Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 16:38   #1
Kako znati da smo lijepi?

Hej, pozdrav svima!

Možda vam se ovo pitanje čini glupavim ili kao da pripada onoj teenagerskoj fazi u kojoj čovjek preispituje sebe i pokušava naći svoje mjesto na nekoj imaginarnoj ljestvici "sposobnosti", karakteristika ili čega već. U tom slučaju imate pomalo i pravo No, zanemarite ovu moju dječju potrebu da diskuturam o tome i pokušajte barem odgovoriti; kako čovjek može znati da je lijep?

Moram naglasiti da ne bih htjela da ova rasprava završi u diskusiji oko toga što je lijepo Neka ovdje to znači privlačno, oko ugodno, a vjerujem da bi se ipak većina složila oko onoga što bi bio standard. Ok, nekima su kriteriji viši, nekima niži, ali mislim da su odstupanja dovoljna mala da ih ovaj put zanemarimo

Dakle... dati ću na početku par vlastitih opažanja po tom pitanju pa vi onda komentirajte:

1. Možemo li privlačnost izjednačiti s brojem "upada" ili flertova koje dobivate? Tj. nekako je logično ako si zgodan da će te suprotni spol htjeti upoznati, družiti se s tobom jer je privučen tvojim izgledom. Da li onda možemo izjednačiti nečiju ljepotu s tim i sa ljepotom tih osoba koje updaju - npr. jako zgodni ljudi će se upadati jako zgodnim ljudima itd. Što mislite, može li se to tako reći i je li to tako u stvarnosti?

2. Možemo li mi sami objektivno procijeniti da li smo lijepi ili ne tj. mislite li da kada se ujutro pogledamo u ogledalu možemo reći: E, stvarno si lijep, zgodan, što već i doista biti u pravu ili je to pod utjecajem našeg samopouzdanja i mišljenja koje imamo o sebi...

...i zadnje - sigurno ste se oznojili od čitanja - sori

3. Ako netko dobiva jako puno komplimenata o tome kako je lijep, možemo li smatrati da je lijep? S time da se tu nameće pitanje da li težina tih komplimenata varira o spolu osobe od koje dolaze? Dakle, ako nam žena kaže da smo lijepi, je li to jednako značajno kao kada nam muškarac kaže da smo lijepi. Jesu li u tom pogledu muškarci manje zahtjevni od žena ili bar preferiraju neku znatno drukčiju kategoriju ljepote. Sada kada to govorim, sjetila sam se jednog članka u kojem je pisalo: Ako želite da se svidite muškarcu, ne smijete se obući tako da vam svaka žena pozavidi, već trebate na sebe staviti barem neštodroljasto. Tako i kod ljepote... preferiraju li žene ipak neki drugi tip ljepote, manje "droljast"?


Ovo je pomalo bučkuriš svega i svačega, ali voljela bih da svatko da svoj doprinos


I da:
Hvala!
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:41   #2
moja ti, to ti je misterij
ja sam bila u srednjoj skoli ruzno pace, ne biu se ni biciklom naslonio na mene, onda sam otisla u italiju na fax i komadi su se poceli lijepit za mene ko ludi, u jednom trenutku sam isla odrezat dugu kosu jer mi je islo vise na zivce da me se toliko vidi na cesti.

sad sam u francuskoj i opet me nitko ne vidi niti mi govori da sam komad

nije do tebe, nego do onih koji te okruzuju
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:43   #3
večina nas je lijepo,ali bi uvijek htjeli biti ljepši
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:48   #4
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
moja ti, to ti je misterij
ja sam bila u srednjoj skoli ruzno pace, ne biu se ni biciklom naslonio na mene, onda sam otisla u italiju na fax i komadi su se poceli lijepit za mene ko ludi, u jednom trenutku sam isla odrezat dugu kosu jer mi je islo vise na zivce da me se toliko vidi na cesti.

sad sam u francuskoj i opet me nitko ne vidi niti mi govori da sam komad

nije do tebe, nego do onih koji te okruzuju
Eh da... to je još jedn faktor koji sam htjela uključiti, ali sam zaboravila. Ali evo podsjetila si me.

Okruženje... također pridonosi tome. Tj. pridonose ljudi s kojima te uspoređuju, s kojima se uspoređuješ. Ali nikkao ne želim takav odgovor, da je sve to relativno

Dajte mi nešto univerzalno... pliiiiz
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:48   #5
teorija ti bas i ne sljaka Ja znam cure koje su objektivno nelijepe,nesavrsenih tijela koje zrace necim i frajeri se lijepe vise mego na ljepotice.
Imas vise tipova ljepote, mene cesto znaju fascinirati cure koje na prvi pogled nisu vanserijske ljepotice (savrsene) nego imaju neku "manu" ne sasvim pravilan nos, lose zube ali u cjelini te njihove mane izgledaju savrseno, barem na njima, pa i sama uvijek ostanem zacudjena koliko su zapravo lijepe u svojoj nesavrsenosti.
A znam i savrsenih ljepotica koje su solo A mozda najbolje prolaze kod muskaraca onaj ti atraktivne, pomalo droljasto obucene, pripijene, dekoltirane , ali te opet nisu klasicne ljepotice nego samo atraktivne stereotipne, umjetne....
No opet imas i prirodne ljepotice koje su lijepe, ali nisi atraktivne i i obicnoj odjeci i nenasminkane cesto prodju nezapazeno (mislim na onu simetriju, lica- tijela)
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:49   #6
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
večina nas je lijepo,ali bi uvijek htjeli biti ljepši
Možda, ali to ne odgovora na moje pitanje Mene ne zanima da li su ljudi uglavnom lijepi nego kako možemo "izmjeriti" svoju ljepotu

I nemojte mi davati one stranice na kojima drugi ljudi ocijenjuju da li je netko zgodan ili ne kao primjer
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:49   #7
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Eh da... to je još jedn faktor koji sam htjela uključiti, ali sam zaboravila. Ali evo podsjetila si me.

Okruženje... također pridonosi tome. Tj. pridonose ljudi s kojima te uspoređuju, s kojima se uspoređuješ. Ali nikkao ne želim takav odgovor, da je sve to relativno

Dajte mi nešto univerzalno... pliiiiz
nema drugog načina nego da sam zaključiš jer drugi ti ne mogu dati taj odgovor
moraš sam sebi bit lijep i doviđenja
a sad kako ćeš to saznat...dugo se gledaj u ogledalo i zaključi
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:50   #8
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Možda, ali to ne odgovora na moje pitanje Mene ne zanima da li su ljudi uglavnom lijepi nego kako možemo "izmjeriti" svoju ljepotu
postoji računica za izračun ljepote
dakle,sve je u simetriji
ne znam točno formulu,ali ljepota se može izračunat
ako o takvoj ljepoti govorimo
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:50   #9
Di je sad spajk sa onom svojom temom?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:51   #10
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
postoji računica za izračun ljepote
dakle,sve je u simetriji
ne znam točno formulu,ali ljepota se može izračunat
ako o takvoj ljepoti govorimo
Okruži se ružnijima od sebe pa ćeš uvijek biti lijep

Po toj logici, ja sam uvijek ružna, jer se družim s lijepima
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:52   #11
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Možda, ali to ne odgovora na moje pitanje Mene ne zanima da li su ljudi uglavnom lijepi nego kako možemo "izmjeriti" svoju ljepotu

I nemojte mi davati one stranice na kojima drugi ljudi ocijenjuju da li je netko zgodan ili ne kao primjer
ako nesto mjeris, moras imat mjernu jedinicu, jel'tako?
ako ne mjeris nego samo hoces znati jesi li sama sebi lijepa ili ne, mozes to ovako: nakelji poster sa tvojim najboljim slikama u sobu tako da visi sebe kao prvu stvar kad se probudis. i kad si budes rekla "mmmmmm kako si lijepa" znat ces da si lijepa (ne salim se)
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:52   #12
hmmm...zanimljivo.
tesko mi je nekog tko mi je blizak procijeniti na skali ljepote, jer sam subjektivna i dragi ljudi su mi lijepi, i to sve ljepsi kako vrijeme prolazi
nisam rasla u okruzenju gdje bi djecu netko hvalio da smo lijepe ( sad, da li je to bilo zato jer smo setra i ja bile ruzne ko vrag, tesko je reci), i ne bih rekla da mi je taj kriterij ikada bio vazan. kad se desi da mi netko kaze da sam lijepa, ja se zbunim, jer ne znam sta da odgovorim: hvala? znam? ma, neee, ma jesi siguran?
samoj sebi? lijepa sam si, ali znam samu sebe vec dugo, gledam se svaki dan. kako da se dozivljavam drukcije? da se smatram ruznom? nije mi to bas poticajno
muskarci i zene imajurazlicite kriterije u prosudjivanju zena, zene su kriticnije- ali zene i same prema sebi kriticnije, dok tipovima nije samo ljepota bitna kad nekome prilaze.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:53   #13
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
A mozda najbolje prolaze kod muskaraca onaj ti atraktivne, pomalo droljasto obucene, pripijene, dekoltirane , ali te opet nisu klasicne ljepotice nego samo atraktivne stereotipne, umjetne....
No opet imas i prirodne ljepotice koje su lijepe, ali nisi atraktivne i i obicnoj odjeci i nenasminkane cesto prodju nezapazeno (mislim na onu simetriju, lica- tijela)

to je točno!! muškarci prije priđu djevojci koja izgleda pomalo droljasto (nek se nitko sad ne uvrijedi) nego klasičnoj ljepotici! a razlog tome je da im ove prve izgledaju dostupnije i pristupačnije (čitaj: prije će dati)
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:53   #14
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
postoji računica za izračun ljepote
dakle,sve je u simetriji
ne znam točno formulu,ali ljepota se može izračunat
ako o takvoj ljepoti govorimo
je, je u simetriji ali kod na s na Balkanu ima puno simetrije ali kazem da bolje prolaze atraktivne od prirodnih ljepotica, bes sminke i atraktivne odjece su cesto neprimjetne
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:54   #15
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
teorija ti bas i ne sljaka Ja znam cure koje su objektivno nelijepe,nesavrsenih tijela koje zrace necim i frajeri se lijepe vise mego na ljepotice.
Imas vise tipova ljepote, mene cesto znaju fascinirati cure koje na prvi pogled nisu vanserijske ljepotice (savrsene) nego imaju neku "manu" ne sasvim pravilan nos, lose zube ali u cjelini te njihove mane izgledaju savrseno, barem na njima, pa i sama uvijek ostanem zacudjena koliko su zapravo lijepe u svojoj nesavrsenosti.
A znam i savrsenih ljepotica koje su solo A mozda najbolje prolaze kod muskaraca onaj ti atraktivne, pomalo droljasto obucene, pripijene, dekoltirane , ali te opet nisu klasicne ljepotice nego samo atraktivne stereotipne, umjetne....
No opet imas i prirodne ljepotice koje su lijepe, ali nisi atraktivne i i obicnoj odjeci i nenasminkane cesto prodju nezapazeno (mislim na onu simetriju, lica- tijela)

Slažem se da karizma u svemu tome igra jako veliku ulogu. I da neki ljudi jednostavno "zrače" isto kao što nekima ide super... npr. prodaja (bubam, ali to je prvo čega sam se sjetila) i nekima matematika.

No nadala sam se da možda postoji neki univerzalni odgovor koji bi na prvi pogled eliminirao nečiju karizmu i usredotočio se samo na našu "ljušturu". Odnosno po čemu se možemo ravnati? Da li se uopće možemo ravnati prema drugima, tuđim komenatarima, dakle reakcijama okoline?

Znam da je pravi odgovor da je bitno biti zadovoljan sobom itd. itd., ali iskreno, uopće me sada ne zanima neka moralna poruka u svemu tome, nego čiste objektivne činjenice Ili je do objektivnih činjenica ne možemo doći jer je "ljepota u očima promatrača"?
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:55   #16
pa imaš neke kriterije koji su sigurni
-dobar ten
-pravilni, bijeli zubi
-gusta, sjajna kosa
-simetrično lice
-pune sise
-obla guzica
-neklempave uši
-vitkost
....

i one stare grčke kriterije, da ti stane jedno oko između očiju (vlatki pokos stane 1,5), da ti je od brade do nosa pola udaljenosti od dna nosa do vrha čela...

da ti je omjer duljine i širine lica omjer zlatnog reza...


a inače je ljepota u oku promatrača
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:55   #17
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
je, je u simetriji ali kod na s na Balkanu ima puno simetrije ali kazem da bolje prolaze atraktivne od prirodnih ljepotica, bes sminke i atraktivne odjece su cesto neprimjetne
ovaj put ću samo o ljepoti lica,cice i guzice za neki drugi put
simetrijom lica se može izračunati ljepota
sve lijepe žene imaju nešto zajedničko,možda nama okom nevidljivo

meni je smiješno izračunavati ljepotu,ali netko pametan se i toga sjetio
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:58   #18
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post

a inače je ljepota u oku promatrača


istina!! nekom recimo je slatko vidjeti razmaknute prednje zubiće nekom to može biti ružno!! svatko ima neka svoja mjerila i kriterije za lijepo, al uglavnom svi se vodimo ljepotom slavnih osoba. na žalost, to su današnji kriteriji
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:02   #19
ma rekoh postoji ljepota i atraktivnost. Prirodna ljepota se odnosi na simetriju lica-tijela. dakle, prirodna ljepotica je lijepa i bez sminke i u bezveznoj odjeci No, danas bolje prolazi atraktivnost, i kod muskoga roda ( znas ne koji tip duga plava kosa, velike cice, izboceno dupe....) takva zena moze biti sredjena, dotjerana, iznimno atraktivna ali ne mora biti objektivna ljepotica, a takve mogu imati i puno veci broj udvaraca od "pravih ljepotica" jos ako su pomalo agresivne i znaju se nametnuti ,
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:03   #20
ne.
dan kad mi Megan Fox bude pojam lijepog, pisem kuci propalo.
ali meni ni Angelina nije lijepa, ni Fani, ni manekescice...teska sam, znam...
ne moze mi mjerilo biti netko s 40 kila , od toga kila botoksa, lazan osmijeh i pravi profil na fotografiji.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.