Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 16:05   #1
Unošenje SLR aparata na sportske i muzičke događaje

Pozdrav. jedno pitanje kratko i jasno. Idem danas na tekmu sa Francuzima i nosio bih svoj D350 sa vjerojatno 2 objektiva. Idem čisto privatno. nisam novinar ni profi a vjerojatno ni poluprofi. Nemam nikakvu specijalnu kartu niti akreditaciju. Hoće me pustit unutra sa fotićem? jel netko već išao na rukomet i pokušao ući unutra sa SLR-om?

Hvala.
TooniceBadleg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:10   #2
Ako kupiš trubu, računaj da si unutra.

Ne ne, zajebavam se.
Mislim da ne možeš s SLR-om unutra. Čuj, ipak je to dvorana. Ne znam gdje bi unutra parkirao.
Moraš parkirat kod Velesajma, pa onda imaš organizirane autobuse do dvorane.
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:14   #3
ako netko nije skužio...ovo tu je SLR

Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:16   #4
Čuo sam da navodno ne puštaju ljude sa SLR-ovma, kao zbog nekakvih prava korištenja fotki i štotijaznam čega....

No po meni je to glupo - fotoaparat je fotoaparat.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:18   #5
ne nisam skužio

Ja sam to isto pitao ali mi nitko nije odgovarao službeno u rukometnom savezu...
:-( ne znam...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:19   #6
Stvar je da zaštitari oduzjimaju sve stvari koje bi mogao bacati na igrače tipa upaljače itd... ne znam kak onda gledaju i na baterije od fotića...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:20   #7
Quote:
6ar kaže: Pogledaj post
Ako kupiš trubu, računaj da si unutra.

Ne ne, zajebavam se.
Mislim da ne možeš s SLR-om unutra. Čuj, ipak je to dvorana. Ne znam gdje bi unutra parkirao.
Moraš parkirat kod Velesajma, pa onda imaš organizirane autobuse do dvorane.
o čem ti pričaš?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:24   #8
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
o čem ti pričaš?
ni ti nisi skužio kao ni ja

Jel vidiš hondinu sliku
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:25   #9
mene je pustilo u spaladium arenu bez problema. imao san alphu 200 i 2 objektiva (55 i 135 i to m42 full metal) al me zato zamalo izbacilo jer sam ima upaljac u dzepu.

znaci ako si pusac ostavi upaljac vanka na sigurnom, jer ce ti ga oduzet u suprotnom

a za mjesto, ja sam zauzeo odma do fotoreportera (novinara il vec koji su kurac oni sa velikim nikonima i objektivima ko toljagama), samo sam ja bio iza ograde udaljeniji za puni metar (ako i toliko). al ja sam bio na utakmici kuba - svedska, pa je bilo dosta praznih sjedalica.
__________________
Kiki: "a mi (modovi) se kolektivno ispricavamo KEKECU"

Zadnje uređivanje Kekec : 27.01.2009. at 16:33.
Kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:25   #10
ma skužio sam da je zabrijo da se radi o autu, pa svejedno pitam...kaj brije!
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:54   #11
Zahvaljujem na odgovorima. Znači ako mi se posreći možda uđem, ali je puno vjerojatnije da ne. Fakat glupo da ima hrpa ljudi sa srednjim ili malo boljim kompaktima koji prolaze bez problema ali kad netko izdvoji koju tisuću kuna više i kupi SLR (a da nije Mercedes SLR) onda ne može nikud ući. A ništa. Idemo dalje! Hvala svima još jednom.
TooniceBadleg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:59   #12
jedino da na praviš neku fejk akreditaciju i da veliš da je to za novi broj Smiba
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:00   #13
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
ako netko nije skužio...ovo tu je SLR

a ni ti ne znaš čitat Honda, lijepo ti piše da je ovo STS 246
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:10   #14
Kaj brijem ? Nikaj ne brijem.
Quote:
TooniceBadleg kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovorima. Znači ako mi se posreći možda uđem, ali je puno vjerojatnije da ne. Fakat glupo da ima hrpa ljudi sa srednjim ili malo boljim kompaktima koji prolaze bez problema ali kad netko izdvoji koju tisuću kuna više i kupi SLR (a da nije Mercedes SLR) onda ne može nikud ući. A ništa. Idemo dalje! Hvala svima još jednom.
Ne kužim se u fotografiju i te pizdarije, ali bio sam u subotu u Areni, i tip je pored mene izvuko onaj neki tronožac i slikavao. Brijem da je to neka mrcina od fotoaparata. Ono, nije profesionalac. Tip bezveze neki s tribine. I nešto mu je pričao onaj iz securitya, ali mislim da mu je srao jer je smetao ljudima, jer nisu vidjeli iza njega
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:15   #15
A što mislite o ideji da se prošećem sada prije tekme do stričeka na ulazu u dvoranu pa da ih pitam da li bi me pustili na tekmu ili ne? Slučajno mi je Arena usput pa sam mislio da probam pitat. Brijem da nema smisla pitat jer će mi sad vjerojatno reći da može, a onda kad dođem u 8 da ne može. jel i vi mislite da je to najvjerojatniji scenarij?
TooniceBadleg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:20   #16
ma nazovi neki službeni broj telefona u areni i pitaj dal je zabranjeno fotografirat za osobne potrebe. Ako vele da nije, zamoli ih ime i prezime da se imaš na koga pozvat i onda ajde na tekmu..
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:45   #17
Pa kojeg vraga radiš frku, zašto ne bi smio sa fotoaparatom unutra? Svi fotoaparati rade slike, pa ne vidim razloga da nekoga sa kompaktom puste, a sa SLR-om ne. Uostalom, šta onaj na ulazu zna što je SLR.

Ako te kojim slučajem ne puste, tada napravi frku tamo


I da, javi nam ovdje kako je bilo
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:51   #18
Quote:
Kekec kaže: Pogledaj post
a za mjesto, ja sam zauzeo odma do fotoreportera (novinara il vec koji su kurac oni sa velikim nikonima i objektivima ko toljagama),
To su fototreporteri.

Dakle da ponovimo gradivo za one koji ne znaju:

Fotoreporter - osoba koja fotografira za neke novine/web portal, sa nekog događaja (sportskog, društvenog, modnog isl.)

Novinar - osoba koja piše tekst, tj. novinske članke (koji mogu biti manje ili više istiniti).

Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
ma nazovi neki službeni broj telefona u areni i pitaj dal je zabranjeno fotografirat za osobne potrebe. Ako vele da nije, zamoli ih ime i prezime da se imaš na koga pozvat i onda ajde na tekmu..


Ak se mene pita, što se tiče aparata, ili svi ili nitko. Odnosno ili dati svima, pa nek unosi tko što želi (kompakt, SLR, srednjeformatni ili cameru obscuru) bez obzira reporter ili ne, ili pak zabranit bilo kakav aparat bilo onome tko nema fotoreportersku akreditaciju.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:07   #19
Fotoreporterstvo je grana novinarstva toco....ipak studiram novinarstvo
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:20   #20
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
Fotoreporterstvo je grana novinarstva toco....ipak studiram novinarstvo
Jest grana novinarstva (genus proximus), ali je diferentia specifica to što se tiče pisanja teksta ili proizvodnje fotografije. Na to sam mislio.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.