Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2006., 16:13   #1
Gubitak apetita u trudnoći

Oko cetvrtog tjedna sam jela ko luda. Skoro za dvoje.
No sad sam negdje 7. tjedan i vec nekoliko dana nemam nikakvog apetita.
Moram se tjerati jesti a kad samo pomislim na hranu bude mi zlo.
Stalno mi je muka i vrti mi se, ali nisam jos ni jednom povracala. Dodje mi da stavim prst u usta i olaksam si, ali ne znam koliko je to pametno.

Da li bih se trebala mozda zabrinuti?
*Zoe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 16:29   #2
ma to se dogadja trudnicama koje pate od mucnina, privremeno je. nadji hranu koja ti je ok i udri po njoj, nemoj povracati osim ako ne moras

inace sto se prehrane tice, poradi na kvaliteti

e da, tjedni trudnoce se racunaju od prvog dana zadnje menstruacije, tako da pretpostavljam da u 4. tjednu jos nisi mogla niti znati da si trudna. tj. sad si u 9. tjednu, ako me kuzis (i ako je do zaceca doslo dva tjedna nakon prvog dana zadnje menge)
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 16:33   #3
Gubitak apetita i mucninu sam imala jedino u drugoj trudnoci.
Sve mi je jednako smrdjelo i sve imalo jednak metalni okus.

Povracala nisam, ali nista mi se nije jelo.

Trajalo je par mjeseci, i otislo. Dotle sam, kako violent rece, jela ono sto mi se najmanje gadilo.
Krekere, kuhani krompir....ma ni ne sjecam se vise sto tocno.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 19:33   #4
Zoe, to je samo temporalno. Proci ce to cim napunis 3 mjeseca. Na pocetku nemas apetit jer ti sva hrana smrdi i sve ti se gadi. Ja sam 3 mjeseca jela samo zelenu salatu i pomfrit.

Ne brini dosta je normalno u prva 3 mjeseca izgubiti koji kilogram. Poslje se sve to promjeni. Ja sam jucer jela kao luda. Otvoriti ce ti se apetit vidjet ces.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 20:30   #5
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ma to se dogadja trudnicama koje pate od mucnina, privremeno je. nadji hranu koja ti je ok i udri po njoj, nemoj povracati osim ako ne moras

inace sto se prehrane tice, poradi na kvaliteti

e da, tjedni trudnoce se racunaju od prvog dana zadnje menstruacije, tako da pretpostavljam da u 4. tjednu jos nisi mogla niti znati da si trudna. tj. sad si u 9. tjednu, ako me kuzis (i ako je do zaceca doslo dva tjedna nakon prvog dana zadnje menge)
pa ja i jedem sad samo kuhane brokule, sparoge i voce. osim sto sam sada muza poslala po sladoled od vanilije

znam ja od kojeg dana se trudnoca racuna. a u 4 tjednu nisam mogla sigurno znati da sam trudna, ali sam pretpostavljala jer tada negdje nisam dobila menstruaciju a i trudnoca je planirana pa sam otprilike i sumnjala sto je po srijedi. i tada sam odjednom dobila ogroman apetit. sad kad znam da sam trudna znam zasto se i pojavio neocekivani pojacani apetit. tako da sam sada ipak u 7. tjednu

i hvala svima na odgovorima
*Zoe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 20:33   #6
Quote:
Rajna kaže:
Gubitak apetita i mucninu sam imala jedino u drugoj trudnoci.
Sve mi je jednako smrdjelo i sve imalo jednak metalni okus.

Povracala nisam, ali nista mi se nije jelo.

Trajalo je par mjeseci, i otislo. Dotle sam, kako violent rece, jela ono sto mi se najmanje gadilo.
Krekere, kuhani krompir....ma ni ne sjecam se vise sto tocno.
ali vidis, meni hrana uopce ne smrdi, niti mi ima metalan okus. jednostavno nemam apetita.
*Zoe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 20:53   #7
uf...ja sam u prvih 10 tjedana jela sve što mi je došlo pod ruku ... ali stvarno
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 15:05   #8
joj i ja jedem sve, osim jucer kad su me uhvatili opaki bolovi i proljev, ali to mogu zahvaliti svojoj nesmotrenosti od dana prije kad sam mrknula pizzu s feferonima
ali tjesim se jer sam barem pivu izostavila

uglavnom zoe, jedi ono sto ti ide a ono sto ti ne ide nemoj jesti i pokusaj se natjerati da pojedes puno puta po malo, nego da sjedis za stolom i mucis se
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 16:46   #9
Quote:
*Zoe* kaže:
znam ja od kojeg dana se trudnoca racuna. a u 4 tjednu nisam mogla sigurno znati da sam trudna, ali sam pretpostavljala jer tada negdje nisam dobila menstruaciju a i trudnoca je planirana pa sam otprilike i sumnjala sto je po srijedi. i tada sam odjednom dobila ogroman apetit. sad kad znam da sam trudna znam zasto se i pojavio neocekivani pojacani apetit. tako da sam sada ipak u 7. tjednu
aha, onda sori. mislim, meni ciklus traje 4 tjedna, pa mi je menga izostala tek u 5. tjednu trudnoce, tako sam razmisljala.

mene su u toj fazi spasile narance, jogurt i majoneza. odjednom vise nisam mogla jesti stvari koje sam do tada stvarno jako voljela, npr. zelenu salatu

ali proslo je
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 22:13   #10
Quote:
violent_femmes9 kaže:
aha, onda sori. mislim, meni ciklus traje 4 tjedna, pa mi je menga izostala tek u 5. tjednu trudnoce, tako sam razmisljala.

mene su u toj fazi spasile narance, jogurt i majoneza. odjednom vise nisam mogla jesti stvari koje sam do tada stvarno jako voljela, npr. zelenu salatu

ali proslo je
pa i meniu ciklus traje 4 tjedna. zato sam i u prvom postu napisala oko 4 tjedna, misleci na 28 dana, a ne u 4. tjednu. ovo u 4. tjednu sam napisala zabunom u 2. postu jer si ti to prva napisala replicirajuci na moj post

a da u pravu si 28 dana bi bio 5. tjedan, no puna 4 tjedna.

a jesam ga zakomplicirala.
*Zoe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2006., 23:31   #11
u pretesku diskudiju ste otisle za trudnice kojima mozak radi na stand by
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 17:50   #12
Quote:
Katie kaže:
Ja sam 3 mjeseca jela samo zelenu salatu i pomfrit.
ja banane i mandarine i dvopek, od tog sam zivila do 12 tjedna
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 02:29   #13
Kako se to razlici od zene do zene. Evo ja sam punih 5 mjeseci trudna i jos nisam pojela mandarinu ni bananu od kad sam trudna.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 09:23   #14
Meni je prva tri mjeseca samo voće prolazilo, jedino na kaj mi se nije rigalo. I sada mi voće najviše paše. Mislim da nema voća kojeg se nisam najela
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 21:35   #15
meni je bad kaj mi je apetit pao od vrucine a ne od trudnoce
i najgore je so se cijeli dan znojim i nesto brljam po tanjuru a onda navecer kad otvorim vrata raja, pardon frizidera
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 20:47   #16
Joj blago vama..meni je muka po cijeli dan i noć, čak se po noći probudim od mučnine, ništ ne jedem osim vode i nasilu kreker ili dva. Borim se s vrtoglavicama i strašno ne podnosim vručinu...hmh..pitam se čemo smo mi to žene zaslužile kad več ipak donosimo živa bića na svijet pa sad još i takva vrsta mučenje...dam..nije mi jasno...inače ja sam u 6 tjednu ) i presretna bezobzira na mučnine! bljuc!
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:08   #17
moja volja:
vidjela sam da si vec na drugoj temi ricala o mucnini i zaista je istina ono kaj su ti cure napisale. otvori si bolovanje ili odi na godisnji i spavaj sto vise. nema boljeg lijeka za mucnine od toga
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 22:54   #18
preporucila bih vam da pijete radensku zbog mucnina. To je meni puno pomoglo u prvih 12 tjedana.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 17:50   #19
na svu srecu ne patim od mucnina, ali mislim da bi mi se na redensku i sve one mjehurice jos vise dizo zeludac
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 20:10   #20
ja sve probala..povraćam i na vodu tak da..ebiga..ma pomirila sam se s tim..jedem i povraćam na to mi se svode dani al neka. Meni je oke dok je i bebi oke, to će proći.
Juhuuuuu...termin mi 26.02 juhuhhuuuu....
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.