Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2013., 21:03   #881
Quote:
sasa90 kaže: Pogledaj post
Ako idete metro ili gradski voz u Stockholmu preporucujem svercanje, a bus i tramvaj se mora placati.
Kako te nije sramota?!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 02:59   #882
Cega sramota, sto sam student i nemam para da dnevno trosim 10e na prevoz?
sasa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 10:45   #883
Quote:
sasa90 kaže: Pogledaj post
Ako idete metro ili gradski voz u Stockholmu preporucujem svercanje, a bus i tramvaj se mora placati.
hajd objasni malo detaljnije tu tehniku švercovanja,meni nije uspelo jel imaju neke zlikovce u nekoj staklenoj kabini koji paze da ljudi ne uleću kad drugi ljudi izlaze

inače saznao sam zbog čega se po šumama muvaju krave i ovce,ne nije zato što se jeleni ređe vide pa ono da oraspolože narod malo pobacaju neku stoku po šumi da ne kažu kako nigde nema životinjskog sveta u šumi

i zna li neko što se krave i ovce motaju po šumi,pre no što otkrijem tu strašnu tajnu?
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:27   #884
Pa oni kao paze a u stvari kada prodjes iza nekoga, oni nista ne urade samo sjede i dalje tako da oni nisu problem. Jedino u ccentru na T-centrali ima par zaposlenih u zutim nekim mantilima i oni stoje bukvalno kraj prolaza i paze da se neko ne sverca.
sasa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:29   #885
Quote:
sasa90 kaže: Pogledaj post
Ako idete metro ili gradski voz u Stockholmu preporucujem svercanje
Wow...

Quote:
sasa90 kaže: Pogledaj post
Cega sramota, sto sam student i nemam para da dnevno trosim 10e na prevoz?
Studenti imaju znacajne popuste. I da, sramotno je svercati se, a posebno je sramotno to kada budes uhvacen i moradnes platiti x puta veci iznos. Tromjesecna karta za sve zone i ine gluposti s popustom dodje svega 1400 SEK. To je 160 EUR na TRI mjeseca - manje od 2 EUR dnevno (!). Ako si u Swe, a nemas 15 kruna dnevno za 24-satnu kartu za virtualno sva prijevozna sredstva koja postoje u tom gradu onda...ne znam.

Zadnje uređivanje Sharkaat : 26.07.2013. at 13:35.
Sharkaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 14:46   #886
Pa ako zivis u Bosni i studiras, a odes na mjesec u Stocholm, onda vidis da se isplati svercati. A inace znam par ljudi koji rade u Stoholmu i svercaju se vozom.
Sto se tice kontrole ja se nisam brinuo, jer nemam njihovo drzavljanstvo i mogli su me jedino izbaciti na sledecoj stanici.
sasa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 00:44   #887
Quote:
sasa90 kaže: Pogledaj post
Cega sramota, sto sam student i nemam para da dnevno trosim 10e na prevoz?
A na pivo sigurno mozes? Uostalom prijevoz kosta 20€ za cijeli tjedan, a ne 10€ po danu, ne lupetaj. Ako nemas novca, hodaj. Ili nemoj putovati. Nadam se da ce sve vas koji se svercate jednom pohvatati i da cete skupe kazne platiti. To je takvo dno dna, ne bi se iznenadilo da i hranu kradete po supermarketima. "Jer ste studenti." Bila sam i ja student, pa se nisam svercala.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 08:53   #888
Smijesna si postala, izvodis preuranjene zakljucke. Ja bih volio da sam kupovao kartu i radio sve legalno, i naravno kada zavrsim fax i ako budem opet isao u posijetu u da cu to raditi. A karta kosta 36 kruna i vazi sat vremena pa vidi koliko mi je trebalo dnevno.
Ja bih volio tebe poslati tamo na 20 dana i dati ti 200e pa da vidim hoces li placati kartu.
sasa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 09:22   #889
Ja sam živjela od 3600 mjesečno po cijeli mjesec. Soba, voda, struja, hrana, prijevoz. Može se. Ne mora se švercati. Stvar je moralnih gledišta i prioriteta.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 15:24   #890
Quote:
Davor2403 kaže: Pogledaj post
Mi smo bili nedavno, i oboje smo ulazili u njihovu youth grupaciju, koja vrijedi za sve one koji nemaju punih 26, i nitko nas nijednom nije provjerio a najmanje smo 3 puta kupovali neke karte.. Međutim prijatelj koji živi gore kaže da im sve ovisi, da nekada ne provjeravaju nikako, pa onda jedan mjesec provjeravaju stalno (valjda kao i svugje) i da im je kazna drastična, kao minimum minimuma od 800 pa sve do 2200 SEK, tako da je bolje platiti kartu nego plaćati te kazne...
Na stranici Stockholm metroa piše:
Tickets are available in full price, for adults, and reduced price, for children and young people under 20 years of age as well as for those over the age of 65.

Mislim da sam u nekom muzeju ili u Skansenu vidjela youth grupaciju do 26, ali javni prijevoz je do 20 pa zato pitam...
svemirska djeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 16:25   #891
Mi smo putovali vlakom iz Kopenhagena u Švedsku, vrijedila nam je ta grupacija youth do 26 i kupili smo karte po jeftinijoj cijeni, nitko nas nije ništa provjeravao, imaš sve informacije na sj.se.. Ista stvar i s autobusom, 2 puta smo se vozili sa swebusom, ista potpuno pravila, imaš na swebus.se, kad smo bili u Stockholmu vidio sam da ista pravila vrijede i za flygbussarna autobuse...
Ali doduše, mi se nismo nijednom vozali baš gradskim busevima ili metroom, pa možda tu ne vrijedi to pravilo, stvarno ne znam... A nama recimo u Linkopingu u muzeju nisu dali popust na tu dobnu granicu, tu vrijedi samo za studente, i nije nam htjela žena koja prodaje ulaznice vjerovati na riječ
Davor2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 14:17   #892
znam da je dugo proslo od kad sam bio tamo, ali da napisem utiske za eventualne putnike u Malmo.

Prelijep grad, savrseno uredjen, cist, ljudi nasmijani, temperatura vrhunska, oko nekih 20 stupnjeva, ali sto me jos vise zadovoljilo, nema nekih anomalija u temperaturi od jutra od veceri.

Odsjeo sam u hotelu PARK INN, za preporuciti je jer je "do jaja".

Ako netko zeli dodatno sto pitati, odgovaram na private.
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:13   #893
Quote:
vulva kaže: Pogledaj post
znam da je dugo proslo od kad sam bio tamo, ali da napisem utiske za eventualne putnike u Malmo.

Prelijep grad, savrseno uredjen, cist, ljudi nasmijani, temperatura vrhunska, oko nekih 20 stupnjeva, ali sto me jos vise zadovoljilo, nema nekih anomalija u temperaturi od jutra od veceri.

Odsjeo sam u hotelu PARK INN, za preporuciti je jer je "do jaja".

Ako netko zeli dodatno sto pitati, odgovaram na private.
I meni je taj grad ostao u dobrom sjećanju, osim te klime koja je većinom godine grozno jesenska bez puno snijega po zimi.

Pio sam uvijek u Ölkaféet, živio u Nydali nedaleko od mosta, uživao već tada, 2001-2003 u biciklističkim autoputevima... Baš fin grad, a i KPH je blizu.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 17:14   #894
I meni se sviđa Malmo, mislim da bi se mogao zamisliti tamo kako živim
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 19:34   #895
Bok društvo u dijaspori.
Eto da se pohvalim, žena i ja dobili posao u Gavle u Švedskoj. Sad smo malo na sto muka, jer smo bili na interviewu prije tjedan dana... grad nam se čini malo spor... da ne kazem neprivlacan. Posao, pogotovo zenin je ok, ja bih i imao ponesto za primjetit... primjerice, to sto cu biti jedini gastroenterolog u bolnici... voditi odjel... No bojimo se, zapravo hladnoce i izoliranosti... jer Gavle je dosta na sjeveru svedske... Ima li tko kakvih rijeci ohrabrenja?
Thnx
tiho1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 20:03   #896
Eh, malo ti je kriva tema. Probaj na Dijaspori postavit to pitanje.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:06   #897
Idem 18.10 iz Zagreba preko Rijeke za Stockholm, vraćam se 21.10. Jel ide tko iz ZG da je zainteresiran za prijevoz do Rijeke? Može i samo jedan smijer. Nudim prijevoz, a možemo i vašim autom.
wejn0re is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 10:15   #898
Idem 12.12. sa mužem u stockholm i ostajemo do 16.12.Smjesteni smo u Vasastan. Kako od Vasastana najlakše do Gamlastana?Da li je moguće taj put prevaliti pješice?Sto jos obici u ta tri dana, sto vidjeti?Citala sam na forumu o tim buffet mjestima za klopu, gdje se takvi restorani tocno nalaze?Gdje je najbolje popiti cugu?Gdje je dobra kava?Molim nekog dobrog poznavatelja stockholma da nam pomogne napraviti dobar plan obilaska za ova 3 dana.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 11:05   #899
Do gamlastan mozes i pjeske, a ide i stanica metroa na Gamla stan.
Preporucujem da skinete sebi na mob aplikaciju sa linijama metroa i voza, lakse se snalaziti.
Ja bih preporucio prirodno istorijski muzej da posjetite i pogledate dokumentarac u njemu u Cosmonova http://www.nrm.se/english/visitthemu...ova.64_en.html

I jos da kazem da ako vam je stalo do novca tj. imate neka ogranicenja, ne idite taksijem nigdje, cijene su strasne.
sasa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 08:55   #900
ako slučajno idete u švedsku ili znate nekoga gore tko bi mi bio voljan pomoći molim vas da mi se javite. tražim jednu knjigu na švedskom koju bi htio pokloniti i dosta mi je hitno... stvarno neznam di da nađem nekoga iz švedske sad
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.