Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 13:37   #1
savijet majstora

ima li netko da se razumije u fugiranje, imam jedan kameni zid koji bi htio sam figurati da neplacam majstore

e sad me zanjima sta se miješa da dobijem masu za fugiranje i u kojem omjeru
zelio bi da fuge budu ne pre bijele i ne pre tamne

evo slike zida, ovojesamo djelic, zid je poprilicno duži
agosy is offline  
Old 15.10.2013., 15:57   #2
A KAQD VEĆ NEDAŠ DA LJUDI ZARADE ONDA UZMI NAJFINIJI PIJESAK I POMIJEŠAJ GA SA MASOM ZA FUGIRNJE U BOJI KAKVU HOČEĆ ,MOŽEŠ I BEZ PIJESKA ALI ONDA TI BUDE TREBALO JAKO PUNO MASE
popravljam is offline  
Old 15.10.2013., 17:45   #3
a sta neide nesto kao cement+šoder ili cement+pržina (sitni pjesak)
agosy is offline  
Old 15.10.2013., 19:52   #4
cement+flex ljepilo+pijesak
stargalaxy is offline  
Old 15.10.2013., 23:06   #5
Quote:
agosy kaže: Pogledaj post
ima li netko da se razumije u fugiranje, imam jedan kameni zid koji bi htio sam figurati da neplacam majstore

e sad me zanjima sta se miješa da dobijem masu za fugiranje i u kojem omjeru
zelio bi da fuge budu ne pre bijele i ne pre tamne

evo slike zida, ovojesamo djelic, zid je poprilicno duži
prije svega moraš očistiti fuge do kraja, do samog kamena

onda dobro nmoćiš vodom i recimo omjer 1-1 ti je skoro crno, obavezno prosijiana nula, ako oćeš finiju strukturu neretvanski pijesak i omjer jedan na prema dva (dva pijeska i cementa)

ako imaš 10-15 m2 to ti je toliko i dana rada
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Old 16.10.2013., 09:50   #6
Quote:
ako imaš 10-15 m2 to ti je toliko i dana rada
U jedan-dva dana se isfugira ako su prethodno skinute fuge. Fuge iskopaj 1-2 cm. Zanny ti je napisao prosijana nula, dobro je osuši prije sijanja. Fugu nanosiš čvrstom plastičnom vrečom tako da kut vreće zarežeš oko 1 cm. Trpaš u vreču fanglu po fanglu fuge i nanosiš je kao da ukrašavaš tortu. Kad osuši četkaš i oblikuješ, ne preduboko nego da izravnaš fugu s kamenom. Ako se fuga lijepi za četku....nije suho. Ljeti treba sat-dva a zimi 12 ili pitaj boga ali ne ostavljaj do sutra odnosno pr4eviše jer je kasno za dobar posao.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Old 16.10.2013., 18:18   #7
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
U jedan-dva dana se isfugira ako su prethodno skinute fuge. Fuge iskopaj 1-2 cm. Zanny ti je napisao prosijana nula, dobro je osuši prije sijanja. Fugu nanosiš čvrstom plastičnom vrečom tako da kut vreće zarežeš oko 1 cm. Trpaš u vreču fanglu po fanglu fuge i nanosiš je kao da ukrašavaš tortu. Kad osuši četkaš i oblikuješ, ne preduboko nego da izravnaš fugu s kamenom. Ako se fuga lijepi za četku....nije suho. Ljeti treba sat-dva a zimi 12 ili pitaj boga ali ne ostavljaj do sutra odnosno pr4eviše jer je kasno za dobar posao.
je, ja i ti u jedan dva dana, netko ko to nije radio sa puno piva usput puuuuuno više, u ostalom meni i tebi treba dan da sa macom i špicom očistimo fuge, zamisli netkome ko nije u kondiciji
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Old 17.10.2013., 00:16   #8
...kupiš vreču kvarcnog pijeska,mješaš ga sa cementom u omjeru 3:1 s tim da mjesto vode umješaš akrilnu emulziju i vodu u omjeru 1:3 i a tim si dobio flexibilnu masu za fugiranje i eliminirao eventualno pucanje zbog dubine i širine fuge.Aplikacija sa vrečom kao što je navedeno gore s tim da ja prakticiram u otvor staviti tuljak od silikona s tim da ga odrežem niže da dobijem približnu širinu fuge...
snakehunter is offline  
Old 17.10.2013., 11:28   #9
Ma dobro ima više sistema za punjenje fuga, moj s vrečom je sistem "snađi se druže" na 3.57min http://www.youtube.com/watch?v=w6XAXUtCUHU
Nema veze šta je kamen širi puniš u više redova.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Old 18.10.2013., 01:24   #10
Kako ti je već ranije rečeno kupi kvarcni pijesak, a što se boje fuga tiće imaš i bijeli cement ( duplo skuplji od običnog ) pa ga miješaj sa običnim cementom u omjeru koji ti se pokaže najbolji po pitanju boje.
majstorčina is offline  
Old 14.11.2013., 17:56   #11
evo ekipa da malo vidite kako napreduju radovi, uglavnom fuge su izdzbljene i oprane mini washom obicnim cementom se popunile sve fuge i sutra kad se sve osusi krece zavrsna ruka bijeli cement, radit cu tako da se vidi rub kamena..

agosy is offline  
Old 17.11.2013., 20:56   #12
Pripazi na nulu...negdje bude zemlje pa zna biti dosta žuta opet kamen naginje na žuto pa ne može loše ispasti. Prvo običan cement da se uštedi?
Punio si vrečom?
Prekontroliraj crne fuge i otuci višak ako ga ima da kasnije ne proviri.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Old 18.11.2013., 08:19   #13
za zavrsnu ruku s bijelim cementom koristim prosijano rizlo, ovaj crni nisam puno otucao pa je provirio na par mijesta al to se da otuci pa nabacit malo bijeloga i sve 5, da punilo se vrecicom
agosy is offline  
Old 18.11.2013., 19:44   #14
Quote:
agosy kaže: Pogledaj post
za zavrsnu ruku s bijelim cementom koristim prosijano rizlo, ovaj crni nisam puno otucao pa je provirio na par mijesta al to se da otuci pa nabacit malo bijeloga i sve 5, da punilo se vrecicom
Nemogu vjerovat da ces taj zid radit sa bijelom fugom

pa sta ti nije bolji ovi kontrast? Kvarcni lasenbergov(malo je tamniji) , ima ga u bauhausu i obican neki cement.Lipila tek toliko da dobijes masu kojoj voda nece izlazit na povrsinu nakon nekog vremena stajanja i da ti lakse klizi kroz vrecicu.Po potrebi ga dodas jos koliko ti pase .

Ako vec ides sa bilim cementom , onda ga bar mijesaj sa zemljom da se vidi neko crvenilo(blato) kao da je starinski zidan kamen.I to zna lipo ozgledat

[IMG][/IMG]

Zadnje uređivanje kuhinja : 18.11.2013. at 20:00. Reason: radna akcija
kuhinja is offline  
Old 19.11.2013., 16:39   #15
evo me pri kraju jos se mora ocistit kamen od stare zbuke koja je bila po njemu i oprat ga malo, e jebiga kasnje kad sam ucinio pola posla s bijelim poceo sam se dvoumit jesam li moga sve napravit s crnim al hebat ga svidja mi se i ovako, kontrast cu dobit tako sta cu stavit laminat tamniji i ostale zidove.. planovi su na crno bijeli interijer pa mislim da ce se bijele fuge savrseno uklapat


agosy is offline  
Old 19.11.2013., 19:13   #16
odlicno je ispalo,i po meni je puno bolji izbor (za prostorije) bijela fuga, nego tamna.
robertinoo is offline  
Old 19.11.2013., 19:24   #17
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
odlicno je ispalo,i po meni je puno bolji izbor (za prostorije) bijela fuga, nego tamna.
u mene je tamna, isto ne loše izgleda, kako ko voli
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Old 19.11.2013., 19:36   #18
povlacim sta sam reka.Mislia sam da ce puno ruznije izgledat
kuhinja is offline  
Old 23.11.2013., 12:06   #19
Bijelo je uglavnom "pitomija" za unutra.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Old 28.11.2013., 20:11   #20
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
U jedan-dva dana se isfugira ako su prethodno skinute fuge. Fuge iskopaj 1-2 cm. Zanny ti je napisao prosijana nula, dobro je osuši prije sijanja. Fugu nanosiš čvrstom plastičnom vrečom tako da kut vreće zarežeš oko 1 cm. Trpaš u vreču fanglu po fanglu fuge i nanosiš je kao da ukrašavaš tortu. Kad osuši četkaš i oblikuješ, ne preduboko nego da izravnaš fugu s kamenom. Ako se fuga lijepi za četku....nije suho. Ljeti treba sat-dva a zimi 12 ili pitaj boga ali ne ostavljaj do sutra odnosno pr4eviše jer je kasno za dobar posao.
ovo je naj opis
radi na suho. na mokro se slomijes, nikad ocistit.

i da bjele. sive treba izbacit
MillionMan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.