Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2013., 19:10   #501
Malo dulji post za koji se nadam da bi mogao pomoći nekome oko bolova u donjem dijelu kralježnice. Nemam namjeru puno pisati o tome što mislim o kiropraktici općenito, nego ću se samo osvrnuti na vlastito iskustvo, dijelom kao potrošač koji želi recenzirati plaćenu uslugu, a dijelom kao suosjećajna osoba.

Nakon nekoliko godina bavljenja borilačkim sportom koji nije bio suviše dobar za moju (prirodno krivu) kralježnicu, i paralelno s tim fizičkog rada, počeo sam dobivati jake bolove u donjem dijelu kralježnice. Još prije me znalo uhvatiti u križima, ali tada (prije nekih godinu i pol) je postalo nepodnošljivo.

Odlučio sam se isprobati kiropraktiku. Poznanik, inače prilično inteligentna osoba tehničke struke, mi je preporučio dr. Deutschera. Odslušao sam njegovo predavanje na kojem sam čuo par priličnih gluposti, no nakon toga ipak odlučio ići na terapije. Nakon obavljenih rendgenskih snimki odradio sam cjelokupan tretman od 80 terapija. Zaključak: ne isplati se.

Savjeti koji dotični daje uvijek su dozirani na kapaljku. Npr. na posao sam tada išao svaki dan biciklom. Nakon 2 mjeseca terapija leđa su me ponovno počela boliti i uzrok je po njemu bio - vožnja bicikla. Štoviše, to mi je navodno rečeno na početku (a nije), i nisam se pridržavao uputa. Ironično je da sam cijelo vrijeme na terapije dolazio biciklom i niti jednom nisam dobio primjedbu oko toga.

Sami tretmani su bili ugodni, i nakon njih sam se osjećao malo bolje. Zanimljivo je da mi je na jedno pitanje o krckanju leđa samom sebi Deutscher rekao da se nakon toga osjećam dobro jer takvi pokreti potiču stvaranje endorfina, no da dugoročno nisu dobri za mene. Naravno, ukoliko bih se osjećao bolje odmah nakon tretmana, to zasigurno nije bio isti efekt, nego nešto sasvim deseto što je dokaz da su ti tretmani dobri za mene.

Dalje, na svako konkretno pitanje o tome da li se popravlja moje stanje ili ne, odgovoreno mi je potpuno nejasno. Možda, teško je reći, nisu to jednostavne stvari, vidjet ćemo na rendgenskoj snimci itd. itd.

Dalje, tretman je isti za sve, i ne samo da je isti, nego je i potpuno učinkovit. Jednostavna dedukcija - budući da je tretman 100% učinkovit, ukoliko nema pomaka nabolje, to je nužno krivica pacijenta. Dakle, idete na tretmane, a i dalje vas bole leđa - radite li sve drugo ispravno? Kako sjedite, ležite, spavate, hodate... Ne da je to jasno definirano, niti vam je ikad eksplicitno izrečeno, no jasno je da je to ono što treba ispravljati. Joker u rukavu koji uvijek pali na naivnima.

Na kraju je rendgenska snimka pokazala da se moje stanje nije puno popravilo (točno za 10% od potrebnoga) i da je rješenje - nastaviti s terapijama. Naravno, trebalo je uzeti u obzir da zadnjih tjedana nisam bio redovit na terapiji, što je naravno van moći samog kiropraktičara. Zanimljivo je da izbivanje samog kiropraktičara od par tjedana, tijekom kojih također nisam bio na terapijama, nije nikad spomenuto kao problem.

Sve u svemu - puno potpuno isprazne filozofije i preopćenitih savjeta, a učinak je u sumi bio jednak nuli. Doduše, nula nije nužno loša stvar, s obzirom na to što se ljudima znalo događati kao posljedica kiropraktičkih zahvata.

Epilog cijele priče - par mjeseci nakon razbijanja iluzija o tome što kiropraktika uistinu jeste odlučio sam se na malo agresivniji pristup. Vježbanje 4x tjedno, satima i satima, stotine i stotine serija raznoraznih vježbi kojima sam tijekom nekih 6 mjeseci dodatno učvrstio torzo, osobito leđne mišiće. Učinci: osjećam se drastično bolje nego nakon bilo kakvih terapija (fizio, kiropraktičkih, bilo što). Da li je to dugoročno dobro za mene, ne znam. Ono što sada isprobano znam je da su čarobna rješenja poput manipulacije vrata i torakalnog dijela kralježnica potpuna magija i kvaziznanost koja se pokušava prodati naivnim ljudima kao nekakva znanost.

Život je prekompleksan proces da bi se upravljao krckanjem vrata.
BelayaSmert is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 18:37   #502
Da li je netko bio u zadnje vrijeme na namještanju atlasa, volio bi čuti još iskustava jer razmišljam da se podvrgnem korekciji ?
-WM- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:34   #503
Ja sam bila prije par godina, ne mogu reći da osjetim kod sebe neke velike promijene na bolje.. Po bilo kojem pitanju..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 23:14   #504
Pratim ovaj topik i jos uvijek se ne mogu odluciti da li je prodavanje magle, preopasno ili nesto trece,mozda i nekome da je pomoglo...
Muzeva frizerka kaze da se ona odlicno osjeca, muz kaze da se uspravnije drzi,da joj ona vratna grba nije toliko istaknuta, sta ja znam kako se prije drzala, nije da sam ju pratila u tih par navrata sto sam ju vidjela,ali koliko je sve to na psiholoskoj bazi jer si bacio 1300 kn pa se uvjeris u nesto da mora biti automatski i dobro...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 23:42   #505
@chani
Mislim da opasno nije, nisam čula još za nikoga kome je naštetilo..
Sad je li kome pomoglo ili je tek sam sebe uvjerio da jeste, nakon što je dao novce, to ne znam..
Moguće je i da za neke stvari pomaže..
Ipak te priče da se netko nakon toga drži uspravnije, da mu se je ispravila grba, ne bih previše nasjedala na to..
Svaki ortoped će se tome samo nasmijati..
Ispravljanjem atlasa, neće se dogoditi nikakve značajnije promjene na lokomotornom sustavu..
Ja sam išla radi spuštenih stopala i blage skolioze, evo prošlo je od toga nekoliko godina i jedini značajan efekt je da se osjećam pomalo blesavo što sam povjerovala nekome da će se to riješiti namještanjem atlasa ..

Ako boluješ od migrena ili sl, riskiraj te novce, možda i može pomoći za tako neke stvari. Ali da može pomoći za sve ono što se inače navodi, ne, ne vjerujem u to..
Da sada odlučujem o tome hoću li ići, prvo bi se raspitala je li to ikome pomoglo po pitanju problema radi kojeg ja razmišljam o odlasku na isto..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 18:10   #506
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Pratim ovaj topik i jos uvijek se ne mogu odluciti da li je prodavanje magle, preopasno ili nesto trece,mozda i nekome da je pomoglo...
Muzeva frizerka kaze da se ona odlicno osjeca, muz kaze da se uspravnije drzi,da joj ona vratna grba nije toliko istaknuta, sta ja znam kako se prije drzala, nije da sam ju pratila u tih par navrata sto sam ju vidjela,ali koliko je sve to na psiholoskoj bazi jer si bacio 1300 kn pa se uvjeris u nesto da mora biti automatski i dobro...
Meni je pomoglo, mislim nemože se očekivati čudo, ali ima efekta.Kad sam došao na namještanje atlasa, lik mi kaže da legnem potrbuške i ja legnem on mi snimi noge kad ono jedna noga krača za koji cm od druge.Nakon tretmana kaže mi da opet tako legnem i nakon što me je snimio, pokazao mi je sliku, noge su doslovno bile poravnate.Nisam bio nešto waow zbog tog poravnamnja, ali kako su prolazili mjeseci itekao sam osjećao poboljšanja, desna strana tijela mi je počela jačati,pogotovo desne ruke i noge.Mislim da se isplati, jes da malo boli ali ništa strašno, bio sam kod Leona Cebovskog, ima ordinaciju tamo na Britanskom trgu.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 22:12   #507
Namjestio i ja ali,

Ja sam isto tako namjestio Atlas prije 4 mjeseca. Nista me vise u zivotu nije boljelo. Mjesec dana nakon namjestanja imao stalna krckanja u vratu i nekada mi se desavalo kao da mi se tlo pomjera pod nogama.

2 mjeseca nakon namjestanja atlasa pocinju uzasni bolovi u dijelu atlasa i potiljka. Tupi bolovi kao kad vam namjestaju Atlas , samo kraci. Glavobolje koje nikada nisam imao su skoro svakodnevne. Bolovi su se prenjeli na ramena i lopatice i na donji dio kicme i ja ih svakodnevno imam vec skoro mjesec dana. Isto tako , ako sada radim neku vjezbu sa sagnutom glavom dole, cim se ispravim tj ustanem jurne mi krv u mozak i kao da cu se srusiti. Krckanje u vratu svakodnevno.

Ja mislim da sam namijestanjem Atlasa poremetio citavu kraljeznicu i citav nervni sistem. Daj boze da grijesim i da ce se sve ovo kao korigirati nakon duzeg perioda, ali cisto sumnjam.

Eto toliko od mene

Zadnje uređivanje lardpvo : 21.10.2013. at 22:14. Reason: promjena teksta
lardpvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:13   #508
a gdje si bio? jesi li o tome obavijestio onoga tko ti je namjestao atlas i sto on kaze?
__________________
"I would rather die of passion than of boredom."
reve magique is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:20   #509
Quote:
reve magique kaže: Pogledaj post
a gdje si bio? jesi li o tome obavijestio onoga tko ti je namjestao atlas i sto on kaze?
Bio sam u Novoj Galeriji u Zagrebu. Gospodja koja radi tamo Ines Gornik mi je rekla da se tijelo vjerovatno namijesta i da ona nikada nije cula da neko ima ovakvih problema. Suplja prica. I da se javim kiroprakticaru da mi ispravi sve ostale kraljeske. To sam i napravio ali mi je on napravio jos vece bolove nekim svojim metodama.

Mene su oni dobro sj..a.i sa ovim ili ja sam sebe jer sam pristao na ovo. Moje stanje se pogorsava iz dana u dan. U zadnje vrijeme imam konstantna propadanja kad hodam i trnjenje desne noge. Lijevi kuk me uzasno boli kad hodam , a nikada nisam imao problema sa njim. Isto tako ne mogu da spavam ako ne popijem barem jedan andol. Ujutro se probudim ukocen i u opasnim bolovima.

Ja sam prije atlasa imamo probleme sa spavanjem, maglovitosti i nekada ravnoteze i to je razlog sto sam otisao. Vise psihicke pirode, sto sam shvatio kasnije. Nikada sa vratnom kraljeznicom ni sa kraljeznicom opcenito.

Usput, color dopler vertebralnih arterija koji sam radio skoro je pokazao da one imaju puno manji protok krvi nego normalno. Receno da mi je jedan ligament na vratu iscasen. Cak me salju i na magnetnu ,ali sam ja izmoren od svih ovih stvari koje su mi se desile nakon namjestanja atlasa.

Ljudi manite se corava posla. Posljedice namjestanja atlasa se izgleda tek osjete nakon par mjeseci , kada atlas pogura sve ove kraljeske prema dole i onda imate problema i sa ramenima i sa kukovima i sa cijelim tijelom. Moja supruga ima , po njima, iscasen atlas ,ali ja nisam vidio zdraviju zenu. Naravno njoj nije palo na pamet da joj iko dira atlas. Zakljucite sami.

Ja bih volio da se ovdje javi malo vise ljudi koji imaju negativna iskustva da se izvrsi neki pritisak na ove ljude koji uz 2-3 sedmice kursa rade nesto sto je najkompleksniji moguci dio na ljudskom tijelu. Kicmena mozdina, nervi, sve zivo prolazi tim dijelom i mala ostecenja mogu imati dugorocne posljedice koje se ne mogu ispraviti.

Ja sam ljut na sebe , ali sta sad da radim.
lardpvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:34   #510
Jos nesto.. Citao sam kao njihovu studiju na osnovu koje su oni krenuli da ispravljaju atlas. Ta studija je po njima radjena 4 godine. U te cetiri godine ta studija je radjena sam sa slovom i brojem 101 covjekom. Ne hiljade ljudi nego 100 ljudi.

Svi ovi kojima je kao ispravljanje atlasa pomoglo momentalno su u stvari autosugestivnom metodom sami sebi pomogli. Ljudi prohodaju kad odu u Medjugorje , ne zbog gospe i li ko zna cega , nego od jake auto sugestije. Kakav atlas. Zivo me zanima ove reklame Zlatko Vujovic i ostali koji su kao ispravili atlas su ili dio ogromne propagande ili im nista i nije radjeno. Ja bih volio da neko krene ovo da ispituje , i da svi ovi ljudi koji ovo rade po Hrvatskoj dospiju na samo jedno mjesto , a to je zatvor, ukljucujuci i Zlatka Vujovica i ostale ako su lagali samo zbog reklame.
lardpvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:04   #511
zao mi je sto ti se to dogodilo. razmisljam o tome ali iskreno, ne usudjujem se otici. i drago mi je da si napisao ovdje svoje iskustvo jer sada definitivno ne dam da mi prckaju po kraljeznici.

iako bi mi dobro doslo lagano preslagivanje


nadam se da ces nekako rijesiti svoje stanje. zanima me jos samo sto ti je kiroprakticar rekao?
__________________
"I would rather die of passion than of boredom."
reve magique is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:05   #512
Quote:
reve magique kaže: Pogledaj post
zao mi je sto ti se to dogodilo. razmisljam o tome ali iskreno, ne usudjujem se otici. i drago mi je da si napisao ovdje svoje iskustvo jer sada definitivno ne dam da mi prckaju po kraljeznici.

iako bi mi dobro doslo lagano preslagivanje


nadam se da ces nekako rijesiti svoje stanje. zanima me jos samo sto ti je kiroprakticar rekao?
Nije ovaj kiroprakticar nego osteopat. Po njemu ostali vratni
kraljesci treba da se isprave nakon atlasa sto je on i pokusao ali je izazvao jos vece bolove. Pogotovo u zglobovima i ledjima jer su svi ti zivci povezani.
Kod njega sam bio 2 puta. Nikad vise.

Pricao sam skoro sa jednim neurokirurgom ovdje u Zagrebu i covjeku nikako nije jasno da drzava dozvoljava ovakve korekcije od strane ljudi koji veze sa medicinom nemaju. Na zalost imaju jako dobru pricu i reklamu ali fakat se nadam da ce svi zavrsiti u zatvoru za sve dusevne i fizicke boli koje su izazvali svojim namjestanjima...Ja znam jos dvoje ljudi kojima se isto tako tlo pod nogama pomjera i imaju jos dosta posljedica.
lardpvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 09:10   #513
Question

kolko te kostalo to cudo ?? ja iskreno nisam jos cula nesto znatno lose o tom atlasu .. razmisljala sam i ja otic i neko mi je vec bio preporucio to..imam skoliozu i vrat me zna uzasno boljet...doslovno ko da sam bila na metal konceru i bengala cijelu noc .. nije sad da mislim da ce me to "ozdravit" po pitanju skolioze neg potpomognut u vezi toga..
al i dalje nisam nekak presigurna u to..isto sam mislila otic do te zene u n.galeriju i poslala sam im mail..al vidim da nemas nikaj pametno za odtamo rec osim loseg iskustva :/ pa si i nisam bas sigurna... O.o
unusual plant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 19:18   #514
Quote:
unusual plant kaže: Pogledaj post
kolko te kostalo to cudo ?? ja iskreno nisam jos cula nesto znatno lose o tom atlasu .. razmisljala sam i ja otic i neko mi je vec bio preporucio to..imam skoliozu i vrat me zna uzasno boljet...doslovno ko da sam bila na metal konceru i bengala cijelu noc .. nije sad da mislim da ce me to "ozdravit" po pitanju skolioze neg potpomognut u vezi toga..
al i dalje nisam nekak presigurna u to..isto sam mislila otic do te zene u n.galeriju i poslala sam im mail..al vidim da nemas nikaj pametno za odtamo rec osim loseg iskustva :/ pa si i nisam bas sigurna... O.o
… 1300 kuna..Nemoj slucajno ici , a pogotovo ne kod Leona u Atlas Profilax na Britanskom trgu. Taj ce ti pogurati nasilno sve ostale kraljeske da ces imati jos vise problema. Taj niti gleda kakve snimke niti ista…Samo lezi i pod njegove ruke..

Zbog atlasa kod Ines Gornik i Leona na Britanskom trgu ja sam morao napraviti jedno 15 raznoraznih pretraga i jos nisam gotov. Odjedanput mi je zivac u kuku prikljesten, imam bulging disk u vratu , a nikada nisam imao problema sa vratom prije . Imam radikulopatiju ( ostecenje korjena zivaca u kicmenoj mozdini ) ,a nikada u zivotu nisam imao takvo nesto niti sam imao ikakvu povredu koja to uzrokuje..Sve od njihovih manipulacija na koje sam ja pristao na zalost.
lardpvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 18:53   #515
Žao mi je svih ljudi koji su imali loša iskustva.
Ja ne vjerujem u Gospu Međugorsku niti u čuda općenito, samo bi htjela s vama podijeliti svoje iskustvo.
Prije 4 dana bila na namještanju atlasa. Čekala sam čovjeka cca pola sata (došla sam pola sata ranije od zakazanog tretmana), presavijala se od bolova, misleći, vjerojatno i od ovoga neće biti ništa, pri povratku ću otići na hitnu budući da više ne mogu živjeti. Uglavnom, skeptična kao i obično, već sam se vidjela na stolu kod neurokirurga...
Što reći? Postupak nije odveć ugodan, iako za nas, žene koje imaju iza sebe porod - sve je to više-manje, mačji kašalj.
O nekakvim, za temu, nebitnim detaljima - ne bih, samo ću napomenuti da su ljudi ljubazni i profesionalni.
Pročitala sam cijeli ovaj forum i potpuno se našla u opisu jednog forumaša koji je napisao da se nakon tretmana osjećao "kao da je na nekim drogama, da bolje vidi...etc."
Ljudi, preporodila sam se. Kao da imam novo tijelo. Kao da sam tek sada počela (kvalitetno) živjeti.
Najiskrenije svima želim isto...
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 10:30   #516
Malo me višak vremena i nešto iskustva ponukao da se javim na ovaj topic. Nemam iskustva sa namještanjem atlasa ali ga ima moja prijateljica. Uglavnom njoj to nije nešto značajno i dugoročno pomoglo, ali opet to ovisi od osobe do osobe. Treba procjeniti rizik i slušati svoje srce (intuiciju). Ako vam se u razgovoru namještač ne svidi, hvala i doviđenja i kraj priče. Taj čovjek koji je nju namještao je bio u Rijeci (dolazi iz Zagreba) i radi na Martinkovcu. Mislim, mogao sam odmah shvatiti da je tip došao samo po lovu. Pričao je samnom i kad je vidio da mu nisam potencijalni klijent, osmijeh je pao (a s tim i svaka daljnja komunikacija).
Samo namještanje atlasa je vrlo stresan zahvat. Uzima dosta snage i treba vam vremena da se regulirate. Ja sam išao kod kiropraktičara (kojem vjerujem) na namještanje atlasa i vratne kralježnice (znam da to nije atlas profilax, ali...) i uzelo mi dosta energije. Zato pažljivo...
Ne preporučam to namještanje nekome tko ima problema s bubrezima jer iz iskustva (par ljudi) sam primjetio da napravi više loše nego dobro.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 18:41   #517
Pozdrav...bila sam na namještanju atlasa ručno, kod Romana Kokorića. Ima li tko iskustva s njim? Danas, 4. dan od namještanja ne osjećam nikakve promjene ni na bolje, ni na gore...vidjet ćemo! Moji problemi su glavobolje, vrtoglavice, mutnoća u glavi, bolovi u vratu i ramenima.
ankka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:34   #518
APARAT za NAMJEŠTANJE ATLASA

Pronjuškaj net-om, pojavio se vrlo učinkovit aparat ,sam sebe isplati u par tretmana, atlasprofi su baš zadovoljni, uzimaju ga za sebe i članove obitelji. Možemo popričati i o obuci a i cjena namještanja je niža u susjedstvu- biće narod još zdraviji- pozdrav
atlasfeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 10:33   #519
nakon dosta proučavanja ipak sam otišao sam u Celje gdje je atlas profesionalno namješten (uz CT snimanje). Rezultati nisu spektakularni ali su odlični jer se cijelo tijelo poboljšalo što se tiče držanja te je mentalno je došlo do pročiščenja.
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 23:19   #520
Cijena u celju

tptalk Pro on SGN2
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.