Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 12:27   #1
Jeste čuli za AtlasProFilax koji uklanja iščašeni atlas (prvi kralježak)

Jeste čuli za AtlasProFilax koji uklanja iščašeni atlas (prvi kralježak) ?


Imate li kakvih iskustva s tim?
Jeste li čuli za metodu?
Je li tko prošao tretman uklanjanja iščašenog atlasa?
Kakvi su dojmovi, rezultati, osjećaj…?
Kod nas to radi Vlado Tomljenović iz firme AtlasProFilax.
Bio sam jučer na njihovom predavanju.
Oni tvrde da je iščašeni atlas nasljedan i da ga ima 99 % ljudi, i da je uzrok svim bolestima.
Da se može raditi na svima, i na starijim osobama a i na djeci, samo ne na trudnicama.

hvala
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:02   #2
Quote:
ja444 kaže: Pogledaj post
Oni tvrde da je iščašeni atlas nasljedan i da ga ima 99 % ljudi, i da je uzrok svim bolestima.
i on te popravi i sve onda 5?

polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 21:28   #3
Svašta. Čula sam da postoji, ali onda je to grose šajze i da nema terpapije.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 06:15   #4
da
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:53   #5
Ju čula. Puno mojih poznanika i kolega s posla je bilo. Svima pomoglo. Nestale glavobolje,migreme, skolioze kičme, depresije,menstrualni bolovi....
Naravno, ne preko noći nego malo po malo (cca 2-3 mj)

I ja planiram na to ići uskoro
queen_bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 12:16   #6
Atlas

Pozdravljam sve na forumu i zelim samo malo paznje jer cu da vam dam jednu adresu gde mozete da proverite dali vam je Atlas-kost na kojoj lezi Lobanja iskrivljen.Ta kost ispadne iz lezista tako da prikljesti nerve.To se kod 90% ljudi desava pri rodjenju.Ovu tehniku je izmislio Hr.Schümperli pre 14 godina i jako je uspesna metoda,bez lekova jer se telo samo regenerise.Ova metoda je isto odbacena zbog Farma industrije koja nema od ovoga profit.Ja nisam neko ko ovo hoce da reklamira,ne,nego sam imao od rodjenja upravo ovaj problem i resio ga ovom tehnikom.Posto znam da ima mnogo vas koji traze uzrok bolova zelim samo da vam skrenem paznju,procitajte i vidite,na ovom linku cete naci sve informacije www.atlasprofilax.com

U Zdravlje
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:51   #7
Ovo mi je zanimljivo jer i ja u svom radu ponekad korigiram atlas, zapravo, pomognem mu da se sam korigira Jako mi je zanimljiv s obzirom na način nastanka i utjecaj koji ima na opće stanje tijela. Doduše, praktički sve ima utjecaj na stanje tijela Sve je jako individualno.

Istina je da atlas može uvelike utjecati na opće zdravstveno, pa i emocionalno stanje - no vrijedi i obrnuto. Baš da se kod 90% ljudi događa pri rođenju i da je korekcija položaja uvijek potpuno trajna... ne volim takve generalizacije - atlas lako promijeni svoj položaj, zapravo, prirodno on i nije statičan, već u stalnom gibanju No, kao što rekoh, ima to smisla i sigurno bi mnogima dobro došlo malo se "namjestiti" , žal mi je jedino kaj nema opisa tehnike na stranicama Možeš ti malo opisati što su ti radili?
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 21:05   #8
POzdrav!Lepo da znas sve ovo.Oko brojki se da izgleda jos raspravljati,meni deluje 90% mnogo,tako mi je receno od te osobe koja mi je vratila atlas na mesto.To je radila sa jednim aparatom koji u sustini vibrira.Prvo proveri naravno na koju stranu se atlas iskrivioSve u svemu ne traje dugo,10 minuta.Sad ne znam dali ima taj aparat da se kupi,a ne verujem da je previse skup.Ovo ne bi sam radio,ipak nje bas ni lako.
A sve sto kazes je stvarno tako malo fascinirajuce
Mene je preporodilo,jer sam bio pola coveka.

POzdrav!
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 15:26   #9
Ima tu puno sumnjivih stvari s tom metodom... Inače ne vjerujem da ćeš lako doć do tog uređaja, ti ljudi ga skrivaju ko zmija noge. Navodno da bi se smio time baviti trebaš imat godinu dana namješten atlas.

Baš da se atlas da jednim tretmanom zauvijek namjestiti, to mi je malo nevjerojatno.

Ako sam ih dobro shvatio, majke koje imaju namješten atlas rađaju djecu s namještenim atlasom, volio bih znati kako se to nasljeđuje...

A i košta, koliko sam čuo 200€ (tretman).
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:09   #10
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
POzdrav!Lepo da znas sve ovo.Oko brojki se da izgleda jos raspravljati,meni deluje 90% mnogo,tako mi je receno od te osobe koja mi je vratila atlas na mesto.To je radila sa jednim aparatom koji u sustini vibrira.Prvo proveri naravno na koju stranu se atlas iskrivioSve u svemu ne traje dugo,10 minuta.Sad ne znam dali ima taj aparat da se kupi,a ne verujem da je previse skup.Ovo ne bi sam radio,ipak nje bas ni lako.
A sve sto kazes je stvarno tako malo fascinirajuce
Mene je preporodilo,jer sam bio pola coveka.

POzdrav!
Hm...moram priznati da sam, s obzirom da se radi o vibirirajućem aparatu, naglo izgubila interes za ovu metodu općenito me turn offaju aparati u stilu masažnih fotelja i sličnog, neprirodni su mi, ne sviđa mi se ta umjetna vibracija...no dobro, to sam samo ja, de gustibus

i meni za oko zapinje tvrdnja da se atlas namjesti jednom zauvijek: atlas se stalno giba i jako je podložan raznim utjecajima, pa ne bih ni rekla da bi cilj trebao biti namjestiti ga jednom zauvijek, zapravo, dio problema je što, kad je u krivom položaju, ne može se slobodno kretati. no dobro, možda se misli na namještanje u pravilnu ravninu po kojoj se onda atlas slobodno kreće...ne znam
a s obzirom na cijenu, očito ljudi nižeg financ statusa ne zaslužuju ispraviti svoj atlas, već ima da su doživotno "krivi"
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 00:11   #11
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
i meni za oko zapinje tvrdnja da se atlas namjesti jednom zauvijek: atlas se stalno giba i jako je podložan raznim utjecajima, pa ne bih ni rekla da bi cilj trebao biti namjestiti ga jednom zauvijek, zapravo, dio problema je što, kad je u krivom položaju, ne može se slobodno kretati. no dobro, možda se misli na namještanje u pravilnu ravninu po kojoj se onda atlas slobodno kreće...ne znam
Sto se tice vibracionih sprava, uredaja, fotelja, i drugih stvarcica, imaju one i svojih koristi...

No sad o temi. Prema onom na siteu, pise da se nakon incijalnog tretmana treba i dalje radi i odrzavati stanje. Upravo procitao.

Evo malo copy & paste:

A later follow-up with additional support for the self-healing process is essential. The body (especially the neck and the back) must be supported and cared for with regular massage, whether manually, with massage machines, or in specially equipped pools.

Dakle, treba jos para...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 00:17   #12
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Istina je da atlas može uvelike utjecati na opće zdravstveno, pa i emocionalno stanje - no vrijedi i obrnuto. Baš da se kod 90% ljudi događa pri rođenju i da je korekcija položaja uvijek potpuno trajna... ne volim takve generalizacije - atlas lako promijeni svoj položaj, zapravo, prirodno on i nije statičan, već u stalnom gibanju No, kao što rekoh, ima to smisla i sigurno bi mnogima dobro došlo malo se "namjestiti" , žal mi je jedino kaj nema opisa tehnike na stranicama Možeš ti malo opisati što su ti radili?
Sto se tice namjestanja njega, kao i bilo kojih kostiju, moje je iskustvo sljedece:

Posto imam jako krivu kicmu (sad manje nego prije), imam i bolove, ali nedavno sam otkrio da se kicma moze i ravnati, popravljati. Znam da nekom to moze izgledati cudno, da nisam bio svjestan da nesto sto se pokvari, moze i da se popravi, ali eto, sporo hvatam elementarne cinjenice o zivotu.

I sad, sto sam otkrio? Jednostavno, dovoljno je mehanicki tjerati kicmu u drugom smjeru od kud je iskrivljena. A kad ne znas kud bi trebalo ici, dovoljno je "tresti" u svim smjerovima, a kosti same nalaze sebi optimalan polozaj. S time, vazno je paziti da se ne pretjera. Da ne bi netko nekom otkinuo glavu, slomio kicmu, ili sto drugo. Dakle, treba primjeniti i dozu opreza, zdravog razuma i ne dokazati da si najjaci u selu.

Tako sam shvatio da se mnogi problemi mogu rijesiti i tako pomazem i sebi. Jedini je problem sto su neke stvari dostupne samo drugim ljudima, citaj, netko ti treba pomoci. No, ne mora to nuzno biti profesionalac. Hocu reci, moze se i clan obitelji, prijatelj (slucajni prolaznik ) pozabaviti ravnanjem kicme, drugih kostiju i tako to.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:14   #13
Ne znam koliko sad kosta da se jednom ispravi u hrvatskoj,ili da kazem da se vrati na mesto gde se verovatno tako malo giba.Receno mi je da atlas ne moze ispasti ponovo.Verovatno treba mnogo snage da bi ispao ponovo.Jos nesto,raspitao sam se koliko kosta taj aparat,nije stolica,izgleda kao mali usisivac,u sustini nista posebno ,ljudi,cena je neverovatnih 20.000 eura.
Sto se tice toga da se posle mora ici na tretmane se misli na masaze,a to je inkluzivno sa cenom.Znaci ne placa se extra.Imajte u vidu da se posle telo samo regenerise i da nisu potrebni lekovi,da se placaju lekovi i lekari,znaci isplati se jednom platiti,bar ja tako mislim.

Zadnje uređivanje Zamisli : 11.12.2008. at 11:55.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:16   #14
Thumbs up

Sad bas primeti sta je Kresimir napisao,znaci 200 eura.Mnogo je to,za prosecnog gradjanina.E sada dali oni taj aparat kriju ko zmija noge ne vidim bas da kriju.A da je skup,skup je.
A da majke kojima je atlas ok radjaju ok atlas decu nije bas logicno jer se bebama iskrivi atlas dok izlaze iz majcine utrobe.Sve zavisi znaci kako se beba porodi.
Wardencer,verovatno se atlas giba,a kad je iskrivljen ne.Malo valjda i treba da se giba.
Malo sam ganut sad ovim cenama jer ja nisam iz hrvatske,mislim da je tretman previse skup ali sam pored toga uveren da vredi dati i tih 200 eura.Kresimire,ja kad sam isao na ovo osecao sam se kao da idem kod zubara,misio sam da ce mi ne znam sta uraditi.Ispalo je da je ovo bio pun pogodak.Ti bi verovatno morao sam da se uveris.

I ponovo da napomenem da se ovo uradi samo jednom.Znaci posle ne ispada atlas.Sto opet znaci da se jednom plati,i posle uziva
Ako meni bude ispao ponovo javljam odma
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:23   #15
Ja sam čula da neki namještaju (nadam se da je to dobar izraz ) altlas ručno, dakle nije u pitanju aparat. Ukoliko želite, mogu se raspitati i napisati o kome se radi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:32   #16
Evo jos za Alan_SP nesto da dodam,meni je atlas bio iskrivljen na levu stranu.Moja leva noga je bila jedno 2 cm duza zbog toga od desne.Zato sam imao bolove isijasa od kojih sam imao glavobolje danima,preznojavao sam se tada.Posle ispravljanja atlasa se ispravi i ta mala razlika od 2 cm.Znaci stojim pravo sad i nemam NIKAKVE BOLOVE VISE.Ni glavobolje a dok mi je ta osoba ispravljala atlas,prosla je kao energija kroz moju kicmu,i to mesto je pocelo da se znoji.Taj filling.A taj aparat,se nasloni na mesto gde je iskrivljen atlas,i tim aparatom koji tako vibrira ta osoba gura atlas u leziste.Znaci vibracija pomaze da on udje u leziste.Alan,tebi sigurno pomaze vibriranje,jer ti vibracija malo oslobodi nerve koji su prikljesteni pa se osecas bolje.E sad ko zna,koje kosti tebi nisu na mestu sve.Ja nisam pre znao da ako se atlas popravi da se poprave onda i druge krivine na kicmi.Ali eto tako je.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:40   #17
Merlina,mozda si spas u poslednji casAko moze rucno i jeftinije samo informisi.Ja mislim da nije toliko opasno vracati atlas na pravo mesto,cak sam se setio jedne scene iz Carli Caplinovog filma gde ga uhvati neki kinez i pocne da savija i lomi.Jer vic je samo atlas vratiti u leziste,dali sad pomocu nekog aparata ili kod nekog mahera sto zna da drugome ispravi kosti,bitno je da znate za ovo.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:40   #18
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da neki namještaju (nadam se da je to dobar izraz ) altlas ručno, dakle nije u pitanju aparat. Ukoliko želite, mogu se raspitati i napisati o kome se radi.
mi u shiatsuu to radimo i to je sasvim lagani dodir, on se sam namjesti, samo ga treba podržati u tome

Alan_SP:
dobro si to skužio, kosti se same namještaju, samo treba slušati svoje tijelo i može se mnogo učiniti. ne bi ti škodile i neke vježbe istezanja i jačanje mišića oko kralježnice
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:50   #19
Evo još jedne rasprave o tome http://www.index.hr/forum/default.as...idt=146404&p=1

Ako još netko ima skustva svakako me zanima.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:24   #20
Evo nakon raspitivanja rezultat je ovakav- prijateljica koja mi je to ispričala prije par dana je očito sve krivo shvatila, jer radi se o aparatu a ne o ručnom namještanju .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.