Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 10:38   #41
Imaš pravo, sa usisavačem. To sam i zaboravio da ima. Vidio sam po akcijama preko ljeta u trgovinama tipa Bauhaus, Baumax i slično. Nije mi to posao pa ne zagledam takve stvari ali znam da je bila neka smješta cifra nedostojna štemanja jer mi je to tata trebao za stan koji je kupio pa sam slučajno vidio. Možda je marka bila Einhel. Neki se smiju od te marke ali brat je s nekom malom kutnom brusilicom toliko kamena, kocki za staze i mramora porezao da je to bilo smiješno da uopće radi. A radi i danas. A koštala je 120 kuna. Baš sam jučer našao račun i bacio ga jer je prošla garancija. A imaju garanciju na neke uređaje 3 i 5 godina kako sam vidio.

Da kupiš taj aparat i 4 šajbe i sav materijal, ne možeš doći ni blizu 20 000+ kn da ga jebeš uzduž i poprijeko. Mislim, možeš, ali neka budale plaćaju.
Koliko manje (u postotku) uzimaš ako bi ja sam štemao tj. glodao?
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 10:41   #42
a jesi probao ikada glodati zid?

inače ako stranka ima ideju da sama gloda/štema i gipsa, ništa od posla.
Nikad, i amen!
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:11   #43
Ja sam samo htio reći da je 20 000 + kuna previše za mene koji imam para a kamoli za nekoga tko radi za 2 500 kn mjesečno možda. Ista stvar je i sa malerima, fasaderima i inim građevinskim zanimanjima ali nešto ne vidim da imaju previše posla u zadnje vrijeme. Napokon.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:35   #44
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Ja sam štemao zid kada smo radili instalacije prije nekih 20 godina. Zid je bio cigleni. Danas imaš one glodalice za zid za parsto kuna i nema više čekića i štemajzla pa je puno puno lakše i brže. Sve je rađeno sa uzemljenjima. Nemoj pričati budalaštine da nije bilo uzemljenja jer uzemljenje nije izmišljeno prošle godine. Svuda su bile provedene i one žuto-zelene žice . Još je sve te kablove stavio u bužire da nebi bilo nisam znao. I na kraju dobro da je stavio jer je bilo nisam znao - došla "draga" nam hrvatska vojska u hrvatsko mjesto i odrezala - pokrala kabele tako da više nije mogao spojiti nove utičnice nego vuci ponovo.

Šta to treba u današnjoj sobi osim rasvjete i dva štekera? Utp kabel cat7e možda? Nisi čuo za wireless?

A tvoja cijena od 20 000 + kuna za takav posao je blago rečeno idiotska po meni. Čak ni najskuplji i najcjenjeniji informatički certifikati ne koštaju toliko što će reći da to baš i nije neka prevelika mudrolija da bi dao nekome toliko para kada to mogu sam napraviti i pritom paziti više nego kada to radi netko drugi. OK, skini cijenu materijala i neku zaradu, ali ta cijena je stvarno izvan svake pameti.

A ja sam učio na tehničkom prije 20 godina da se stavlja uzemljenje tako da tvoje priče o tome da se nije stavljalo ne drži vodu. Ili govori o tebi kao majstoru.
PRVO: cijena koju navodiš nije moja i ja nisam davao nikakvu ponudu . DRUGO
Da nekad davno se radila instalacije sa dvije žice kad je u kući bio samo jedan šteker i jedna žarulja ... no to su jako davna doba možda si premlad da znaš za to ..a za ATG žicu možda nikad nisi ni čuo ili si možda ćuo za BERGMAN cijevi . NO pustimo to.. to je bilo nekad ,,, dapače da se danas radi moderno i svaki dan modernije no ipak štemati treba koliko je god tehnika napredovala. Ove mašine koje spominješ za par sto kuna mogu tebi poslužiti za jednu instalaciju ako izdrže no nekom ko radi to svaki dan treba profesionala koja KOŠTA:
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:49   #45
Jasno da košta ali naši "poduzetnici" svaki puta uračunaju najskuplju novu mašinu u svakoj instalaciji. Naveo sam primjer brisilice koja je stvarno odradila svoje 100 puta preko očekivanog a još radi. Tako da ne vjerujem baš da ne možeš ni jednu instalaciju provući po kući s tim aparatom.

Ajde onda reci koliko ti ostane u postotku od nekog posla pa ćemo vrlo zorno vidjeti ima li zarade ili ne na par dana posla.

I koliko umanjuješ cijenu u postocima ako sam štemam?
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:05   #46
Inače rasvjetno mjesto je : šuko šteker , prekidač , izvod za : npr. bojler , napu,i razne jednofazne prilključke koji su fiksni, trofazni je dva rasvjetna tijela , a ploča sa osiguračima se računa od 5 rasvjetnih tijela na dalje zavisi koliko ima osigurača ( do 20 osigurača je 5 rasvjetnih tijela).Rasvjetno tijelo oviosi o terenu ( nije isto raditi 20 km od kuče ili 150 km od kuće ) no u prosjeku samo ruke od 13€ do 20€. govorim o nekim normalnim i ne ekstremnim uvjetima . Normalno može i jeftinije za to se treba obratiti drinkerima koji će i za pivu napraviti instalaciju, bez ikakve odgovornosti.Sve što je ok i u skladu sa pravilima struke ima svoju cijenu i vrijedi.
pa sad izračunaj koliko bi došla jedna instalacija . podijeli si posao u 4 nivoa. prvi je štemanje , drugi gipsanje kutija i cijevi ,treći provlačenje žica i spajanje instalacije i četvrto završna montaža .Ako je tako svaka etapa bi trebala vrijediti jedan dio love ili neki postotak od baze 100%.Ako si, kako kažeš radio struju sa starim onda znaš vrijednost svakog od pojedinih segmenata i lako ćeš sve izračunat.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 09:32   #47
prekidač nije nikakvo rasvjetno tijelo, nego je to samo izvod za rasvjetu.
Prekidači se i nebi trebali računati osim ako je križno izmjenična kombinacija.
Inače računanje po rasvjetnom tjelu su lopovska posla.
Imaš građevinske standarde, uzmeš olovku i papir, projekt, izmjeriš dužinu kanala koje treba izdubiti, puta cijena i to je to.
Na kraju napraviš dokaznicu materijala, i čist račun duga ljubav.
I normalno da se plaća po situacijama, svaka situacija ima svoj obračun.
Normalno da se i vodi građevinski dnevnik, gdje investitor potpisuje dodatne radove.
To se sve zove čist račun duga ljubav, a svi ostale odokativne metode su lopovska posla.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 21:22   #48
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
prekidač nije nikakvo rasvjetno tijelo, nego je to samo izvod za rasvjetu.
Prekidači se i nebi trebali računati osim ako je križno izmjenična kombinacija.
Inače računanje po rasvjetnom tjelu su lopovska posla.
Imaš građevinske standarde, uzmeš olovku i papir, projekt, izmjeriš dužinu kanala koje treba izdubiti, puta cijena i to je to.
Na kraju napraviš dokaznicu materijala, i čist račun duga ljubav.
I normalno da se plaća po situacijama, svaka situacija ima svoj obračun.
Normalno da se i vodi građevinski dnevnik, gdje investitor potpisuje dodatne radove.
To se sve zove čist račun duga ljubav, a svi ostale odokativne metode su lopovska posla.....
upravo tako
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 08:31   #49
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
prekidač nije nikakvo rasvjetno tijelo, nego je to samo izvod za rasvjetu.
Prekidači se i nebi trebali računati osim ako je križno izmjenična kombinacija.
Inače računanje po rasvjetnom tjelu su lopovska posla.
Imaš građevinske standarde, uzmeš olovku i papir, projekt, izmjeriš dužinu kanala koje treba izdubiti, puta cijena i to je to.
Na kraju napraviš dokaznicu materijala, i čist račun duga ljubav.
I normalno da se plaća po situacijama, svaka situacija ima svoj obračun.
Normalno da se i vodi građevinski dnevnik, gdje investitor potpisuje dodatne radove.
To se sve zove čist račun duga ljubav, a svi ostale odokativne metode su lopovska posla.....
Racunao ti ovako ili onako,opet sve na isto dode..zna se koliko materijala ode za koliko posla,razlika je samo s koliko se to mnozi..
m111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 10:18   #50
Jel dođe jeftinije (i koliko) ako se rade nadžbukne instalacije?
U podrumu bih trebao napraviti instalacije (za sada nije ožbukan), a kako se radi o podrumu nije mi toliko bitno da li su instalacije vidljive ili ne.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 12:06   #51
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Jel dođe jeftinije (i koliko) ako se rade nadžbukne instalacije?
U podrumu bih trebao napraviti instalacije (za sada nije ožbukan), a kako se radi o podrumu nije mi toliko bitno da li su instalacije vidljive ili ne.
Mislim da ti strujic svakako stema ciglu i po slicevima vuce buzire. Ja sam imao takvu situaciju i 120kn je bilo mjesto s materijalom. Kasnije smo zbukali.
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 18:04   #52
Da Mazarin govori se o izvodima , a ne o prekidaču kao prekidaču . Cijena je okvirna jer kad pitaš nekog koliko je žbukanje ručno po kvadratu ne znači da češ u konačnici toliko i platit., jer sve ovisi o tome kakav je zid , možda je potrebno više žbuke ako je zid loše sazidan . Sve je okvirno jer prava cijena se vidi sa izvedbenim stanjem.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:05   #53
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
prekidač nije nikakvo rasvjetno tijelo, nego je to samo izvod za rasvjetu.

Inače računanje po rasvjetnom tjelu su lopovska posla.
Imaš građevinske standarde, uzmeš olovku i papir, projekt, izmjeriš dužinu kanala koje treba izdubiti, puta cijena i to je to.
Na kraju napraviš dokaznicu materijala, i čist račun duga ljubav.
I normalno da se plaća po situacijama, svaka situacija ima svoj obračun.
Normalno da se i vodi građevinski dnevnik, gdje investitor potpisuje dodatne radove.

To se sve zove čist račun duga ljubav, a svi ostale odokativne metode su lopovska posla.....
Ovo je tema za električare a ne za građevince!
Pa prema tome daj ti objasni kako ti to po dužnom metru kanala naplaćuješ instalaciju , jer ako tako radiš ja ću tebi platiti da sve instalacije radiš za mene !
Najjeftiniji si odavde do Bangladeša ako ne radiš po metru klase kabela , po priključnom mjestu , po gr-u ........ što više obračuna poštenija igra , zar ne ?
Veću glupost nisam dugo ćul
Može te jedino izvući da si bio dobro pijan kad si ovo pisal
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 08:16   #54
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Ovo je tema za električare a ne za građevince!
eto tebe malo opet ha?
a električari su medicinari ili kaj?
elektroinstalacija spada u građevinske radove, no nebih se čudio da ti to neznaš.

Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Pa prema tome daj ti objasni kako ti to po dužnom metru kanala naplaćuješ instalaciju , jer ako tako radiš ja ću tebi platiti da sve instalacije radiš za mene !
postoji nešto što se zove CD sa cjenicima radova na području Zagreba, Osijeka, Splita i Rijeke.
Košta 500 kuna plus PDV, i da baš je razrađena cijena dubljenja.
Kupuje se na građevinskom faksu.. Ako si ikada imao u ruci nešto kaj se zove projekt onda bi znao o čemu pričam.....
Eh da CD je ono kaj vi neki vješate na retrovizor auta, kako bi navodno zahebali policijske radare.
To vam dođe ko porodično stablo.
Odmah se zna odakle ste......
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Može te jedino izvući da si bio dobro pijan kad si ovo pisal
ak ćemo o pijanstvu, ostavi se ti rakijetine, vidiš da ti škodi......
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 09:18   #55
Ajmo sad realno koliko strujiči naplačuju po rasvjetnom mjestu ili utičnici tu je netko lupio 25000kn pa tolko me grijanje i vodovodne instalacije koštaju a dečki su se ubili od posla
koliko se ja kužim strujiči imaju manje posla sa uvođenjem bužira i gipsanjem kutija nego večina drugih majstora
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 09:50   #56
Ma ne to sam ovi koji kupe CD na građ. faksu imaju manje posla od ostalih !
Strujići (kak ti veliš) su ti uvijek prvi na gradilištu (kako bi ukopali gromobransku traku) pa konstantno moraju uz svoj dio izrade instalacije biti prisutni kod izvođenja svih ostalih instalacija (zbog uzemljenja istih ) pa kad svi odu strujići moraju napraviti finu montažu (i to obično bude onak, sad sam kupil lampu daj ju montiraj , pa evo i utičnice za spavaću sobu ostalo ćemo drugi put.....) , a plaćanje ka sve bude gotovo . Pa ti budi obrtnik!!!!
Toliko o tome da se najmanje narade !
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 09:59   #57
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Ajmo sad realno koliko strujiči naplačuju po rasvjetnom mjestu ili utičnici tu je netko lupio 25000kn pa tolko me grijanje i vodovodne instalacije koštaju a dečki su se ubili od posla
koliko se ja kužim strujiči imaju manje posla sa uvođenjem bužira i gipsanjem kutija nego večina drugih majstora
eto imas sansu da pocnes radit kao strujic..kad je tako lako..
m111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 11:24   #58
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Ma ne to sam ovi koji kupe CD na građ. faksu imaju manje posla od ostalih !
Strujići (kak ti veliš) su ti uvijek prvi na gradilištu (kako bi ukopali gromobransku traku) pa konstantno moraju uz svoj dio izrade instalacije biti prisutni kod izvođenja svih ostalih instalacija (zbog uzemljenja istih ) pa kad svi odu strujići moraju napraviti finu montažu (i to obično bude onak, sad sam kupil lampu daj ju montiraj , pa evo i utičnice za spavaću sobu ostalo ćemo drugi put.....) , a plaćanje ka sve bude gotovo . Pa ti budi obrtnik!!!!
Toliko o tome da se najmanje narade !
BRAVO i samo da dodam da su strujići najmanje plačeni majstori na građevini a imaju najveću odgovornost, i mogu reć da se dobro narade. ne želim umanjit druge struke ,ali naprimjer ako padne pločica , ili ako procuri ventil ili ako otpadne komad žbuke neće niko životno stradat , no kod strujića ako ode nešto krivo velika je vjerojatnost opasnosti po život. Samo strujići moraju imat ateste za svoj rad i kontrolu instalacije i za to dat prijavnicu u HEP , dok ostali mogu cijelog života radit i na crno. I ja bih volio kad se za svaki priključak ili za svako spajanje instalacije ne bih morao obratit HEP-u.Radio bih svoj posao bez problema i bez ikakve prijave.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 18:06   #59
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Ajmo sad realno koliko strujiči naplačuju po rasvjetnom mjestu ili utičnici tu je netko lupio 25000kn pa tolko me grijanje i vodovodne instalacije koštaju a dečki su se ubili od posla
koliko se ja kužim strujiči imaju manje posla sa uvođenjem bužira i gipsanjem kutija nego večina drugih majstora
50-80kn po mjestu se uzima !!!
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 21:51   #60
potpisujem sva 3 posta prije zadnjeg
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.