__________________
Little Miss Sunshine.
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 11:06   #79
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
gle, ako ćemo o glumačkom talentu ima cijela lista prije MM
a tema nisu glumice

ja o MM nemam baš neko mišljenje, malo mi ju bude žao

da je MM danas živa bila bi moćna definitvo, al da nije umrla, opet ne bi bila možda di je danas
ugl, kako je postala pop-ikona i nadživjela puno svoju smrt, mogli bi je tu uvrstiti ne bi im zapravo nitko mogao proturječiti

ja ju uvrstila ne bi
ja ju baš bi, zbog trokuta s braćom kennedy žena je imala bogat ljubavni život
a uz to bila je strašno nesigurna, čak i u vezi svog igleda, glume, ljubavi...
odrastala je po udomiteljskim obiteljima, mama joj je bila u ludari, za oca se ni nezna tko joj je točno.. ima zanimljivosti.. i ona sam je bila psihotična i melankolična, gutala tablete ko tic - tac
tak da bi je ja sigurno uvrstila, svakaj se oko nje može iskopat, možda i previše pa je zato i nisu, neda CIA, ipak su je oni ubili

i da nisam ni ja gledala mariju, skroz zaboravila tu zadnju epizodu, kad bi barem dali neki dvd uz neke novine da se može kupit

meni je najbolja epizoda bila o audrey
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 03:57   #80
Slažem se s alicijom. merlinka je defintivno žena koja se može svrstat u ono -najmoćnije. Bile su tu i druge-g kelly, audrey, rita h, e taylor, lauren bacall i sl, ali je jedino merlinka ostala nekako misteriozna,neistražena. Znalo se o njoj dosta toga,a s druge strane hrpetina toga je ostala namjerno skrivena zbog politike i koječega. i rijetko je koja žena tog kalibra, ljepote i karizme bila tako nesretna i neispunjena. danas je njen utjecaj na popularnu kulturu ogroman i nadmašuje onaj a hepburn, g kelly i ostalih ljepotica. u smislu toga bih ju ja svakako stavila u ovu emisju.

I bilo bi super kad bi se to uz neke novine moglo kupiti ali i da izađu s drugim nastavkom. materijala imaju: oprah, pa mm, možda bi mogli i jackie o staviti, e taylor, meril streep, clintonicu, madonnu. Ima ih bome dosta
hartijai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.