Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 16:33   #541
shaolin nemoj da lupaš gluposti,vidi se da nemaš blage veze sa životom,ceo svet priča o tome,svi su imali neka iskustva,i onda naidje jedan idiot da to sve porekne
BC107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:46   #542
Quote:
shaolin_fist kaže: Pogledaj post
zts....i ove budale koje u to vjeruju..ma mislim pa kaj si mali klinac????
NEMA DUHOVA TO JE PRODUKT LJUDSKE MAŠTE...pa lijepo je onaj paradoks lik rekao...budale šte neznaju objasniti neki fenomen(ne kažem da se sada može ali sigurno bude..onaj primjer sa kišom i grmljavinom što je paradoks naveo je potpuno točan)
znači get a life i prestanite kreirati glupe topice..o duhovim i tome...kad čovjek umre umre..sve je crno il bijelo il bilo kakvo...nije sad da se "duša" digne i putuje svijetom...nema duše ...isse daj malo razmislite..e da ajde mi pokaži dušu???ha nemožeš...svi kažu pa te nemožeš vidjeti zato kaj je nevidljiva mogu ja tebi dokazati da postoji fndofgnd...ti kažeš da sam to ja sad izmislio i da ti pokažem ali ja kažem ma to ti se nevidi to ti lebdi iznad svakog čovjeka i nemreš to vidjeti...PRODUKT ljudske MAŠTE...i ljdske gluposti
Reci cu ti jednu stvar:

Gledaj decko, rekao bih da imas 13, 14 godina... Ti moras jos malo sazrijeti da bi skuzio neke osnovne stvari o zivotu... Jer vidim da ti jedan vrhunski intelektualac blebeces gluposti i osjecas se facom sto si nas sve lijepo uvjerio da ne postoji nista duhovno, a ja i vecina ovog PDF-a smo ti uzvratili cinjenicom da si mali lazljivac.

Necemo se svadjati, ali tvoj post stvarno ne lici na nesto zrelo

Da ti pokazem dusu? Imam ja dokaz, dodi si po njega... A ljudska masta kazes? Daj mi reci onda kako se uopce razvila ta pomisao...

Apsurdan post
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:07   #543
ljudska mašta? ma što je to? kako to izgleda? koliko je? ajd mi je pokaži pa sa vidim...

ph...ma da, stvarno gluposti pišeš...

Ti garant vjeruješ da postoji milijarda eura/dolara/kuna?

ph, baš si glup! a nisi ih nikad vidija! ni mama, ni tata, ni susjed... dakle-sigurno nepostoji!
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 15:58   #544
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
Ovako - doselili smo se u stari stan prije kojih mjesec dana za nevjerojatno nisku cijenu. Zgrada je iz 17.st.

Od kada smo doslli pocela je sprdnja da imamo duhove u kuci a onda su se pocele desavati cudne stvari.

Kablovi iz lopova za kompjutor jedno jutro bili su svi iskopcani. Od nas 3oje nitko ih nije dirao.

Optički miš reagira i svjetli kada je kompjuter ugašen (osjetljiv na dodir)

Zatvoreni prozori ujutro su otvoreni. (100% čvrsto zatvoreni)

Najčudnija stvar koja se dešava je da se odjednom stvori strani miris, prostorije brzo mijenjaju miris npr. odem na wc i hodnik neobjašnjivo miriši, izadjem iz njega, ko da niceg nije bilo. Sobe isto. (susjedi ne peku ništa niti ikako mogu doći mirisi od nekuda).

O snovima dok smo došli tu, bolje ne pisati.

Molim da netko normalno odgovori, ako se želite sprdati radite to na drugom mjestu.

Pozdrav,
dr.karamela
definitivno su nama neobjašnjivi fenomeni. ali ne trebaš se bojati, vjerojatno ti žele skrenuti pozornost na moguću nesreću ili opasnost po vas ukućana. Ako se igraju kao šta si opisala provjeri električne instalacije , tu bi moglo doći do iskrenja i zapaljenja ili čak eksplozije plina. jasan pokazatelj su otvoreni prozori( prozračivanje) i promjena mirisa kao osjet plina.
inače poltergeist se pojavljuje kada želi na nešto skrenuti pažnju. većinom ih treba poslušati a ne ih se bojati.
manaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:33   #545
Quote:
manaro kaže: Pogledaj post
definitivno su nama neobjašnjivi fenomeni. ali ne trebaš se bojati, vjerojatno ti žele skrenuti pozornost na moguću nesreću ili opasnost po vas ukućana. Ako se igraju kao šta si opisala provjeri električne instalacije , tu bi moglo doći do iskrenja i zapaljenja ili čak eksplozije plina. jasan pokazatelj su otvoreni prozori( prozračivanje) i promjena mirisa kao osjet plina.
inače poltergeist se pojavljuje kada želi na nešto skrenuti pažnju. većinom ih treba poslušati a ne ih se bojati.
otkud ti pak sad to da nam žele skrenuti pažnju na nešto...

...Poltergeist je posebna vrsta duha(paranormalne pojave) koji svoje prisustvo ne manifestira blijedom prilikom i tonovima od kojih se krv u žilama ledi nego pomicanjem stvari i stvaranjem (ne)prirodnih pojava. Poltergeist je duh koji se smatra nekom vrstom nekontrolirane telekineze i njegovo pojavljivanje nije spontano. Poltergeist se naime veže za osobu(najčešće duševno bolesnu ili osobu koja je doživjela neki šok te depresivnu osobu) te za mjesta nekog (najčešće nemilog događaja). Tijekom 20. vijeka parapsiholozi su zabilježili ogroman broj aktivnosti Poltergeista većinom na područjima gdje su se vodile bitke te na mjestima gdje se okupljao(ili poginuo veliki broj ljudi). Iako se prilikom trenutne aktivnosti Poltergeista dešavaju razne čudne stvari nikada nije zabilježen niti jedan jedini slučaj ozljede (a kamoli smrti).Sa druge strane pojava Poltergeista vezana uz objekat ili prostoriju je potupno drugačija(u gluho doba noći lupaju prozori i vrata).
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 15:05   #546
Quote:
shaolin_fist kaže: Pogledaj post
zts....i ove budale koje u to vjeruju..ma mislim pa kaj si mali klinac????
NEMA DUHOVA TO JE PRODUKT LJUDSKE MAŠTE...pa lijepo je onaj paradoks lik rekao...budale šte neznaju objasniti neki fenomen(ne kažem da se sada može ali sigurno bude..onaj primjer sa kišom i grmljavinom što je paradoks naveo je potpuno točan)
znači get a life i prestanite kreirati glupe topice..o duhovim i tome...kad čovjek umre umre..sve je crno il bijelo il bilo kakvo...nije sad da se "duša" digne i putuje svijetom...nema duše ...isse daj malo razmislite..e da ajde mi pokaži dušu???ha nemožeš...svi kažu pa te nemožeš vidjeti zato kaj je nevidljiva mogu ja tebi dokazati da postoji fndofgnd...ti kažeš da sam to ja sad izmislio i da ti pokažem ali ja kažem ma to ti se nevidi to ti lebdi iznad svakog čovjeka i nemreš to vidjeti...PRODUKT ljudske MAŠTE...i ljdske gluposti
Krivo sinko..
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 13:43   #547
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
Ovako - doselili smo se u stari stan prije kojih mjesec dana za nevjerojatno nisku cijenu. Zgrada je iz 17.st.

Od kada smo doslli pocela je sprdnja da imamo duhove u kuci a onda su se pocele desavati cudne stvari.

Kablovi iz lopova za kompjutor jedno jutro bili su svi iskopcani. Od nas 3oje nitko ih nije dirao.

Optički miš reagira i svjetli kada je kompjuter ugašen (osjetljiv na dodir)

Zatvoreni prozori ujutro su otvoreni. (100% čvrsto zatvoreni)

Najčudnija stvar koja se dešava je da se odjednom stvori strani miris, prostorije brzo mijenjaju miris npr. odem na wc i hodnik neobjašnjivo miriši, izadjem iz njega, ko da niceg nije bilo. Sobe isto. (susjedi ne peku ništa niti ikako mogu doći mirisi od nekuda).

O snovima dok smo došli tu, bolje ne pisati.

Molim da netko normalno odgovori, ako se želite sprdati radite to na drugom mjestu.

Pozdrav,
dr.karamela
Ne znam zašto, ali vrlo mi se čini da imate mjesečara u stanu, a i da ima problema s ventilacijom kuće... ostalo se čini uobičajenim.
edmund halley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:47   #548
Quote:
anamarija1984 kaže: Pogledaj post
Što se tiče duhova...U obiteljskoj kući mojih roditelja ima najmanje tri duha koje sam vidjela i osjetila. Da li netko ima sličnih iskustava?
Daj malo opiši svoja iskustva.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:59   #549
Quote:
anamarija1984 kaže: Pogledaj post
Što se tiče duhova...U obiteljskoj kući mojih roditelja ima najmanje tri duha koje sam vidjela i osjetila. Da li netko ima sličnih iskustava?
Dion Fortune bila je poznata osoba u tzv.spiritistickim krugovima.Citala sam njenu knjigu Psihicka samoobrana.Procitaj je,možda nađes neke odgovore šta te zanimaju.
NIKY27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:40   #550
da te pitam di tocno na britancu...znam tamo jedu vilu jako staru (vila auer) pre strasno nesto bio sam gore, navodno da je izgrađena na nekom groblju i da je osjednuta duhovima, o tamo dozivnjenom iskustvu sad nebi!
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:04   #551
Daj ne budi okrutan, pričaj!
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:51   #552
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Daj ne budi okrutan, pričaj!
Ovako, to je bilo prije nekih godinu dana, kad sam bas obilazio takva mijesta. isli smo ja i dva frineda. bilo je oko 10 navecer.znaci ulazimo u to dvoriste pripremamo se psihicki dolazimo do ulaznih vrata lagano ih otvaramo i sad gledamo sa praga mrkli mrak vide se stepenice (drvene) koje vode na kat, nesto pre strasno udemo u nutra na vratima onak koda je neko noktima grebo cijela izgrebana, zbuka na zidu obrubljena isto tako koda je neko bas grebo ..i sad malo mi zujimo i frindovi krenu u podrum ja sam osto na vrhu stepki i odjenom onako ko neka bijela sijena pored mene zatreperi a culo se onak ko zmija onak ko ona čergrtuša onak pre strasno, meni su se noge odrezale, nemogu vam opisat znaci koda sam paraliziran bio i pao sam niz stepke sva sreca da sam pao na jednog frineda suze su mi same isle na oci tolki strah nisam dozivio nikad u zivotu, dva frineda ono jos vise u bedu ono kaj je bilo ja im kazem. onda smo brze bolje otisli van. sad prca se da je ta vila napravljena na tom groblju nekom starom jos prije 100 godina.da su zivjeli neki umjetnici u nutra nakon tog su je probali renovirat i oceli ali odustali vec je dugo u oglasu i nitko je ne zeli kupit.
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:57   #553
ZAGREB - Vila Auer u Nazorovoj ulici, u kojoj su odrastale generacije umjetnika, prodaje se za 1,6 milijuna eura, ali kupaca za sada još nema. Vila je sagrađena na padini između Nazorove i Rokove 1903. godine, kada je ondje bilo groblje.

Naime, više od tri stoljeća ispod današnjih kuća u Nazorovoj, Rokovoj i Ulici I. G. Kovačića bilo je Rokovo groblje. Ono je ekshumirano tek 1907. godine, nakon čega je pretvoreno u Rokov perivoj

Razbijeni prozori, mračni hodnici, trošni zidovi s kojih su oguljene tapete i žbuka, podovi bez parketa, drveni stropovi od kojih su ostale samo grede, klimave drvene stepenice s rupom na sredini, razbijeni kamin, smeđa kada, tavan na kojemu je sa svake strane izba bez prozora i kroz čija minijaturna vrata može proći samo patuljak, a sa stropa viri stotinu zahrđalih žica.

Pokraj minijaturnih vrata na tavanu na hrđavim šiljcima zakvačene su slike, dva portreta slikara Roberta Auera.

To nije kulisa za snimanje horor filma, nego kuća u Nazorovoj 10, glasovita vila Auer u kojoj su generacijama odrastali umjetnici te koju je projektirao jedan od otac moderne arhitekture, Viktor Kovačić.

Vila Auer prva je zagrebačka vila sagrađena u razdoblju moderne. Iako je jedna od najvrjednijih vila, istodobno je jedna od najzapuštenijih i najderutnijih zagrebačkih vila.

Trenutačno je agencija Eurovila prodaje za 1,6 milijuna eura, a s obzirom na to da prekrasna trošna vila nije zaštićeni spomenik kulture, postoji čak i mogućnost njezina rušenja.

Povjesničarka umjetnosti Dijana Požar diplomirala je na temu vile u Nazorovoj 10, te kaže kako, osim izuzetne arhitektonske vrijednosti, vila ima i nevjerojatnu povijest.

- Vila je sagrađena na padini između Nazorove i Rokove 1903. godine, kada je ondje bilo groblje. Ono je ekshumirano tek 1907. godine, iz čega zaključujemo da je vila Auer u Nazorovoj 10 sagrađena na groblju, a možda i na posmrtnim ostacima starih Zagrepčana - ispričala je Dijana Požar koja se intenzivno bavila proučavanjem te kuće.

Objašnjava kako je to bila prva kuća na brdu koje je danas jedno od najelitnijih u Zagrebu, te da postoje legende i navodna svjedočanstva prema kojim su vlasnici nekih kuća u Nazorovoj i Rokovoj poludjeli zbog proganjanja duhova.
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:58   #554
Quote:
Hugach kaže: Pogledaj post
ZAGREB - Vila Auer u Nazorovoj ulici, u kojoj su odrastale generacije umjetnika, prodaje se za 1,6 milijuna eura, ali kupaca za sada još nema. Vila je sagrađena na padini između Nazorove i Rokove 1903. godine, kada je ondje bilo groblje.

Naime, više od tri stoljeća ispod današnjih kuća u Nazorovoj, Rokovoj i Ulici I. G. Kovačića bilo je Rokovo groblje. Ono je ekshumirano tek 1907. godine, nakon čega je pretvoreno u Rokov perivoj

Razbijeni prozori, mračni hodnici, trošni zidovi s kojih su oguljene tapete i žbuka, podovi bez parketa, drveni stropovi od kojih su ostale samo grede, klimave drvene stepenice s rupom na sredini, razbijeni kamin, smeđa kada, tavan na kojemu je sa svake strane izba bez prozora i kroz čija minijaturna vrata može proći samo patuljak, a sa stropa viri stotinu zahrđalih žica.

Pokraj minijaturnih vrata na tavanu na hrđavim šiljcima zakvačene su slike, dva portreta slikara Roberta Auera.

To nije kulisa za snimanje horor filma, nego kuća u Nazorovoj 10, glasovita vila Auer u kojoj su generacijama odrastali umjetnici te koju je projektirao jedan od otac moderne arhitekture, Viktor Kovačić.

Vila Auer prva je zagrebačka vila sagrađena u razdoblju moderne. Iako je jedna od najvrjednijih vila, istodobno je jedna od najzapuštenijih i najderutnijih zagrebačkih vila.

Trenutačno je agencija Eurovila prodaje za 1,6 milijuna eura, a s obzirom na to da prekrasna trošna vila nije zaštićeni spomenik kulture, postoji čak i mogućnost njezina rušenja.

Povjesničarka umjetnosti Dijana Požar diplomirala je na temu vile u Nazorovoj 10, te kaže kako, osim izuzetne arhitektonske vrijednosti, vila ima i nevjerojatnu povijest.

- Vila je sagrađena na padini između Nazorove i Rokove 1903. godine, kada je ondje bilo groblje. Ono je ekshumirano tek 1907. godine, iz čega zaključujemo da je vila Auer u Nazorovoj 10 sagrađena na groblju, a možda i na posmrtnim ostacima starih Zagrepčana - ispričala je Dijana Požar koja se intenzivno bavila proučavanjem te kuće.

Objašnjava kako je to bila prva kuća na brdu koje je danas jedno od najelitnijih u Zagrebu, te da postoje legende i navodna svjedočanstva prema kojim su vlasnici nekih kuća u Nazorovoj i Rokovoj poludjeli zbog proganjanja duhova.
ovaj zadlji odlomak mozda objašnjava karamelin problem sa duhovima!
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:00   #555
No dobro, zašto niste išli po danu?!? Ja bih rado tamo otišla pregledati, ali nekako vrijeme postalo jako gadno i hladno i ne izlazi mi se.

Evo je
http://www1.zagreb.hr/Galerijakd.nsf...9?OpenDocument

Projektirao ju je čuveni arhitekt Viktor Kovačić. Zaštićena je, preventivno, kak tu veli. Notorna je po tim pričama o duhovima.

PS Šteta što je dr Karamela bio zadnji put aktivan na forumu prije godinu i pol. Tko zna što je u međuvremenu bilo.

Zadnje uređivanje Vess : 12.10.2009. at 23:07.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:09   #556
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
No dobro, zašto niste išli po danu?!? Ja bih rado tamo otišla pregledati, ali nekako vrijeme postalo jako gadno i hladno i ne izlazi mi se.

Evo je
http://www1.zagreb.hr/Galerijakd.nsf...9?OpenDocument

Projektirao ju je čuveni arhitekt Viktor Kovačić. Zaštićena je, preventivno, kak tu veli. Notorna je po tim pričama o duhovima.

PS Šteta što je dr Karamela bio zadnji put aktivan na forumu prije godinu i pol. Tko zna što je u međuvremenu bilo.
mi smo jedva cekali da padne noc da idemo tamo, a da steta sta nije aktivan sad me to bas zanima sta je sa tim
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:18   #557
Pa ima duhova i po danu, samo što se onda bolje može sve pogledati.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:22   #558
pa da, ali uvjek je zanimljivije kad je noc!
ima tamo jos par vila zapustenih, treba ici to pregledat, taj stari dio grada je najzanimljiviji jer ima pricu, i broje generacije su prosle tamo!
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 00:16   #559
Za istraživanje vjerujem da ipak nije bolje kad je noć, jedino za izazivanje osjećaja groze u sebi.

Ne bi bilo loše po danu snimiti kamerom interijer.

Još bi bilo bolje postaviti filmsku kameru nek se vrti satima i poslije odgledati što je snimila. Na taj način su i bili već snimljeni duhovi, koje čovjek prostim okom ne vidi. Navodno ima ih posvuda - tih energetskih entiteta.

Btw, ja sam uvijek jako voljela Rokov perivoj, to mi nekako bijaše naljepše mjesto u Zagrebu. Nisam pojma imala da je tamo bilo groblje nekoć, brrrr.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 01:39   #560
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Za istraživanje vjerujem da ipak nije bolje kad je noć, jedino za izazivanje osjećaja groze u sebi.

Ne bi bilo loše po danu snimiti kamerom interijer.

Još bi bilo bolje postaviti filmsku kameru nek se vrti satima i poslije odgledati što je snimila. Na taj način su i bili već snimljeni duhovi, koje čovjek prostim okom ne vidi. Navodno ima ih posvuda - tih energetskih entiteta.

Btw, ja sam uvijek jako voljela Rokov perivoj, to mi nekako bijaše naljepše mjesto u Zagrebu. Nisam pojma imala da je tamo bilo groblje nekoć, brrrr.
Da mozda bi trebalo ostavit neku kameru ili nesto slicno otici na kavu na britanac i vratit se po to
Hugach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.