Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 19:05   #1
Exclamation Materijalizam Crkve i navike življenja klera(skupna tema)

Pregledavauci web stranice, pronasao sam clanak u kojem se izjavljuju misli o navikama pripadnika suvremenog klera.
Zanima me kakvo je vase opcenito misljenje o temi: Materijalizam unutar Crkve?

Prikaz clanka mozete pogledati u ovom linku.

Volio bih cuti vasa iskustva iz svakodnevnog zivota, vase zupe...i koliko vam se takav lifestyle (ne)dopada?

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/...4/0154006.html

Zadnje uređivanje VeronikaN : 21.05.2011. at 10:42.
Louisi is offline  
Old 24.02.2011., 19:07   #2
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Pregledavauci web stranice, pronasao sam clanak u kojem se izjavljuju misli o navikama pripadnika suvremenog klera.
Zanima me kakvo je vase opcenito misljenje o temi: Materijalizam unutar Crkve?

Prikaz clanka mozete pogledati u ovom linku.

Volio bih cuti vasa iskustva iz svakodnevnog zivota, vase zupe...i koliko vam se takav lifestyle (ne)dopada?

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/...4/0154006.html
Ne vidim niti ovdje u čemu je problem

Ali vidim da je tebi problem KC i to veliki.
noor is offline  
Old 24.02.2011., 19:12   #3
Quote:
noor kaže: Pogledaj post
Ne vidim niti ovdje u čemu je problem

Ali vidim da je tebi problem KC i to veliki.
Onaj thread je izbrisan, jer nije bio oblikovan prema pravilima.
Tebi je problem povezati i prepoznati dva potpuno ista teksta, koji si procitala prije 4 minute. ako ti se ne komentira, ne moras, ali barem prati stanje na podforumu, uvidjela bi da je prijasnja tema nestala Rijec je o istom tekstu.

Ne vidim zbog cega je meni KC problem, gdje vidis da sam kriticki nastupio u ovom threadu, iznio sam objektivan i neutralan upit, ne svrstavajuci se niti na jednu stranu. Njegujem suvremene stavke novinarstva
Louisi is offline  
Old 24.02.2011., 19:19   #4
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Onaj thread je izbrisan, jer nije bio oblikovan prema pravilima.
Tebi je problem povezati dva potpuno ista teksta, koji si procitala prije 4 minute. ako ti se ne komentira, ne moras, ali barem prati stanje na podforumu, uvidjela bi da je prijasnja tema nestala Rijec je o istom tekstu.

Ne vidim zbog cega je meni KC problem, gdje vidis da sam kriticki nastupio u ovom threadu, iznio sam objektivan i neutralan upit, ne svrstavajuci se niti na jednu stranu. Njegujem suvremene stavke novinarstva
To sam odmah shvatila Moje odgovor je bio vezano za tvoje postove koje ponavljaš, ali nek ti bude.

Tvoj upit nije bio neutralan u prijašnjem postu, jasno si napisao
Quote:
To je princip "u se, na se i poda se".
noor is offline  
Old 24.02.2011., 19:20   #5
tata i ja bih ovakvu fasadu za poklon od svetog nikole !

možda nam ju poklone sveti nikola, djed mraz ili caritas al ako ti je tata pokloni onda sine nema više ni kruha ni kolača !

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-255920
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...2/0107006.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 24.02.2011. at 19:39.
ursamajor is offline  
Old 24.02.2011., 19:29   #6
Quote:
noor kaže: Pogledaj post
To sam odmah shvatila Moje odgovor je bio vezano za tvoje postove koje ponavljaš, ali nek ti bude.

Tvoj upit nije bio neutralan u prijašnjem postu, jasno si napisao
To je citat iznesen iz tog linka... Nastoj procitati cijeli link, zatim nastoj razlikovati moje rijeci od rijeci iz linka...ne mozes ocekivati da ti se bas sve servira, duh
Samo trebas znati citati, uistinu nije zahtjevno...

Bas skromno zdanje


Zadnje uređivanje Louisi : 24.02.2011. at 19:34.
Louisi is offline  
Old 24.02.2011., 19:45   #7
Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
Bas skromno zdanje

Onaj tanjur je za potrebe Caritasa pun palente a i helići u blizini sleću i poleću ko ptice nebeske "niti siju niti žanju".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.02.2011., 19:46   #8
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
tata i ja bih ovakvu fasadu za poklon od svetog nikole !
Ma dobit ćeš sep ili šeru ako bude love ak ne i cigla ti dovoljna....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.02.2011., 19:55   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Onaj tanjur je za potrebe Caritasa pun palente a i helići u blizini sleću i poleću ko ptice nebeske "niti siju niti žanju".
potom sjede nasuprot zgrade konferencije i reče im: doista kažem vam, više će za ovu fasadu uplatit jedna siromašna udovica pred penzijom nego vlada i vatikan zajedno.

Zadnje uređivanje ursamajor : 24.02.2011. at 20:33.
ursamajor is offline  
Old 24.02.2011., 20:11   #10
A ja vam kažem "Blago milosrdnima" (ili Isus ,provjerit ću pa se vratim)
hogar23 is offline  
Old 24.02.2011., 20:17   #11
prije će deva kroz ušicu igle....
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Old 24.02.2011., 20:23   #12
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Onaj tanjur je za potrebe Caritasa pun palente a i helići u blizini sleću i poleću ko ptice nebeske "niti siju niti žanju".
Samo da strani državnici ne počnu zabunom sljetati misleći da su predsjednički dvori
hogar23 is offline  
Old 24.02.2011., 20:23   #13
Ili kroz automatska garažna vrata..
Šiva is offline  
Old 24.02.2011., 20:40   #14
Quote:
Šiva kaže: Pogledaj post
Ili kroz automatska garažna vrata..
Al bi se našli u čudu kad bi se popovi ustrčali ,mislili bi da ih je šofer odvezao u Vatikan
hogar23 is offline  
Old 25.02.2011., 04:48   #15
Da se mene osobno pita ja bih to još spektakularinje i skuplje napravio, što se ima tajiti i pretvarati, pa znamo da crkva ovakava kakva je danas veze nema sa Kristom niti sa prorocima niti sa svetima niti s ičim drugim. Staviti treba sve još skuplje, ja sam za to. Tko šiša te tipove u ljubičastim kapicama sa Kaptola, to meni sve liči na gey paradu, daj ne jebite više, pustite da si ljudi rade fasadu od tih dijamanata, koji K vam sve smeta. Oprostite svojim skromnim i poniznim pastirima "vjernici", pa oni to rade zbog vas, da vi idete tamo u te prekrasne građevine i molite se pred dijamantima u nadi da će vam Mr. Ljubičasta kapica dati oprost i od vaših grijeha, pa da svi zajedno idete onda u dijamantni raj.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 25.02.2011. at 05:38.
Epic hero is offline  
Old 25.02.2011., 11:32   #16
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Oprostite svojim skromnim i poniznim pastirima "vjernici", pa oni to rade zbog vas, da vi idete tamo u te prekrasne građevine i molite se pred dijamantima u nadi da će vam Mr. Ljubičasta kapica dati oprost i od vaših grijeha, pa da svi zajedno idete onda u dijamantni raj.
A ne, tu neće biti pristupa običnim ljudima.
HrvatskiAteist is offline  
Old 25.02.2011., 12:09   #17
Crkveni ljudi koji provode životni standard veći od prosječnoga ne mogu razumno zahtjevati ili očekivati od vjernika da rade za Crkvu bez naknade ili za ispodprosječnu plaću. Crkvene se institucije moraju obazirati na katolički društveni nauk, uzorno njegovati ljudske odnose i vjerno ispunjavati svoja obećanja. Isto se onda mora očekivati i od onih koji su zaposleni u Crkvi. Kako Crkva na temelju svoga poslanja nema nikakva autoriteta ili vlasti nad svijetom same politike i gospodarstva, potrebna su joj sredstva za pristup vjernicima pa i nevjernicima, jer kvalitetan pristup se može ostvariti samo u uzajamnom poštivanju. Da bi pristupila zalutaloj ovci koja se popela na vrh mount everesta potrebana joj je skupa oprema. Crkvena je punomoć u okvirima naviještanja evanđelja i pozivanja na savjest svih ljudi. Ali za to je potrebno da bude prisutna usred svijeta navještajući radosnu vijest. Pri tome je ponizno priznavanje djelomična vlastitog iznevjerenja integralni dio crkvene zadače i autoriteta u prosvjetljivanju savjesti.
neomarx is offline  
Old 25.02.2011., 15:28   #18
Quote:
neomarx kaže: Pogledaj post
Crkveni ljudi koji provode životni standard veći od prosječnoga ne mogu razumno zahtjevati ili očekivati od vjernika da rade za Crkvu bez naknade ili za ispodprosječnu plaću.
Sve dok dobivaju državnu apanažu ne moraju se obazirati na nikoga i ništa jer je apanaža tako uređena-šuti i ne laj! Da smo u Sloveniji jedva da bi imali za kuću od 500m2 jer bi to sami plaćali. Ovako kažu da to plaćaju Taljani a kako su Taljani blesavi (oprostite mi na izrazu ako ste taljanska nacionalna manjina) onda mogu
raditi što žele jer račun neće podastrti javnosti.
Mogu hraniti i grad većine Karlovca i biti solidarni i karitativni ali ne zaboravimo da dobivaju novac od svih građana RH. Da prosječnog hrvatskog radnika država dotira samo za režije i za PDV on bi lakše disao, ovako se lako dičiti karitativnim djelovanjem s državnim novcima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 25.02.2011., 21:22   #19
Zbog sitnih duša poput vas egipatski faraoni bi sve graditelje ugradili u piramidu. Zato nema zapisa o njihovoj raskoši s internetskih portala i foruma iz tog doba.
Možda i crkva nauči nešto s vremenom.
Vlasac is offline  
Old 25.02.2011., 22:18   #20
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Zbog sitnih duša poput vas egipatski faraoni bi sve graditelje ugradili u piramidu. Zato nema zapisa o njihovoj raskoši s internetskih portala i foruma iz tog doba.
Možda i crkva nauči nešto s vremenom.
ima zapisa o njihovoj raskoši kao i raskoši svećenika tj. velikih hramova, koja je često bila blizu one faraonove tj. ponekad i veća kad se zbroje bogatstvo svih hramova i njihova svjetovna moć.

horusovi su drmali 3500 godina a jošuini zasad 2000, al sasvim dovoljno da ponešto nauče.

znamo kako je jahve (tj.krist po kršćanima) na trik digao zlato i stoku egipćanima i podario svojim svećenicima i kako im je kasnije držao sunce i mjesec na mjestu dok oni pokolju i opljačkaju krivovjerne i pokupe djevice za jahvu.

također znamo i kako duh sveti brzo pozove sebi one koji zataje koji euro poput ono dvoje koji su prodali imanje i dali lovu crkvi al manji dio zadržali.

nema zahebancije kad je sveta lova u pitanju.

Zadnje uređivanje ursamajor : 25.02.2011. at 22:37.
ursamajor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.