Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2012., 09:39   #61
Evo i moj mali doprinos. Došli smo u 17:20, maksimalno 17:30. Da bi nam ljubazno rekli da "NIŠTA SAD, DO 18 JE RUČAK A OD 19 TAPAS BAR".

E, sad, bilo je vrlo očito da "ništa" znači ništa, nisu nam ni spomenuli što ima, tj. što je bilo za ručak. Osim toga, frendica tvrdi da u Dobroj Hrani koja je izašla prije dva dana piše da je ručak do 16 a nakon toga tapas bar. (nisam čitao, možda netko može potvrditi?)

U svakom slučaju, proces uhodavanja od nekoliko tjedana je sasvim normalan, npr. u Hanafudi je trajao par mjeseci kad je u pitanju brzina usluge i uvođenje dostave. Ali ovakve amaterske greške i ponašanje kao da je to sve ok i simpatično... Neoprostivo.

Veselio sam se otvorenju jer radim 50 metara dalje u Vlaškoj, ali se sigurno neću vraćati dok ovdje ne pročitam baš stelarne recenzije, kako hrane tako i usluge.
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:06   #62
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Receno je da je rizoto bio sa skampima i sparugama, a ni skampi ni sparuge (divlje) nisu jeftini pa je, po meni, cijena i realna. Ne znam koliko je bilo tog rizota u tanjuru, pa se eventualno na kolicinu moze dati prigovor.
Pojma nemam, ja kilu skampi kupim za 100 ćuna. U tom smislu mi je za par skampi u rizi 70 kuna puno previse.
But it's only me.

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjele u smislu da onaj tko radi u centru grada,ako ne želi svaki dan za ručak žvakati sendviče rado će platiti 20 kuna tanjur juhe i 25 kuna povelik komad tople pite s kozjim sirom.
Netko je već rekao da su sastojci za recimo tu pitu skupi - kozji sir i prava panceta nisu jeftine namirnice.
Topli ručak u centru ne možeš platiti manje.
Da mi koji smo na poslu od 8-17,a često i dulje imamo taj stav o "repliciranju" svaki dan bismo jeli neki sendvič ili one grozote iz pekarni.
Vjerujem da predmnijevas da sam ja bogata naseljednica Todoricevog bogatstva pa pikulam cijeli dan?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:16   #63
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Vjerujem da predmnijevas da sam ja bogata naseljednica Todoricevog bogatstva pa pikulam cijeli dan?

ne predmijevam ništa,samo se vodim tvojim upisima.

Većina mojih prijatelja i poznanika koji rade u centru grada ima punu kapu sendvičarenja i s veseljem će dočekati svaki pokušaj ugostiteljstva na bazi "toplo,ukusno i ne preskupo".
Kad se Palmeta odselila iz Palmotićeve bili smo iskreno ucvijeljeni.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:19   #64
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ne predmijevam ništa,samo se vodim tvojim upisima.

Većina mojih prijatelja i poznanika koji rade u centru grada ima punu kapu sendvičarenja i s veseljem će dočekati svaki pokušaj ugostiteljstva na bazi "toplo,ukusno i ne preskupo".
Kad se Palmeta odselila iz Palmotićeve bili smo iskreno ucvijeljeni.
off:
kad jednom omrkne drugom osvane
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:27   #65
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
off:
kad jednom omrkne drugom osvane
Na moju veliku žalost,s jedne strane,i na sreću,s druge - uskoro selim u neposredno susjedstvo Palmeti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:28   #66
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ne predmijevam ništa,samo se vodim tvojim upisima.

Većina mojih prijatelja i poznanika koji rade u centru grada ima punu kapu sendvičarenja i s veseljem će dočekati svaki pokušaj ugostiteljstva na bazi "toplo,ukusno i ne preskupo".
Kad se Palmeta odselila iz Palmotićeve bili smo iskreno ucvijeljeni.
Vecina mojih prijatelja, poznanika, znanca i kolega nosi klopu od doma.
Tako i ja.

U pravilu mi nije jasno kako je moguce da je tako tesko razumjeti koncept - ''ne dam 70 kuna za rizoto''?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:32   #67
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Vecina mojih prijatelja, poznanika, znanca i kolega nosi klopu od doma.
Tako i ja.

U pravilu mi nije jasno kako je moguce da je tako tesko razumjeti koncept - ''ne dam 70 kuna za rizoto''?
Tamo gdje ja radim takvo što nije prihvatljivo,a i nema nikakve mogućnosti da si grijemo hranu ili da jedemo na radnom mjestu.
Tako da su nam ugostitelji jedina opcija.
Meni,a vidim ovdje na Gastronomiji je većina takvih,za dobru hranu nije žao novaca.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:40   #68
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
off:
kad jednom omrkne drugom osvane
Jel radi još, prošao jedan dan s autom i činila se zatvoreno?!
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:49   #69
Nisam bila u MaliBaru, kad ovako čitam, sumnjam i da ću otići (iako mi bode oči što je većina negativnih postova od friškoregistriranih ljudi).
Što se cijene tiče, fina friška hrana mi vrijedi puno novaca, ali mi je previše za tanjur ćufti u paradajz saftu s pire-krumpirom dati 70 kn (velika slika u Dobroj hrani u nedjelju).
Da radim u centru, sigurno bih svratila na kakvu pituljicu, a za ćušpajz bih ipak otišla u (specijalizirani) Ćušpajz
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:51   #70
OT - meni za dobru hranu i uslugu nije žao novaca, no za rižotek od 70 kn bi ipak dao samo jednom za probu (radoznalost). i nikad više. ma da je zlatan.
evridej radno klopanje za 10-13 € podrazumijeva minimalni mjesečni trošak od 2-2,5k kn za "gablec" što jedino može ići paralelno s (menadžerskom) plaćom od 10-15k kn. drukčije, u većinskim uvjetima kredita i visoke zaduženosti, besparice stanovništva - nikako.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:55   #71
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Tamo gdje ja radim takvo što nije prihvatljivo,a i nema nikakve mogućnosti da si grijemo hranu ili da jedemo na radnom mjestu.
Tako da su nam ugostitelji jedina opcija.
Meni,a vidim ovdje na Gastronomiji je većina takvih,za dobru hranu nije žao novaca.
Ali meni je zao novaca.
Oko toga se i vrti ''polemika'' s tobom.
Potpuno nepotrebno.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:01   #72
za crni rizot i ostale koje volim bi platila i vise. Kada kuham u pravilu se zasitim vec mirisima i isprobavanjem, tako da volim svako toliko negdje sjest i bit usluzena i sve su to stvari koje podizu cijenu onom skampu od 100kn/kg

jedina preskupa hrana mi je ona koja mi nije bila dobra (da se ne bi krivo shvatilo ne sjedam u restorane za koje nemam novaca)

uopce mi nije jasna rasprava o cijeni, nekome puno, nekome malo, svako ima prava odredit svoje cijene i svaka roba ima svog kupca
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:01   #73
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Nisam bila u MaliBaru, kad ovako čitam, sumnjam i da ću otići (iako mi bode oči što je većina negativnih postova od friškoregistriranih ljudi).
Što se cijene tiče, fina friška hrana mi vrijedi puno novaca, ali mi je previše za tanjur ćufti u paradajz saftu s pire-krumpirom dati 70 kn (velika slika u Dobroj hrani u nedjelju).
Da radim u centru, sigurno bih svratila na kakvu pituljicu, a za ćušpajz bih ipak otišla u (specijalizirani) Ćušpajz
U svom komentaru nisam spominjala cijenu jer mislim da je to privatni izbor svakog od nas koliko mu vrijedi to što dobije, ali usluga ne vrijedi prebijene pare, po tome je trebala otvoriti kiosk.
linda5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:04   #74
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Nisam bila u MaliBaru, kad ovako čitam, sumnjam i da ću otići (iako mi bode oči što je većina negativnih postova od friškoregistriranih ljudi).
kod mene bas suprotno, nisam planirala ic, nekako mi Ana nije na top listi za ono malo vremena sta imam, al sad me bas zainteresiralo da vidim uzivo taj konc logor tako da mislim da cu se ipak odvuc
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:11   #75
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Ali meni je zao novaca.
Oko toga se i vrti ''polemika'' s tobom.
Potpuno nepotrebno.
Pa bas nepotrebna polemika - mjesto ti je preskupo i nemoj ici tamo
Svatko ide onamo gdje si moze priustiti

Ni rucak u Marcelinu realno ne vrijedi par sto kuna pa uvijek ima ljudi koji ce si to priustiti jer mogu i zele
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:38   #76
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Nisam bila u MaliBaru, kad ovako čitam, sumnjam i da ću otići (iako mi bode oči što je većina negativnih postova od friškoregistriranih ljudi).
nije ti palo na pamet da u tom lokalu nešto žestoko ne valja ako se događaju takve stvari?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:46   #77
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nije ti palo na pamet da u tom lokalu nešto žestoko ne valja ako se događaju takve stvari?
sad je ispalo da sam ja imala neku luđačku sreću kad sam bila tamo.
Sjedila sam oko pola sata do 40 minuta,sve bilo pet,lokalčić pun,dobra atmosfera...
Morat ću ponovo otići.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:52   #78
TIT kaže:
Nisam bila u MaliBaru, kad ovako čitam, sumnjam i da ću otići (iako mi bode oči što je većina negativnih postova od friškoregistriranih ljudi).

Ne bi li po toj logici komentari trebali biti pozitivni? Ljudi se uglavnom registriraju da bi veličali sebe, prijatelje i slično.
Ja sam fino jela, konobarica je bila OK, atmosfera OK, gužve nije bilo, čekali nismo. Sve 5! Ali to s podizanjem cijena je meni fulirantski potez, da tako kažem. To me izbacuje iz cipelica. I ne mogu si pomoć. Nemam problema platit rižoto ili štogod 70 kuna. S vremena na vrijeme.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 14:21   #79
Idem u Zagreb slijedeci tjedan i planirala Mali bar, sad vise nisam sigurna, prije svega zbog vremena. Bili smo u onom Reneovom lokalu i ni bas bilo nesto, vina su valjala, ostalo vise ne pamtim.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 14:31   #80
Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post

Ovo s Aninim dizanjem cijena, mislim da to nije neki trik ili hvatanje u mutnom, kao što neki misle, nego jednostavno - loša računica.
a mozda su imali promo cijene za otvorenje

sto se kritika tice - vjerujem forumasima s malo vecim stazom od 1 posta na gastronomiji pa sam, za sada, jos uvijek zainteresirana
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.