Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 18:43   #1001
Quote:
Srbogorac kaže: Pogledaj post

P.S. Onaj politički zahtev sa liste nije bio ni Hag, ni prava manjina, ni demokratske slobode i tome slično, već demontiranje DB i KOS i otvaranje tajnih dosijea saradnika službi. Službe zvanično jesu demontirane, ali dosijei nisu otvoreni, još uvek je previše "saradnika" na sceni u Srbiji...
Interesantno je da je za vreme vlade Voje Koštunice šef DB Bulatović odleteo za vašington sa dokumentacijom DB-a.Još interesantnije je da je Đinđić uprkos protivljenju Amerike isporučio Miloševića hagu.
Komita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:03   #1002
Quote:
Komita kaže: Pogledaj post

Međutim Ruska moć raste kao nekad za vreme Petra velikog!

Molim te daj mi argument za ovo...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 22:01   #1003
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Molim te daj mi argument za ovo...
Pa ekonomija im je u stalnom rastu.Uticaj se ogromno povećao.I počeli su reformu vojske. Sve kao za vreme vladavine Petra Velikog
Komita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 23:08   #1004
Pa šta je ovo ljudi moji? Čitam i ne mogu da verujem svojim očima.

http://www.blic.rs/politika.php?id=117931
VrangeL_1917 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 00:22   #1005
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Pa šta je ovo ljudi moji? Čitam i ne mogu da verujem svojim očima.

http://www.blic.rs/politika.php?id=117931
Ne znam nesto sam sumnjiv u njene motive...
canadian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:34   #1006
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Pa šta je ovo ljudi moji? Čitam i ne mogu da verujem svojim očima.

http://www.blic.rs/politika.php?id=117931
Ovo je maslo UK...

Dokle god Srbija skriva Mladića ne bi smijela u EU...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 17:10   #1007
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo je maslo UK...

Dokle god Srbija skriva Mladića ne bi smijela u EU...
Zašto ne bi smela? Elaboriraj malo.
VrangeL_1917 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 17:13   #1008
I nemoj bez potrebe petljati vaš negativan, po meni uglavnom neosnovan, sentiment koji imate po pitanju Engleza sa našom spoljnom i unutrašnjom politikom. Još će ispasti kako je Hilari ovo rekla zbog Engleza i njihove želje da napakoste Hrvatskoj.
VrangeL_1917 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:05   #1009
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi smela? Elaboriraj malo.
Britanija je 2004. zaustavila Hrvatsku da se priključi pregovorima i 2007. uđe sa Bugarskom i Rumunjskom...

A Gotovina nije ni bio u zemlji...

Oni uopće ne blokiraju Srbiju,iako ona na svom teritoriju skriva Mladića, počinitelja najgoreg zločina u Europi nakon WW2,a bome mora odgovoarati i za napade na Šibenik,Zadar,Kijevo i sl...

Britanija ima strateški cilj da uspori Hrvatsku što više kako bi ušla zajedno sa Srbijom u EU...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 20:50   #1010
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Britanija je 2004. zaustavila Hrvatsku da se priključi pregovorima i 2007. uđe sa Bugarskom i Rumunjskom...

A Gotovina nije ni bio u zemlji...

Oni uopće ne blokiraju Srbiju,iako ona na svom teritoriju skriva Mladića, počinitelja najgoreg zločina u Europi nakon WW2,a bome mora odgovoarati i za napade na Šibenik,Zadar,Kijevo i sl...

Britanija ima strateški cilj da uspori Hrvatsku što više kako bi ušla zajedno sa Srbijom u EU...
Kakve veze britansko blokiranje Hrvatske na putu u EU sa Srbijom?

Nije istina da ne blokiraju Srbiju, Kosovo da ne pominjem. Pitam se samo šta uopšte znači kada neko napiše "Srbija na svojoj teritoriji skriva Mladića"?? Ko ga skriva, postoje li dokazi da ga naše vlasti skrivaju? Karadžić je eto najbolji primer. Čovek se lepo maskirao, promenio opis, šetuckao se ne samo po Srbiji već i po nekim državam Šengena i na kraju uhapšen na najbanalniji način. Ako verujemo zvaničnoj verziji mada je niko nije osporio. Zašto to nije moguće i u slučaju Mladića? Ja sam malo kivan na naše vlasti što ga do sada nisu isporučili ali opet ne mogu da prihvatim da neko dete koje se rodilo posle zločina koje je dotični počinio ne može da ode u neku zapadnu državu bez vize. Ne možete porediti Hrvatsku i Srbiju kada je put ka EU u pitanju. Ne govorim o ekonomiji već o različitim početnim pozicijama.
VrangeL_1917 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 21:40   #1011
Mladic se krije u BG pod imenom Shaman dr Vuk
Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:45   #1012
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Britanija ima strateški cilj da uspori Hrvatsku što više kako bi ušla zajedno sa Srbijom u EU...
Zašto je to strateški cilj Britanije? To mi zaista nije jasno?

U hrvatskoj percepciji Britanija je kao neki saveznik Srbije, šta li?

I u 19. a pogotovo u 20. veku nama Srbima je upravo Britanska politika je...a majku.

Da mrzim neki narod ili državu, najgore što bih poželeo je da im Velika Britanija bude saveznik!

Nije realno da Srbija i Hrvatska uđu u EU istovremeno. Ne zato što su Hrvati lepši i pametniji, nego zato što su krenuli nekoliko godina ranije, pa će ranije i ući.

A i da uđu istovremeno u EU (Hrvatska i Srbija) opet ne vidim koja je tu šteta za Hrvatsku, ili prednost za Srbiju, ili koja je tu pobeda i korist britanske politike???
Srbogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 23:06   #1013
Quote:
Da mrzim neki narod ili državu, najgore što bih poželeo je da im Velika Britanija bude saveznik!
Najveci ekonosmki uzlet Indija i Afrcike zemlje su imale dok je vladala Britanija.
Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 15:51   #1014
Quote:
Skot kaže: Pogledaj post
Najveci ekonosmki uzlet Indija i Afrcike zemlje su imale dok je vladala Britanija.
Šta ti to znači?da li shvataš kakvu si glupost izrekao?
Komita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 15:55   #1015
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Kakve veze britansko blokiranje Hrvatske na putu u EU sa Srbijom?

Nije istina da ne blokiraju Srbiju, Kosovo da ne pominjem. Pitam se samo šta uopšte znači kada neko napiše "Srbija na svojoj teritoriji skriva Mladića"?? Ko ga skriva, postoje li dokazi da ga naše vlasti skrivaju? Karadžić je eto najbolji primer. Čovek se lepo maskirao, promenio opis, šetuckao se ne samo po Srbiji već i po nekim državam Šengena i na kraju uhapšen na najbanalniji način. Ako verujemo zvaničnoj verziji mada je niko nije osporio. Zašto to nije moguće i u slučaju Mladića? Ja sam malo kivan na naše vlasti što ga do sada nisu isporučili ali opet ne mogu da prihvatim da neko dete koje se rodilo posle zločina koje je dotični počinio ne može da ode u neku zapadnu državu bez vize. Ne možete porediti Hrvatsku i Srbiju kada je put ka EU u pitanju. Ne govorim o ekonomiji već o različitim početnim pozicijama.
Od trenutka kada smo im isporučili Karadžića oni su se usrali.Sada cvikaju da ne isporučimo Mladića.Oni se plaše Mladića i ono što će on reći...
Komita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 16:54   #1016
Quote:
Komita kaže: Pogledaj post
Od trenutka kada smo im isporučili Karadžića oni su se usrali.Sada cvikaju da ne isporučimo Mladića.Oni se plaše Mladića i ono što će on reći...
Ne bih išao toliko daleko. Primer je opet Karadžić. Mada, izjava drage nam Hilari je malo sumnjiva.
VrangeL_1917 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 20:38   #1017
Quote:
Komita kaže: Pogledaj post
Pa ekonomija im je u stalnom rastu.Uticaj se ogromno povećao.I počeli su reformu vojske. Sve kao za vreme vladavine Petra Velikog
Jednostavna formula za izracunavanje jacanje Rusije je cena energenata na berzi.
Na pr. nafta, preko 50$ po barelu je potrebno za isplativost vadjenja, sadasnjih 80$ je solifan dobitak, a kad barel predje 100$ .......
Bitno da Rusija gleda razviti i druge industrije sto bi je ucvrstilo na vrhu.
dzo dinamitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 13:28   #1018
Boris Dežulović: "Obična građanka"

Quote:
Ta je poruka vlasti Republike Srpske i majke Srbije kratka i jasna kao SMS: "Jebite se, obični građani! Jebite se, Srbi!" Može i onaj smajlić s ispruženim srednjim prstom. Mogu i tri, da sve bude baš onako srpski. Jer poruka znači: Srbija je zemlja za ratne zločince, a ne za kojekakve obične Srbe i građane.

Ima o tim porukama jedan stari dalmatinski vic, jedan od milijun viceva o škrtim Bračanima, koji priča o starom škrtom Bračaninu što je otišao u "Slobodnu Dalmaciju" predati osmrtnicu za suprugu, s urednim posljednjim pozdravom dragoj ženi i ožalošćenim mužem u potpisu. Kad mu je službenica rekla da ima mjesta za još dvije riječi i da može dodati još nešto, Bračanin joj je rekao da u dnu doda: "Prodajem ulje!"

Tako, naime, i ja - jer nije poruka u osmrtnicama što su ostale iza Biljane Plavšić, nije poruka ni u poruci kojom ožalošćena Biljana Plavšić preko mrtvih nešto prodaje, niti u poruci onih Srba, Bošnjaka i Hrvata koji su Biljanu Plavšić u Beograd selili samo preko njih mrtvih - na kraju ovog teksta, a ima taman još toliko mjesta, dodajem: "Prodajem stan na Vračaru, blizu Katanićeve ulice."

Ja ga možda ne prodajem zato što mi u susjedstvo dolazi osuđeni ratni zločinac, ali znam da ih ima dosta koji bi ga zbog toga kupili. Ugodan je to grad za ratne zločince.

A vi ostali, koji nikad niste ni muslimana zgazili, koji nemate ni novca ni želje da živite u komšiluku Biljane Plavšić, znate kako kažu za vas: jebite se.


Sloboda je biti slobodan činiti dobro.
Pod pojmom MIR, kao nužnim dobrom koje prethodi slobodi činjenja, podrazumijevaju se različiti aspekti manifestiranja mira , hijerarhijski svrstanii u mir - u samom pojedincu, u obitelji, unutar zajednice, među različitim zajednicama. Osoba koja nema mir u sebi, ne može graditi mir u drugima i s njima. Iz toga slijedi da je stvaranje mira u samom sebi preduvjet kreiranja mira na svim drugim nivoima., poput duhovnog, političkog, moralnog, društvenog, psihološkog, fizičkog, biološkog itd.
oddodood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 18:39   #1019
Quote:
Komita kaže: Pogledaj post
Šta ti to znači?da li shvataš kakvu si glupost izrekao?

Nije nikakva glupoist.
Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 16:56   #1020
Quote:
Bugarash kaže: Pogledaj post
SRBIJA JE ZEMJA OSUDENA PROPASTI
ja sam davno govorio da ce Kosovo postati nezavisno i neke su mislile da sam lud
a sad tvrdim da Vojvodina i Presevska dolina cu da se otcepe i opet cu da budem u pravo
Ja pak mislim da je Srbija ucila na greskama(pre svega mislim na Kosovo)..tak da ce u ubucnosti tesko dozvolit da je joj se vak nesto dogodi..
cicamaca07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.