Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 22:49   #81
Quote:
cocker kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Aila mislim da tvom mozgu nedostaje kisika i to je najveći uzrok tvojim nevoljama.Kao što sama kažeš boravila si u zagušljivim prostorima i nisi svjesna iako si prestala s pušenjem koliko to šteti zdravljuIzbjegavaj te prostore-Vi mladi mjenjajte svoje loše navike dok vam ne bude kasno kao meni.Primite moj savjet prijateljski.I da neurologu je najlakše napisati normabel.Želim ti još reći da za dizanje energije u ljekarni postoje male ,ali" đeđerne " tabletis .Zovu se ENADA i košta cca 370knBok..
thanx cocker, evo odmah hitam u ljekarnu po te tablete. valjda će mi pomoći i dati snagu ali sumnjam da će mi pomoći u riješenju vrtoglavica i tog neprestanog lelujanja i osjećaja da ću svaki trenutak propasti u zemlju.
od normabela sam odustala jer me smiri tj. umrtvi ali ne nestaje pravi problem. našim doktorima je samo da te nakljukaju i njihov posao je završen, a da ne pričam na kakve sam sve doc naletila tokom ovih mjesec dva, užas. no to nije tema. uglavnom, hvala na odgovoru, nadam se da će mi enada pomoći
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:40   #82
Aila, ne želim te uplašiti, ali ja sam 'lelujala' jedno 5 mjeseci, s tim da se osjećaj lelujanja postupno smanjivao. U tih 5 mjeseci sam najnormalnije funkcionirala, išla na posao, uselila u novi stan, opremila ga, jednostavno sam odlučila prihvatiti stanje onakvo kakvo je...nemoj živjeti u strahu, to ti samo odmaže.
Npr. jedno vrijeme sam uz sebe uvijek imala Torecan (to je lijek koji trenutno ublažave jake vrtoglavice) čisto da mi ulije sigurnost da, ako me ulovi, ne 'umrem' od 'vrtnje' negdje na nekakvoj cesti npr...ali nije mi niti jednom zatrebao
Prije 2 mjeseca sam krenula i na 'sport'..onako laganija verzija tipa mješavina tai-chi-ja, joge i pilatesa..to mi je znatno pomoglo kod vraćanja organizma u stanje balansa. Ispočetka mi je, naravno, bilo koma kad bih morala sagnuti glavu u nekim vježbama, ali natjerala sam se da to sve izdržim..I ja sam imala 0 energije, ali došlo je samo od sebe sve na svoje...nisam pila NIŠTA za to, ali malo je trebalo vremena..(kad mi se desio 'incident' sa centrom za ravnotežu mjesec dana sam provela u 2 različite bolnice, pa mi je to dodatno 'posrkalo' energiju)

Samo hrabro i glavu gore...jer ja, npr. danas više ne 'lelujam' i osjećam se super...
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 11:32   #83
aila po nalazima koje si napravila (fali još nalaz otorinca) sve govori da nema nikakvog organskog disbalansa. Pitanje tlaka ? Dali je epizoda s tlakom 80/60 bila samo kada si bila na hitnoj ili je takav tlak konstantan?
Svakako niski tlak ti može raditi sve probleme koje si navela.Uz to jasno postoji lagana psihička komponenta koju ti sada apaurin ublažava no očito nije riješenje na duži rok.
Preporućam ti da najviše pažnje obratiš na tlak
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:47   #84
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Aila, ne želim te uplašiti, ali ja sam 'lelujala' jedno 5 mjeseci, s tim da se osjećaj lelujanja postupno smanjivao. U tih 5 mjeseci sam najnormalnije funkcionirala, išla na posao, uselila u novi stan, opremila ga, jednostavno sam odlučila prihvatiti stanje onakvo kakvo je...nemoj živjeti u strahu, to ti samo odmaže.
Npr. jedno vrijeme sam uz sebe uvijek imala Torecan (to je lijek koji trenutno ublažave jake vrtoglavice) čisto da mi ulije sigurnost da, ako me ulovi, ne 'umrem' od 'vrtnje' negdje na nekakvoj cesti npr...ali nije mi niti jednom zatrebao
Prije 2 mjeseca sam krenula i na 'sport'..onako laganija verzija tipa mješavina tai-chi-ja, joge i pilatesa..to mi je znatno pomoglo kod vraćanja organizma u stanje balansa. Ispočetka mi je, naravno, bilo koma kad bih morala sagnuti glavu u nekim vježbama, ali natjerala sam se da to sve izdržim..I ja sam imala 0 energije, ali došlo je samo od sebe sve na svoje...nisam pila NIŠTA za to, ali malo je trebalo vremena..(kad mi se desio 'incident' sa centrom za ravnotežu mjesec dana sam provela u 2 različite bolnice, pa mi je to dodatno 'posrkalo' energiju)

Samo hrabro i glavu gore...jer ja, npr. danas više ne 'lelujam' i osjećam se super...
da, istina je da se ne bih trebala bojati ali kad je taj osjećaj cijelo vrijeme prisutan ne mogu normalno funkcionirati. prvih mjesec dana zanemarivala sam problem iako je svakodnevno bio prisutan i nastavila normalno ići na faks i na posao u nadi da će nestati. jedva sam dolazila s faksa doma i učila, vrtilo mi se kad sam hodala, u dućanu sam gubila ravnotežu i moram izać van, nisam imala energije za ništa dok eto taj jedan dan nisam kolapsirala i završila na hitnoj. poslije toga sam ležala doma tri tjedna jer nisam imala snage za ništa. muka mi je bila otići do kupaonice. sad mi naravno nije tako ali me strah ponovo otić u grad, na faks, vodit normalan život da mi se stanje opet ne bi pogoršalo a pogotovo me strah jer uzrok ne znam i nisam ga izlječila. evo jučer sam skupila hrabrosti i otišla na faks ali mi nije bilo dobro i otišla sam doma. jedva sam došla do faksa, osjećam se tromo, jadno, nestabilno. strah me da opet ne počnem zanemarivat problem pa da mi se ne dogodi opet kolaps.
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:54   #85
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
aila po nalazima koje si napravila (fali još nalaz otorinca) sve govori da nema nikakvog organskog disbalansa. Pitanje tlaka ? Dali je epizoda s tlakom 80/60 bila samo kada si bila na hitnoj ili je takav tlak konstantan?
Svakako niski tlak ti može raditi sve probleme koje si navela.Uz to jasno postoji lagana psihička komponenta koju ti sada apaurin ublažava no očito nije riješenje na duži rok.
Preporućam ti da najviše pažnje obratiš na tlak
tlak je bio toliko nizak taj dan ali on je meni svakodnevno niži od onog koliko bi trebao biti, npr. 105/58 i slično. uvijek manje od 120/80 koliko je ako se nevaram relativno normalan tlak. rekli su mi da pijem puno tekućine a stvarno ne mogu pit više neg što pijem, ako nešto radim onda je to unošenje najmanje 2 do 3 litre vode na dan, uvijek uz sebe imam bočicu vode. rekli su mi i da jedem slano i to sad prakticiram ali opet svako jutro vidim crne točkice kako mi plešu iznad očiju a to je znak niskog tlaka. ne vjerujem da je samo to razlog jer sam oduvijek imala nizak tlak pa mi nije svaki dan bilo loše i nisam imala takve posljedice.
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:55   #86
allia da li si primjetila da se ta lelujanja vrtnje pogorsavaju mirovanjem ili kada zatvoris oci jer meni je bar tako
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:08   #87
Ok na takav tlak si se znači "naviknula" No pročitaj malo svoj post STRAH je rijeć koja je kod tebe dosta prisutna.Pokušaj s nekim s kim možeš potpuno otvoreno porazgovarati o svojim strahovima.
Sigurno je da je tu primarno lagani psihički problem koji nesmiješ pustiti da se razmaše jer več i sada se vidi da ti stvara probleme u svakodnevnom životu.
Jasno je več kada si skupila hrabrost da pišeš o tome trebaš i RAZGOVARATI s nekim i sigurno češ vremenom svoje probleme savladati.
Želim ti puno uspjeha .
Ako želiš možeš me PM-ti
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:23   #88
Pozdrav.Moram vam još reći da ENADA nije nikakav bauk.Dakako da NIJE antibiotik.Nema nikakvih nuspojava itd.To je koenzim 1(NADH) najveći antioksidant.Nema bojazni,samo što je jako skup.Uguglajte Enada.Neznam čini mi se da trebate mijenjati neurologa(preporučujem vam dr.Podobnik ili dr.Brinar na odjelu neorologije u bolnici Rebro.Bok.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:00   #89
aila, sarkom ti je dobro objasnio/la...
imam i ja cijeli život jako nizak tlak (tipa 90/60) i živim s njim - nije on uzrok problema. tebe (kao što je i mene) bolesnom čini STRAH. on ti baca organizam izvan balansa, lijeva i desna hemisfera mozga su ti 'u borbi' i to rezultira 'lelujanjem'..ni ja ni dan-danas, a nakon svih mogućih pretraga (uključivo i MR mozga) nemam egzaktne medicinske dijagnoze, i to me ni najmanje VIŠE ne plaši.
u početku ti je i mene SVEGA bilo frka, prvih par dana nakon bolovanja sam natjerala mamu da dođe i bude sa mnom (inače živim solo), jer sam se (kao) najsigurnije osjećala u bolnici i bilo me frka kako ću izdržati 24h/dan kad iziđem van. razumijem te u potpunosti jer sam prošla kroz to. trebalo mi je malo ali sam odlučila prihvatiti stvar kakva je i mic po mic funkcionirati, raditi pomalo sve ono što sam dotad radila. prvi dan na poslu me je uhvatila 'kriza' već prije 11h i samo sam pomišljala na to da odem doma i da legnem pa nek' 'leluja'. ali odlučila sam izdržati pa kud puklo da puklo. i izdržala. i ništa se nije desilo. prvih mjesec dana je bilo tako, ispočetka svaki dan borba same sa sobom, a poslije se osjećaj 'lelujanja' počeo smanjivati, pa je onda bilo dana kad ga uopće nije bilo, a sad ga NEMA, osim kad sam jako jako iscrpljena. išla sam na akupunkturu prvih mjesec dana 2 puta tjedno, a zatim jedanput tjedno. možda je odgovor u tome..ne znam...ali mislim da najviše ovisi o samoj tebi, kako se postaviš; NE: ne usudim se ući u dućan, jer mi može pozliti, VEĆ: ma idem u dućan i točka. ne razmišljaš što bi bilo kad bi bilo.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 15:12   #90
Quote:
aila kaže: Pogledaj post
Bila sam i kod neurologa i on mi je prepisao normabel (tablete za smirenje) jer smatra da je to sve uzrok stresa. Sada mi je bolje ali imam stalni osjećaj slabosti, spavam po 11 sati dnevno bez prestanka, osjećam se stalno umornom, jedva se prošećem po kvartu.
simptomi su isti kao što su bili kod mog muža...i nije ti u pitanju nikakva bolest, osim samo MOZAK!!
svi ti simptomi, ma kako nelogično zvučali su ti potekli upravo iz glave...moj muž je odjednom počeo sa vrtoglavicama, umorom, bespomoćnošću, bojao se izaći bilo gdje vani sam jer bi mislio kako će mu doć loše i vječito je boravio u kući...
normabel su ti super tablete ali za smirenje..da bi se "izvukla" iz te situacije koju jako dobro poznajem po mužu koji danas nema više nikakvih simptoma, MORAŠ OBAVEZNO poći psihijatru, prepisat će ti antidepresore i tablete protiv vrtoglavice i svih uputa se moraš pridržavati inače će ti se taj krug povećavati sve više i više....
od psihičkih problema koji se i ne moraju osjećati, vrlo lako, kao i u tvom primjeru i primjeru mog muža, dodje do ružnih i teško podnošljivih fizičkih simptoma...zato lžizliječenje treba tražiti u glavi
vidjet ćeš, već nakon tjedan dana djelovanja i antidepresora i samog lijeka protiv vrtoglavice kako će ti se iznenada vraćat ta izgubljena snaga, koja u biti i nije izgubljena, već ti je mozak porjecira organizmu takvom....
dakle draga...POD HITNO KOD PSIHIJATRA ako želiš normalan život natrag.
 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 16:53   #91
prošlo je dosta vremena od mog zadnjeg posta. želim vam svima zahvaliti na savjetima i podršci. moje stanje je sada bolje, sve pretrage koje sam napravila bile su u redu ali tlak mi je još uvijek vrlo nizak (90/60 max) i loše se ujutro osijećam ali rekla sam sebi da moram prebrodit strah i počela sam ići na faks, van, u birceve itd. vrtoglavice su prestale, pijem vitamine, počela sam češće i zdravije jesti (jer sam tih mjesec, dva kad mi je bilo jako loše izgubila do 3,4 kile) i povratila sam izgubljenu težinu, pila sam i enada tablete (za energiju) koje mi je cocker predložio (thnx) i pomogle su mi. uglavnom, povratila sam izgubljenu energiju koju sam zbog stresa, rada i učenja izgubila što je rezultiralo tim vrtoglavicama i tjelesnim kolapsom. u to vrijeme bila sam po cijele dane na faksu, učila do kasno u noć, malo jela i radila noćne smjene vikendom te moje tjielo to nije moglo više izdržati tako da uzrok vrtoglavica nije bilo psihološke naravi već samo zbog iscrpljenosti. strah je došao tek kasnije a pravi uzrok vrtoglavica je bila jednostavno iscrpljenost. borbu s niskim tlakom vodim cijeli život (često sam se rušila u crkvi i u zagušljivim prostorima) i ona se u tom vremenu samo pogoršala, sada još uvijek ujutro imam problema s tim ali to je nešto neizlječivo i s tim se moram pomiriti. u biti ono što vam želim reći jest da moj problem nije postojao zbog moje psihe već zbog nekih drugih stvari jer da je psihološke naravi ja bih još uvijek imala problema i vjerojatno bih tražila psihološku pomoć ali straha više nema jer mi se tijelo oporavilo i osjećam se ponovo ok, povratila mi se energija i nemam straha od zagušljivih prostora jer stresa, noćnog posla, previše napora i nedostatka hrane u mom životu više nema pa prema tome nema ni problema. normabel, lexaurin i bilokakvi lijekovi za smirenje mi nisu pomogli jer početni problem nije bio u mojoj glavi. odmor, opuštanje, bioenergija i vitamini nasuprot lijekovima su mi u mnogočmeu pomogli i naposlijetku me i izliječili.
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:13   #92
Nizak tlak

imam opako niski tlak(primjerice jucer je bio vrhunac kad je iznosio 93 sa 78) i stalno mi se vrti u glavi.
jel znade netko prirodne lijekove ili kakvu vrstu hrane bih trebala konzumirati, sto piti....?
LFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:28   #93
Quote:
LFT kaže: Pogledaj post
imam opako niski tlak(primjerice jucer je bio vrhunac kad je iznosio 93 sa 78) i stalno mi se vrti u glavi.
jel znade netko prirodne lijekove ili kakvu vrstu hrane bih trebala konzumirati, sto piti....?
joj ja ti se tim borim vec godinama..nista pij puno tekucine,jedi malo slaniju hranu ,dizi noge u zrak radi cirkulacije.. sad negdje sam procitala da neko voce je ok za tlak tipa marelice..a sad nemam pojma
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:47   #94
ma radim sve to. s obzirom na kolicinu tekucine koju pijem sve si nest kontam i da sa secerom imam problema. postajem pravi hipohondar
LFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:54   #95
Možda da probaš neke prirodne preparate na bazi ginsenga (ženšen). Valjda ta biljka pomaže u regulisanju pritiska po principu da visok spušta a nizak podiže.
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:08   #96
pa ja sma isto pila ginko..kao radi cirkulacije,gutam vodu ali opet znam nekada imati dosta nizak tlak..a to je tako sta ces ,moras se stim znati nositi.inace ti postoje tablete za nizak tlak ali mislim da to daju bas problematicnim tlakasima..a ako mislis da ti nije secer ok,odi krv vaditi..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:43   #97
Joj i ja muku mučim s tim. Baš je i meni pred neki dan skliznuo na 86/50. Ludnica. Nisam znala di sam. Meni recimo pomaže lagana fizička aktivnost. Samo mi je vrlo teško pokrenut se, al jednom kad se pokrenem - super je. Nisam još pronašla hranu koja bi mi digla tlak, a najgori savjet koji sam dobila je bio da pijem kavu. Tješi se da je bolje imati niski nego visoki tlak, tako se i ja tješim kad ujutro ko zombi hodam po cesti.
maškara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:21   #98
kava ujutro digne tlak pa ga snizi..ja ju popijem
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:23   #99
85 kroz 40. I to kad sam se sasvim dobro osjećala. Pitali su me jel ja to uopće dišem. A nije baš ugodno ali bolje nego da mi je povišen.
LTF, ne bih te željela nepotrebno plašiti, ali nije li to malo mala razlika u vrijednostima- jedvah 15?
Jesu li ti bubrezi inače ok?
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:25   #100
Evo još jedne niskotlakašice. Negdje sam pročitala da je dobro ujutro na tašte popiti čašu vode...i naranvno još jedno 2 litre tijekom dana. A kava i nije baš najbolja. Meni u trenutcima očaja pomogne i dobra stara coca-cola...
nije baš najbolje rješenje, ali kad zagusti, daj šta daš
Nasja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.